Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (525. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.136
Cevap
530
Favori
1.260.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 523524525526527
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sıfır tesisatı temizletmeye gerek yok.salondaki peteklere ve havlupanlara termo vana takılmayacak.katlardaki ara peteklere termo vana takılabilir sakıncası yok

kombinin devir daim etmesi için salondaki petekler ve havlupanlar yeterli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar herkese selamlar,

Sayın Disintegration daha önce bu forumdaki tavsiyelerinizden faydalanarak 2 adet kombi almıştım.

Bu defa 4 adet kombi almam gerekiyor.
    2 norma daire ve 2 dubleks daire.
    daire büyüklükleri
    normal daireler için net : 75- 80 metre civarı:
    dublekslerin neti ise sanırım 140 civarı (şu an net hatırlamıyorum oda büyüklüklerinin toplamı bu civarda)
    yer Darıca'da binada izolasyon var, çatıda da aynı şekilde hem beton üstünde izocam hemde altında XPS döşeli

tesisat mobil sistem.

kiracı oturacağından narmal dairelerde daha uygun malyetli kombileri tercih etmeyi düşünüyorum. oda termostatı vs. konfor ürünleri olmayacak.
    Dublexlerde ise biraz daha konfor ön planda olabilir ama yine çok maliyetli tercihler yapamayacağım.

warmhous modellerine baktım fakat hem bayi hemde servis ağı yaygınlaşmamış. web sitesinden kontrol ettiğimden her ikisininde izmit merkezde olduğu görülüyor.

bu şartlar altında tavsiyeleriniz ne olurdu acaba.

• ilhandogan İ kullanıcısına yanıt
    darıca için baymak öneririm.fabrika tuzlada. tuzla/gebze bölgesinde fabrika servisi görev yapıyor

normal daireler için baymak eco 24fi

dubleks daireler için 28kw kapasitede baymak duo tec

tercihiniz başka marka olacaksa normal daireler için:bosch class 6000,eca confeo plus,airfel digifel duo,demirdöküm atron

dubleks dairelere eca proteus premix 28kw,bütçeniz varsa 28kw daikin kombi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 7 Nisan 2018; 17:28:32 >
  • İyi günler arkadaşlar. Her türlü öneriye açığız. Afyonkarahisar dayız. Bina merkezi sistem kömür den bireysel kombili doğal gaza geçiyor. Bina iç tesisatı yapıldı. (Ev kapılarının önüne kadar borular döşetildi yönetimce). Herkes kendine uygun şekilde istediğini yaptıracak.

Evin özellikleri

Toplamda NET 96.6 metre dükkan üstü 1. kat. Dükkanla Ev arası 50 cm yalıtım malzemesi mevcut. Dış cephe kaplama mevcut. Bina 2012 Yapımı Ev Güney - Batı cepheli..

Salon 17.8 metrekare
    iki cephe bir cephe Güney -diğeri batı
    1.20 x 60 cm 2 adet petek var balkon var

Oturma Odası
    15.8 metre kare
    güney cephe
    1.3 m petek mevcut.

Mutfak
    10 metre kare batı cephe
    Mutfak balkonu kapalı PVC ile.
    1 metre petek boyu

Koridor ince uzun. 16 metre
    kapıya yakın yerde
    1 m petek var

çocuk odası
    Batı cephe 12.6 metre kare
    1 m petek var

yatak odası 16 metre kare dışa bakan 2 duvar var biri batı diğeri kuzey
    1.2 metre petek.

Banyo 5m
    havlupan var

Kombiyi kapalı olana mutfak balkonuna koydurmayı düşünüyoruz.

Modele karar veremedik. Buderus gb 062 aldı bir kaç kişi çevremden ama daha montajları yapılmadı onların.

Oda termostatı öneriyor musunuz. Bazı komşulara oda termostatına gerek yok filan deyip fiyat vermişler. Bana mantıklı gelmedi.

Şİmdi durumumuz bu. Araştırmalar sonunda Buderus Almayı planlıyoruz. Gb062 Ancak modülasyonlu oda termostatı olarak hangi modeli kullanacağız bilemiyorum.. Siz ne önerirsiniz.

3 odaya termostatik vana takılacak. bir odada da oda termostatı olacak..

Her türlü görüşe öneriye açığız..

Oda termostatı seçiminde nelere dikkat etmeliyiz..

• mc_delta_te kullanıcısına yanıt
    hem oda termostatı hemde termo vanalar öneririm

oda termostatını ya koridora peteğe yakın olmayan bir yere.veya yaşam odasına koyabilirsiniz.havlupan hariç diğer odalara da termo vanalar.afyon soğuk bir bölge mutfak balkonu değil de mutfakta yeriniz varsa mutfağa veya evin içinde müsait bir yere monte edin.

gb62 olur yanında buderus rc100 veya rc150 modülasyonlu oda term. kombide diğer marka modeller için bu başlığın ilk sayfasına bakabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

hem oda termostatı hemde termo vanalar öneririm

oda termostatını ya koridora peteğe yakın olmayan bir yere.veya yaşam odasına koyabilirsiniz.havlupan hariç diğer odalara da termo vanalar.afyon soğuk bir bölge mutfak balkonu değil de mutfakta yeriniz varsa mutfağa veya evin içinde müsait bir yere monte edin.

gb62 olur yanında buderus rc100 veya rc150 modülasyonlu oda term. kombide diğer marka modeller için bu başlığın ilk sayfasına bakabilirsiniz
    Üstad doğalgaz firmaları diyor ki oda termostatı koyunca peteklere termostatik vana takmana gerek yok diyor.
    Zaten oda termostatı hepsinin ısısını ayarlayacak diyor. Bu konuda aydınlatabilirmisiniz.

Ayrıca RC 150 oda termostatı kablolu olduğu için kombiye de uzak olacağından nasıl bağlanacak kablo kötü görünmezmi?
    kablosuz olan bir model önerdiler RT 36 RF bu termostat da iyimidir?

Saygılarımla,

• Birde doğalgazcı eleman kombi altındaki metal tam geçişli vana yerine plastik boru ve vana kullanalım diyor.
    Maliyeti artırıcak gerek yok diyor. bunun önemi nedir?

Syg.
  • BoCexxx kullanıcısına yanıt
    ev ısınınca en uzaktaki petekler ısınıncaya kadar yakın petekler ısınmış oluyor oda term kombiyi susturuyor.sonra en uzaktaki peteğim tam ısınmadı diye şikayetlere denk geliyoruz.dubleks tripleks ve büyük evlerde bu sorun daha da çok oluyor.ayrıca az ısınmasını istediğin odalar var veya mutfak gibi sıcaklığın ocak yüzünden aniden arttığı odalar var bunu oda term ile dengeleyemezsin cahil doğalgazcılara laf anlatamazsın

tam geçişli vana ve filtrelerin iç çapı daha geniş ayrıca maliyet çok artmaz +20/30lira mı maliyet oluyor te allahım

• quote:

Orijinalden alıntı: BoCexxx

Birde doğalgazcı eleman kombi altındaki metal tam geçişli vana yerine plastik boru ve vana kullanalım diyor.
    Maliyeti artırıcak gerek yok diyor. bunun önemi nedir?

Syg.
    Nerede ikamet ediyorsunuz bilmiyorum ama aynı gün aynı şeyleri yaşamışız resmen :))
    Başımı ağrıttı bu tesisat seçim konusu sonunda demirdöküm daikin derken buderus 062 kombi, 7,5m dd plus petek (150+140+140+120+100+100+havlupan) ve kolon tesisatı dahil iki kat için 16bin tl ye anlaştım bir firmayla. Vana seti eca olacak ve metal/pirinç değil (boşuna fazla para ödemeyin yoksa ben takarım dedi firma) ve peteklerde trv yok (danfoss gaz kontrollü 120 tl 8 adet olunca fiyat çok şişer gerek yok kablolu oda termostatı ayarlar, yakın olanlara da reglaj yaparız dedi). Bu şekilde kabul ettim neden bilmiyorum ama herhalde evime birilerinin gelmesinden sıkıldım ve amaan tamam sen yap işte diye çıktı ağzımdan. İnşallah sıkıntı yaşamadan kullanırız hayırlısıyla. En azından disintegrasyon üstadın önerdiği kombi ve peteklerden olduğu için içim rahat. Oda termostatı kablolu ve hediye verdi tam olarak nedir bilmiyorum ama rc100 almayı düşünüyorum yanlız yuvarlak çevirmeli butonlu olduğu için biraz şüpheliyim yanlış hatırlamıyorsam disintegrasyon üstad çevirmeli termostat tavsiye etmemişti bir mesajında tam emin değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: centaur3535

Nerede ikamet ediyorsunuz bilmiyorum ama aynı gün aynı şeyleri yaşamışız resmen :))
    Başımı ağrıttı bu tesisat seçim konusu sonunda demirdöküm daikin derken buderus 062 kombi, 7,5m dd plus petek (150+140+140+120+100+100+havlupan) ve kolon tesisatı dahil iki kat için 16bin tl ye anlaştım bir firmayla. Vana seti eca olacak ve metal/pirinç değil (boşuna fazla para ödemeyin yoksa ben takarım dedi firma) ve peteklerde trv yok (danfoss gaz kontrollü 120 tl 8 adet olunca fiyat çok şişer gerek yok kablolu oda termostatı ayarlar, yakın olanlara da reglaj yaparız dedi). Bu şekilde kabul ettim neden bilmiyorum ama herhalde evime birilerinin gelmesinden sıkıldım ve amaan tamam sen yap işte diye çıktı ağzımdan. İnşallah sıkıntı yaşamadan kullanırız hayırlısıyla. En azından disintegrasyon üstadın önerdiği kombi ve peteklerden olduğu için içim rahat. Oda termostatı kablolu ve hediye verdi tam olarak nedir bilmiyorum ama rc100 almayı düşünüyorum yanlız yuvarlak çevirmeli butonlu olduğu için biraz şüpheliyim yanlış hatırlamıyorsam disintegrasyon üstad çevirmeli termostat tavsiye etmemişti bir mesajında tam emin değilim.

Alıntıları Göster
    Antalya' da oturuyorum. bakalım ne yapıcaz 10.000 tl para ayırıyoruz ve istediğimiz gibi olmuyor.
    Can sıkıcı işler bunlar valla kafa beyin kalmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: BoCexxx

Antalya' da oturuyorum. bakalım ne yapıcaz 10.000 tl para ayırıyoruz ve istediğimiz gibi olmuyor.
    Can sıkıcı işler bunlar valla kafa beyin kalmadı.

Alıntıları Göster
    Gerçekten öyle araştırmamak iyi değil ama çok araştırayım düzgün olsun deyince de kafa karışıyor. disintegration üstadın yardımıyla bir malzeme listesi hazırlamıştım bilgisayarda ve gelen firmaların eline tutuşturup fiyat vermesini istiyordum. Biri geliyo o kombi yok, diğeri geliyo petek yok, başkası geliyo trv yok hepsi var diyen tesisata sıfır araba parası istiyor... ee yeter artık dedim tosladık bir yere. Dediğiniz gibi az para vermiyoruz ama istediğimizi alamıyoruz. Birde çevre baskısı. Etrafta herkes araba uzmanı, futbol uzmanı, doğalgaz uzmanı zaten. Yok vissmann taktık yok vailant taktır ben o paraya vailantla yaptırdım falan diye uzuyo. Diyeceksin "Ulan mal değneği, firma sana vailantın 2liralık kombisini takmış" hadi diyosun kalbi kırılmasın. Neyse karışık işler en azından işim bitmiş oldu kurtuldum. Yardımları için disinteration beye teşekkür ederim.

• centaur3535 kullanıcısına yanıt
    lcd ekranı olmayan elle çevirmeli 1c hassaaiyetli ilkel manuel oda termostatlarını önermiyorum.buderus rc100 lcd ekranlı digital ve modülasyonludur öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 11 Nisan 2018; 15:22:15 >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Tekrar selamlar,

Öncelikle hızlı yanıtınız için teşekkür ederim.

Açıkçası Warmhaus kombiler hakkında yazdıklarınız biraz o tarafa meyil etmeme sebep oluyor.

şimdi Warmhaus müşteri temsilcisi ile görüştüm ve darıcada yetkili servis olduğunu öğrendim.
    ayrıca servis ile de görüştüm haftanın 6 günü çalıştıklarını ilettiler.

dubleksler için warmhaus enerwaplus 28/35
    normal daireler için lawa önerir misiniz?
  • quote:

lcd ekranı olmayan elle çevirmeli 1c hassaaiyetli ilkel manuel oda termostatlarını önermiyorum.buderus rc100 lcd ekranlı digital ve modülasyonludur öneririm
    Hocam buderusun sayfasında bir kaç mesajınızı okudum rc10 veya rc150 yazmışsınız herhalde bir tane rc10 (yaşlılar kullanacak modülasyon yapsın yeter) bir tane de rc150 alacağım (Gündüz evde yokuz haftalık prog. varmış). Gerçe buderusta ot konusunda çeşit çok fazla. Biraz broşürlerine baktım sitesinden. Kablosuz çekim sıkıntısı yaşarım, sağlıklı bağlantı yapmaz diye kablosuz düşünmüyorum ama sizin fikriniz nedir? Bir de aklımda santek vardı ama enerji için adaptör kullanması, on/off olması ve sizin kendi ot si ile modülasyonlu olarak iyi çalışıyor dediğinizi okudum ve ben de buderusun kendi orijinal modellerini almaya karar verdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi centaur3535 -- 11 Nisan 2018; 15:52:47 >

• quote:

Tamam ozaman Buderus RC 150 Modülasyonlu için ısrar edicez bunda da kablo çirkin oluyo mu çözümü varmı?
    Doğalgazcı şimdi diyo ki Dizayn Eco pprc ye gerek yok. KALDE alüminyum lu boru kullanalım diyo tövbe yaaaa buna ne diyosun üstad?

Syg.
  • centaur3535 kullanıcısına yanıt
    rc10 piyasadan kaldırıldı rc100 var artık

• ilhandogan İ kullanıcısına yanıt
    warmhaus yoğ kombiler,teknik özellik olarak piyasadaki en iyi kombilerden biridir.sunduğu özellikler birçok markada yok.üstelik yerli üretim.fabrikası bursada.servisi darıcada varsa alabilirsiniz.dubleksler için enerwaplus 28kw ,daireler için lawa olur.zaten lawaplus aynı kombi plus ın lcd ekranı daha büyük ve gösterişli o kadar.enerwaplus bulamazsanız priwaplus ta olur.iki kombi arasında tek fark enerwaplus ın pompası modülasyonlu,priwa nın ise klasik standart pompa

• BoCexxx kullanıcısına yanıt
    kalde folyolu pprc olur ama kesinlikle 20mm yani 1/2 çap ile tesisat yaptırma o konuda dikkatli ol

• quote:

kalde folyolu pprc olur ama kesinlikle 20mm yani 1/2 çap ile tesisat yaptırma o konuda dikkatli ol
    Senin dediğin gibi 32 lik boruyla yapıcaz son 2 odada 25 e düşecek hepsini çapraz bağlantı yapacak.
  • quote:

rc10 piyasadan kaldırıldı rc100 var artık
    üstadım anlaştığım sisteme fark ödeyerek 2 adet rc150 ot ve 8 adet (toplam 12 petek 2 havlupan var salondakinleri çıkınca 8 ihtiyaç kalıyor) danfoss köşe tip gaz sensörlü trv ekleteceğim yanlız gaz sensörlü trvler çok tutuyor (adet fiyatı 112tl) otler ile toplam fiyat beni yoracak. aynı markanın aynı modelinin sıvı sensörlüsünü alsam (adet 40tl) çok fark olur mu?
  • 
Sayfa: önceki 523524525526527
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.