Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (751. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
30.138
Cevap
530
Favori
1.260.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 749750751752753
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • modülasyonlu o.t de 42c kazan sıcaklığı az 55 veya 60c olmalı
    ev ısındıkça kombide kazan sıcaklığı düşer
    kullanmıyorsan diğer odalarda ve muftakta danfoss termostatik vanalar kullanmanı öneririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar evdeki baymak eco5 kombim arızalandı yeni kombi almak istiyorum 5mt artı banyoda 1 adet havludan var,evin dışında mantolama var.Mevcut kombi mutfakta.Kombiyi buderus yada bosch düşünüyorum.

• Arkadaşlar oturduğum evde kiracıyım ev ortalama 100m2 3. kattayım oturma odasının üstüne teras denk geliyor diğer odaların üstüne de boş odalar var ev dublex yapılmış sonradan aradaki merdiveni kaldırıp 2 daire çıkarmışlar şimdi sorum ise ev ısınıyor petek ilaverleri yaptım yatak odasına koridora ve oturma odasına. 7.10 metre petek + havlupan var tabi bu ilave petek taktırdıktan sonraki metraj önceden 3.90 metre petek vardı haliyle ısınma sıkıntısı çekiyordum ama şimdi ısınıyorum çocuk odasında 1.20 metre petek var orayı kullanmadığım için kapalı tutuyorum günlük tüketimim 6-7 metreküp arası değişiyor kombi ferroli econcept tech 25c kombi kazan sıcaklığı 45 oda termostatı intherm mrl 300 geceleri 21.5 da gündüzleri 22 derecede kullanıyorum evde yalıtım yok 3 cephe açık gaz tüketimim bana biraz fazla geliyor yalıtım olmaması büyük etken ama bu gaz tüketimini biraz daha düşürebilirmiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa187 -- 1 Ocak 2020; 12:3:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kuvaterner

Arkadaşlar resimdeki bağlantı için hangi tip termostatik vana almalıyım. Danfoss ya da honey
    well almayı düşünüyorum. Ternostatın yatayda olması gerekiyor diye okumuştum.
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] disintegrqtion hocam merhaba, bağlantı şeklini satıcıya gösterdim ve vanalardan aldım, gelen usta bu şekilde bağladı, yönünde bir gariplik yok mu sizce? Yatay olmayacak bu şekildeyken. Yeni yılınızı da kutlarım bu arada.

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Öncelikle teşekkür ederim. Bugün bende fark ettim bizim kombi gaz kaçırıyor. Zaten kombinin beyaz kısımlarını ben siliyorum, ertesi gün böyle gri renkte kir oluyor. Şunu anladım bizim kombi bağlandığından beri gaz kaçırıyor. Bağlanalı 1 ay felan oldu. Servisi aradım açmadı. Bu gaz kaçağına benim müdahale etmem gerekir mi? Yada ne yapmam gerekir.
  • Merhaba arkadaşlar ben normalde 5 m3 felen günlük doğalgaz tuketiyordum. Fakat şu an 9.5 m3 lere çıkar oldu malum havalar soguk ama aşırı fazla geliyor geçen yıl böyle değildi bu yıl termostatı değiştirdim bosch tr36rf aldım 0.1 hassasiyetli olduğu için kombi sık devreye girip çıkıyor. Bu tüketimi nasıl düşürebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemone_2 -- 1 Ocak 2020; 18:14:16 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cemone_2 C kullanıcısına yanıt
    En yakın peteğe reglaj ayarı radyatör arkası yalıtım levhası pencerelerdeki hava kaçaklarını kapayarak son olarak da kazan sıcaklığını 45 yada 50 ye çekerek düşmesi mümkün ben iyi sonuç aldım ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _TUTANKHAMUN_ -- 1 Ocak 2020; 18:15:16 >
  • _TUTANKHAMUN_ kullanıcısına yanıt
    Tşk ederim hocam fakat benim kombi hermetik olduğu için kazanı 65 derecede tutuyorum. Kazan sıcaklığını üşersem ve reglaj ayarı ile tüketim düşer mi?

• Arkadaşlar hava bu aralar çok soğuk o yüzden tasarruf elde etmek biraz zor. Özellikle kombi sıcaklığını 55 de tutmak, 0 derece altında olan zamanlarda ise 60 a getirmek daha mantıklı diye düşünüyorum. 45 derecelerde tutup tasarruf yapayım derken kombiye zarar verebilirsiniz.Bu konuştuğum çok soğuk havalar için geçerli.Ben de 10-13 m3 aralığında günde tüketim yapıyorum ama yapacak bişey yok doğalgazla ısınıyor san gerisine katlanmak durumdayız.

• mustafa187 M kullanıcısına yanıt
    danfoss termostatik vanalar kullanarak
    evden çıktığınızda eski radyatör vanalarını monte edersiniz

• kuvaterner K kullanıcısına yanıt
    termostatik vanalar dikey de çalışır

• canertufan1 C kullanıcısına yanıt
    montajı yaptırdığınız firma gelsin baksın ayrıca izmirgaz'ı arayın

• umutqx kullanıcısına yanıt
    bosch condens 2500, buderus gb62,buderus gb22 öneririm

Hocam termostatik vanalar ne işe yarayacak zaten kombiye yakın olan iki petekten te alıp petek ilavesi yaptım termostatik vana alıp onları kısamam kısarsam ilave petekler hiç ısınmayacak ayrıca koridora petek taktırdım 70 cm ama hala daha odalara holden soğuk geliyor kafayı yiyeceğim bu soğuk nerden geliyor mecbur kapıları kapalı tutuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa187 -- 1 Ocak 2020; 20:11:8 >
  • mustafa187 M kullanıcısına yanıt
    sevgili arkadaşım ek hat almışsın termostatik vana peteği kıstığında ek hattaki petek sence az mı yoksa önceki petek kısıldığı için kapalı devre tesisat suyu sadece bu peteğe geldiği için daha iyi mi ısınacak.
    evinde topu topu 7mt petek var havlupanı hesaba katma piyasadaki her kombi bu peteklerdeki suyu çevirir
    termostatik vana ne işe yarayacak sormuşsun
    1metre pkkp tip 22 60 panel radyatörde ortalama 5.5 ile 6 litre civarında su bulunur buna borulardaki %10 ile %20 suyu da ekle
    yani sadece 1 adet termostatik vana bu kadar suyun kombi tarafından ısıtılmasının önüne geçiyor
    son cümlede yazdıkların ısı kayıpları ile ilgili bunun çözümü yalıtımdır başka da çözümü yok
    ısı kayıpları varsa tek çözüm termostatik vanalar kullanmak ve petekleri kısacak şekilde ince ayar ayarlamak

Hocam uzun cevaplarınız için ayrıca teşekkür ederim anlaşılır bi şekilde anlattınız kiracı olduğum için masraf yapmak istemiyorum o yüzden almak istemiyorum çünkü daha yeni vana aldım ilave petek taktırdığım için mobildeki vanalar uymadı mevcut petekler deki vanaları da değiştirmek zorunda kaldım elimle kıstım zaten kombiye yakın olan petekleri ve fazla ısınan odaları kıstım elimle faydası olur diye düşünüyorum binaya yalıtım yapmak imkansız ev sahibi yanaşmaz bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim

• Hocam ben üstte bir soru sormuştum. Bana da yardımcı olur musunuz?

Demirdöküm yada Vaillantin hangi modellerini onerirsiniz

• Bu mevsimde 42 derece kazan sıcaklığımı olur,işin ilginci o kadar düşük dereceye göre 10m3 aşırı çok tüketim. Evlerin pencereleri tahta ve çatı katı falan mı?
    Pimapenmiş ilginç

• radko kullanıcısına yanıt
    geçen sene dandik proterhm lynx ile daha kısık 15-20 m3 yakardı

çatı katı yalıtımda yok bence gayet iyi
  • 
Sayfa: önceki 749750751752753
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.