Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (821. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.149
Cevap
529
Favori
1.261.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 819820821822823
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sabit 35 kalmıyor. Su az açıkken 35 ama açtıkça 33, 30 diye gidiyor. Tam açınca soğuk su geliyor yani. Ani su ısıtıcı gibi. Bu da modülasyon aralığından kaynaklanıyormuş normal bir durummuş öyle dediler. Kombi sıfır bu arada.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

merhaba
    warmhaus ewa,baymak dolcevita dpy ve baymak lambert lpy internette zam gelmediyse 3000-3200 lira civarında bulunabiliyor, yazdığım 2 baymak modeli birebir aynı modeller hiçbir fark yok isim farkı var
    doların 7 liraya dayandığı bir dönemde alınabilecek en iyi f/p kombiler bunlar
    çelik premix eşanjör+pirinç hidroblok grubu+modülasyonlu pompa+geniş modülasyon aralığı+geniş servis ağı
    kaliteli komponentler+ kronik sorun yok
    kesinlikle öneririm
    Hocam selamlar.

Destekleriniz icin cok tesekkurler.

Bende 75 m2 bir ev aldim. Bu modeller benim evim icin uygunmudur? Kablosuz termostat almak istiyorum sonradan. Bu kombiler uyumlumudur?

Son olarak bir arkadasim fiyati biraz yuksek ama viallant 236 7 2 pure modelini onerdi. Bu cihazla onerdikleriniz arasinda cok fark varmi?

Cok teşekkürler yorumlariniz icin simdiden

• Skayn kullanıcısına yanıt
    Hocam size normal diyen kim çok merak ettim. Suyu çok açarsanız kombi daha fazla yanarak suyu istediğiniz sıcaklığa getirir -ki 35 derece ulaşması çok kolay bir derece. Ben de Daikin var ve sicaklik 45 dereceye ayarli, musluk az veya çok açık farketmeden 44-45 derece su alıyorum
    Kesinlikle kombinizde sorun var.

• Hocam ben ilk defa doğalgaz kullanıyorum. Bana da çok konforsuz geldi yukarıda normal olduğunu söylediler. 40-45 derecede yapmazmış ama 35 derecede bu normalmiş. Servisi çağırayım mı ben şimdi
  • Skayn kullanıcısına yanıt
    Ben 40 ila 45 arasında kullandım. 45 derecede deneyin aynı sikintiyi yapıyorsa servis çağırın. Ani ısıtıcı, tüplü sofben ve termosifon kullandım daha önce. Aralarında en konforlusu doğalgaz ve tüplü sofben.

• net 152 metre kare, burut 165-170 civari yerden isitma icin hangi makra model onerirsniz arkadaslar. kafami agritlamayacak. soyle uzun soluklu kullanabilecegim bi onerisi olan var mi acaba.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sn. @disintegration cevaplamanızı umarak birkaç sorum olacak. Şimdiden teşekkür ediyorum.

1. Net 170 m2 4+1 yalıtımlı daire için Daikin Premix 24 KW NDJ kombi için peşinat ödemiş durumdayız. Uygun mudur sizce?
    2. Daikin kombiler için Dış Hava Sensörü (DHS) ayrıca satın alınan bir modül/parça mıdır?
    3. Bu fiyat aralığında (5500-6000) yerine koyarak vazgeçmemizi önereceğiniz bir ürün var mıdır?
  • adilane01 A kullanıcısına yanıt
    ikiside eski model bütçeniz varsa buderus gb172i alın, çok daha geniş modülasyon aralığı var ve yeni bir model
  • furkan_02 kullanıcısına yanıt
    merhaba bu konunun ilk sayfasındaki kombileri öneririm. ayrıca üstte son 3-5 mesaja bakmanızı öneririm
    adıyaman'da hangi markanın servisi varsa tabii
  • yusuf_128 Y kullanıcısına yanıt
    merhaba prensip gereği pahalı model önermiyorum. sürekli önerdiğim cihazlar aynı performansta çalışıyor

kablosuz oda termostatı istiyorsanız baymak logi kablosuz oda termostatı + baymak lambert lpy ile beraber kullanılabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlpBörü

Sn. @disintegration cevaplamanızı umarak birkaç sorum olacak. Şimdiden teşekkür ediyorum.

1. Net 170 m2 4+1 yalıtımlı daire için Daikin Premix 24 KW NDJ kombi için peşinat ödemiş durumdayız. Uygun mudur sizce?
    2. Daikin kombiler için Dış Hava Sensörü (DHS) ayrıca satın alınan bir modül/parça mıdır?
    3. Bu fiyat aralığında (5500-6000) yerine koyarak vazgeçmemizi önereceğiniz bir ürün var mıdır?
    merhaba 170m2 balkonlar dahil mi hariç mi? eğer hariç ise 28kW daikin almanız daha uygun
    dış hava sensörü ayrıca satın almanız lazım daikin servisi eve gelip monte eder kombiden parametre ayarı girilmesi gerekir. 5000-6000liraya buderus logamax gb172i öneririm pahalı kombidir
    bu konuyu incelemişsinizdir. genellikle 3000-4000lira arası f/p ürünler öneriyorum çünkü aynı performansta çalışıyor
    bence vazgeçmeyin kafanız karışmasın ama daikin ndj 28kW alabilirsiniz
    eviniz küçük bir ev değil ve 4 oda var 28kW bence daha uygun

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

merhaba 170m2 balkonlar dahil mi hariç mi? eğer hariç ise 28kW daikin almanız daha uygun
    dış hava sensörü ayrıca satın almanız lazım daikin servisi eve gelip monte eder kombiden parametre ayarı girilmesi gerekir. 5000-6000liraya buderus logamax gb172i öneririm pahalı kombidir
    bu konuyu incelemişsinizdir. genellikle 3000-4000lira arası f/p ürünler öneriyorum çünkü aynı performansta çalışıyor
    bence vazgeçmeyin kafanız karışmasın ama daikin ndj 28kW alabilirsiniz
    eviniz küçük bir ev değil ve 4 oda var 28kW bence daha uygun

Alıntıları Göster
    Hocamm daikin önermişsin eyvallah ama diş hava sensörü satin alirsin demişsin iyi etmişsin ama dhs dedigin şey 50krş bi parca:))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Balkonlar hariç 170 m2. O zaman Daikin 28 kW olarak değiştirelim seçimimizi. Çok teşekkürler hızlı cevabınız ve fikir alışverişi için. Sağlık, esenlikler dilerim.

Hocam teşekkürler cevabınız için, tekrar bir sorum olacaktı. Vaillant ecofit start ve ariston genus x ürünlerini piyasanın en az 600 700 tl altına tanıdıktan alacağım proje çizimi montajı vs dahil. Böyle bir fırsatım varken değerlendirmek istedim. Bunlar hakkında bilginiz var mı? Bir de çok uygun fiyata altus önerdi ama altus istemiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    evet ucuz ama hepsi doğru ölçüm yapmıyor.ayrıca montajı var
    dhs tak çalıştır aletler değildir parametre ayarı gerekiyor
    herkes aynı seviyede değil

• safast kullanıcısına yanıt
    ecofit start, 3 eşanjörlü ve yarı yoğ
    piyasadan kaldırıldı premix değildir
    ariston da servis yapılanması bence çok yeterli düzeyde değil
    ariston çok sık model değiştirir. yedek parçalar italya dan gelir zaman zaman sorun yaşayan arkadaşlar oldu
    benim önerim fabrikası ülkemizde olan ve bilinen marka modelleri tercih edin yarın birgün kombi bozulur bunun servisi var yedek parçası var

Merhaba hocam İzmirde oturuyorum evim dublex, net oturum alanım 100 metrekare. Odalarımın petek durumu;

Salon 24m2 - petek boyu 200+80 cm
    Mutfak 12m2- petek boyu 120 cm
    Oda1 16 m2- petek boyu 200 cm
    Oda2 12 m2- petek boyu 130 cm
    Oda3 11 m2- petek boyu 150 cm
    4 ve 5 m2 2 banyoda havlupan
    Alt ve üst holde petek yok

Petek uzunluğum yeterli mi? 24kw kombi işimi görür mü? Bütçe sıkıntım yok, bana tavsiye edeceğiniz kombi ve oda termostatı hangisi olur? Şimdiden teşekkürler.

• lodost kullanıcısına yanıt
    merhaba petek metrajınız gayet iyi, 24kw kapasite yeterli
    kombi olarak bu konunun ilk sayfasındaki cihazları öneririm

• Merhaba hocam,

117 m2 2+1 ev için hangi kombiyi önerirsiniz? Bir de bu kombiyi ananem için alacağım. Bu sebeple dokunmatik ekranlı değil de manuel tuşları olan kombi önerebilirseniz daha iyi olur.

Şimdiden teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 819820821822823
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.