Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (986. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
30.090
Cevap
531
Favori
1.257.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
83 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 984985986987988
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bursa'da yaşıyorum 2 banyo mevcut 4000/5500 TL bütçem var.
    Edit: her iki kat da da mobil sistem var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -10uR- -- 15 Haziran 2021; 11:47:9 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • -10uR- kullanıcısına yanıt

yazdığınız bütçeye alınabilecek cihazlar

24kW kapasite:

baymak duo tec compact

eca proteus premix

airfel digifel premix

bosch condens 2200

bosch condens 2500

2 banyoda XL sıcak su konforu istiyorsanız musluk sıcak su gücü 28kW üstü kombi de alabilirsiniz

bosch condens 2300 24/28

warmhaus enerwa 24/31

buderus logamax plus 062

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam söylediğiniz modelleri incelicem

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Alarko Seradens Super SRS 20 Tam Yoğuşmalı Kombi

20kW & 24kW & 28kW & 36kW kapasite seçenekler

20kW için

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç 4.14kW...>modülasyon aralığı %19 - %100

24kW için

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç 4.88kW...>modülasyon aralığı %19.6 - %100

https://www.alarko-carrier.com.tr/Upload/Content/Documents/9264f852-b138-4c21-bf24-8a1029d81766.pdf

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

Paslanmaz çelik premix eşanjör

Pirinç hidroblok grubu

Model bazında XL-XXL aralığında çok yüksek sıcak su ısıtma yük profiline sahip

Düşük elektrik tüketimli değişken devirli sirkülasyon pompalı (EEI<0,20)

Çok düşük ses seviyesine sahip (39-42 dB aralığı)

Çok düşük baca gazı sıcaklığı ile kanıtlanan yüksek verim (52°C’a kadar düşen baca gazı sıcaklığı)

Güneş enerji sistemine bağlantı seti ile kullanım suyu ısıtmasında güneş enerjisinden yararlanma imkanı (opsiyonel solar bağlantı seti ve ilave boyler kullanımı ile)

Kullanım suyunda ön ısıtma fonksiyonu

Daha yüksek pompa basma yüksekliği

Daha büyük genleşme tankı

Daha düşük debide çalışabilme

Daha geniş ısıtma modülasyon aralığı

Daha bol sıcak su

Daha yüksek ısıtma verimi

Daha az yakıt tüketimi

Beyaz aydınlatmalı LCD ekran

Dijital manometre

Demo modu ile teşhir salonlarında gösterim ve anlatım kolaylığı

Opentherm uzaktan kumanda bağlantısı

EN 15502 normuna uygun (anma ısı yükü 1.000 kW’ı aşmayan gaz yakan merkezi ısıtma kazanları)

Doğal gaz ve LPG’ye uygun

Belgelendirme firmasından EMC (Elektro Manyetik Uyumluluk) ve LVD (Düşük Voltaj Direktifi) belgeli

• ALARKO WOLF FBG 24 PREMİX YOĞUŞMALI KOMBİ

ALMANYA'DA ÜRETİLMİŞTİR..

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç 5.3kW

Merhabalar hocam . Önceden konuşmuştuk burdan sizinle 42 kw baymak en ucuzu alın demiştinzi. Firmalardan fiyat aldık resimdeki gibi bir fiyat çıkardı. Ekstra biz Eşanşör bişeyi de takıyoruz genelde dediler, 2500 tl imiş, devir daimde bi işe yarıomuş, taktırmayanda oluomuş,anlamadım ben tam ne olduğunu, sizce taktıralımmı 1.sorum budur ?

2.sorum soldaki kombi fiyatı vailant 35 kw , sağdaki 7500 TL ise baymak novosens 42 liğe verdikleri fiyat. Kombiyi ben int den lambart 42 alcam siz fark yok ucuzunu alırdım ben olsam dediğiniz için 5500 civarı o, 500 de ekstra takma alcaklar ondan,

Peki diğer yazanlar için fiyat nasıldır? Onlar 16 bin tl ye novodens le sistemi komple kurcaklar. Ben alırsam da kombiyi 10 bin e herşeyi takcalar aslında aynıya gelioy int den benm lambert almamla, onlarındski de mantıklı geliyo. Bitek ekstra peteklere termostatik vanalar alcaz , birde baymak pro logi pro alcam sizin önerinizle. 3 katlı ev en altta takcaklar, en alt katta ısıtma kalorifer yok zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imax1 -- 16 Haziran 2021; 14:30:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • imax1 kullanıcısına yanıt

merhaba

eşanjör değil ek pompa takıyorlar ama ek pompa bazen yetmez denge kabı da taktırmalısın videoyu izlemeni öneririm

ek pompa + denge kabı

ha ben takılmasını öneririm.ısınmayan peteğin kalmaz.sirkülasyon üst seviyede olur

baymak kombilerde ise hepsi aynıdır baymak bröje novadens = baymak lambert lpy = baymak dolcevita dpy

fiyat odaklı düşünüyorsanız baymak lambert lpy 42 veya baymak dolcevita dpy 42kW alın. kombi fiyatlarını örnek amaçlı yazdım siteleri tanımam etmem

42kW baymak dolcevita dpy veya baymak lambert lpy 42kW + ek pompa + denge kabı + baymak logi pro oda termostatı + danfoss termostatik vanalar ile iyi bir sistem kurmuş öneririm

sizin evde ben yaşasam buna benze bir sistem kurardım

adamın yazdıklarını okuyamadım tercüme edermisin?

https://www.cimri.com/kombiler/en-ucuz-baymak-dolcevita-dpy42-fi-yogusmali-kombi-fiyatlari,375680664?gclid=CjwKCAjwwqaGBhBKEiwAMk-FtFt3Iaq7H7kiP4g1VbcHbHn9u9EhIE4ZmWtzm41iMhMAuXWIdtojnhoCDz8QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

https://www.kombimarket.com.tr/urun/baymak-dolcevita-dpy-42-fi-yogusmali-kombi-36-120-kcal-h?gclid=CjwKCAjwwqaGBhBKEiwAMk-FtGb2ZVy7ailtYmJ2Rq72TD7FupYyT_34u4rO8pjr5PnHWWh0QdloexoC1MIQAvD_BwE

https://www.kombimarket.com.tr/urun/baymak-lambert-lpy-42fi-yogusmali-kombi-36-120-kcal-h

• Bu görüntüyü nasıl gizlerim?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Sar1Lac1 kullanıcısına yanıt

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

ara kat ve yalıtım var 30kw şart değil 24kW veya en fazla 28kW yeter

Eca proteus premix aldım. Cihaz üzerinde kaç kW olduğu nerede yazar?

Hocam verdiğin bilgiler dahilinde eve bir usta çağırdım. Ev yerden ısıtmalı 9 tane boru gidişi var. 9x8=72 yani 720 metre boru var 24 kw yeterli gelmeyebilir dedi. Borular oksijen bariyerliymiş. Verdiğin markalar içinde en uygun eca proteus premix 30 kw var galiba fiyat olarak. Ya onu alacağım yada daikin premix vz 30 düşünüyorum. Yakıt tasarrufu olarak aralarında çok fark olur mu.

• SoNuAzKaEn kullanıcısına yanıt

kağıt üstünde daikin vz daha geniş aralıkta modülasyon yapar

daikin vz 1/6, eca proteus premix 1/4. bu dediğim kağıt üstündeki veriler

• quote:

Orijinalden alıntı: nbaps3

Eca proteus premix aldım. Cihaz üzerinde kaç kW olduğu nerede yazar?

Alıntıları Göster

kombinin kutusu duruyorsa orada yazar

veya kombinin en altında etiket var orada yazar veya kombinin kapağını çıkartın, anakart önünüze gelecek anakartın bir tarafında etiket olması gerekir

• Merhabalar, Vaillant ya da Viesmann marka öncelikli olmak üzere 28kw kombi arıyorum.

Bütçe 6.500 TL civarı. Önerileriniz var mıdır?

• Underrated kullanıcısına yanıt

28kw kalorifer devresi için soruyorsanız 28-30kW civarı vaillant/viessmmann için bütçeniz az

vaillant ta 30kw, viessmann da 26kw ve 33kw kapasiteler var.

eca,baymak,daikin gibi markalara yönelmeniz veya bütçeyi 100000tl civarına yükseltmeniz lazım

Hocam 1 hafta içinde karar vermem gerekiyor yeni eve geçeceğim.

Montaj dahil 6500lira civarı sizin önerebileceğiniz 30kw lik kombi var mıdır. Yerden ısıtmaya da uygun olacak. Mobilya beyaz eşyada alacağım için daha fazla bütçem yok. Baymak duotec compact 30kw ve eca proteus premix 30kw var o fiyatlarda galiba. Başka yerden ısıtma için hangileri olabilir 6500lira civarına

baymak kombilerin hepsi aynı altyapı ve komponentleri barındır

eğer fiyat odaklı düşünüyorsanız baymak duo tec compact ile nerdeyse aynı modeller olan baymak lambert lpy 28kW ve baymak dolcevita dpy 28kW düşünebilirsiniz f/p odaklı kombilerdir

komponent kalitesi olarak duo tec ve brötje modelleriyle hiçbir fark yoktur ikiz modellerdir baymak şirketi dolcevita ve lambert serilerini daha uygun fiyata satıyor

çelik premix eşanjör vc CBD cold burner door teknolojisi

pirinç hidroblok grubu

https://www.akakce.com/yogusmali-kombi/en-ucuz-baymak-lambert-lpy-28-fi-hermetik-fiyati,3106833.html

https://www.akakce.com/yogusmali-kombi/en-ucuz-baymak-dolcevita-dpy-28-hermetik-fiyati,606197620.html

yok ben başka model istiyorum derseniz yazdığınız bütçeye

30kW baymak duo tec compact

30kW eca proteus premix

30kW airfel digifel premix

30kW daikin vz

alınabilir. hepsi yerden ısıtmaya uygundur. yerden ısıtma borularınızı kontrol edin. oksijen bariyersiz pex boru kullanıldıysa tortu tutucu ve hava ayırıcı kullanmanızı öneririm. yoksa zamanla tesisata taze oksijen girdikçe,tesisatta yapay çamur oluşacak ve ısınma kaliteniz düşecek

ayrıca iyi bir kablosuz on-off oda termostatı da alabilirsiniz

Hocam afyondayım

daikin vz 30kw için 8000tl (montaj dahil)

airfel digifel 30kw için 7000tl (montaj dahil)

Eca proteus premix 30kw için 6500tl (montaj dahil)

Baymak'ın hangi modeli hatırlamıyorum ama 30kw için 6500tl (montaj dahil) fiyat verdiler. Birkaç arkadaşıma sordum ECA çok ses yapıyor falan dediler o yüzden baymak mı taktırsam diye düşünüyorum. Çeşit çok fazla olduğu için karar vermekte zorlanıyorum. Beni uzun yıllar üzmeyecek bir model olursa güzel olacak ama hala karar veremedim.

Edit: borular oksijen bariyerli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoNuAzKaEn -- 18 Haziran 2021; 14:26:26 >

yazdığım hiçbir modelde sorun yaşamazsınız. kombi evin içinde olacaksa eca çok sessiz çalışmaz ama bu traktör gibi çalışacağı anlamı da gelmesin.

kombi montajı 400, proje 600 civarı tutar

cimri ve akakçe gibi sitelerden yazdığım modellerin çıplak fiyatlarına bakabilirsiniz

warmhaus enerwaplus 28kW'ta düşünebilirsiniz. Bursa'da üretim yapıyor sahipleri türk

çok sessiz bir cihaz komponentleri kalitelidir

https://www.hepsiburada.com/warmhaus-enerwa-plus-erp-28-kw-yogusmali-kombi-pm-HB00000EBXKJ?wt_gl=cpc.6807.dsa.elk.ev-elektronigi-mda-isitma-ve-sogutma&isFashion=true&gclid=CjwKCAjwiLGGBhAqEiwAgq3q_o_ri6Gq381RU1QETU832O-DMi9LQL-USMmqgG9QrIgKbuJGdZzNuBoCEpkQAvD_BwE

• 
Sayfa: önceki 984985986987988
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.