Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (450. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sarslanhan09 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 448449450451452
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

3+1 daire
    8 katlı bina her kat 2 daire
    3. kat- 3 cephe açık- Doğu,Güney,Kuzey - Balkon,mutfak,oturma odası güney cephe
    Binada yarısı dogalgaz kullanıyor, yarı henüz kullanmıyor.
    Üst kat doğalgaz kullanıyor, alt katta yok.
    (5 yıllık bina yalıtım yok.)
    Kombi ve radyatör marka ve model öneriniz nedir, Yer-su borusu tesisatı döşeli

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

1.teklif

2.teklif
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU] KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.SAHİN -- 17 Ağustos 2017; 8:19:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benım kombiydi takan usta. Elektrik bağlantısını yaptıktan sonra 2 tane prize elektrık gelmez oldu.
    Ne yapmak lazım simdi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Bugün keşif için bi şirketten geldiler. Yoğuşmalı kombi atık suyu zehirli olduğu için mutlaka kanalizasyon giderine bağlı olmalıymış. Kombimizin yeri lavabonun bulunduğu yerin karşısındaki duvarda. Ordan oraya nasıl bi çözüm geliştirilebilir?

Binanın dış cephesinde kanalizasyona giden bi gider de yok.

Ocağa gelen doğalgaz borusuna da vana takılması zorunluymuş artık.

şöyle bi fiyat veridiler eca scot 24kw için.

Kombi 2650

İşçilik 350

Montaj 300

Proje 400

• quote:

Orijinalden alıntı: cell_ma

Bugün keşif için bi şirketten geldiler. Yoğuşmalı kombi atık suyu zehirli olduğu için mutlaka kanalizasyon giderine bağlı olmalıymış. Kombimizin yeri lavabonun bulunduğu yerin karşısındaki duvarda. Ordan oraya nasıl bi çözüm geliştirilebilir?

Binanın dış cephesinde kanalizasyona giden bi gider de yok.

Ocağa gelen doğalgaz borusuna da vana takılması zorunluymuş artık.

şöyle bi fiyat veridiler eca scot 24kw için.

Kombi 2650

İşçilik 350

Montaj 300

Proje 400

Doğrudur, İstanbul'da İGDAŞ, yoğuşma atık suyunun kesinlikle (Lavoba, yağmur, vb. giderlere değil.) sadece pis su giderine bağlı olmasını zorunlu tutmaktadır. Ben kombi değiştirmek istediğimde İGDAŞ yetkilisi bunu zorunlu tutmuştur, aksi halde İGDAŞ Onay vermemekte ve gazı kesmektedir. Demirdöküm Servisi bana Yoğuşmalı Kombi Katalizörü önermişti. Belirli aralıklar ile temizlenmesi gerekiyor. Ben yoğuşmalı kombi alımını ertelediğimden projesi durdurmuştum. Siz araştırabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 17 Ağustos 2017; 15:2:55 >

• 1 hafta önce merkezi sistem(kömür ) ile ısınan bir binaya taşındık. Bu kış doğal gaz gelecekmiş. Evi alırken doğalgaza uyumlu demişlerdi. Yani kombi yerinde boşta duran iki boru var uçları kapalı. Petekler döşeli bize bu dönüşümün masrafı ne olur acaba ortalama olarak. Bina iki yıllık.

disintegration

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilcc -- 17 Ağustos 2017; 15:38:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: Avengement

Kocaelide yaşıyoruz, 3000e e kadar çıkabilirim. Binada yalıtım var

baymak duo tec
    eca scot
    eca proteus premix
    bosch condens 2500w
    buderus gb62
    daylux premix
    warmhaus enerwaplus

Hocam tekrardan merhabalar, yoğuşmalı kombi taktırmayı düşünüyordum ama gidere bağlamak vs derken maliyet 3 bini geçiyor. Yoğuşmasız kombilerden ne önerirsiniz eğer yoğuşmasız taktırırsam ortalama 10 senelik ömrünün olduğunu düşünürsek ne kaybederim. Teşekkürler şimdiden :)

• Worm Holes kullanıcısına yanıt
    önerdiğim yoğuşmasız kombilerin kronik sorunları yok ve özellik olarak zaten yoğuşmasız kombiler genel olarak benzer özelliklerdedir,ve yerli üretim kombi önermeye çalışıyorum uzun vadede yedek parça sıkıntısı olmasın diye mesela bosch kombiler güzeldir sıcak su dalgalanması yaşamazsınız bosch class 6000w öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: merhaba_2233

Merhaba arkadaşlar,

ECA proteus promix tam yoğuşmalı kombi hakkında marka model, sağlamlık, verimlilik, servis kalitesi, yedek parça olarak bilgisi olan var mı? Alma aşamasındayım.

yeni bir model ben kombiyi inceledim kaliteli cihaz ama kullanıcı sayısı az
  • Kombici_Olduk K kullanıcısına yanıt
    evin özelliklerini yazabilirsin
  • H.SAHİN kullanıcısına yanıt
    salon: 120+120cm
    oturma odası:120cm
    mutfak:80cm
    yatak odası:120cm
    çocuk odası:100cm
    hol:100cm

petek markası demirdöküm plus

baymak novadens extra ya sadece kendi kumanda panelini oda termostatı olarak takabiliyorsunuz başka marka oda termostatı uymuyor,baymak idee lcd ekran yok mutlaka baymak idee oda termostatı kullanmanız gerekir
    baymak star bridge yarım yoğuşmalıdır bu kombiyi önermem bunları dikkate alarak kombi alın baymak duo tec te öneririm

fiyatlarda aşırı şişirme yok,kombinin altına plastik kombi bağlantı seti değil metal tam geçişli vana ve filtreler isteyin
    odalara kaliteli termostatik vanalar taktırın:danfoss ras-c sıvı sensörlü
    yaşam odasına da kaliteli bir oda termostatı
    kombiyi balkona değil mümkünse evin içine monte edin
    kombi marka model önerisi için bu başlıkta son 3-4 sayfaya bakmanız yeterlidir yoğuşmalı/yoğuşmasız
  • Selâm disegtrion hocam geçen kasım gb062 kombi ve rc 150 yi almıştım evim merkezi sistem komurluydu bina 7;8 yıl oldu doğalgaza geceli evim arakat olduğu için pekde ihtiyaç duymadım şuana kadar bugün seyyar dükkanı olmayan komşu ilçeden Bir arkadaş çağırdım Fiyat istedim proje dahil kombi dolabı tesisatı dahil + Petek temizleme fayans ustası hariç nakit 2150 TL istedi doseyecegi mesafe kısa paktermo en 15266 esnek metal bağlantı boruları hortumları için fiyat verdi ben sadece 550tl civarı abonelik ve fayansci parası vereceğim bu fiyat uygunmu sizce ayrıca pirinç metal bağlantı borusu dedim izin vermiyorlar vs dedi dabfis Ra 2000 alacağım 2;tane dedim gerek Yok oda termostat varken vs dedi istersen takariz dedi değerli görüşlerinizi alabilirmiyim Uygun fiyat derseniz haftaya taktiracagim bayilerde bu fiyata yapacak olan çıkmaz Ensari 3bin 3-500 isterler herhalde.

• 181501 kullanıcısına yanıt
    Edit fikri olan cevap verebilecek biri yokmu bana

• Günaydın arkadaşlar

Kasımda garantisi bitiyor 2 yıl garanti uzatalım 2 tane de bakım hediye edelim 360 ₺ 12 taksit....784 ₺ 4 bakım hediye 12 taksit diyor eleman

Fiyatlar pahalı geldi bana siz ne dersiniz

Edit: Demirdöküm kombi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senseman62 -- 18 Ağustos 2017; 9:43:29 >
  • Gönderdiğiniz cihaz pompa ünitesiymiş. Yatayda 50metreye kadar işlevi varmış. Pis su giderine bağlanması için de uzunca bir hortumun evin içinde dolaşması gerekir sanırım.

Alarko ile görüştük dün, onlar lavabo giderine bağlıyorlarmış. İstanbul'da kesinlikle izin verilmeyen şeyi Ankara'da ne kadar da rahat yapıyorlar! Birçok şehirde de böyledir eminim. Çevreye duyarlı olmak açısından en azından burdaki arkadaşlar buna izin vermesin inşallah.

Yoğuşmasız almak bizim için daha mantıklı görünüyor şu anda.

Alarko harmony ya da serena önerir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cell_ma -- 18 Ağustos 2017; 14:29:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: senseman62

Günaydın arkadaşlar

Kasımda garantisi bitiyor 2 yıl garanti uzatalım 2 tane de bakım hediye edelim 360 ₺ 12 taksit....784 ₺ 4 bakım hediye 12 taksit diyor eleman

Fiyatlar pahalı geldi bana siz ne dersiniz

Edit: Demirdöküm kombi

İmkanın var ise kesinlikle kabul et derim.
    Mağdem 4 yıllık verebiliyorlar 4 yıl uzat gitsin.
    784TL- 4 yıl için ayda 16TL- eder.
    Aylık 16TL- için düşündüğüne değmez, söz konusu olan Kombi.

Ben 2023 yıl sonuna kadar uzattırdım. Demirdöküm Kalisto Kombi.
    Sonuçta Kombi uzun dönem kullanacağın ve seni yarıyolda bırakmaması gereken bir ürün.

İnsanlar arabalarına gösterdikleri özeni kombilerine göstermiyorlar,
    Kombiye bakım yaptırıp yetkili servis dışında başkasına el sürdürmezsen yarı yolda da kalmazsın,

Kabaca şöyle düşün;

Yıılda 1 kere temizlik ve bakım için servis çağırsan 70TL-den aşağı gelen olmaz.
    Elektrik kesintilerinden, yüksek voltajdan veya ileri dönemde başka nedenle kartı arızalansa 450TL-den aşağı yaptıramazsın,
    İleri yıllarda başka ufak tefek arıza ve sorun da çıksa en az 100TL-den aşağı parça değiştiremezsin.
    Herzaman gönül rahatlığı ile para korkusu olmadan servis çağırabilirsin.

Kısaca imkanın var ise kesinlikle garantiyi 4 yıl uzat....
    Ayda 16TL- için düşündüğüne değmez....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 18 Ağustos 2017; 12:45:32 >

• Hocam öylede fiyatlar sizcede şişirme değil mi biraz 2 yıl için 360 ₺ istiyor 4 yıl için 784 720 ₺ istese diyecem 2 katı..ama 64 ₺ fark var.

Şimdilik kabul etmedim Kasıma kadar daha uygun Bir teklif yaparsanız arayın dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: senseman62

Hocam öylede fiyatlar sizcede şişirme değil mi biraz 2 yıl için 360 ₺ istiyor 4 yıl için 784 720 ₺ istese diyecem 2 katı..ama 64 ₺ fark var.

Şimdilik kabul etmedim Kasıma kadar daha uygun Bir teklif yaparsanız arayın dedim.

İmkanınız var ise dedim zaten....

Kombiniz şuanda 2 yıllık tıkır tıkır çalışıyor

Ya 3 sene sonra... Kombiniz 5 yıllık olduğunda da aynı verim ve randımanla da çalışacak mı?
    Size hiç mi masraf ve sorun çıkartmayacak...

Ben 2007 yılında 2023 yıl sonuna kadar uzatmak (16 Yıl) için bir kombi parası ödedim.
    Çünkü ben Kombiye kısa dönem cihaz gözü ile bakmadım.

Ha yok ben her 3-5 yılda kombimi değiştiririm diyorsanız tercihinize saygı duyarım.

Sonuçta Demirdöküm şirket politikası bu, Vaillant da benzer politika ile hizmet veriyor.
    Garanti belgenizi iptal ettiğinizde de kullanmadığınız garanti bedelini Demirdöküm geri ödüyor, zararınız nerede?

Ama tercih tamamen sizin...

Forumda konu ile ilgili görüş, düşünce ve fikri olan arkadaşlar da eminim vardır ve bizim ile paylaşımda bulunurlar, belki ben sizin gibi görmüyor olabilirim, belki de siz...
    Teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 18 Ağustos 2017; 14:56:44 >

• Hocam güzel yazmışsın ben Kasıma kadar bekleyeceğim şimdilik.. aynı kombiden babamda da var geçen sene uzattık ilk başlarda 350-360 fiyat çektiler.Kabul etmeyince biraz zaman geçti ve 280 e düşürdüler fiyatı 9 taksit olarak ödedim.( Son taksiti geçen ay ödedim)

• quote:

Orijinalden alıntı: cell_ma

Gönderdiğiniz cihaz pompa ünitesiymiş. Yatayda 50metreye kadar işlevi varmış. Pis su giderine bağlanması için de uzunca bir hortumun evin içinde dolaşması gerekir sanırım.

Alarko ile görüştük dün, onlar lavabo giderine bağlıyorlarmış. İstanbul'da kesinlikle izin verilmeyen şeyi Ankara'da ne kadar da rahat yapıyorlar! Birçok şehirde de böyledir eminim. Çevreye duyarlı olmak açısından en azından burdaki arkadaşlar buna izin vermesin inşallah.

Yoğuşmasız almak bizim için daha mantıklı görünüyor şu anda.

Alarko harmony ya da serena önerir misiniz?

Alarkolar hakkında bir deneyimim, tecrübem olmadı, umarım diğer Alarko kullanıcı arkadaşlardan biri size yardımcı olabilir.

Teşekkürler,

• En iyi kombi, en iyi servis ağı olanındır.
    Bir de kombiler artık çok kaliteli. Alman menşeli kombiler çok az yakarlar ve kalitelidirler.
    Yerliler de fena değildir
  • 
Sayfa: önceki 448449450451452
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.