Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: meço dayı, oturbisuraya Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 12 Misafir Kullanıcı, 12 Masaüstü Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı ( 2 Mobil Cihaz )
13.972
Cevap
248
Favori
608.760
Tıklama
Giriş
    20459 Mesaj

daikin ndj 35kW, daikin vz 30kW,buderus gb172i 30kW,bosch comfot condense 30kW alınır aynı segmentin kombileridir
    baymak duo tec 33, dubleks net 170-180m2 daireye taktırmıştım. sıkıntı çıkarmadı
    10litre genleşme tankı,hidroblok grubu pirinç,modülasyonlu sirkülasyon pompası,cold burner door teknolojisi
    baymak idee modülasyonlu oda termostatı desteği (kablolu veya kablosuz) baymak connect akıllı oda termostatı takılabiliyor f/p bir seçenek eksiği yok fazlası var.sorunsuz sıkıntısız.son güncel kasası 2012 den beri piyasada arayüz değişmedi
    tercih senin
    |
    |
    Leon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

"Türklerin yaşadıkları her yer misak-i milli hudutları içindedir". Mustafa Kemal Atatürk
  • Kurmay Yarbay
    20459 Mesaj

vaillant ecotec plus 346-5-5 modeli alınabilir ama aynı fiyata daha (buderus) iyi modeller var özellikle modülasyon aralığı açısından haberiniz olsun
    |
    |
    a-y-k-u-t kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

"Türklerin yaşadıkları her yer misak-i milli hudutları içindedir". Mustafa Kemal Atatürk
  • Kurmay Yarbay
    20459 Mesaj

30kW hatta 33-35kW (+ -) civarı kombi almanız lazım
    33kW baymak duo tec,35kW eca confeo premix,38kW airfel digifel premix,32kW warmhaus priwa,35kW eca proteus premix

oda termostatı konusu karışık bir konu çok fazla model var kablolu,kablosuz,akıllı oda termostatları siz kombiyi marka modeli seçin ona göre oda termostatı konusunda fikrimizi belirtiriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 9 Ekim 2019; 18:18:34 >
    |
    |
    Mstfshnksk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Kurmay Yarbay
    20459 Mesaj

warmhaus priwa 24/31 + WT-RF03 kablosuz modülasyonlu programlanabilir oda termostatı
    https://www.warmhaus.com.tr/tr/kombi/kombi-aksesuarlari/wt-rf03

warmhaus priwa yerine priwaplus,enerwa veya enerwaplus ta olur. yazdığım 4 model de hemen hemen aynı kombiler enerwaplus'ın pompası biraz farklı o kadar priwa çok satan modeli ve daha yaygın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 9 Ekim 2019; 18:19:37 >
    |
    |
    neckermenn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1643 Mesaj

Teşekkürler.
    |
    |
    disintegration kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bulunduğum ilde bu markanın servisi yok. İlçede var. Epey konunuzu takip ettim. Servis yakın olan markaları öneriyorsunuz. Varsa başka öneriniz talip olabilirim. Teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Er
    11 Mesaj
    Merhaba, ankarada yalıtımlı binada guney cephede balkonlar hariç net 135m2 arakat daire için tam yoğuşmalı ve modülasyonlu kombi ve bu kombiye uygun modülasyonlu oda termostatı ne önerebilirsiniz?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam yorumlarınız için teşekkür ederim.

Oda termostatı kullanmayı düşünmüyorum, yorumlarınıza göre baymak lambert attivo 24fx makul duruyor ancak tesisat ve proje konusunda kafam hala karışık, kombinin yeri değişmeyecek yine aynı şekilde mutfağa takılacak. Tüm masraflar dahil fiyat aldığım ustalar projeden bahsettiler, kombinin alt tesisat fotoğrafını ekliyorum.

Kombiyi internet üzerinden alsam, montajını 300 TL'ye yaptırabilirsem dediğiniz gibi toplam 3100 civarına denk gelecek, herşeyi onlara bırakırsam 500-600 daha fazla ödeyeceğim. Bir de internet üzerinden alırsam montajı benim anlaştığım ustalar yapacak, sonra firma servisi ilk açılışı yapacak sanırım (bu konuda çevremdeki herkes farklı bir yorum yapıyor), garanti konusunda sorun yaşar mıyım?

iyi akşamlar,
    |
    |

• Kurmay Yarbay
    20459 Mesaj

kombi bacalı mı hermetik mi yakından çekmişsin. kombi hermetik ise ve de yoğ tahliye borusu için kapalı gideriniz varsa ve de en önemlisi kombinin yeri değişmeyecekse proje çizilmiyor. sanırım istanbuldasınız
    igdaş değişim formu yeterli
    bu formu bulup dolduracaksınız igdaşa vereceksiniz igdaş onaylayıp bir nüshasını size verecek bu nüsha ile baymak servisini çağıracaksınız servis bu formu ister ve garantiyi onaylar süreç böyle işler
    projeye gerek yok. ama form gerekli kombicilere gidip konuşun formu cüzi bir miktara belki hallederler

http://kombiyenileme.com/service/details/15

|
    |
    sc1ps1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Kurmay Yarbay
    20459 Mesaj

vaillant eco tec plus 236 5 5 veya 296 5 5 + vaillant vrt 350 kablosuz modülasyonlu oda termostatı
    son seçenek bu

|
    |

• Kurmay Yarbay
    20459 Mesaj

bosch condens 2200 veya 2300 + bosch cr10 veya cr50
    buderus gb22i +buderus rc100 veya rc150
    baymak duo tec + baymak idee modülasyonlu oda termostatı
    eca proteus premix +eca lago fb modülasyonlu oda termostatı
    warmhaus priwa + WT-08 modülasyonlu oda termostatı

|
    |
    sakkaro kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
    14 Mesaj
    Iyi günler kolay gelsin
    Ilk defa kombili evde oturacağız o yüzden konuya pek hakim değilim, gereksiz şeyler sorduysam kusuru bakmayın.

Ev Izmir'de, 100 metrekare 3+1, ara kat, güney ve kuzey cepheli, toki yalıtımı var. Tesisat yine tokinin döşediği duruyor. 7 petek 1 havlupan var. Petekler uzun değil, termostatlı vana mevcut.

Bosch condens 2200, condens 2300 ve Daikin Ndj D2CND024 arasında kaldım.
    Ndj için ne kadar fiyat farkı vermeye değer sizce?
    NDJ'nin ne gibi artıları olur?
    Hangisinin servis hizmeti daha iyidir, hangi marka daha sorunsuzdur?
    Beko tam yoğuşmalı tavsiye eder misiniz?
    Peteklere çapraz bağlantı gerekir mi?

Cevaplarınız için teşekkürler. Honeywellin sitesine baktığımda Modülasyonlu Akıllı Termostat – Y87RF2008 & RFG100 oda termostatının baymak duo tec gibi birkaç premix modülasyonlu kombi ile uyumlu olduğu yazıyor. Bu honeywell konusunda ne dersiniz?
    |
    |
    disintegration sizin tavsiyeniz ile Daikin premix ndj 28 kW olan modeli sipariş vermiştim bugün elime ulasacakti fakat satıcı az önce beni arayarak sevkiyata bir problem olduğunu haftaya elinde olacağını söyledi,bende acelesi olduğunu belirttim bana ECA nin proteus premix modeli ni vereyim bence çok iyi kombi dedi,ne dersiniz ECA yi alayım mı yoksa bir hafta bekleyeyim mi

• Kurmay Yarbay
    20459 Mesaj

bosch'lar aynı performansta çalışır. 2300 nerdeyse ndj ile teknik özellik modülasyon aralığı hatta sıcak su gücü olarak benzer özelliklerse eksiği yok fazlası var
    izmir merkezdeyseniz iki markanın servisi iyidir sorub çıkmaz. beko tam yoğ kombiler yaygın değil o yüzden soru işareti. 150cm den büyük peteğiniz varsa çapraz olur küçüklere gerek yok bir de bosch kombi alırsanız yanında kendi modülasyonlu oda termostatını öneririm

|
    |
    erditan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Kurmay Yarbay
    20459 Mesaj

o şekilde kullanan var ama ilave bir parça takılması lazım baymak duo tec konusunda kullananlar var akıllı oda term girdiği için net bişey diyemem kullananlara sorarsanız daha iyi olur

|
    |

• Kurmay Yarbay
    20459 Mesaj

olay tamamen sizin ihtiyacınıza bağlı. çok aceleniz varsa eca proteus premix alın ama 30kw olanını. bu kombi f/p bir cihaz airfel gibi.eğer aceleniz yoksa beklenebilir. nihayetinde aynı performansta çalışır eksiği yok ama teknik özellik...vs kağıt üstünde daikin daha ağır basar.tercih sizin

|
    |
    a-y-k-u-t kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    199 Mesaj

Elinde Bosch markada varmış ama Daikin daha iyi diyosunuz,ben en iyisi bekliyeyim teşekkür ederim

|
    |
  • Çavuş
    43 Mesaj

Baymak duo tec compact 24 + baymak idee kablosuz oda termostatı seçeceğim galiba. teşekküler
    |
    |
    Ben 3 ay önce yeni bir daireye taşındım, yeni dediğim ev sahibi vardı çıktı ben geçtim. Ev de eski tip kombi vardı ve ana kapının girişindeydi. Artık o sistemi igdaş onaylamadığı için o kombi kaldırıldı ve yerine ev sahibi Viesmann Vitopend 100 aldı. Yoğuşmalı kombi değil. Mutfak tarafına taşındı. O kadar dedik yoğuşmalı takalım diye ama usta çok iş var, oradan buradan boru geçecek vs. dedi salladı gibi. Ev sahibi de o mu bumu derken kendisi de mimar, sordu tanıdıklarına bu modeli aldık. Ev yalıtımlı, pimapen camlar vs. Bina çok kaliteli. O konuda sorun yok ama bu kombi kışın bana ne kdr fatura getirecek merak ediyorum. Üzerinde ki sıcaklık ayarında 40-80 aralığı var ve geçende 40da çalıştırdık ev çok sıcak oldu. İlk kez iyi bir dairede kış geçireceğim, üşüyeceğimi sanmam ama gaz tüketimim yoğuşmalı olmadığı için ne olacak % kaç fark edecek bilemiyorum.

Ayrıca biliyorsanız sormak istedim, bu kombi de saat ayarı var. Dilediğin saat aralığı seçtiğinde o saat aralığında istediğin sıcaklıkta yanıyor. Mesela akşam 6 ya kdr en düşük yan diyip 6 dan gece 12 ye kdr 50 derece yan diyebiliyorsun. Ben kitapçıkda bulamadım fakat açılıp kapanması seçilebilir mi acaba?

HızlıCevap
Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Mobilya Takımları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,525
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.