Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (613. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.145
Cevap
529
Favori
1.261.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 611612613614615
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    anakart,gaz valfi,veya fan ama en iyisi baymak yetkili servisini çağırın onlar daha iyi bilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi birkaç ekleme daha yaptım.

Petek ölçüleri ve gideceğim yol boru çaplariyla birlikte uyumlu mu ? Sıva üstü tesisat yapacağım. 32 lik boru su petekte fazla dersen 25 e dusurecegim. Yada su oda veya salonun peteği gereğinden büyük dersen kucultecegim.

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]@disintegration

• Hocam baymak için konustum fakat bi çözüme ulaşamadık;

1) Kombi balkonda olacak eger yogusmalı olursa cam balkon yaptırmam gerekiyormuş aksi takdirde gaz acılmaz denildi.Ne kadar dogru ben kucuk pımapen yaptırmayı dusunuyodum zira balkonum buyuk o kadar ucret cıkaramam

2)Eger oyleyse yogusmasız alsam pımapen ıle kaplatsam mı ?

Cok kararaız kaldım.Bilginiz emegınız ıcın tesekkur ederım...

• disintegration hocam cevabınız için çok teşekkür ederim

Bişey daha sormak istiyorum ve eminim pekçok kişiye de faydası olacaktır cevabınızı.

...... holdeki petek için resimden alınacak hat en yakın oda olmalı. . Demiştiniz

ancak tesisat boruları mutfaktan tuvalete doğru gidiyorken hemen yanındaki, yani holdeki peteği de bağlamanın ne gibi dezavantajı olur acaba?

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• okoroglu kullanıcısına yanıt
    petek metrajı güzel,ayrıca 32mm çap kullanman her zaman avantajdır petekler daha hızlı ısınır.bence 32mm kullan
    ayrıca kombinin altına plastik kombi bağlantı seti yerine metal/pirinç tam geçişli vana ve filtreler öneririm
  • erhanibas E kullanıcısına yanıt
    cam balkon diye birşey yok ilk defa duydum hangi şehirde yaşıyorsun? bütçen varsa premix yani tam yoğ kombi al,bütçen daha az ise yarı yoğ öneririm.yerden ısıtmada yoğ kombiler daha verimli çalışıyor
  • pass_anger01 P kullanıcısına yanıt
    evin çok büyük değil ayrıca 32mm ve 25mm çap kullanacaksın en uygun neresi uygunsa o noktadan ek hat alabilirsin,holdeki petek için 32mm çap kullanmana gerek yok 25mm yeter
  • Orduda yasıyorum hocam

Eger yogusmalı olursa cam balkon gerekır

Yogusmasızda balkonda kombının oldugu yere pvc kutu ıle olabılır dendı

Benımde cok aklıma yatmadı zaten

çok çok saçma ilk defa duydum.balkon cam çok maliyetli bir iş ordu'da kimse yoğ kombi almaz bence ordu'nun gaz dağıtım şirketine gidip sormanı öneririm
    Cam balkon ile yogusmalinin ne alakası varmış, siz gaz dağıtım şirketi ile görüşün, firmalar salliyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bugun projeyi cizen firmanın burosuna gıttım.Onlarda aynısını soyledi.Giresun ve orduda böyleymiş.Neden dedim .Mantıklı bı cevap alamadım.

Yarın bırde aksa gazı arayıp soracam.Ama heralde cam balkon sart gıbı.Saçma ama oyle ...

• Adamlar sana cam balkon satmaya çalışıyor gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugun tekrar gorustum.Ya cam balkon yada tabandan tavana kapılı kapalı alan içine yogusmalı olabılıyormus nedenş de donmaya karsıymış.Ben ordudayım don olmaz buralarda,sivas da boyle bı sart yok ama:)

• Disintegration hocam

Bir önceki dairenin tesisatı hakkındaki cevaplarınız için teşekkür ederim. Bu fotoğraf da babamların müstakil evinin alt katına düşündüğümüz sistem.

Bu daire net alan 95 metrekare, dış duvarlar 55cm taş, iki katlının alt katı, kombi bosch 2300iw

Yorumlarınızı, eleştirisini, tavsiyenizi beklerim.

yoğuşmasız kombilerin üretimi durdu 2019 yılı içerisinde de son stoklar satılacak yani bu yıl en ucuz da olsa yoğ kombi kullanımı zorunlu olacak. cam balkon çok maliyetli bir iş ama tabandan tavana pvc ile kapatılabilir tam boy kombi dolapları var,sanırım kabul ederler

http://www.****.com/kombi-dolabi-tam-boy
    ortadaki odaların petek metrajı büyük olmasının önemi yok esas önemli olan çift cepheler mesela 15m2 oda ortada 140cm petek yeter.giriş peteği 60cm olabilir,antre yine aynı şekilde 60cm yeter.ortadaki 9m2 oda ise 80cm olabilir,mutfakta hem ocak var hem kombi çok ısınılan bir mekan olduğu için 100cm petek fazla 60cm yeter
    petekleri taktırmadıysanız bence bu şekilde değiştirin.kalorifer hattını 32mm götürmeniz güzel. ek hat 25mm pprc çap alınabilir hatta tek petek için 20mm çap bile olur
    kalorifer çift hattan gidecek böylece gücü eşit oranda dağılacak bu da bir avantaj.
    petekleri yazdığım şekilde küçültürseniz petek metraj da 9-10mt tül arasında olacak ki bu ideal
    mutlaka termostatik vanalar kullanın
  • Disintegration hocam. Cevabınız için teşekkür ederim.
    Bir önceki tesisat planı hakkında konuşurken şöyle bir soru sormuştum.
    "Bir vana vasıtasıyla,halihazırda kullandığımız kömür sistemi kalorifer ile yeni döşeteceğimiz doğazgaz sistemini bir arada kullanmak mümkün mü?Birini aç diğerini kapa şeklinde. (Babam kömürün ısı değerini ve ucuzlama ihtimalini düşünüyor da

Herhangi bir tecrübenizi veya yorumunuz var mı acaba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    hiç yaptırmadım ama yaptırılabilir
  • eca scot'ta sirkülasyon pompası değişti artık yeni nesil erp uyumlu enerji tasarruflu sirkülasyon pompası ile satılmaya başlandı

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Destekleriniz için çok sağolun hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 611612613614615
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.