Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (484. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 482483484485486
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Demirdöküm Atron kombiye saat ayarı taktırabilir miyim? Akşam 22:00 civarı kombi çalışsın, sabah 07:30'da kombi kapansın istiyorum. Ayrıca Demirdöküm Atron ile Baymak Eko modellerini kıyaslayınca hangisinin ne tür bir üstün yanı vardır?

http://www.hepsiburada.com/demirdokum-atron-h-24-24-kw-20210-kcal-h-konvansiyonel-hermetik-kombi-pm-evdemdokatronh24

http://www.hepsiburada.com/baymak-eco-24-fi-24-kw-20640-kcal-h-hermetik-konvansiyonel-kombi-p-EVBAYM10090316

• coderMX C kullanıcısına yanıt
    Garantiyi uzatarak kesinlikle çok doğru bir karar vermişsin, tebrik ederim. Her zaman yazmışımdır, TR'de kullanıcılar kombilerine arabalarına baktığı gibi bakmamaktalar. Kombi uzun dönem 10-15yıl kullanılabilecek bir ürün. sen ona bakarsan, o da sana bakar, seni yarı yolda bırakmaz. Bugün İST'de bir servis çağırsan, bulunduğum mahalleye 100TL-'den aşağı gelmezler, eehhh bir de parça değişti mi bir servis çağırmak sana 150TL-250TL- parçaya göre 500TL- kadar mal olur. 24 ay ek garanti için verdiğin 325TL- aylık sana 13,5TL- geliyor ki bu zamanda BEDAVA. İstediğin zaman servisi korkmadan çağırabilirsin, kombide ne arızası olursa olsun "Acaba bana kaça patlayacak?" diye düşünmeyeceksin, derdin tasan olmayacak. Tekrar tebrik ederim seni kardeş.
    Benzer sorunu ben de yaşamaktaydım, kombi, çamaşır, bulaşık makinaları su alırken aşırı sesli çalışmakatalardı. Tesisatçı daireye gelen su basıncını ölçtüğünde 5-6 bar çıktı ki bu su ile çalışan tüm cihazlar için zaralıydı. Dolayısı ile daire su saat çıkışından sonra ECA BASINÇ DÜŞÜRÜCÜ taktırdım. Sonra farkettim ki sıcak sudaki dalgalanmam da düzelmiş. Tesisatcı su basıncındaki dalgalanmaların da sıcak su ısısında dalgalanmalara neden olabileceğini söyledi ki bana mantıksız da gelmedi hani. İstersen sen de bir araştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 21 Kasım 2017; 8:16:56 >

Demirdökümüm tüm modellerine kablolu veya kablosuz Oda Termostatı taktırabilirsin. Çok da yerinde bir karar olur ve kesinlikle kesinlikle en az %15 tasarruf da sağlayabilirsin. (Daire konum, yalıtım, vb. etkenlere göre tasarruf oranın %25-%30'lara da çıkabilir)

Sana bir önerim de mümkün ise oda termostatı ile birlikte kombine dış hava sensörü de taktırman. (Büyük bir kısım kullanıcı buna karşı geliyor ama...) Herşeyden önce tasarruf ile birlikte evinde ısı konforu yaşarsın.
  • Kombiyi alalı 4 sene oldu, kombiyi aldıktan iki sene sonra servis çağırmıştık, duş alırken sıcak suda dalgalanma var diye, sürekli sıcak su vermiyor, soğuk suda veriyor diye, ilk gelen servis su basınç düşürücü taktırmamızı söylemişti, ben ihtimal vermedim. O günden bugüne bazen stabil bazen dalgalı, son zamanlarda çoğunlukla F05 hatası ile kullandık kombiyi. F05 hatası için 4 ay önce servis yerine, dışarıdan ağzı laf yapan bir usta çağırdık, hava prosestatını değiştirdi, 100 TL civarı para aldı. 2-3 hafta kombi F05 hatası vermedi, sonra tekrar vermeye başladı. Kombiyi değiştirmeyi düşünüyordum, son kez servis çağırayım, servis yapamazsa Baymak Eco 24 kombi alacaktım. Servis fanı yıkadı ve şuan sıcak su stabil, memnunum. 2 yıl bakımsız garanti 285 TL, 2 yıl bakımlı garanti 325 TL (sanırım sadece 1 kerelik bakım hizmeti var), Demirdöküm servis İstanbul'da arıza için eve gelme ücreti olarak 35 TL alıyor + parça ücreti, ben sadece 325 TL garanti ücreti ödemiş oldum, 325 TL - 35 TL (zaten servise bu ücreti ödeyecektim) = 290 TL - 130 TL (bir senelikte bakım ücretini düşersem) = iki senelik garanti için ödediğim ücret 160 TL.

Demirdöküm kombilerde oda termostatı var ama saat ayarı yok sanırım. Kablosuz oda termostatında pil ne kadar sürede bir bitiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam,

Kayseride bürüt 175 metre kare Doğu Kuzey Batı cepheli bir daireye kombi düşünüyoruz.Dışta mantolama var, sadece yatak odası camı doğuyu görüyor, diğer odalar ağırlıklı kuzeyi görüyor,salonda batı cepheyide görüyor.Daire 12 katlı binada 7.kattadır.Kayseri iklimi düşünüldüğünde, fiyat performans açısından hangi kombiyi önerirsiniz.Bir kaç firmayı aradım birinin önerdiğini diğeri kötülüyor, hepsi farklı bilgi veriyor.Kuzey cephe olduğu için hem iyi ısınmak ve ekonomik olsun,tasarruflu olsun istiyorum, tabi bu dediklerimin hepsi bir arada olur mu bilmiyorum 😁.Zamanla oda termostadı yada termostatik vana takmayı düşünüyorum, tasarruf ve ekonomi adına.Petek boylarını topladığımda 7,2 metre uzunluk oluyor.

Kendim elk teknikeriyim her ne kadar elk ile uğraşmasamda elimden iş gelir, araştırmayı ve doğru karar vermeyi istiyorum sizinde desteğinizle.Bu yoğuşmalı için dublex olmalı deniliyor, birde baymak idee diye yeni bir model varmış teknolojisi farklı mı?

Ama sizinle telefonda görüşsek inanın daha güzel olacak.Şirket numaranız varsa oradan size ulaşabilirmiyim.

Şimdiden ilgi ve alakanıza teşekkür ediyorum.

Salon
    Batı cephede 2.50*175 pencere var pencere altında 120*40 petek
    Kuzey cephede 120*164 penceresi var pencere altında120*50 petek

Mutfak
    Kuzey cephede 165*120 pencere pencere altında 100*50 petek var
    Batı cephede 230*80 pvc balkon kapısı var

Antre 50*50 petek var

Oturma odası
    Kuzey cephede 165*120 pencere
    var pencere altında 140*50 petek var.Doğu cephede 235*80 pvc balkon kapısı var

Çocuk odası
    Kuzey cephede balkona bakan 165*120 pencere var, pencere altında 90*50 petek var

Yatak odasında
    Doğu cephede 165*120 pencere var, pencere altında 100*50 petek var

Banyoda havlupan

Bütün programlanabilen oda termostatları zaman ayarlıdır. Programlanmayanlar zaman ayarsızdır. Demirdökümünün sadece EXABASIC modeli zaman ayarsız, programlanmayan oda termostatıdır. Diğerleri zaman ayarlı ve programlanabilen oda termostatıdır. Ama hemen hemen çoğunlukla 0,5C hassasiyetlidir. Sana tavsiyem 0,1C ve yukarı ısı algılama hassasiyetli olan oda termostatlarını seçmen.

Bu arada ben 2007 yılında aldığım Demirdöküm KALİSTO 30kw kombimi 10 sene olmasına rağmen halen kullanmaktayım ve 2026 yıl sonuna kadar da garantisi bulunmaktadır. 10 sene içerisinde servis 10 kere gelmiştir o da yıllık bakım için. Kötü kombi diye bir şey yoktur, kötü kullanıcı vardır.

Başka kombi alacak olursan hangi marka ve modeli alırsan al ama garantisini uzatabileceğin bir marka ve modeli tercih etmeni öneririm.

Aşağıda Programlanmayan, zaman ayarı olamayan Demirdöküm EXABASIC modelini görebilirsin.

• Arkadaşlar,

Kayseride bürüt 175 metre kare Doğu Kuzey Batı cepheli bir daireye kombi düşünüyoruz.Dışta mantolama var, sadece yatak odası camı doğuyu görüyor, diğer odalar ağırlıklı kuzeyi görüyor,salonda batı cepheyide görüyor.Daire 12 katlı binada 7.kattadır.Kayseri iklimi düşünüldüğünde, fiyat performans açısından hangi kombiyi önerirsiniz.Bir kaç firmayı aradım birinin önerdiğini diğeri kötülüyor, hepsi farklı bilgi veriyor.Kuzey cephe olduğu için hem iyi ısınmak ve ekonomik olsun,tasarruflu olsun istiyorum, tabi bu dediklerimin hepsi bir arada olur mu bilmiyorum 😁.Zamanla oda termostadı yada termostatik vana takmayı düşünüyorum, tasarruf ve ekonomi adına.Petek boylarını topladığımda 7,2 metre uzunluk oluyor.

Kendim elk teknikeriyim her ne kadar elk ile uğraşmasamda elimden iş gelir, araştırmayı ve doğru karar vermeyi istiyorum sizinde desteğinizle.Bu yoğuşmalı için dublex olmalı deniliyor, birde baymak idee diye yeni bir model varmış teknolojisi farklı mı?

Ama sizinle telefonda görüşsek inanın daha güzel olacak.Şirket numaranız varsa oradan size ulaşabilirmiyim.

Salon

Mutfak

Antre 50*50 petek var

Oturma odası

Çocuk odası
    Kuzey cephede balkona bakan 165*120 pencere var, pencere altında 90*50 petek var

Yatak odasında

Banyoda havlupan

• Kombinin üzerinde ısı ayarı var, genelde petetkler için 48 derece civarını ayarlıyorum. Sadece kablosuz oda termostatı için zaman ayarı yapabilmem mümkün müdür? Yani ısı derecesini odaya göre değil, kombinin önünden ayarladığım su sıcaklığına göre gerçekleşsin, oda termostatı ise belli saatlerde otomatik açma-kapama yapsın istiyorum.

Ayrıca oda termostatını istediğimiz zaman devre dışı bırakabiliyor muyuz? Yazın pilini çıkarmış olsak, kombi oda termostatsız ayarda mı çalışıyor? Söylemek istediğim oda termostatı alınca, servisin gelip kurulum yapması gerekiyor, termostatın pilini çıkarınca, kombi oda termostatı kurulumsuz haline geri mi dönüyor?

Demirdöküm Exacontrol 7R Kablosuz
    https://www.demirdokum.com.tr/urunler/demirdokum-kontrol-cihazlar-19137.tr_tr.html

• XnetaS kullanıcısına yanıt
    Merhabalar konu ile ilgili nacizane bir kaç bilgi vermek istiyorum. Resimleri incelediğimde mobil sistem olan ısıtma sisteminde bir tadilat yapılmış. Biliyorsunuz ki mobil sistem de kollektörden her radyatöre ayrı tesisat çekilir. Resimden de anlaşılacağı gibi kollektörden gelen hat üzerine ikinci bir radyatör bağlanmış. Şimdi bize şu iki sorunun cevabı lazım. 1. Bu tadilattan önce eski olan radyatörün ısınması nasıl? 2. Bu tadilattan sonra ısınması nasıl? Cevap aynı değil sanırım . Tesisat üzerinde ısı pompası yok ise bu sorunu yaşamanız mümkün. Ikinci konu termostatik vana yerine normal vana takınca aynı sorun devam ediyor mu bakın . Diğer konu ve en önemli konu keskin dönüşlü tesisat bizim ısıtma sisteminde hiç istemediğimiz bir durumdur özellikle mobil sistem de olmaması gerekir . Sorununuzun çözümü için ön inceleme yapıp sonrasında sizin için en uygun çözümü bulmaktır. Saygılar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tahsin75

Hocam,

Salon

Mutfak

Antre 50*50 petek var

Oturma odası

Çocuk odası

Yatak odasında

Banyoda havlupan

odaların m2 si nasıl?

Anladığım kadarı ile siz kombinin radyatör gidiş su sıcaklığını kontrol etmek istiyorsunuz, yaşam alanın değil. Bu şekilde çalışan, ev tipi hazırda bir ürün olduğunu zannetmiyorum ama sanayi tipi olabilir diye düşünüyorum, araştırmak lazım.

Oda termostatını pillerini çıkarmadan da istediğiniz zaman tabiki devre dışı bırakabilir ve devreye alabilirsiniz ama pillerini çıkarttığınızda kombiniz manuel olarak da devreye girmeyecektir. Kombi ana kart üzerinden oda termostatına giden devreye köprü atmanız gerekecek.

Daha önceden ben de Exacontrol 7R modelini kullandım. Başarılı bir oda termostatı ancak 0,5C aralığında çalışmaktadır.
    En kısa zamanda oda alanlarınıda size ileteceğim.
  • XnetaS kullanıcısına yanıt
    Benzer altyapı değişikliğini ben de yaptım. Mobil sistem üzerinden TRV'li radyatöre gelen hattı "T" ile ayırarak 100m. yerden ısıtma döşettim ama böyle bir sorun yaşamadım. Ben size çok ısınan yeni radyatöre REGLAJ yapmayı önereceğim. Anladığım kadarı ile su debisi daha fazla yeni radyatöre doğru oluyor. Araya konan "T"nin üst çıkı debisi her zaman diğer çıkışlarından düşük olacaktır ve dolayısı ile eski radyatöre az yeni radyatöre fazla debili su gidecektir. Size, yeni radyatöre REGLAJ yaparak eski az ısınan radyatöre giden su debisini arttırmayı öneriyorum.
  • Merhabalar, kombiyle ilgili teknik bir hususta bilginizi rica edecegim. Ilk defa kombi kullaniyoruz. Buderus gb 062 tam yogusmali kombi takili evde. Fakat cam balkon ve duvar deligi ayarlanamadigindan bacanin egimi yok denecek kadar az. Kombi ozellikle soguk havalarda ara ara guluk guluk ses yapiyor ve bacadan bardaktan dokulur gibi su cikiyor. Sanirim bacada kalan suyu tahliye ediyor. Bu durumun sakincasi var midir, varsa nedir acaba ? Yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

• Coralla 1.33 C kullanıcısına yanıt
    bacadan akan suyun geri tepip diyaframdan sisteme kazandırılması gerekir yani yoğuşmanın verimi artması gerekir.ayrıca o suyun sokağa akması iyi değil.bacanız muhtemelen yukarı doğru hafifçe eğimli değil yukarı doğru %3-5 eğimli olması gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: osenemoglu

Anladığım kadarı ile siz kombinin radyatör gidiş su sıcaklığını kontrol etmek istiyorsunuz, yaşam alanın değil. Bu şekilde çalışan, ev tipi hazırda bir ürün olduğunu zannetmiyorum ama sanayi tipi olabilir diye düşünüyorum, araştırmak lazım.

Oda termostatını pillerini çıkarmadan da istediğiniz zaman tabiki devre dışı bırakabilir ve devreye alabilirsiniz ama pillerini çıkarttığınızda kombiniz manuel olarak da devreye girmeyecektir. Kombi ana kart üzerinden oda termostatına giden devreye köprü atmanız gerekecek.

Daha önceden ben de Exacontrol 7R modelini kullandım. Başarılı bir oda termostatı ancak 0,5C aralığında çalışmaktadır.

Eskiden kullandığımız Bosch kombimizin üzerinde analog saat ayarı vardı ve sabah 08:00'de peteklere su gitmezdi, yani sadece peteklere giden suyu saat ayarına bağlamıştık.

Tamam işte, Zaman Entegreli Bosch Comfort Condense Kombiden bahsediyorsunuz. Programlanabilen oda termostatı ile aynı mantıkla çalışır tek farkı kombi üzerine entegre olması, yoksa başka bir farkı yok.
    Abi merhaba,

Salon 23

Oturma odası 18,62

Çocuk odası 9,56

Yatak odası 13,87

Mutfak 13,36

Antre 9,60

Hol 5,56

Banyo 5,40 metrekare

Hacim ölçüsü de lazımsa, odalarda yükseklik standart 280 cm dir.

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahsin75 -- 22 Kasım 2017; 18:11:13 >
  • Alüminyum mu, yoksa panel radyatör petek mi kullanmak lazım evde

ziraat bankasında bugün linkteki markayı gördüm. görünüş güzel ama ısıtma ve tasarruf hakkında bilgim yok.

http://www.efesradyator.com/aluminyum_panel_radyator_n.html
  • 
Sayfa: önceki 482483484485486
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.