Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (607. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (2 Mobil) - 11 Masaüstü2 Mobil
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 605606607608609
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dün akşam radyatörlerin havasını alırken kombiye en uzak olandan diğerlerine kıyasla daha az basınçlı su geldiğini gözlemledim sizce neden olabilir dönüş vanası yok bu arada normal vana takılı çevirmeli alt ve üstte bilgisi olan varmı acaba ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hubifrit H kullanıcısına yanıt
    yoğuşmasız kombilerde dip fiyatlar yükselmeye başladı çünkü üretim durdu ve arz talep dengesine göre talep fazla.eğer üretim durmamış olsaydı bugün 2400 liraya satılan bu kombileri 1700lira civarında almak mümkün olacaktı bulabiliyorsanız: baymak lambert lx 24,airfel digifel duo,bosch class 2000,baymak eco 24 fi
  • Herkese merhaba

Bir konu hakkında fikrinizi almak istiyorum

Modülasyon tam olarak nedir ?

Baya araştırdım fakat aradığım sonuca ulaşamadım( belkide o işe yaramıyordur)

Benim aradığım özellik inverter klimalarda olduğu gibi bir durumm

Yani oda termostatını 23 ayarladım diyelim

Kombi 60 derece ile suyu ısıtıyor varsayalım

Oda 23 dereceye geldiğinde off konumunda gelmesin tesisatta geçen suyu 60 dan 45 e düşürsün ya da 40 a düşürsün yani sürekli çalışsın

Bu durumda dur kalk yapmadan sürekli çalışarak ekonomi yapmış olmaz mı ?

Modülasyonludan anladığım bu olması gerekiyor

Fakat vaillantın montaj ekibine bunu sorduğumda yok öyle bişey değil bu dediler

Programlama demek oluyormuş bu modülasyon

Pek inanmadım servis elemanlarına

Sizin görüşlerinizi bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: legolasea

Herkese merhaba

Oda 23 dereceye geldiğinde off konumunda gelmesin tesisatta geçen suyu 60 dan 45 e düşürsün ya da 40 a düşürsün yani sürekli çalışsın

Modülasyonlu (OpenTherm) Oda Termostatları sizin belirttiğiniz gibi çalışır. Doğru anlamışsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: legolasea

Herkese merhaba

bu konunun ilk sayfasında modülasyonları yazdım bakabilirsiniz
    kombiniz modülasyonlu oda termostatını destekliyorsa modülasyonlu oda termostatı bağlarsanız yazdığınız şekilde çalışır, inverter klima çalışma mantığına yakındır
    hiçbirşey bağlamazsanız kombi dönüş suyuna göre modülasyon yapar ki farklı bir modülasyondur tesisattaki su miktarı ve ısı kayıplarına göre modülasyon yapar buna tesisat suyuna göre modülasyon denir
    sizin yazdığınız ise oda sıcaklığına göre modülasyondur, opentherm veya bus iletişim protokolünü destekleyen kombi ve de mod. o.t gereklidir örneğin: bosch condens 2300 + bosch cr10 gibi

• Arkadaşlar merhaba size ankaradan yazıyorum;

Evim yaklaşık 125 metrekare net kullanıma sahip yeni bina (3yaşında) dogu-güney-kuzey cephe, yalıtımlı alt kat depolar, onun altıda kapalı otopark.

Alarko trendy d 20kw kombi takılı 7petek ve bir havlupan var. Geçen senelerde 45 derecede tüm gün yanınca ki özrllikle soğuk aylarda 11-12 metreküpü bulan tükeyim oldu

Kombi mutfakta ve en uzak yer yatak odası yaklaşık 22 metre mesafe, arada duvar yok koridor oldukça uzun.

Petek ve oda ölçüleri şu şekilde:

Mutfak 12 metrekare 0,42metrekare petek

Antre ve koridor 16metrekare tek petek holde 0,6metrekare

Salon 28metrekare çift petek toplam 1,4metrekare

Çocuk odası 1: 12metrekare 0,72metrekare tek petek

Çocuk odası 2: yukarıdakinin aynısı

Babyo 6metrekare havlupan var

Yatak odası 25 metrekare tek petek 0,56metrekare en az ısınan yer burası salon ve çocuk odalarıyla 2-3 derece fark oluyor.

Birde klasik tuvalet, kiler ve evebeyn banyosu var toplam 12-14metrekare kadar buralarda bir ısıtma yok.

Bu petek boyu yeterli midir? Yatak odasına ekleme yapılabilirmi oraya giden borudan ek yaparak, petek ısınır mı, yada koridora da bir petek daha?

Ayrıca termostatik vana ve oda termostatı kullanarak öncelikle tasarruf ve de konforu artırabilir miyim? Gündzleri evde kimse olmuyor.

Yardımcı olursanız sevinirim, çok teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: kuvaterner

Arkadaşlar merhaba size ankaradan yazıyorum;

Evim yaklaşık 125 metrekare net kullanıma sahip yeni bina (3yaşında) dogu-güney-kuzey cephe, yalıtımlı alt kat depolar, onun altıda kapalı otopark.

Alarko trendy d 20kw kombi takılı 7petek ve bir havlupan var. Geçen senelerde 45 derecede tüm gün yanınca ki özrllikle soğuk aylarda 11-12 metreküpü bulan tükeyim oldu

Kombi mutfakta ve en uzak yer yatak odası yaklaşık 22 metre mesafe, arada duvar yok koridor oldukça uzun.

Petek ve oda ölçüleri şu şekilde:

Mutfak 12 metrekare 0,42metrekare petek

Antre ve koridor 16metrekare tek petek holde 0,6metrekare

Salon 28metrekare çift petek toplam 1,4metrekare

Çocuk odası 1: 12metrekare 0,72metrekare tek petek

Çocuk odası 2: yukarıdakinin aynısı

Babyo 6metrekare havlupan var

Yatak odası 25 metrekare tek petek 0,56metrekare en az ısınan yer burası salon ve çocuk odalarıyla 2-3 derece fark oluyor.

Birde klasik tuvalet, kiler ve evebeyn banyosu var toplam 12-14metrekare kadar buralarda bir ısıtma yok.

Bu petek boyu yeterli midir? Yatak odasına ekleme yapılabilirmi oraya giden borudan ek yaparak, petek ısınır mı, yada koridora da bir petek daha?

Ayrıca termostatik vana ve oda termostatı kullanarak öncelikle tasarruf ve de konforu artırabilir miyim? Gündzleri evde kimse olmuyor.

Yardımcı olursanız sevinirim, çok teşekkürler..
    petek metrajınız çok az
    yatak odasına tek petek en az 160-180cm petek lazım ve çapraz bağlanmalı
    mutfak:100cm
    koridor+antre:150cm
    salon:140+140cm
    çocuk odaları 120cm

olması gerekir yaklaşık olarak ideal petek metrajı budur. bazı petekleri birleştirerek değerlendirip tek odada taktırabilirsiniz. tren vagonları misali düşünün buna seri bağlantı denir
    kışın hangi odayı kullanıyorsanız o odaya veya antrede peteği büyütürseniz antreye kaliteli bir oda termostatı
    oda termostatı taktırdığınız oda ve banyodaki havlupan hariç kalan peteklerin hepsine danfoss ras-c termostatik vanalar taktırabilirsiniz
    petek metrajını büyütmeniz şart ama termostatik vanalarla beraber.yoksa tasarruf yapamazsınız

• kuvaterner K kullanıcısına yanıt
    radyatör seri bağlantı

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• Üstadım alakana teşekkür ederim ama peteklerin sağında yada solunda boşluk yok maalesef, ya duvar bitiyor yada kapı boşluğu denk geliyor mesela koridordaki şöyle

Buda yatak odasındaki

Bunlara gelen borulardan ekleme yapmak mümkün olur mu acaba? Borular dışarıdan gitsin süpürgeliklerin yanından.

evet yapmak mümkün.mutlaka petek metrajını arttır.120cm'den büyük petekleri çapraz bağlat diğerlerini paralel.bu petek metrajı ile ısınmak zor ayrıca danfoss termostatik vanalar kullan
  • Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.

Bağlanti ile vb uğraşmadan eğer kalınlık çok önemli değilse PKKP petek yerine PKKPKP petek kullanabilirsiniz böylece yüzde 50 metraj artar. Bunun dışında Tül perde bile olsa radyatörün üst kısmını kapatmamalı, perdeleri radyatörün arkasında toplayın.
  • Küçük bir ilçede ikamet ediyorum, ilçeye doğalgaz ekim-kasım gibi döşendi ancak pilot bölge dışında gaz tamamen açılıp verilmedi, binadan bir komşu 10 bin liraya tesisat yaptırdı kullanılan kombi fondital delfis serisi petekler ünmak, gaz borusu yeni sistem. Sözüm ona 7 bin liralık kombi takmış firma

Kombiyi kendiniz alıp başkasına ücreti karşılığında taktırmak isteseniz bile tesisatçı firmalar itiraz ediyor bu şekilde olmuyor yasal değil bu şekilde iş yapmıyoruz şeklinde kabul etmiyorlar illa kombiyi de kendilerinden alacaksınız, bu yaptıkları ne kadar etik ,

iyice rant peşine düştüler zaten işçilik ücreti alıyorsun bari ürünleri düzgün tak kaliteli koy milleti enayi yerine koyup kandırma ahlaksızlık etme! iyi ki doğalgaz geldi işin kaymağını en ahlaksız biçimde yeme peşindeler bu uğurda emekliyi asgari ücretliyi çalışanı kim olursa farketmeksizin kat ve kat kazıklayarak kandırarak en ucuz malı işine gelen mal ve ürünü takarak ordan da fazlasıyla kar edip millete geçirip alavere dalavereyle yeme peşindeler.

• kombiyi kendiniz de alabilirsiniz yasal değil diye birşey yok yalan söylüyorlar gerçek şu: kombi markaları ile kota anlaşması imzalıyorlar genelde 2-3 markanın bayisi oluyorlar ve o markaya yönlendiriyorlar fondital deltis kötü bir kombi değil ama fondital marka olarak türkiye piyasasında uzun süredir faaliyet göstermiyor.esasında yerli üretim kombi almak daha risksiz. radyatörde ise ünmak vasat bir ürün, panel radyatörde dd plus uzak ara en iyisidir
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Fatih Usta, Daikin diye Daylux kombi tanıtmış. Aynı fabrika üretse de çok ama çok farklı cihazlar.

Daikin adında konvansiyonel kombi yok, premix ve condense cihaz var zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cglynfrk -- 24 Aralık 2018; 18:18:31 >
  • cglynfrk kullanıcısına yanıt
    daylux olunca daha az kaliteli,daikin olunca daha fazla kaliteli olmuyor. daikin,airfel,auer,daylux,weili hepsi daikin klima-kombi fabrikasında belirli bir standartta üretiliyor
    fatih usta daikin kombi derken sizin kullandığınız daikin kombiyi kastetmedi zaten.hatta model bile söylemedi videodaki kombi daylux eco ve komponentleri kendisinin de belirttiği gibi gayet kalitelidir.ismi daylux eco değil de daikin eco olsaydı şahsen gözümde farklı olmayacaktı.ben olsaydım ticari açıdan daikin eco ismiyle satardım.çok ta satardı.aşağıda komponentlerine bakabilirsin.gözü kapalı alınacak bir cihaz ama yaygın değil.katalog resimlerden en altta göreceğin gibi daikin logosu var

• Selamlar zamlardan sonra aksiyon almaya karar verdim. Kablosuz termostatlı G24 buderus combi ve her petege kollektörlü ayrı hat var. Petekler alttan giriş alttan cıkış. Yanlarını acınca hattın bir tanesinin yukarıya kadar uzadıgı gordum. Tasarruf için petekle duvar arasına izalasyon maddesi koymayı düşünüyorum. Ek olarak termostatik vana ilede desteklemeyi düşünüyorum. Sorum şu termostatı ya kombinin altına takacagım yada flexy hortumla yatay şekilde kaloriferin ustune montajlamaya çalışacagım. Sizce verim elde edebilirmiyim. Gecen ay cocuk oldugundan 24-25 derece civarında yaktık ve 360 tl geldi. Gunluk ortalama 7.5 m3 tuketim var. Tabi ocakta buna dahil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba 19 yıllık vailant kombi 3 yollu vana arızası verdi 1500 tl masraf çıkardılar.
    1-2 hafta içinde kombi almayı düşünüyorum mesajlarınızı okuduğum kadarıyla yoğuşmalı olarak önerdiğiniz kombiler arasında bosch 1sırada bulunuyor duo tec kombi 2 sırada bulunuyor. bosch almak isterim ancak bütçemi aşıyor. İnternette özellikle baymak servis ve duo tec ile alakalı çok fazla şikayet var elektronik işi birazda şans işidir ama bu durum beni korkutuyor. Konu biraz eski olduğu için tekrar sormak istiyorum bu fiyat aralığında halen önerdiğiniz bir kombi midir ? yoksa kendini çok zorla bosch mu al diyorsunuz?

Teşekkür ederim.
  • CaanK C kullanıcısına yanıt
    Üç yollu vana o kadar masraf çıkartmaz. Bir başkasına daha gösterdiniz mi? Üç yollu vana için cihaz değiştirmeyin bence.

Yeni kombi diyorsanız, garanti sürelerini ve varsa ek garanti ücretlerini de değerlendirmeye dahil edin. Bosch bu konuda bir adım önde. Duo tech yerine Bosch 2300- Bosch 2500, ECA scot, Airfel digifel premix tercih edin.

• 
Sayfa: önceki 605606607608609
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.