Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (695. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.149
Cevap
529
Favori
1.261.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 693694695696697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kombinin anakartında oda termostatı bağlantı klemensi vardır o köprü sökülecek ve oda termostatının kablo uçları buraya bağlanır
    https://www.odatermostatimontaji.com/kombiler/viessmann-vitopend-100-w/
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

kombinin anakartında oda termostatı bağlantı klemensi vardır o köprü sökülecek ve oda termostatının kablo uçları buraya bağlanır
    https://www.odatermostatimontaji.com/kombiler/viessmann-vitopend-100-w/
    Teşekkürler, youtube videolarda varmış. Sağolun. Son olarak kablosuz termostat düşünüyorum 3 iyi model ne önerirsiniz.? 300 TL leri geçmemesi ideal olur.

Edit: Kombiyi istediğim saatte açıp istediğim saatte kapatacak. Mesela akşam 17:00 açacak 40c yanacak gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gatetrans -- 10 Ekim 2019; 11:56:19 >

• Gatetrans kullanıcısına yanıt
    hem kablosuz hem günlük program yapan oda termostatında 300lira ve aşağısında seçenekler azalıyor.
    intherm mrl 300rf var yerli üretim en iyisi değil ama kullananlar mevcut aynı şekilde syntech syn 177 rf var,bu o.t lerin fiyatı sizin bütçeye uygun.ama intherm arayüz lcd ekran olarak daha iyi duruyor satıcısı youtube ta örnek videolar paylaşıyor forumda da kullananlar mevcut,bir de General ABR 320 SET Kablosuz Dijital Termostat var
  • kalorifer tesisatı ortadan giderse doğal olarak dolaşmamış olacak ve dağıtım ortadan olacağı için ısınma daha hızlı olur. odaları tren vagonu misali dolaştırırsan da ısınır ama ortadan daha iyi olur tabii bu yazdıklarım söylediklerine istinaden
    bende şunu diyorum tesisat sıva altı olacağı için doğal olarak az dirsek olacak. bir de 32mm kalın pprc boru ve de folyolu boru istersen çok iyi bir tesisatın olacak. zemin altında risk çok çok az
    bu kadar düşünmene gerek yok boru çoğu yerde dümdüz gidiyor engel yok kombi suyu pompalayacak hiçbir engelle karşılaşmayacak
    oda termostatı olan odada termostatik vana olmayacak evet normal vana olacak ve o petek her zaman açık olacak -ki oda termostatı doğru ölçüm yapıp kombiyi kapatsın
    airfel veya bosch sana kalmış. netten servis şikayetlerine bakma hemen hemen her markada var bazen bende okurken inanamıyorum o yorumları okuyan hiçbir insan kombi almaz bütün markalardan servislerden şikayet var
    bosch 2300 alırsan modülasyonlu oda term almanı öneririm bosch cr10 veya cr50.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 10 Ekim 2019; 12:20:41 >

• Merhaba bosch 2300i model kombi siparişini verdim. İç tesisat çelik boru çekiliyor. Montajla ilgili bir sıkıntı yaşıyorum. .
    Kombi balkona montaj edilecek ancak tuğla duvar üstünde yaklaşık 6-7 cm kaplama var, kaplamanın üstüne kombi nasıl montaj edilecek usta diğer taraftan çıkan somunlu vidalar var diyor ama diğer taraf mutfak istemiyor.
    Bir diğer husus doğalgaz borusu balkondan geçiyor ve oda mantolama üstüne sabitlenecek ancak taktığı dübellerin hemen hepsi geri yerlerinden çıktı. Sabitleme vidasinin daha uzunu yok benden bu kadar deyip işin içinden kurtulmak istiyor. Çelik dübel uzatma tuğla duvarda tutmaz, vidanın ucuna kaynat uzat deyince uzun vida eğilir diyor.

Tuğla duvar üzeri 6-7 cm mantolama üzerine; kombi ve doğalgaz borusunu nasıl sabitleyebiliriz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ustam ev brüt 170 metrekare net 157 metrekare güney cephe yalıtımlı iki banyolu (bir normal bir ebeveyn banyosu) kombi balkonda cam balkon yapılacak ev projesini eklemeye çalışacagım mesaja bu ev için

daikin ndj /vz
    buderus gb062
    vaillant ecotech pure/plus arasında hangisini önerirsiniz birde termostatik vana olarak danfoss (gaz sensorlu veya sıvı sensörlü) eca sıvı sensörlü hangisini önerirsiniz

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam kombinin camın yanında aşağıdaki fotoğraftaki gibi bir baca çıkışı var, 15 senelik eski bir model olduğundan hangi tip olduğuna emin olamadım. Mutfak gideri ile arasında 2,5 metre mesafe var, bu araya bir tahliye borusu çekebilirler sanırım.İstanbul'da oturuyorum, form işinin ne kadara mal olacağını yarın kombicilere soracağım.

Yardımınız için çok teşekkür ederim.

Sızıntı olursa takip etmek için kapağını söktüm.

• UGUR19 U kullanıcısına yanıt
    senin karşılaştığın sorunlar her evde olabilecek sorunlar,bu kombiciler 1000lerce evde montaj yapıyor bir çözüm üretmeleri gerekirdi.
    her bölgenin teknik şartnamesi farklılık gösterebilir çeşit çeşit vidalar var kaplama varsa onun ardında tuğla var.ölçüyü ona göre alacak vidanın uzunluğunu.
    bir diğer çözüm ise kombi arkasına demir profil yapılabilir.bu yazdığım varsayım.bazı bölgelerde böyle oluyor ayrıca sabitleme vidasının daha uzunu var boyutunu ona göre ayarlayıp yapması gerekiyor

demir profil arkasına kombi montajı

• sc1ps1 S kullanıcısına yanıt
    eski kombiniz hermetik. tahliye ise arasında 2.5mt varsa boru bağlanabilir ama eğimi aşağı doğru vererek boruyu monte edin. tahliye suyu aşağı doğru önünde engel olmayarak aksın bir engelle karşılaşmasın yoksa su geri teper
  • quote:

Orijinalden alıntı: ansmen

ustam ev brüt 170 metrekare net 157 metrekare güney cephe yalıtımlı iki banyolu (bir normal bir ebeveyn banyosu) kombi balkonda cam balkon yapılacak ev projesini eklemeye çalışacagım mesaja bu ev için

daikin ndj /vz
    buderus gb062
    vaillant ecotech pure/plus arasında hangisini önerirsiniz birde termostatik vana olarak danfoss (gaz sensorlu veya sıvı sensörlü) eca sıvı sensörlü hangisini önerirsiniz
    eklediğin resmi açamadım net 157m2 ise 24kW yetersiz gelebilir evin yalıtımlı teorik olarak sınır değerde de olsan 24kW olur ama 28-30kW cihaz da alınabilir. yapabiliyorsan koridor,hol,banyo,mutfak dahil tüm odaların m2 lerini yazabilirsin o zaman gerçek kapasiteyi belirleriz ayrıca hangi şehirdesin ev kaçıncı kat?
    yazdığın kombilerin hepsi olur daikin vz,daikin ndj olur buderus gb62 de olur ama belki 28kW kapasite lazım olacak

geç de olsa cevabın için teşekkür ederim hocam. 2300'ü teklif eden satıcı kıvırdığı için proteus premixe yöneldim. Biraz sesli çalışıyor beklentilerime göre ama en azından stabil.
  • apaçireisi kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun f/p güzel bir ürün ve 5 yıl garantili
  • biraz reklam gibi olacak ama :)
    https://ozdemirteknikservis.com.tr/kartal-kombi-servisi/

kartal kombi servisi, hizmetimiz bulunmaktadır.

kombi bakım ve onarım. Kışın donmayalım sıcak sıcak takılalım.
    çok teşekkür ederim @disintegration hocam
  • Arkadaşlar yeni ev aldık 170 m2 4+1 ev kombi alınacak airfel ve Viessmann kombi arasın da kaldık hangisini ve hangi model tavsiye edersiniz

• Bigbang61 kullanıcısına yanıt
    viessmann dan hangi model? ayrıca eviniz balkonlar hariç ısıtılacak net alan kaç m2? binada yalıtım var mı? kombi kapasitesi için soruyorum?
  • Arkadaşlar merhaba. Yaşadığımız ilçeye yeni doğalgaz geldi bu yıla kadar kömür ile ısınıyorduk bu yıl doğalgaza geçeceğiz. Bu konuyla ilgili birkaç sorum olacak.
    1. Ev birkaç yıllık ve balkonda kombi için tesisat var. Yine de ekstra yaptırmamı önerdiğiniz bir şey var mı?
    2. En önemli sorum: Ev 2+1 90m2 (net alan 60-70m2 civarı) ara kat, binanın dış yalıtımı var, camlar çift cam. 5 adet 100cm petek + banyoda 1 adet havlupan var. Bu ev için ilçedeki doğalgaz firmaları (en eskisi 6 aylık) tam yoğuşmalıya gerek yok evin küçük kombi yoğuşma yapamaz vs cümleler kuruyor ve yarım yoğuşmalı kombi öneriyorlar. Sizin bu konuda düşünceleriniz nelerdir?
    3. Yarım yoğuşmalı olarak Buderus gb012 veya Vailant 246/1 arasında kaldım ama gönlüm tam yoğuşmalı Baymak Duo Tec Compact 24kw dan yana. Bahsettiğim ev için bu üç kombiden birini mi yoksa başka kombi mi önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkFtH -- 11 Ekim 2019; 22:11:2 >

• darkFtH D kullanıcısına yanıt
    balkonda kombi dolabının içine straforlarla yalıtım uygulayın altındaki boruları da ya duvara gömdürün veya kauçuk folyolu borularla yalıtın.açıkta boru kalmasın
    kombinin altında plastik kombi bağlantı seti değil metal/pirinç tam geçişli vana ve filtreler öneririm
    alacağınız kombiyi 55c ve aşağısında kullandığınız sürece kesinlikle yoğ yapar. palavralara inanmayın

ve kesinlikle ama kesinlikle baymak duo tec compact alın fiyatına göre çok iyi cihazdır. kompakt küçük boyut, 4.7 kW minimum ısıl güç %19.5 - %100 geniş modülasyon aralığı, cold burner door teknolojisi, pirinç hidroblok grubu,modülasyon pompa ve baymak idee modülasyonlu oda termostatı bile bağlanıyor hem kablolu hem kablosuz. buderus gb12 ve vaillant ecofit te bakır eşanjör var
    ama baymak duo tec compact ta paslanma çelik premix eşanjör var

Üstad teşekkür ederim. Yarın kombinin siparişini vereceğim. Dolap yalıtımı aklımda olan bir şeydi boru olayı için de mücadele edeceğim 🙂 buralarda pek usta yok umarım dediklerinizi takacak birilerini bulurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

eklediğin resmi açamadım net 157m2 ise 24kW yetersiz gelebilir evin yalıtımlı teorik olarak sınır değerde de olsan 24kW olur ama 28-30kW cihaz da alınabilir. yapabiliyorsan koridor,hol,banyo,mutfak dahil tüm odaların m2 lerini yazabilirsin o zaman gerçek kapasiteyi belirleriz ayrıca hangi şehirdesin ev kaçıncı kat?
    yazdığın kombilerin hepsi olur daikin vz,daikin ndj olur buderus gb62 de olur ama belki 28kW kapasite lazım olacak

Alıntıları Göster
    Ev 4. kat Çorum Merkezde ara kat
    salon 28 m2
    mutfak 17 m2
    oturma od 16 m2
    çocuk od 15 m2
    çocuk od 2 15 m2
    yatak od 16 m2
    ebyn banyo 2 m2
    banyo 5 m2
    hol kiler ant 7 m2
    antre 20 m2
    cam balkon 16 m2 oluşuyor salonda iki petek var diğer odalarda birer petek ebeveyn banyosunda ısıtma yok cam balkon ısı camlı cam ile kapalı kombi balkonda olacak termostatik vana konusunda da yardımcı olabilirsen çok memnun olurum ustam

• 
Sayfa: önceki 693694695696697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.