Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (652. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
30.149
Cevap
529
Favori
1.261.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
60. Sırada  bugün en iyi #20
Sayfa: önceki 650651652653654
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

samsunda 0 daire 1+1

oturulmayacak kiraya verilecek

küçük kombi kalmamış hep 20lik min

yoğuşmalı ile hermetik arasında fark yok gibi

ucuz yollu ne önderirsiniz

servis vs sorunu olmayan

yoğuşmalı prothermler baya uygun görübüyor 2600 civarı
  • blackeyes B kullanıcısına yanıt
    baymak duo tec compact, pahalı premix yoğ kombilerle aynı performansta çalışır onu belirttim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sky__walker kullanıcısına yanıt
    oda termostatı ve termostatik vanalar kullanmıyorsanız bence bunlardan başlayın sonra tasarrufu ölçün
    yaşam odasına iyi bir oda termostatı, diğer odaların peteklerine danfoss termostatik vanalar
    kombi tek başına tasarruf yaptırmaz. tasarrufu birçok faktör belirler. kombinin balkonda olması bile yakıtı etkiler
    kombi balkondaysa kombi dolabının içine straforlarla yalıtım uygulayın açıktan giden borular dahil
    izmirde kombi değişiminde kombinin yeri değişmeyecekse. izmirgaz değişim formu yeterli oluyor. proje tadilatına gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

oda termostatı ve termostatik vanalar kullanmıyorsanız bence bunlardan başlayın sonra tasarrufu ölçün
    yaşam odasına iyi bir oda termostatı, diğer odaların peteklerine danfoss termostatik vanalar
    kombi tek başına tasarruf yaptırmaz. tasarrufu birçok faktör belirler. kombinin balkonda olması bile yakıtı etkiler
    kombi balkondaysa kombi dolabının içine straforlarla yalıtım uygulayın açıktan giden borular dahil
    izmirde kombi değişiminde kombinin yeri değişmeyecekse. izmirgaz değişim formu yeterli oluyor. proje tadilatına gerek yok
    Honeywell kablosuz oda termostati kullanıyorum. Bu sene aldım, memun kaldım. Kombi mutfakta, dolabın içinde. Hiç termostatik vana takılı değil. Almayı planlıyorum, kaç adet alıp, kaç tane peteği boşta bırakayım?

Ben yazınızdan, asıl tasarruf yaptıran şeyin kombi olmadığı şeklinde birşey çıkardım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• baymak duo tec'in verimi yüksektir, modükasyon aralığı geniştir
    11mt petek fazla bence peteklerin çoğuna termostatik vanalar taktırın tasarrufunuz artar. yaşam odasına da kaliteli bir oda termostatı evinize 24kw kombi de olur 28kw ta. çünkü tam sınır değerde eviniz 24kw kombiler ortalama 140 150m2 evlere (maximum) ve 11/12mt petekli evlere olur
    ariston ve airfel arasında kaldıysanız airfel alın ariston hem parçalar italyadan geliyor servisi çok yaygın değil
    airfel digifel premix , siyah yeni olan kasası güncellenmiş versiyonudur bu model yaklaşık 8 10yıldır piyasada bulunuyor
    rüştünü kanıtlamış, daikin güvencesinde yerli üretim
    30kw airfel digifel premix (siyah yeni kasa)

• sky__walker kullanıcısına yanıt
    tasarruf sadece kombiye bağlı değil
    yalıtım, tesisat kalitesi, eve en uygun petek metrajı, oda term+term vana gibi sıcaklık kontrol elemanları kullanmak en son kombi

gördüğünüz gibi kombiden önce 4 tane madde sıraladım bu 4 madde tamamsa kombi o zaman tasarruf yaptırır farkı hissedersiniz bu 4 maddeyi yapamadıktan sonra immergas kombiyi çıkartıp en pahalı vaillant kombiyi de alsanız çok fark olmaz
    kablosuz oda termostatının alıcısını hangi odada kullanıyorsanız, o oda ve banyodaki havlupan hariç kalan peteklerin hepsine termo vanalar takabilirsiniz en çok satan model danfoss ras-c sıvı sensörlü termo vanalardır izmirdesiniz gıda çarşısında satılır bir çok yerde.
    kombiniz sağlamsa sorun çıkartmıyorsa ben değiştirmenizi önermem ha illaki değiştirecekseniz bu konunun ilk sayfasındaki premix yoğ kombilerden birini öneririm
    bir de immergas ın hangi modelini kullanıyorsunuz en çok satan eolo star ise bu model tek eşanjörlüdür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 18 Mayıs 2019; 12:55:40 >

• JackDaniels kullanıcısına yanıt
    protherm kombilerde genellikle çok kaliteli olmayan kompozit hidroblok kullanıyordu. son modelleri inceleyemedim
    bu kompozit hidrobloklar kışın bir sıcak bir soğuk hava değişimlerinde çatlama yapıyordu. en iyisi pirinç hidrobloklardır
    çünkü dayanımı güçlüdür. prothermde belirttiğiniz modellerde pirinç hidroblok kullandıysa alınabilir.tabi servisine dd mi yoksa vaillant mı bakıyor ona da bakmak lazım
    airfel digifel condense,baymak lambert attivo,baymak luna avant,dd nitron condense alınabilecek en uygun fiyatlı yarı yoğ cihazlar

• JackDaniels kullanıcısına yanıt
    pirinç hidroblok grubu nedir?
    çift eşanjörlü kombilerde,kombinin kapağını açtığınızda aşağıda pompanın sol tarafında bulunan sarı renkli hidrolik parçalardır

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 18 Mayıs 2019; 13:13:15 >

• İyi günler disintegration hocam evimde önceden küçük bir tadilat yapılmıştı tadilat yapılırken kırım yapılan yerlere pprc borular döşenip 3 odanın radyatör yerleri ayarlanmıştı. Bina doğalgaza geçtiği için şimdi diğer odalara da hat çekilmesi gerekecek, hat çekilirken geri kalan 3 odaya mobil sistem pex boru hattı bağlatsam 4 lü kollektör alıp 1 kollektör çıkışından 3 odaya sıcaklık dağılımında sorun yaşarmıyım? Ev net 85 m2

Ya da başka tavsiyeniz var mı?

• disintegration kullanıcısına yanıt
    BOSCH CONDENS 2300İ W nasıl
  • meço dayı M kullanıcısına yanıt
    3 odaya mobil sisteme gerek yok 25mm pprc borularla sıva üstü veya sıva altı tesisat yaptır
  • güzel cihaz öneririm
  • Teşekkür ederim disintegration hocam.

E.C.A. Proteus Premix 28 aldım yerli olan tek marka buydu sanırım gerçi hepsi ithal burda montajlanıyor sahibi yerli yabancı şirket değil
  • Ankara'da boru tesisatını yenileyecek eleman arıyorum. Tavsiyeleri mesajla alabilirm.

Bosch 2300 mu baymak duo Compact mi peki?

• - Isıtılacak alan net 110 metre kare
    - Petek boyu 9,8 metre

Kombi taktıracağım. Kombiler hakkında pek bilgim yok.

Hangi kombiyi tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilg_ogr -- 19 Mayıs 2019; 3:12:41 >
  • Forumda genel olarak buderus gb062 modeli öneriliyor. Uzman arkadaşlar bu modelin eca veya Demirdöküm ya da diğer tam yoğuşmalı kombilerden neden ayrıldığını belirtebilirler mi ? Arada ciddi fiyat farkı var.

Benim dairem net 125 m2 ara kat 3+1 kombi alma arifesindeyim.

• Herkese selamlar.
    ** Daire; 230 m² çatı dubleks, üst kat yalıtım zayıf, alt kat salon üstü açık teras, toplam 15 m petek uzunluğu, İstanbul güney cephe,
    ** 20 yıllık bacalı Baymak Luna'yı bacanın standartlara uygun olmaması nedeni ile emekliye ayırmam gerekiyor. Bu arada 20 yıldır bir kere devir daim pompası değişmesi dışında nerede ise hiç sorunsuz çalıştı.
    ** 35 kw civarı, tam yoğuşmalı, kablosuz iç ve dış termostat takılabilen, kapasiteye göre alev modülasyonu yapabilen bir kobi ile değiştirmek istiyorum.
    Kafamda bir kaç aday var:
    -Baymak İdee Premix 39
    -Daikin D2CND035 35 kW ErP (Çok pahalanmış)
    -Demirdöküm Nitromix P 35 (En ekonomik olanı, sanırım alev modülasyonu yok)
    Benim için önemli olan, en az sorunla uzun yıllar hizmet edebilecek uygun fiyatlı bir cihaz satın almak. Konu ile ilgili, tecrübeli arkadaşlardan tavsiye alabilirsem çok sevinirim.
  • blackeyes B kullanıcısına yanıt
    hangisinin servisi evine yakınsa ve daha iyiyse
  • 
Sayfa: önceki 650651652653654
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.