Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (771. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 769770771772773
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    vaillant eco tec intro 18/24 evinize uygundur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

vaillant eco tec intro 18/24 evinize uygundur
    Vaillant Bayi dün geldi, baktı, normalde web sitesinde yazan fiyat 3900 + kdv diyor, ben hesaplayınca 4600 ediyor, adam direkt 4900 tl yazdı kombi fiyatı + baca değişmesi gerekiyormuş 950 tl de baca yazdı, 5850 lira dedi ki eski kombiyi alıp 300 tl ye saydıkları haldeymiş bu fiyat, aksi halde eski kombiyi vermezsek +300 daha 6150 tl falan dedi yandı benim devreler.... Vaillanttan vazgeçtim, daha ekonomik kombi modelleri bakmaya başladım, küçük olması tercihim, Daikin modellerine baktım, onlar da 4000 den başlıyor fiyatları sanırım, ama 6 yıl garantili olması cezbediyor, en ucuz daikin yarı yoğuşmalı olan, 3800 tl civarında sanırım, montajı bacası içinde max 4000 - 4500 e kadar premix kombi tavsiyesi verebilir misiniz ? Yoksa Konvansiyonel falan bakcam, hatta 2. El temiz bile düşünmeye başlayabilirim.... :/

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kobarsterm kullanıcısına yanıt
    yarı yoğ kombiler piyasadan kaldırılıyor artık premix yoğ kombiler satılacak piyasada baymak luna avant 24fx hala satılıyor

https://www.akakce.com/yogusmali-kombi/en-ucuz-baymak-luna-avant-24-fx-hermetik-fiyati,516687763.html

internette var bu model yarı yoğ ve boyutları küçük şirin bir kombi 3100 3300 fiyat diliminde bulunuyor. 3800 liraya daikin condense alınmaz o paraya premix kombiler var
    premix yani tam yoğ ve boyutları küçük olarak önereceğim modeller 3600 3800 lira fiyat diliminde satılan
    baymak duo tec compact, eca proteus premix,baymak brötje startec,
    bir de demirdöküm atromix p20 var bu cihaz 20kw diğerleri 24kw
    yalnız atromix'in ana eşanjörü alüminyum hidroblok grubu plastik
    diğer yazdığım baymak ve eca lar ise ana eşanjör paslanmaz çelik ve hidroblok grubu sarı pirinç tir bu ayrıntıyı da belirteyim
    mesela eca proteus premix 5 yıl garantilidir 3700 lira civarında satılıyor
    ikinci el kombi almamaya dikkat edin yar yoğ ama baymak luna avant 24fx işinizi görür

• quote:

yarı yoğ kombiler piyasadan kaldırılıyor artık premix yoğ kombiler satılacak piyasada baymak luna avant 24fx hala satılıyor

https://www.akakce.com/yogusmali-kombi/en-ucuz-baymak-luna-avant-24-fx-hermetik-fiyati,516687763.html

internette var bu model yarı yoğ ve boyutları küçük şirin bir kombi 3100 3300 fiyat diliminde bulunuyor. 3800 liraya daikin condense alınmaz o paraya premix kombiler var
    premix yani tam yoğ ve boyutları küçük olarak önereceğim modeller 3600 3800 lira fiyat diliminde satılan
    baymak duo tec compact, eca proteus premix,baymak brötje startec,
    bir de demirdöküm atromix p20 var bu cihaz 20kw diğerleri 24kw
    yalnız atromix'in ana eşanjörü alüminyum hidroblok grubu plastik
    diğer yazdığım baymak ve eca lar ise ana eşanjör paslanmaz çelik ve hidroblok grubu sarı pirinç tir bu ayrıntıyı da belirteyim
    mesela eca proteus premix 5 yıl garantilidir 3700 lira civarında satılıyor
    ikinci el kombi almamaya dikkat edin yar yoğ ama baymak luna avant 24fx işinizi görür
    Çok teşekkür ederim cevabınız için, inceleyip bütçeme göre değerlendireyim.... Sağolun...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bugün alarko için keşife çağırdım, başkentgazın boru kalınlığını 1 parmak yaptığını sayaçtan itibaren bütün boru hattının değişmesinin gerektiğini söylediler çıkan ücret neredeyse 2 kombi parasıydı. Bir ara düşündüm garantisiz projesiz alsam arıza yapsa bile tamiratta bu paraya ancak ulaşır.

Ama sırf boru değişimi kafama takıldığından bir de baymak için keşif çağırdım sadece ocağa giden hat kesilip vana takılmasının yeterli olduğu varolan tesisatta tadilat projesi ile yapılır dendi. 3 odaya termostatik vana ile projeli ve garantili duo tec compact premix 30kw da anlaştım. Kollektörlerde paslanmış onlarıda pirinç olarak değiştireceğim.

Gelen 2 firmada mutfak peteğini kapatmamı ya da çok az açmamı söyledi bypass yapıp diğer odaları engelliyormuş, kollektöre rağmen nasıl oluyor anlamadım ama termostatik tatıracağım.

Oda termostatını taşıyarak kullanmayı düşündüğümden uzak petekler hariç termostatın genelde bulunduğu odaya da termostatik taktırıyorum, küçük çocuk olduğu için odalar arası 1 2 derecelik farkı kapatmayı hedefliyorum.

Atık su gideride süpürgelik yanından gidecek kombi yerden 130 cm yukarıda ve gider de yerden 30cm yüksekte olduğundan içinde birikir damla damla atar kokuda yapmaz böylece dedi baymak.

Montajdan sonra kullanacağız 1 haftaya başkentgaz anca gelir onlar onayı verince de servisin gelmesi bir kaç gün dedi. İlk açılış sorun olmason dedim, ankarada bunu yaşıyoruz müşteriye 2 hafta kışın açma diyemeyiz diğer illerde böyle değil ama burada böyle malesef dedi.

Umarım problem çıkmaz :)

Dış hava termostatı da taktırayım diyorum ancak ne kadar neye faydası olur bir türlü okuduklarımdan tatminkar bir cevap edinemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccaparli -- 1 Şubat 2020; 20:51:39 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Arkadaşlar yenidaikin kombi kullanıyorum. Ve satın almış olduğum bayiden hiç memnun değilim. Şu an için baca eğiminden ötürü problemim var başka bir bayiye gidiyorum biz yapamayız kime yaptırdıysanız ona yaptırın diyorlar. Bu ve ileride oluşabilecek tesisat sorunları için ne yapabilirim kime yaptırabilirim ?

• https://www.uzmankombiservisi.net/en-iyi-10-kombi-markasi-2020/ 1-10 arasi kombi siralamasi yapilmis ne derece doğru acaba
  • goldenlight17 kullanıcısına yanıt
    dd nitromix in 7.sırada olduğu bir liste ne kadar doğru olabilir
  • E.R.W. kullanıcısına yanıt
    hidroblok grubunun yarısı plastik,kasasına oranla 7litre genleşme tankı ve 2020 yılında hala modülasyonlu oda termostatı desteği olmamasına rağmen listeye girmesi yine de iyi

• Anthropomancy kullanıcısına yanıt
    baca eğimi, kombiyi monte eden firmanın sorumluluğunda
    proje çizen firmayı, bölgenizdeki gaz dağıtım şirketine şikayet edebilirsiniz

• ccaparli kullanıcısına yanıt
    dış hava sensörünü, eğer baymak idee oda termostatı alırsanız faydalı olur bu o.t modülasyonludur ve dış hava sensörüyle eşleştirilebilir böylece kombiniz iç/dış sıcaklık farkına göre oransal çalışır
    baymak idee o.t 3 versiyonsur kablolu programsız,kablolu programlı,kablosuz programlı

• quote:

baca eğimi, kombiyi monte eden firmanın sorumluluğunda
    proje çizen firmayı, bölgenizdeki gaz dağıtım şirketine şikayet edebilirsiniz
    Tamam öyle yapayım fakat umurlarında olduğunu düşünmüyorum . Başka bir firmaya yaptırma şansım yok mu hocam ?

tabii ki yaptırabilirsiniz
    baca eğimi ayarı çok zor bir işlem değildir

• quote:

Baca eğimi için bir kaç firmaya gittim kimden aldıysanız ona gidin dediler bir kaç yere daha sorayım o zaman

• quote:

Hocam eğim konusunda az önce konuşmuştuk . bacanın fotoğrafını çektim üzerinde buhar ya da su tarzı bir şey var gibi bu normal mi ? Artı olarak kombi yeni olmasına rağmen baca paslanmış gibi

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

baca yukarı doğru %3-5 eğimli değilse bunların olması normal
    yoğ suyunun bacanın dışından sızmaması lazım geri tepip bacanın içinden kombi diyaframına girmesi gerekir

• Mobil sistemde petek büyütme yaptım. Yapmak isteyenlere yardımcı olunur inş. Pex boruyu pex boru ile dirsek atıp ek yaptırdım.
    Yapılanlar
    Eca 600x700 değişip dd plus 900x700 yapıldı
    Eca 600x700 değiştirilip dd plus 900x900 yapıldı
    Koridora ise hemen arka duvarındaki havlupandan t atılıp yapıldı 900x400 takıldı. Koridora 900x400 yapılan giriş çıkışları üstten bağlantı yapıldı ama yarısı ısınıyor. Sıcaktan giren hemen çıkış yapıyor, aşağılara inmiyor sıcak su. Çapraz bağlantıya çevireceğiz. Soldaki çıkışı aşağı alacağız. Önceden ot nın bulunduğu oda 22.5 üzerine hiç çıkamıyordu. Şimdi 21.5 dereceden 23 e 1 saatte rahat çıkarıyor. Dd plus radyatörler gerçekten çok iyi. Güzel ısı veriyor. Buradan @disintegration hocama yardımları için çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhand28 -- 2 Şubat 2020; 21:41:53 >

• ayhand28 kullanıcısına yanıt
    petekler hiç bir zaman üstten giriş üstten çıkış şeklinde bağlanmaz, neden öyle yaptınız ki, doğal olarak gelen su dağılmadan diğer tarafdan çıktığı için peteğin tamamının ısınmaması normal.
  • kir-pi K kullanıcısına yanıt
    Valla ne bileyim eleman o şekilde yaptı. Sizce çapraz mı yapalım yoksa ikisinide alttan mı? Yada paralel mi? Duvar arkasında havlupanda var ona göre yorumlarsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhand28 -- 2 Şubat 2020; 22:56:3 >
  • 
Sayfa: önceki 769770771772773
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.