Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (605. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.145
Cevap
529
Favori
1.261.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 603604605606607
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yerli malı enerwa markasını da bir araştırın, bunun dışında imkanınız varsa petek metrajını metrekareye 1 m tül olacak şekilde arttırın ki bu evde de yoğuşma veriminden faydalanabilin.
  • ktar K kullanıcısına yanıt
    kombi marka model neydi?
  • sonic35 kullanıcısına yanıt
    peteğinde hava var,hava işlemi kombi açılmadan yarım saat önce yapılması gerekir ki pompa sıkışıp kalan havaları son noktaya kadar getirip iter.
    sistemdeki hava tahliye edilmeden sıcak su giremeyeceğinden hem petek ısınmaz hemde şırıltı veya damlama şeklinde ses gelir .bazı durumlarda hava prüjörleri havayı tam anlamıyla alamaz veya yapan kişi tam anlamıyla havayı alamaz.petekten su akmaya başlayınca hemen prujörü kapatırız. oysa ki hava içinde kalır. bunun en güzel alma yolu ya peteğin prüjörünü açık bırakıp kendi kendine hava tam çıkıp net ve sessiz su akışı olana dek beklemek ve bu arada peteğe hafif hafif vurmaktır, yada sıcak su vanasını kapatıp radyatörün sıcaksu giriş rekorunu gevşeterek burdan soğuk su hattının havasını almak, o işlemden sonra soğuk su vanasını kapatarak soğuk su vanasının rekorunu gevşetip sıcak su hattının havasını almaktır. bu işlem en başarılı işlemdir. yaparken kombinin suyunun azalacağını unutmayarak kombiyi kapalı konuma alıp yapmak en önemlisidir. sonra azalan basınç tekrar su vermek yöntemiyle tamamlanır ve vanalar eski haline getirilip kullanılır.

• CengizYaman C kullanıcısına yanıt
    bosch condens 2300, eca proteus premixe göre daha donanımlı. vaillant'ın kombilerinin komponentleri güzeldir ama pahalı cihazlardır yedek parçaları da öyle
    bosch condens 2300 öneririm teknik özellikleri üst düzeydedir ve fiyatı da uygundur: 1/8 modülasyon yapar,28kW sıcak su gücü vardır komponentleri kalitelidir.çok sessiz çalışır,modülasyonlu oda termostatı ve dış hava sensörü de takılabilir
    alternatik olarak: yeni siyah kasa airfel digifel premix,eca scot,warmhaus enerwaplus öneririm
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    @desintegration hocam, evdeki peteklerin bir kısmını büyüteceğim, mevcut baglantım kompakt ventil şeklinde, yeni alacağım petek kompakt ventil girişi olmayan petek,
    bu yüzden yerden gelen pex hortumlarına ek yapıp uzatmam gerekiyor, bu uzatma işlemini pex hortum ile yapsam yaklaşık 60-70 cm. sıkıntı olur mu? ısıdan dolayı esneme sarkma gibi,
    yoksa pprc boru ile daha mı iyi olur? Ayrıca bir kısmını pex geri kalan kısmını belki de kromaj boru ile de yapabilirim. Bu konuda düşüncelerinizi alabilir miyim?

Teşekkürler.
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cokoy -- 14 Aralık 2018; 13:58:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

kombi marka model neydi?
    Baymak Eco 4 24 fi kombinin modeli

2+1 açık mutfak. Petek boyları 100 110 gibi sanırım. DGB cephe.

Bir de güneş enerjisinden gelen su için karışım vanasını nasıl yapıyoruz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ktar -- 14 Aralık 2018; 11:21:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

petek metrajınız inanılmaz az. 18m2 yatak odasında 50cm yükseklik 80cm petek olmaz.koridorunuz büyük 11m2 ve petek yok
    12m2 odada 60cm petek var.hadi mutfakta yemek pişiyor ve kombide var küçük 40cm petek önemsiz olabilir ama salonda 2.4mt petek var
    petek metrajını arttırmadan ısınmanız zor.mutlaka petek metrajını arttırıp mevcut termostatik vanaları yine monte ettirmeniz lazım

Sn disintegrasyon m2 başına petek hesabı ortalama nasıl hesaplanıyor? 10 m2 alan için kç cm petek ortalama anlam da normaldir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam bu işlemi herhangi bir petekten yapabilir miyiz, yoksa kombiye en yakın veya en uzak fark eder mi?

hocam merhaba bizim evde toplamda 5 adet petek var.3 tanesi iyi kötü ısınırken 2 tanesi hiç ısınmıyor fotoğrafı internetten aldım örnek olarak fotoğraki gibi odalara dığılan borulara dokunduğumda 3 borunun sıcak ve soğuk su giriş çıkışları sıcak-ılıkken diğer 2 borunun sıcak -soğuk giriş çıkışları soğuk sadece metal somundan dolayı hafif bir ılıklık geliyor.bu üstteki kırmızı kapakları oynadım biraz sonuna kadar açtım kapattım değişen birşey olmadı sorun ne olabilir.hava alma işlemide yaptık.
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• cokoy kullanıcısına yanıt
    soldaki vanadan uzatma yapacaksın en iyisi 20mm pprc ile yapmak,peteğin altından hafif sarkma yapabilir
  • BNSF kullanıcısına yanıt
    herşey olabilir borular tıkanmış olabilir,kollektörde sorun olabilir.kollektörün vanalarında sorun olabilir
  • Akasey kullanıcısına yanıt
    hangi petek ısınmıyorsa o petekten yapılır
  • ktar K kullanıcısına yanıt
    yaşam odasına bir tane oda termostatı alabilirsin digital ve hassasiyeti en az 0.5c, bu odaya termo vana takılmayacak diğer peteklere termostatik vana taktırabilirsin
  • MGÜ kullanıcısına yanıt
    10m2 ye 1mt,yalıtım durumu + oda çift cephe ise kuzeye bakıyorsa kombiye uzaksa %10 ile %30 arttırılabilir
    Bende 2 3 petekten şırıltı sesi geliyor ancak peteklere (bence) çok güzel ısınıyor. Bilemedim şimdi, şırıltıyı ciddiye almalı mıyım?

• Akasey kullanıcısına yanıt
    bu kişiden kişiye değişir o şırıltı sesi kimisini rahatsız eder kimisini etmez
  • quote:

yaşam odasına bir tane oda termostatı alabilirsin digital ve hassasiyeti en az 0.5c, bu odaya termo vana takılmayacak diğer peteklere termostatik vana taktırabilirsin
    Sağolun, epey netleşti

Karışım vanası olmuyor mu bize? Vanadan aç kapa mı yapmamız gerekiyor gün ısı -kombi geçişinde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ktar -- 15 Aralık 2018; 11:18:11 >
    Petek ısınıyorsa şırıltıyı dert etmeye gerek yok yani. Teşekkürler üstad

• Arkadaslar kombim dd atron h24. Alali 2 yil olacak. Garantisine 1 ay kaldi. Gecen cuma servisten aradilar. Fazladan 2 yil garanti teklifi yaptilar. Fiyat 470 lira.

Servis kombi bakimini kendisi ucretsiz mi yapiyor yoksa biz mi cagirip parasini oduyoruz? Ayrica bar duşuşu oluyor. 15 gunde bar ayarliyorum.

Petekleri bir ay once temizlettim. Kismen temiz cikti. 2 sene de ancak 6 ay kullandik.

Sizce bu fiyata 2 yil garanti deger mi? Cevaplariniza gore karar verecem. Tesekkur ederim.

• mihritalia M kullanıcısına yanıt
    ekstra garantilerde genellikle yıl kadar bakım ücretsiz oluyor eca,baymak,bosch/buderus ta durum böyle. ekstra 3 yıl garanti yaptırıyorsan 3 adet bakım hediye.bu bakımlarda ektra garanti başladığı zaman başlar mesela eca kombiler 3 yıl garanti. ekstra 3 yıl garanti ise üçüncü yıldan sonra başlar.dd yi bilmiyorum

aslında ekstra 3 yıl olsaymış daha iyi olurdu ama ilave garanti yaptırmak faydalı tabi içinde bakım varsa bir bakım en az 80-100lira

15günde bara su eklenmesi normaldir aslında ayda 1 defa da olabilir belki hattınızda çok ufak bir kaçak olabilir

• 
Sayfa: önceki 603604605606607
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.