Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (614. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.146
Cevap
529
Favori
1.261.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 612613614615616
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    üstad bir sorum daha olcak. benim kombi 3 dk bekliyor 45 saniye ateşleme yapıyor. benim 55 ayarladığım derece de yerden ısıtmayı 37-38 den yukarı çıkartmıyor. yani ateşlemede suyu 55-60 a kadar ısıtyor ama ayeşlemesen aonra sıcaklık 36 ya kadar düşüyor. bu ay 450 tl doğal gaz geldi gunluk tuketim 10-11 m3. ben bu ateşleme süresini arttırsam bekleme süresinide düşürsem yani 2 dk bir çalışsa ve 1 dk çalışsa ozaman ayarladığı. dereceye yakın tutabilirmi ve tüketim artarmı yoksa düşer mi? kombi baymak lambert fi 24. ben evi 40 derece tutaun diyorum ama 55 e aldığımda bile 37 den yukarı cıkaramıyor sizce bu sürelerle oynana bilrmi. lütfen yardımlarınızı rica ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • liberta50 L kullanıcısına yanıt
    evet oynanabilir parametre ayarı gerekir.ama onu da yetkili servis bilir.ayrıca kullanmıyorsanız oda termostatı da kullanın
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    üstad oda termostadım yok ama general ht400 almayı planlıyorum. bu termostadı takınca artık komi standart 3 dk bekle 45 saniye ateşle mantığından cıkacak demi? birde sık ateşleme yaparsa ve daha az beklerse yalıt tuketimi artarmı benim düşünceme göre artmaz çünkü su çok soğumamış olcak o yuzden sık sık az derecede çalışacak sizce işin gerçeği nedir?

oda termostatı kombinin çalışma düzenine müdahele etmez.kombiyi açar ve kapatır.yerden ısıtma olduğu için termostatik vanalar kullanma şansınız yok tek seçenek oda termostatı evin genel derecesini yansıtabilecek referans bir noktaya monte edersiniz sorun kalmaz.oda termostatı yerden az 1.5mt yükseğe ve herhangi bir ısı kaynağına uzak olmalı
    kombinin çalışma düzenini değiştirmek için parametre ayarları gerekli onu da servis biliyor
    hocam kombi termostatı taktıktan sonra yine 3 dk bekleme 45 sn ateşleme yapacaksa nasıl bana yardımcı olcak inanın mantığını anlamadım.

• Merhaba, @disintegration hocamın ve konu hakkında bilgili diğer kullanıcıların acil yardımına ihtiyacım var.

Ankara'da yaşayan kayınvalidemin kombisi bozulmuş, patlamış, sular akmış falan. Acil olarak bir kombi alması gerekiyor. Konu hakkında hiçbir fikrim olmadığından, hemen alınması gerektiğinden, araştırma yapacak zamanımın ve çevremde soracak kimse olmamasından dolayı tamamen buradaki tavsiyeye göre hareket edeceğiz.

Küçük bir dubleks ev, girişte salon+mutfak, üstte 3 oda+banyo, çatıda bir küçük odacık. Bozulan kombi, Demirdöküm'ün 10-15 yıllık bacalı bir modeliydi. Giriş kapısının yanındaki küçük tuvalette takılıydı. Baca da camdan çıkıyordu.

1-Çok uçuk fiyatlara çıkmadan, ama en az 10 yıl götürecek, hangi marka-model önerirsiniz?

2-Yeni alınacak kombi aynı yere takılacak. Yeniden proje vs. gerekiyor mu? İnternetten alsam, montaj vs. konularında sıkıntı yaşar mı?

3-Gidip bir yerle görüşmüş, şu fiyatları yazmışlar:
    -1400TL proje bedeli+işçilik
    --Airfel Premix 24kw 3800TL
    --Demirdöküm Nitromix P24 4300TL
    --Bosch Condense 2500w 24kw 4500TL
    --Buderus GBO62 24kw 5350TL
    -ilave baca 1 mt 150TL
    -Eski kombi indirimi 200TL

Yanıtınızı bekliyorum. Saygılar.

• okircali O kullanıcısına yanıt
    eski kombi bacalı ama önerdikleri hermetik ve premix yoğ

eski kombinin olduğu yerde atmosfere açılan bir yer varsa eski kombi sökülüp aynı yere yeni kombi takılacaksa tadilat projesi gerekmiyor ama ankarada son zamanlarda mevzuat değiştiyse bilemem.ilave baca önerdilerse kombi aynı yere takılacak baca uzatılacak o zaman da kombinin yeri değiştiği için proje lazım

kombi montajı 200/300lira, ek baca 100, proje olmayacaksa değişim formu 50/100lira

nitromixi eleyin eski bir model,gb62 ve condens 2500 sıcak su gücü hariç aynı kombi

bence airfel digifel premix olabilir ama bu kombi kasa ve özellik değiştirdi. yenisi siyah ön panel. bu kombinin konusu var oraya bakabilirsiniz

bosch condens 2500 olur ama piyasaya bosch condens 2300 çıktı özellikleri daha iyi ve çok az fiyat farkı var

airfel digifel premix(siyah kasa),bosch condens 2300,eca scot bence bunlara öncelikle bakın

bir de 3eşanjörlü yarı yoğ kombi de alabilirsiniz daha ucuzdur 3000liraya eca kronos ve airfel digifel condense te düşünülebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 5 Ocak 2019; 16:30:21 >

11m3 tükettiğin için o.t önerdim kombiyi o.t'de set edilen derecede susturur

üstad servis geldi az önce. makinemiz sağlam dedi. parametre ayarıda bu modelde yokmuş. bakmak lamert lx fi.

yerden ısıtmadan kombiye dönüşteki vanayı kapatıp filtreyi açtığında fiktreden kum toprak gibi bişiler çıktı. tesisatınız temizletin dediler ama ev daha 6 aylık ve ilk kışı ne ara pislenmiş olabilir dedim ozaman oksitlenmeyecek boru kullanmamışlar olabilir dedi gitti. saçma bi durumla karşı karşıyayım yine

• KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]
    Arkadaşlar iyi geceler. Evim Trabzonda 14 katlı apartmanın 8. katı Güney-Batı-Kuzey cepheli merkezi sistemden bireysel ısınmaya geçeceğim brüt 170 m2 ısıtılacak alan 120 m2 ısı yalıtımı çok iyi Salon,Yemek odası ve Mutfak bitişik arada kapı yok.
    Salonda 2X60x60 =120 cm
    Yemek Odasında =140 Cm
    Oda = 60 Cm
    Oda = 60 Cm
    Yatak Odası = 60 Cm
    Banyoda = 70 cm Havlupan toplamda havlupan hariç 4,40 m petek var.Merkezi sistemde sıkıntısız iyi ısınıyor.Kombiye geçince petekler yeterli gelir mi? Önereceğiniz kombi hangisi olmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragon1000 -- 5 Ocak 2019; 23:55:14 >

• Arkadaşlar merhaba.

160 m2 işyerim için kombi önerilerinizi rica ediyorum.Çift cephemiz var;birisi 12 m diğeri 7 m lamine cam.Bina dıştan 10 cm eps ile yalıtıldı.Üstümüz boş,altımız da otopark.Otopark tavanından da yalıtımımız var.Sistemimiz mobil kollektörlü ve 9.5 m peteğimiz mevcut.Tüm peteklerimiz eca,kombinin konulacağı yerdeki petek de dahil tamamında 1 adet düz 1 adet termostatik eca vana var.Kablosuz oda termostatı uyumlu olacak şekilde kombi önerileriniz ne olur? (Bütçemiz tam yoğuşmalı kombi almaya uygun)@disintegration Üstad ilgilenirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jakal -- 7 Ocak 2019; 16:23:41 >
    üstad benim yerden ısıtmada dçöşeli boru pilsa pe-rt modeli oksijen bariyerli c sınıfı yazıyor bu boru sizce iyimi yoksa mütehahit dandik mi taktırmış?

• İzmirde yaşıyorum.Evim 120 metrekare 3+1 dubleks. Tek odam dışında tüm odalar güneş doğumundan batımına kadar güneş alıyor. Isı yalıtımım yok. Toplam petek boyum 8.8 metre, 2 banyoda da 2 havlupan var. Alt kat banyo sadece tuvalet amaçlı kullanılıyor. Genel olarak üst banyoyu kullanıyoruz. Hol ve merdivenli kısımda petek yok. Şu an ısı pompası ile ısınıyorum ama bulunduğum yere doğalgaz geldi. Isı pompası artan elektrik fiyatları ile beni çok zorluyor. (Isı pompasını Sürekli açmadığım halde kışın ortalama 800-900 tl elektrik faturası ödüyorum) Kombi almak istiyorum. Kaçlık almam gerekir 24lük yeterli olur mu ve mevcut petek boyum evim için yeterli midir? Cevaplarsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodost -- 6 Ocak 2019; 13:40:58 >
  • dragon1000 D kullanıcısına yanıt
    koridor,hol dahil tüm odaların m2 si ve mevcut petek metrajını yazarsanız daha sağlıklı değerlendirme yapılır

oksijen bariyerli pex boru ise çamurlaşma yapmaması gerekir.oksijen bariyersiz yerden ısıtma sistemlerinde sistem çamur üretir bu çamur filtreleri tıkar kombiye zarar verir

• lodost kullanıcısına yanıt
    24kw yeter ama tüm odaların+koridor hol dahil m2 leri ve mevcut petek metrajını yazmanız gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

24kw yeter ama tüm odaların+koridor hol dahil m2 leri ve mevcut petek metrajını yazmanız gerekiyor
    Cevap için sağolun hocam. Oda ölçüleri ve odalardaki petek uzunlukları alttaki şekilde.

Salon 25m2 => 280 cm petek

Mutfak 12m2 => 120 cm petek

Oda1 16 m2 => 200 cm petek

Oda2 12 m2 => 130 cm petek

Oda3 11 m2 => 150 cm petek

Banyo1 5 m2 => havlupan

Banyo2 4 m2 => havlupan

Alt ve üst kat hol+ merdiven boşluğu ortalama 15 m2 ve petek yok.

Ev tapuda 122 m2 geçiyor ancak kullanım alanı yaptığım ölçümlere göre ortalama 100-105 m2 civarı.

Petek uzunluklarım sizce yeterli mi ve bana hangi kombiyi önerirsiniz. Şimdiden teşeklürler.

• Disintegration Hocam onceden onerdıgınız yogusmalı kombılerın dısında yogusmasız kombı olarak net 145 m2 ve 85 metre petekli yalıtımlı yeni ev kiracı için öneriniz olabılır mı???

• lodost kullanıcısına yanıt
    petek metrajınız uygun.bu konunun ilk sayfasındaki kombileri öneririm bütçeniz varsa premix yoğ daha az ise yarı yoğ kombi öneririm
  • erhanibas E kullanıcısına yanıt
    yoğuşmasız kombilerde stoklar azalmaya devam ediyor bulabiliyorsanız: baymak luna 24fi,baymak lambert lx 24fi,airfel digifel duo,bosch class 2000,buderus u22,warmhaus lawa
  • 
Sayfa: önceki 612613614615616
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.