Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (984. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.149
Cevap
529
Favori
1.262.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 982983984985986
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anladım teşekkür ederim. Konuştuğumuz kombici artık sadece plastik takılıyor takan da bulamazsınız dedi. O vanalar artık takılmıyor dedi. Çok net konuştu. Tesisatınız bakır değilse zaten bu vanalar çok işe yaramaz dedi.

Yeni kombi alıp bu filtreli küresel vana taktırabilen var mı acaba?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • igvesk İ kullanıcısına yanıt

ilk defa böyle bir palavra duydum yalanda sınır tanımıyorlar. metal/pirinç tam geçişli vanaların bakır tesisatla ne alakası var

allah allah yok böyle bir palavra o tesisatçıya iş yaptırma benden uyarması fena sallıyor

plastik tesisata dediğim aparatlar takılıyor işte resimleri metal vanaların altındaki borular beyaz pprc plastik

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• WARMHAUS ENERWA PLUS 42KW VE 45KW premix yoğuşmalı kombi

***42kW kapasite için***

42kW kalorifer devresi & 40kW musluk sıcak su gücü

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç 7.6kW....>modülasyon aralığı %18 - %100

***45kW kapasite için***

45kW kalorifer devresi & 43kW musluk sıcak su gücü

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç 7.6kW...>modülasyon aralığı %16.8 - %100

https://www.warmhaus.co.uk/Download/Files/warmhaus-enerwa-42-45-brosur-tr-anl-20210601-web-l_5225275644.pdf

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Vanaları attığınız linki de aradım kombi market. Onlar da biz sadece plastik takıyoruz dedi. Bu vanaları ben alsam takmaz mısın dedim yok onun montajını yapmıyoruz başka bir tesisatçı yapar belki diye cevap verdiler. Ne yapabilirim bilemedim. Şimdilik plastik taktıracağım sanırım. Daha sonra eğer usta bulabilirsem değiştirtme şansım var değil mi bu vanaları?

• igvesk İ kullanıcısına yanıt

neden 2 iş yaptıracaksınız? en baştan taktırın

siteyi örnek amaçlı ekledim tanımam etmem

google'a filtreli küresel vana yazın satış siteleri çıkar başka yerden de alabilirsiniz. ustaya da önceden söyleyin bunlar takılacak

masal okumasınlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Gerçekten ilginç,bulamıyorum şu anda takacak kişi. Acil olarak taşınmam lazım dolayısıyla yeterli süre araştıracak zamanım yok şu an maalesef.

İstanbul kartal veya anadolu yakasında takanı bilen varsa önerilere açığım. Ancak zamanım çok yok dediğim gibi bu hafta halletmem lazım.

• Hocam merhaba cevabınız için teşekkürler 150 m2 dublex için 8 Mt. petek boyu var 24 KW yeterlimidir bunu söylememişsiniz birde sorduğum marka modellerden ECA Proteus Premix tavsiye ettiniz almadan önce son bir kere daha sormak istiyorum aklıma takıldı acaba sizin tavsiye edeceğiniz başka marka ve model varmıdr.

Birde oda termostatı olarak kablosuz ne tavsiye edersiniz.

• pafuli54 kullanıcısına yanıt

150 m2 alana 8 m standart petek yetecek ise 24 KW yeter. asıl o alanı 8 m petek ısıtabilecek mi onu değerlendirmek lazım. 8 m standart 60 lık petek 90 derecede bile max 17,6 KW ısı transfer edebileceğine göre 24 KW havada karada yeterli olur.

• kir-pi K kullanıcısına yanıt

müteahhit bu şekilde yapmış evi ev 5. katta ve bütün gün güneş alıyor bu yüzden 8 mt petek boyu yetiyor gibi istanbulda çok set kışta olmuyor senelerdir olurda yetmezse kırma dökme olmadan petek boylarını büyütebilirmiyim

Kombi sistemlerinde önemli olan en soğuk havalarda bile 50-55 derece gibi kazan sıcaklıkları ile ısınabilmektir. Bu derecelerde 1 m standart petek 900 watt civarı ısı tranfer eder, bu hesapla sizin en soğuk havalardaki ısı kaybınız 7 KW yi geçmez ise (şartlarınızdan dolayı muhtemelen geçmez) hiç bir sorun olmaz. Zaten kombiler çoğunlukla min ısıl güç kullanarak yanarlar, KW hesapları havada uçuşur ama gerçekte kullanılan çok azdır. Kombi KW larının yüksek tutulmasının ana sebebi sıcak su kullanımıdır. Zaten ısıtma devresi ile sıcak su gücü farklı kombilerin değerlerine baktığınızda aslında ana eşanjörün sıcak suya göre dizayn edilip yazılım ile ısıtma devresi gücünün düşük tutulduğunu anlayabilirsiniz. Petek boylarını kırma dökme olmadan büyütmek çoğu zaman mümkündür, en olmadı tip 33 petek kullanılarak açık kapatılabilir.

Selamlar,

150m2 ev için her türlü kombi ısınma ihtiyacınızı karşılayacktır, ancak eviniz dublex olduğu için sıcak su ihtiyacınızı ön plana alabilirsiniz. Bu nedenle, çift banyo varsa Bosch Condense 2300 almanızı öneririm, kafanız rahat olur. Yoksa Condense 2500 de gayet işinizi görür.

• yardımlarınız için teşekkürler

• ALARKO SUPER FİT SUF 24 PREMİX YOĞUŞMALI KOMBİ

24kW & 28kW & 35kW kapasite seçeneği

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç 5.4kW...>modülasyon aralığı %22 - %100

https://www.alarko-carrier.com.tr/Upload/Content/Documents/005ba739-e663-4dea-b014-cd205e06f9af.pdf

Isıtma ve kullanım suyu için sürekli ve tam modülasyon

Paslanmaz çelik premix eşanjör

Pirinç hidroblok grubu

Güneş enerji sistemleri ile bağlantı olanağı (Solar bağlantı seti ''opsiyonel'')

Yerden ısıtmaya uygun

• Donma koruması

• Pompa ve 3 yollu vana sıkışma önleme emniyetleri

• Otomatik hava atma programı ile tam emniyet

• Yerden ısıtmaya uygun

• Doğal gaz ve propan LPG ile çalışabilir

• Güneş enerjisi sistemine pratik bağlantı ile sıcak su ısıtmada güneşten faydalanabilme

• Analog manometre kolaylığı

• Bize bu fiyatları verdiler. Siz nasıl ucuza yatırıyorsunuz? Edit: dublex dairelere için fiyatlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osamanos -- 11 Haziran 2021; 14:57:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• borntobeanengineer kullanıcısına yanıt

Selam

Bosch Condens 2300i W 24/28 kw fiyatı açısından oldukça makul olan kombiyi alsam herhangi bir sakıncası olur mu?

Buderus'un GB062 ve 122 si olan modeller ile arasında +/- farklar nelerdir ?

Eve gelen tesisatçılar evin mt kare ve petek boyutunu dikkate almadan hemen en az 35 kw kombi takacaklarını söylediği için kafam biraz karıştı.

Teşekkürler.

Selam

Başka bir arkadaş forumda Buderus'un GB062 ve 122 si olan modellerini önermiş, benim sizden öğrenmek istediğim sizde katılır mısınız onun fikrine ?

Bosch Condens 2300i W 24/28 kw fiyatı açısından oldukça makul olan kombiyi alsam herhangi bir sakıncası olur mu?

Eve gelen tesisatçılar evin mt kare ve petek boyutunu dikkate almadan hemen en az 35 kw kombi takacaklarını söylediği için kafam biraz karıştı.

Teşekkürler.

• İyi günler üstadım Termoteknik ideal logic 26/35kw %108 kombiyi önerirmisiniz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asyaaliarda

Selam

Başka bir arkadaş forumda Buderus'un GB062 ve 122 si olan modellerini önermiş, benim sizden öğrenmek istediğim sizde katılır mısınız onun fikrine ?

Teşekkürler.

bu konuya gelen bazı arkadaşlar size 24kW kapasite öneriyorlar ama ben bir üst kapasite öneriyorum 28-30kW

tesisatçılar ise 35kW'ı neye göre öneriyor anlamış değilim. 35kW gerçekten büyük evler içindir

tabii evinize gelen onlar. ben ise siz ne bilgi aktarıyorsanız o kadar yorum yapabiliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: HACANLI

İyi günler üstadım Termoteknik ideal logic 26/35kw %108 kombiyi önerirmisiniz.

hidroblok grubu plastiktir o yönden benim açımdan 1-0 geriye düşüyor

5 yıl garanti veriyor. forumda bazı kombi ustalar, bu kombinin parçalarını bulmanın zor olduğunu söylüyor ama konu hakkında bilgim yok

bayağı uzun süredir piyasada olan bir model en az 8 yıllık geçmişi var. ingiltere İDEAL fabrikalarında üretildiği söyleniyor

termoteknik logic'e gelene kadar bence warmhaus enerwa veya ewa modellerine bakın

hidroblok grubu pirinçtir diğer komponentleri de kalitelidir. warmhaus, yatırım yapan bir şirket ve hızla büyüyor

• 
Sayfa: önceki 982983984985986
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.