Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (987. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 985986987988989
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu warmhaus 1:10 modülasyon aralığına sahip baya iyiymiş. Bir marka daha eklendi   ben çeşit arttıkça karar veremiyorum diyorum siz bi model daha söylüyorsunuz  valla birini taktırıp geçecem artık inşallah pişman olmam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SoNuAzKaEn kullanıcısına yanıt

pişman olmazsınız hepsi iyi cihazlar

• Merhaba Hocam Kombi alt seti plastik mi yoksa Demir mi olsun hangisini önerirsiniz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • HACANLI H kullanıcısına yanıt

demir ve tam geçişli önceki sayfalarda linkler var bakabilirsin veya google'da FİLTRELİ KÜRESEL VANA olarak aratabilirsin

1 tane 1/2 ve 1 tane 3/4 almanız yeterli

• disintegration kullanıcısına yanıt

• HACANLI H kullanıcısına yanıt

aynen

• Çok tskler hocam.iyi akşamlar

• Merhabalar.yeni bir ev aldık.kombi konusunda öneriye ihtiyacım var.evle alakalı bilgileri verirsem yardımcı olursunuz diye umut ediyorum.cunku konu gerçekten aklımı çok karistirdi.
    Dairem dubleks.3+1. Çanakkale ilinin bir ilçesideyiz.kisin hava geceleri bazen eksi 10 dereceye kadar düşüyor Ocak Şubat aylarinda.diger aylarda normal kış oluyor.belki iç Anadolu kadar soğuk olmasa da neticede ılıman bir iklimde değil.
    Dairenin güney ve batı cepheleri var .kuzey ve doğu cephelerinde apartmanın başka bir dairesi ve merdiven boşluğu var.
    Salon 26metre kare.guney ve batı cephesinde boydan camlı Fransız balkon var.salin üstü ise teras.teras acik.petek uzunlugu 250cm petek var .
    Mutfak 14.3metrekare.bati cephesinde normal pencere ve ayrıca boydan kapı var.petek uzunluğu 163cm.
    Oturma odasi 16metrekare.bati cephesinde normal pencere var .petek uzunlugu 132cm.
    Altkat koridor petek uzunlugu 150cm.
    Ustkatta yeralan odalar ise şöyle.yatak odası 17.4metrwkare.bati cephesinde normal bir pencere var.petek 160cm.
    Ustkattaki çalışma odasi 12 metrekare.bati cephesinde normal bir cam,güney cephesinde ise boydan Fransız cam var.perek uzunlugu 160cm.ust kat koridor petek ise 110 cm.dairedw 3banyo ,banyolarda havlupan var.dairenin büyüklüğü 165 metrekare.
    Sizden ricam şudur ki acaba peteklerimiz sizce yeterli mi.daireyw 2ayei kombi bayiiı geldi, biri peteklerimiz yeter dedi biri asla yetmez dedi. Biri airfell önerdi biri ECA Demirdöküm dedi gitti.
    Sizden ricam bana sorun çıkarmayacak ,tüketimi normal bir kombi onermeniz.faturada gereksiZ fazlalık yaratmayacak,elektrik tüketimi uygun beni ısıtacak bir kombiye 8 bin 9 bin sınıra kadar verebilirim ücret.aiefell olur Buderus olur Alarko olur Daikin olur ya da iyi olması kaydu ile her marka olur.bir de kablosuz termostat kaç tane almalı 1 mi 2 mi.
    Siz başta bu konuda bilgisi olan herkesin yardımına açığım.bir de balkonu kapatmayacaklae kombi için.yalirimli bir dolap yaptıracağız.
    Şimdiden teşekkürler.
    @disintegration

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koridorum -- 19 Haziran 2021; 0:51:53 >

• koridorum K kullanıcısına yanıt

merhaba

bence petek metrajınız az değil en azından mevcut peteklerle bir kış sezonu geçirerek kendiniz de deneyimleyebilirsiniz. baktınız konforunuz yok petek metrajını arttırırsınız. zor bir işlem değildir. koridorlara bile petek koymuşlar. birçok evde koridor ve hol'e petek koymazlar. bu bile ısınma kalitesini değiştirir

evinize 24kW ve/veya 28kW kapasite teorik olarak yeter 11.2 metre petek ve 3 banyo var benim önerim musluk sıcak su gücü 28kW ve üstü kombi

buderus logamax plus gb062

buderus logamax plus gb 172-i

viessmann vitodens 100-w 26/29

bosch condens 700w 24/28

vaillant eco tec pure 286-7-2

siz bütçeyi yüksek tuttuğunuz için bu modelleri yazdım daha f/p ama komponent kalitesi ve teknik özellik olarak hiç te aşağıda kalmayan ve bu konuda devamlı olarak önerdiğim aşağıdaki modelleri de düşünebilirsiniz

warmhaus enerwa veya enerwaplus 28kW

baymak brötje novadens 28kW

baymak lambert lpy 28kW

eca proteus premix 28kW

Daikin VZ 30kw

kablosuz on-off oda termostatı 1 tane alacaksınız. benim önerim evin tüm odalarını kullanıyorsanız. 2 koridordaki petek ve 3 havlupan hariç, kalan peteklerin hepsine danfoss termostatik vanalar taktırın

termostatik vanalar dubleks evlerde bence elzemdir. alt kattaki petekler önceden sirküle olacağından konfor sıcaklığına daha erkenden ulaşacak. termostatik vanalar alt kattaki petekleri kısacak

böylece üst kattaki peteklere daha iyi sirküle olacak,ayrıca odalar ve katlar arasında sıcaklık daha homojen dağılacak

kablosuz oda termostatının kontrol kutusunu ise termostatik vana taktırmadığınız her iki koridordan birinde kullanabilirsiniz.tabii bu söylediklerim kışın tüm petekleri kullanacağınız varsayımına dayanarak yazdığım bilgiler

özetlemek gerekirse kaliteli bir kablosuz on-off oda termostatı ve danfoss termostatik vanalar eviniz için bence şart

ayrıca kombinin altında plastik kombi bağlantı seti önermem. metal/pirinç tam geçişli vana ve filtreler öneririm

hangi ilçedeydiniz? Biga mı Çan mı?

• Hocam bu konuda bilgilerinizden çokça faydalanıyoruz. Çok teşekkürler. Bu resimdeki kombi için oda termostatı bakıyoruz. İdee kablosuz termostat uyar mı acaba veya başla alternatif öneriniz ne olur?

@disintegration

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 19 Haziran 2021; 15:0:33 >
  • oup59 kullanıcısına yanıt

baymak idee kablosuz programlı modülasyonlu oda termostatı uyumlu.opentherm özelliklidir kombinizi oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğinde çalıştırır. Baymak Lambert Lpy iyi tercih olmuş

alternatif olarak daha uygun fiyata on-off yani aç kapa şeklinde çalıştıran kablosuz programlı baymak logi pro'da öneririm

https://www.akakce.com/termostat/en-ucuz-baymak-logi-pro-kablosuz-programlanabilir-dijital-oda-i-fiyati,823536929.html

Çok teşekkür ederim hocam. Kayınpederin evindeki kombi. İdee düşünüyorduk biz de ama uygun fiyatlı alternatifi de bir inceleyeyim. Çok selamlar.

• Hocam merhaba yeni aldığımız ev için bende sizden öneri isteyeceğim odaların metrekaresi, peteklerin uzunluğu dairenin yönü katı bilgileri harici iletmem gereken bir bilgi var mıydı? Henüz yapımda olduğu için eve geçince ölçü alacağım.
    @disintegration

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hissedersin -- 20 Haziran 2021; 14:21:53 >
  • hissedersin kullanıcısına yanıt

merhaba balkonlar hariç

tüm odalar+koridor+hol+mutfağın net ölçüleri ve takıldıysa petek metrajlarını yazarsanız iyi olur ayrıca hangi şehirdesiniz? dairenin cepheleri ve alt-üst kat durumu nasıl? bir de kombi için montaj proje hariç bütçe ne kadar?

Teşekkür ederim.verdiginiz modelleri araştıracağım .termostatik vana kullanımını hiç duymamıştım.bunun için de ayrıca teşekkür ederim .yenice ilcesindeyiz.burasi epey ufak bir ilçe yetkili servis problemi var,doğalgaz bu sene geldi,pek çok markanın servisi yok burada.ama tabi sirf ilçe de servisi var diye de yalan yanlış bir kombi de kullanilmaz.ilcede servisi olan Alarko markasının suf35 tam yoğuşmalı modeli hakkında ne düşünüyorsunuz yahut önereceğiniz başka bir Alarko modeli var mı veya Alarko markasının önerir misiniz ya da bu markaya hiç yanasmayalim mi.

Eve keşfe gelen kişi önerdi ondan sormak istedim bu markayı .

• koridorum K kullanıcısına yanıt

Alarko super suf öneririm komponentleri kalitelidir

çelik premix eşanjör, pirinç hidroblok grubu

Çan ilçesi size yakın Çan servislerini araştırın Çan'dan yetkili servislerin markaları da olur

zamanla Yenice ilçesinde servisler çoğalır

• @disintegration hocam gb062 yi aldım montaj için şu radyatör işini halletmem lazım. takacağım yere ancak yükseklik 60 cm - eni 90 cm olmalı. yüksekliği 60 cm olan tip 33 radyatör üretiliyor mu? hiçbir yerde bulamadım

• satılıyor internette bulamazsanız

demirdöküm,eca,baymak,airfel,sanica,kalde,maktek mastaş,ecepan,warmhaus gibi markaların müşteri hizmetlerini + fabrikalarını aramanız lazım

• 
Sayfa: önceki 985986987988989
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.