Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (612. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 610611612613614
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar merhabalar kombi konusunda onerilerinizi bekliyorum sikintim soyle evimiz kuzey cephe sanirim siva yapilmadan yalitim yapilmis dis yalitimi o yuzden saglikli olmamis icerden biz yaptirdik fakat bu yapilanlar bir on yil kadar once ve malzemeye dikat edilmedi oyle ahim sahim bir malzeme yok toplam petek boyu 6 bucuk metre 1 tane de havlupan yalniz 3 metre 70 cm yanan petek diger kisim kullanilmiyo ara genis fakat petegi ufak odalara esinti yapiyo adeta 58 60 derece civari kombiyi yakiyoruz ev ilimani yakalamiyo.ankara pursaklarda muhit de soguk kisacasi ne yapmam gerekiyo yogusmali kombi dusunuyorum en azindan bi kac petek daha acip sogugu kirmak icin.ayrica sunu bilmiyorum yogusmalinin en az kac metre petek boyu su olmali diye bir sey var mi.kisa girmeden petek temizlendi kombiyi degistirirken borular degismeyecek yakit olarak gecen ay 360 gelmis karsi komsuya 550 gelmis kucuk cocugu var heryeri yakiyor ailemi sicak bir yuvaya kavusturmak istiyorum verimli bi isinma icin kombi ve diger onerilerinizi bekliyorum tesekkur ederim simdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volokill -- 31 Aralık 2018; 15:14:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ordu ilinde cok soguk olmayan ama bol ruzgarlı bır evım var.Kiraya verecem.Pahalı olmayan cok sorun cıkarmayacak bir kombi önerisine ihtiyacım var.Ev brut 179 net 150 m2 yalıtımlı yeni ev.Yardımlarınızı beklıyorum....

• Selamlar , kablosuz termostat varken kalorüferlere termostatik vana takmak yararlımıdır?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • pass_anger01 P kullanıcısına yanıt
    termostatik vanalar ve o.t kullanacağınız için 12mt yi kaldırır

1m+1m veya tek 2mt petek kombiyi etkilemez

pprc ortadan folyolu borular kompozit borular gibi traşlamadan kaynatılır örnek dizayn oksi plus. sadece dıştan folyolu pprc borularda traşlama şart. 32mm ve 25mm çapla sirkülasyonda sıkıntı yaşamazsınız

holdeki petek için resimden alınacak hat en yakın oda olmalı usta onu ayarlar buradan yorum yapamam

• volokill kullanıcısına yanıt
    sizin sorun kombiden çok ısı kaybı ve petek metrajı

sadece kombiyi değiştirerek sorunu çözemezsiniz

petek metrajlarını yazdınız ama kaç m2 odada kaç cm petek var önemli olan bu,ev kaçıncı kat

• erhanibas E kullanıcısına yanıt
    150m2 net ise kiracı evine en uygun 28 30kw yarı yoğ kombi

31kw baymak luna avant,28kw dd nitron condense,31kw baymak lambert attivo,

• jonywayt J kullanıcısına yanıt
    termo vanalar petek termostatıdır,oda term ise kombi termostatıdır ikisinin görevi farklıdır ve ikisi aynı evde olur ama termo vanaların ayarı en az 1c aşağıda ayarlı olacak

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Abi oda metrekarelerini bilmiyorum ev 9 kat kuzey dogu cephe ben sehir disinda yasiyorum evde 3 metre 80 cm petek yaniyor aslinda peteklerde termostatta var eca marka.petek metrajini artirip yogusmali kombiyle asiri tuketim olmadan isinma saglanabilir mi mesela ev 130 metre evde 7 metre petek yok bunu 9 10 metreye yukseltip oda termostati eklenip verim alinabilir mi vana termostatlari degistirilmeli mi?duz hermetik kombi var evde dd nitronun ilk duz serilerinden.kombi degistirirken resmi prosedur var mi hakkinizi helal edin hocam bilginizi bagisliyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volokill -- 1 Ocak 2019; 16:3:48 >
    bende bunun için sordum örneğin 130m2 net alanı 3 4 mt petekle ısıtmaya çalışıyorsunuz.odannın m2 sine göre petek olmalı ısı kayıpları da önemli ayrıca koridor holde petek olmalı

örneğin 18m2 bir odayı 80cm petek ile ısıtmaya kalkarsanız ısınmaz.petek metrajı büyüyecek ama sarfiyatı engellemek için termostatik vanalar hatta 1 tane oda termostatı taktıracaksınız

kombi sağlamsa çalışıyorsa değiştirmeye gerek yok

evi kombi değil petekler ısıtır.kombinin yeri değişmeyecekse proje parası verilmiyor.montaj ve değişim formu yeterli

• Abi biraz da petek buyuttugumuzde bizim kombinin yakiti daha da artar diye yogusmali dusunuyordum vanalar degistirilmeli mi eca lar 3 dereceli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volokill -- 1 Ocak 2019; 16:11:50 >
  • disintegration hocam benimde yerden ısıtma dublex 120 m2 bir evim var kombi baymak lambert fx. benim sorum ben bu kombiyi 55 dereceye getiriyorum ancak kombi yerden ıstımanın suyunu 40 derece civarında tutuyor. şöyle örnek vereyim ilk ateşlediğinde suyu 55-60 kadar ısıtıp dağıtıyor sonra durduğunda sistemdeki suyun aıcaklığını gösterdeğinde 40 derece gösteriyor. sonra telrar çalışıp ısıtyor ama durduğunda sistem sıcaklığı yine 40 derece civarı. 10-15 derece fark olması normal mi?servisi çağırdım normal diyor.

olması gerekn ben kaç dereceye alırsam merkez sıcak suyun o derece olması gerekmiyormu? mutfak sıcak su ve duşta sıcak su konusunda sıkıntı yaşamıyorum

eca termo vanalar görevini yapıyorsa değiştirme ama danfoss lar daha iyidir.kombi çalışıyorsa bence değiştirme.ısı hesaplarını iyi yapan bir ısı uzmanı bul evde ısı kayıplarını hesaplattır petek metrajını büyüt istiyorsan danfoss termo vanalar taktır

• liberta50 L kullanıcısına yanıt
    yerden ısıtma düşük kazan sıcaklığı ister 35c 40c gibi.kombiyi yanlış kullanıyorsunuz sıcaklığı 40c ye getirin

üstad 40 getirdiğimde sistemin sıcaklığı 35 den yukarı çıkmıyor donuyoruz evde. ben 40 derece sistem sıcaklığını bile kombiyi 55 e alarak ancak yükselttim. kombi yi 40 a aldığımda sistemi 40 da tutamıyor . hatta geçenlerde işten geldim kombi 45 de ama sistem sıcaklığı 32 gösteriyor ev ısınsın diye mecbur 55 e aldım tekrar. benim kombinin bu derece farkı normal mi?

• disintegration Hocam uste belırttıgınız kombıler arasında bugun olctum 85 m petek var.Hangısı en mantıklı.Baymaklar fıyat daha uygun hangı baymak ıkı tane yazmıssınız.Simdiden tesekkur ederım emeklerınız ıcın...

• liberta50 L kullanıcısına yanıt
    normal değil

8.5mt petek var ama evinizde balkonlar hariç ısıtılacak net alan kaç m2,binada yalıtım var mı,hangi şehirdesiniz,montaj hariç kombi için bütçeniz ne kadar?

• Isıtılacak net alan 145 m2 gıbı yalıtım var,ordu sehrınde,kiralayacagım daıre ıcın .butce 3-3,5 gıbı uzmeyecek bır cıhaz

hangi parçadan dolayı böyle yapıyor olabşlir ona göre servise değiştirteyim mümkünse

önceki mesajda yazdığım kombileri öneririm.kiracı evine en uygun 28-30kw yarı yoğ kombi en uygun fiyatlar 28kw dd nitron condense,31kw baymak lambert attiwo

• 
Sayfa: önceki 610611612613614
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.