Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (985. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir - 17 Masaüstü
5 sn
30.138
Cevap
530
Favori
1.260.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 983984985986987
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok sagolun hocam vermiş olduğunuz bilgi için aslinda Baymak doutec compact tan yana karar vermistim ama bir arkadaş tavsiyesi üzerine değerlendireyim dedim.o zaman baymak için ne dersiniz.saygılarimla.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar. Yeni ev aldım. Ev afyonda ve kışlar biraz sert oluyor. 3 katlı binanın 2nci katı ve 3 cepheli. Doğu kuzey ve batı. Net 135-140 metrekare yerden ısıtmalı.

Sorumuz belli hangi marka ve kaç kwh kombi önerirsiniz. Hangi satıcıya girdiysem hepsi kendi sattığını övüyor. O yüzden karar veremedim. Eğer net bilgiler verebilirseniz verdiğiniz bilgiler dahilinde seçimimi yapacağım. Şimdiden teşekkürler.

Not: Hiçbir bilgim yok. Kombi harici neler alınması gerekiyor onlarıda yazarsanız çok sevinirim. Önceki sayfaları okuduğumda yerden ısıtma için çamur filtresi yazmışsınız. Regülatör, oda termostatı falan demişsiniz siz ne önerirseniz onları alacağım. Şimdiden Allah razı olsun yardımcı olursanız çok müteşekkir olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoNuAzKaEn -- 11 Haziran 2021; 22:21:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt

Bilgi için teşekkürler

tavsiyeniz üzere eca proteus premix modelini aldık, baca montaj dolap dahil Yalova'da 6binden aşağı fiyat bulamadım 6bine aldık

birde proje parası 650tl ayrıca verdim

birde kombi için dediğiniz cihaz bu mudur? bunuda sipariş vereyim

https://www.hepsiburada.com/baysallar-mikro-islemcili-kombi-voltaj-regulatoru-500-va-p-BDVAIL5312Y

• cogman kullanıcısına yanıt

kombi hayırlı olsun

linkteki ürün uygun. anakartı koruma altına almış olursunuz bir de eca yetkili servisleri de kombi regülatörleri satıyor bölgenizdeki eca servisine sorup fiyat karşılaştırması da yapabilirsiniz

teşekkürler aldığım yere bir danışayım

• SoNuAzKaEn kullanıcısına yanıt

merhaba

24kw kapasite yeter marka model olarak bu konunun ilk sayfasında yazdığım kombileri öneririm örnek olması açısından eca proteus premix,baymak duo tec compact,airfel digifel premix,daikin vz, bosch condens 2200...vs

yerden ısıtmada kullanılan borular oksijen bariyersiz ise tortu tutucu ve hava ayırıcı kullanmanız lazım çünkü zamanla borularda yapay çamur oluşacak

kollektörlerdeki kırmızı ve mavi boruların içine bakın bazen oksijen bariyerli ...vs yazar

bölgenizde elektrik kesintileri,dalgalanmaları oluyorsa kombi regülatörü alın ,kombinin elektriksel parçalarını korur

oda termostatında ise, önce kombi marka modeli belirleyin fikrimizi belirtiriz

• HACANLI H kullanıcısına yanıt

hiç düşünme baymak al

• Herkese iyi forumlar, var olan kombimiz sıcak su kullandığımızda veya evi ısıtmak için açtığımızda çok rahatsız edecek derecede ses çıkarıyor. Ustalarla görüştükten sonra kombiyi değiştirmemizi tavsiye ettiler. Fakat bu işlerden çok anlamıyorum açıkçası evimiz yaklaşık 120 m2, 4000-5000 TL bandında bize olabildiğince az sorun çıkartacak bir kombi tavsiyeleriniz var mı acaba? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Yazdığınız bilgiler için teşekkür ederim. Peki regülatör yerine akım korumalı priz kullansam sorunu çözebilir miyim. Borulara dikkat etmedim yarın gidip dikkatli bir şekilde bakacağım. Kombi markası olarak hepsi iyi ozaman servis ağı iyi olanlardan seçmek daha mantıklı olacak.

• mdkmdk M kullanıcısına yanıt

Daikin hangi modeli taktırmıştınız bende kombi araştırıyorumda şikayetleriniz halen devam ediyor mu

• SoNuAzKaEn kullanıcısına yanıt

korumalı priz'in aynı etkide çalıştıracağını sanmıyorum kombi regülatörü voltajı belirli bir aralıkta tutar.bazı bölgelerde voltaj çıkar veya alçalır ve anakarta zarar verir kombi regülatörü bunun önüne geçer

• ScavengerOfHumanSorrow kullanıcısına yanıt

merhaba döviz artışından dolayı kombi fiyatları çok artıyor

4000-5000lira arası alınabilecek en iyi kombiler

baymak lambert lpy

baymak dolcevita dpy

baymak duo tec compact

baymak brötje startec

warmhaus ewa

warmhaus enerwa

airfel digifel premix

bosch condens 2200

bosch condens 2500

• SANİCA JAVA PREMİX YOĞUŞMALI KOMBİ

24kW kalorifer & 24kW kullanım suyu gücü

paslanmaz çelik premix eşanjör

pirinç hidroblok grubu

8 litre genleşme tankı

WİLO para pompa (modülasyonlu)

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç 7.5kW...>modülasyon aralığı %31 - %100

https://www.sanica.com.tr/wp-content/uploads/2020/08/kombi-java-min.pdf

• Merhaba. E.C.A proteus premix kombi nasıldır? Uzun yıllar sorunsuz kullanmak istiyoruz, tavsiye eder misiniz? 150 metrekare yerden ısıtmalı ev için 30 kw uygun olur mu? Teşekkürler.

• nbaps3 N kullanıcısına yanıt

merhaba sorunsuz bir kombidir 150m2 net mi brüt mü? yani balkon gibi ısıtılmayacak alanlar çıktığında net kaç m2 kalıyor? ev kaçıncı kat alt ve üst kat durumu nasıl bir de yalıtım var mı?

Yeni bina, yalıtımı var, ara kat. 150 m2 net.

• nbaps3 N kullanıcısına yanıt

ara kat ve yalıtım var 30kw şart değil 24kW veya en fazla 28kW yeter

• Iyi forumlar arkadaşlar mevcut kullandığım Demirdöküm nepto marka kombi var kombiyi değiştirmeyi düşünüyorum 120m2 dubleks çatı yalıtımı ve bina yalıtımı var iki cephe alt katım dolu petek boyları resimde ki gibi toplam 7 7.5 MT yoğuşmalı bir kombi almayı düşünüyorum ne tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -10uR- -- 15 Haziran 2021; 0:49:34 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • montaj hariç kombi için bütçeniz ne kadar? evde kaç banyo var? hangi şehirdesiniz?

• 
Sayfa: önceki 983984985986987
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.