Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (526. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 524525526527528
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    neden 2 tane rc150 alıyorsun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

neden 2 tane rc150 alıyorsun?
    evim iki katlı ve ayrı ayrı iki tesisat kurulacak.
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Birde trv nin çalışma mantığı ile ilgili bir sorum var. Çalışma mantığını çözemedim. Aynı anda hem ot hem trv olsun sistemde, ot salonda ve 23derecede ayarlı mesela mutfakta da trv 3 de yani 23-24 derecede ayarlı olsun. Salon ısındı ve ot kombiyi kapattı ama mutfak daha o sıcaklığa ulaşamadıysa ve bu döngü aynı şekilde devam ediyorsa trv bizim için gereksiz olmuyor mu? Ya da işe yaraması için ot en soğuk odada mı olmalı?
  • centaur3535 kullanıcısına yanıt
    o.t evde sıcaklığın genel ortalamasını sağlayacak bölgede olmalu bunu tespit etmek genelde zor old. için kombiye çok yakın değilse yaşam odasına ve/veya koridorda petek varsa buraya monte edilir.termo vanaların ayarı en az 1c ve aşağıda ayarlanmalı.

mesela az ısınmasını istediğiniz odalar 20,21c 3numara, normal ısınmasını istediğiniz odalalar 22,23c 3.5numara,konfor istediğiniz odalar 24c yani 4numara bu durumda o.t en az 24,5/25c ayarlanmalı

bu yazdığım rakamlar ortalamadır 1c 2c oynayabilir her evde değişkendir

• 110 m2 evimiz var.Ev Konya/Akşehir'de kışarı soğuk geçiyor.Evde dış duvarlarda yalıtım ve pencereler çift cam.Kışın Salon nadir durumlarda açılacak koridor yatak odası mutfak ve oturma odası sürekli yanacak.Bize kombi alternatiflerinizi söylerseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

o.t evde sıcaklığın genel ortalamasını sağlayacak bölgede olmalu bunu tespit etmek genelde zor old. için kombiye çok yakın değilse yaşam odasına ve/veya koridorda petek varsa buraya monte edilir.termo vanaların ayarı en az 1c ve aşağıda ayarlanmalı.

mesela az ısınmasını istediğiniz odalar 20,21c 3numara, normal ısınmasını istediğiniz odalalar 22,23c 3.5numara,konfor istediğiniz odalar 24c yani 4numara bu durumda o.t en az 24,5/25c ayarlanmalı

bu yazdığım rakamlar ortalamadır 1c 2c oynayabilir her evde değişkendir
    termostatik vanalarla ilgili bir konu açmışsınız görmemiştim tekrar burdan sormuş oldum kusura bakmayın. Okudum biraz ama hepsini değil. Peki danfoss un sıvı ve gaz sensörlü arasındaki fiyat farkı için fikriniz nedir üç kat fiyatı var. Gaz sensörlü yerine sıvı sensörlü almak aynı işi görmez mi? Tek fark gazın tepki süresinin kısa olmasından mı kaynaklı?

• centaur3535 kullanıcısına yanıt
    gazlı danfossa çok zam geldi sıvılı danfoss iş görür.artık sıvılı öneriyorum

• sheqil42 S kullanıcısına yanıt
    ilk sayfada kombi marka model önerileri var.bütçenize göre konvansiyonel veya premix yoğ

• Valla dostum sayende çok güzel tesisat döşettim. Burda yazılanlara göre, şu petek olacak, bu termostat olsun dedikçe, gelen mühendisin çenesi düştü. Adam beni işi iyi biliyor diye zannediyor. Sayende sükse yaptık.

Yardımların ve bilgilerin için çok teşekkür ederim.

Ve sorularım olacak ben benim Bosch kombiye cr10 uzaktan kumanda taktım gayet te başarılı buldum. Kombi de derece 50 mi 55 mi verimli olur ? Servis 50 yaptı gitti, Gerçi Antalya gibi bir yerde 50 yeterli gibi. Kışın göreceğiz.

Komşu görünce o da gaza geldi bende kumanda istiyorum diye. Ama onun Kombi Demirdöküm Nitron Condense.

0.5 modulasyonlu Bosch cr10 benzeri , Demirdöküm Nitron Condense ile düzgün çalışan kumanda tavsiyesi isteyeceğim senden.

Fazla afilli olmasın, yaş ilerlemiş komşuda çünkü.

Kablolu ve kablosuz tavsiye edeceğin modeller rica edeceğim. F/P olması önemli tabi.

Sayın Disintegration tekrar selamlar,

çalıştığım işyerinde üçay dan ayrılan bir arkadaşım var, onun çok yakın arkadaşı olduğunu söylediği birisinden teklif aldım.
    önerdiği kombileri ekte göreceksiniz.
    Warmhouse sordum kendisine elinde olmadığını belirtti. birde içinde kullanılan pompa markasından falan söz etti çok kaliteli olmadığını vs söyledi kendisi.
    Görüşünüzü alabilir miyim?

başka bir firma 31 KWA baymak yoğuşmalı ve 24 kva konvansiyoneil için proje ve montaj dahil sırası ile 3500 - 2500 TL istedi. Modellerini hatırlayamıyorum

Warmhous : lawa ve priwa modelleri için 1450 - 2450 TL fiyatlar aldım fakat bunlar sadece kombi fiyatları Proje ve montaj dahil değil.

Not : Warmhaus servisinin darıcada olduğunu söylemişlerdi fakat darıcaya bakan izmit servisinden söz ediyorlarmış

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• Arkadaşlar iyi günler. Bir sorum olacak. Şimdi kombi montaj yeri itibari ile baca camdan çarpraz çıkartıldı. Tabi bu sebeple cam da çapraz kesildi. Camdaki bu boşluklar için ne yapılabilir. Cam da bir miktar açıklık kalıyor düz olmadığı için tam oturmuyor siyah plastik..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kraaz kullanıcısına yanıt
    iyi bir tesisat yaptırdığına sevindim. bosch cr10 için kombiden kazan sıcaklığı 55c uygun. zaten ev ısındıkça 55c kalmayacak kademe kademe düşecek.nitron condense için mod.ot yok on off alman gerekir aç kapa 0.5c honeywell dt90 öneririm bende kullanıyorum programsızdır. programlı istersen honeywell cmt 707

• ilhandogan İ kullanıcısına yanıt
    enerwaplus taki pompa kaliteli modülasyonlu.güzel bir pompa

priwa ve priwaplus ta ise klasik pompa var bu pompa da kaliteli

teklifteki kombiler fondital hariç olur .italyan markasıdır piyasada yaygın değil.airfel digifix duo öneririm.logic te güzel kombi.ama servisi olmayabilir

izmit merkez darıcaya uzak bilirim ben yine de ilk mesajda yazdığım baymak kombileri araştırmanı öneririm servis yüzünden avantajın olur tuzla,gebze,darıca bu bölgeler baymak için avantaj fabrika çok yakın servis avantaj

Cevap için teşekkürler,

Bunu takınca Demirdöküm Nitron Condense ye, dereceyi içeriden ayarlayabilecek ? Demidökümde sorunsuz çalışıyor ? Önce açacak tabi, aşağıdaki düğmeden açıp kapatacak sanırım ?

Bahsettiğin ürün bu değil mi ?
    https://urun.n11.com/termostat/honeywell-dijital-oda-termostati-dt90a1008-P80681441?cid=700501&utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel&utm_content=102_209_3063&utm_term=

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraaz -- 14 Nisan 2018; 19:2:57 >

• Kraaz kullanıcısına yanıt
    resimdeki o.t aç kapa düğmesi var altta. üst üste olan düğmeler artı ve eksi ev derecesi için

• İyi günler arkadaşlar izmir gaziemirde bulunan evimize kombi tavsiyesi alabilirmiyim.ev toplamda 70 M² petek boylarıda yeterli olurmu bi kontrol edin keşife gelenlerin vermiş olduğu boylar.
    salon:2 M
    y.odası:1,4 M
    ç.odası.1 M
    mutfak:0,60 M
    banyo:havlupan
    toplamda 5 metre petek boyum oluyor.petekler vaillant plus yada demirdöküm plus olarak tercih edildi ikisi arasında fiyat farkı yokmuş.antre de petek yoktur.evimin doğu-batı tarafların önleri acık guneş alıyor.ara kat ancak alt ve ust katlar boş.camla ısıcam yalıtım yok.diğer 2 yanında bina var.
    vaillanttan gelen keşif 246-1 model kombi yeterli geleceğini tavsiye etti ama sanırım tam yoğuşmalı bir kombi değil bir üst model kombi ile arasında 700 lira fark var ve bu farkı vermeye gerek olmadığını uzun vadede amorti ediceğinden bahsetti.oda termostatı mevcut cocuk odası yatak odası içinde termostatik vana kullanılacak geri kalan herşey standard.

Teşekkür ederim.

Son sorularımı soracağım sana.

0.5 modulasyonlu olarak, in-Therm MRL 200 veya MRL 300 kablolu olanlar hakkında ne düşünüyorsun, onlarda rakamlar büyük, hem ışıklı, ihtiyara daha uygun olur.

O uyumlu mu Demirdöküm Nitron Condense de ? Sorunsuz mudur onda ?
    Hizlı yanıtınız için teşekkür edrim.

Sizinle son bir bilgi olarak petek boylarını paylaşmak istedim.

Normal daireler için 4,70 metre.

Dublexlerde ise +3,40 metre petek var.

Dublekslerde 1 banyo ve 2 mutfak mevcut fakat tüm muslukların aynı anda açılma olasılığı yok denecek kadar az.

Bu durumda yinede aynı 28 kw mi önerirdiniz acaba?

• ilhandogan İ kullanıcısına yanıt
    daireler ve dublekslerde petek metrajı çok az geldi bana.bir hata olmasın sakın. 3.4mt petek aşırı yetersiz

• ozbey_1907 O kullanıcısına yanıt
    antreniz çok büyük en az 120cm petek lazım hat yoksa bile uygun bir odadan ek hat alınabilir

vaillant 246 halk tabiriyle yarım yoğ bir kombidir yani konvansiyonel kombiden bozma bir cihaz 24saate belki bir bardak yoğ suyu üretir veya üretmez paranıza yazık günah

ya tam yoğ cihaz alın veya hermetik konvansiyonel kombi alın bu sayfanın ilk sayfasında marka modelleri derledim bakabilirsiniz

vaillant petek kalitelidir dd fabrikasında üretilir

bir de mümkünse kombiyi balkona monte etmeyin

kombinin altına plastik kombi bağlantı seti değil.metal/pirinç tam geçişli vana ve filtreler öneririm

• 
Sayfa: önceki 524525526527528
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.