Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (753. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 751752753754755
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok teşekkürler çok sağolun eşim demirdöküm nitromix diye tutturdu ama ben warmhous alacağım çok şikayet war hakkında dedi. ama sizin değerli yorumlarınıza güveniyorum. Çok teşekkürler.
  • Hocam bu arada servis den gelen arkadaş kombi gaz ayarını kıstı ve parametre ayarı yaptı bu tüketimimietkiler mi olmadı tekrar servis yazdırıp fabrika ayarlarına mı döndüreyim?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cemone_2 C kullanıcısına yanıt
    onu kendin karşılaştıracaksın tüketimi etkiler mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Sanica Java için modülasyonlu termostat varmı
  • Merhabalar
    Evdeki kombinin 20 yılı aşkın bir süresi var, bugünlerde teklemeye başladı, bar basıncını kendi kendine arttırıp 3,5-4 seviyelerine getiriyor, o esnada kalorifer kısmı sönmüş oluyor ama ateş daimi açık kalıyor ve petekler bir anda el değmeyecek bir şekilde ısınmaya neredeyse yangın çıkaracak kıvama geliyor. Farkettiğimizde kombiyi hemen kapatıyoruz ve bar basıncı yarım saat içinde sıfıra kadar düşüyor. Bir sakatlık çıkmasından korkar olduk, artık kombi miadını doldurdu galiba yeni kombi arayışı içindeyiz. Sizden fikir almak istiyorum

Ev İstanbul, Beylikdüzü’nde
    ✔️8 katlı binanın zeminle birlikte 3. Katında, apartmanın dış yalıtımı yok
    ✔️ ev iki cepheli ( güneydoğu-kuzeybatı)
    ✔️eski kombinin yeri mutfaktaydı ve ısınacak net alan 95-100 metrekare, evde bulunan toplam Petek uzunluğu 6,3 metre [holde Petek yok, banyodaki Petek kullanımdışı] :
    - mutfak : 10 metrekare, Petek= 0,8 metre
    - salon : 30 metrekare, Petek= 2 metre
    - 1.oda : 12 metrekare, Petek= 1 metre
    - 2.oda : 15 metrekare, Petek= 1,3 metre
    -3.oda : 20 metrekare, Petek= 1,3 metre
    - giriş + hol : 11 metrekare, Petek yok
    Bu şekilde, resim olarak da ekleyeceğim evin kabataslak görünümünü, giriş ve hole ilave petek şu an için yaptıramayacağım maalesef

Tam yoğuşmalı kombi almayı düşünüyorum. Şimdi beni önümde hangi masraflar bekliyor

Kombi+montaj+igdaş + proje mi, yoksa proje olmadan da olur mu
    Benim hepsine toplam maliyetim maksimum 4000-4200 TL

Bunun ışığında bana f/p iyi, ısınmada ve Sıcak su kullanımında problem yaşamayacağım, servis ve yedek parça bulmada zorlanmayacağım kaliteli kombi önerileriniz var mıdır ?
    Ayrıca eski kombim şu an çalışıyor, arada bir tekliyor işte, bu aralar teklemeleri sıklaştı ama yeni kombi alınca bu eski kombiyi ne yapmak gerekir, mali bir değeri olur mu ?
    Sabırla okuduğunuz için teşekkür ediyorum, cevaplarınızı bekliyorum.

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• Termostatlı kombide,kombi eco modda mı olmalı comfort modda mı.
    Birde yoğuşmalı olmayan termostatlı kombi min kaç dereceye ayarlanmalı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 3 Ocak 2020; 13:56:7 >
  • yok

• Kardan.madam kullanıcısına yanıt
    merhaba
    eski kombi sökülüp aynı yere yeni kombi takılacağı için proje değil igdaş değişim formu yeterli oluyor onu da proje çizmeye yetkili dükkanlardan bulabilirsiniz 100 150lira isterler.montaj da ustasına göre 300 350lira civarıdır bütçenize göre önereceğim kombiler: baymak lambert lpy 24,baymak dolcevita dpy 24,warmhaus ewa,warmhaus priwa,eca proteus premix,bosch condens 2500,bosch condens 2200,airfel digifel premix
    yazdığım kombileri kombi+montaj+igdaş değişim formu ile 4000 4200liraya halledersiniz hepsi premix yoğ cihazlardır
    yalnız odalarda petekleriniz bence az koridorunuz çok büyük buraya en az 120cm petek şart. salon ve 20m2 lik odalarda da petek metrajınız az. bina yalıtımınız yok. evi kombi değil petekler ısıtır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 3 Ocak 2020; 12:1:35 >
  • hocam tekrardan merhaba kombi baymak duo tec 28 alıyorum ama oda termostatını bi türlü seçemedim daha doğrusu ürünü alırken modülasyonlu olup olmadığını yazmıyor siteler model olarakda tavsiye edebileceğiniz kablolu ve kablosuz oda termostatı rica edebilirmiyim

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam size danışmak istediğim bisey var yeni dubleks evimizde KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] bu tıp bağlantılı kombisi var.
    Size sormak istediğim ben üst tarafı hiç kullanmayacağım. O petekleri vanasından mi kapatmak daha sağlıklı olur yoksa kollektör den bulup kapatmak mi daha sağlıklı olur.
    Petek vanasından kapatırsak sıcak su yine yukarı çıkıcak herhalde o yüzden soruyorum

• ßyİsMaİLCaN ß kullanıcısına yanıt
    farketmez istediğin şekilde kapatabilirsin
  • Merhaba tesisatim ve petekler yeni antifiriz yada koruma amaçlı başka bir şey konulabirmi kombiye zararı olurmu.

• Dd atron yoğuşmalı olmayan kombi termostatlıyken eco mod mu comfort moda mı almalıyım kombiyi?

• Kardan.madam kullanıcısına yanıt
    Merhaba, mevcut kombiniz ne marka? Vaillant?
  • Mersinli77 M kullanıcısına yanıt
    Hiç birşey koyma hocam araba değil bu..antifriz içerisinde asitler var faydadan cok zarari olur araba değil bu kombideki tüm parcalari zamanla yipratir cürütürsün..su başla biriey yok aklina kimse girmesin

• hocam geçen gün vaillant kombi bağlantı seti ile ilgili soru sormuştum. dönüş yapmışsınız kusura bakmayın göremedim.

bahsettiğim ürün bu ve vanaların iç çapı çok dar
    https://urun.n11.com/yedek-parca/vaillant-turbotec-ve-ecotec-kombilerin-montaj-seti-orjinal-P87466306
  • SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim yazınız için Hasan Emmi linkli diye bir abimiz vardı bu işlerle uğraşan onun bir yazısını okumuştum aklımda kalmıştı.

• ibrahim477 İ kullanıcısına yanıt
    boruların içine baktınız mı daraltıcı yani redükasiyon var mı?

• radko kullanıcısına yanıt
    kaç c kazan sıcaklığında optimum ısınabiliyorsan o dereceye getirilmeli bu da her evde değişkendir
    evin birinde ısı kaybı yoktur 45c ile içerisi hamam gibi oluyordur başka bir evde 55c anca yetiyordur
    eco modda kombiler ön ısıtmasız ve yavaş ısıtarak şekilde programlanmıştır evi yavaş ısıtır ama yakıt tasarrufu sağlar

• 
Sayfa: önceki 751752753754755
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.