Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (449. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.149
Cevap
529
Favori
1.261.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 447448449450451
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: ForeksTrade

Teşekkür ederim geri dönüşünüz için.

Sizin yoğuşmalı kombi olarak tavsiye ettikleriniz aşağıda yer almaktadır.

Peki yoğuşmalı olarak hangi kombiyi sizce almalıyız? En iyisi ya da en uygun fiyatlısı şeklinde belirtirseniz çok güzel olur.

Balıkesir merkezde ikamet ediyorum.

Baymak duo tec,
    eca scout,
    bosh condens 2500w,
    buderus gb62,
    daikin daylux premix,
    warmhaus enervaplus

sıralama diye birşey yok hangisinin servisi balıkesir de iyiyse,işini iyi yapıyorsa o cihaza yönelin
    iyi kombi kadar iyi servis te önemlidir,hepsini öneririm

Hocam bu baymak modeline modüladyonlu oda termostatı takılabilir mi nette aradım bulamadım mümkünse link yazabilir misiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ForeksTrade F kullanıcısına yanıt
    radyatöre tesisat suyu üstten girmelidir ve kanallar boyunca tüm yüzeyde dağılmalıdır,alttan bağladığınızda tesisat suyunun bir kısmı petekte dolaşamadan diğer vanadan dönüş suyuna katılır,petek ne kadar büyükse verim o kadar düşer
    çapraz bağlantı ise büyük petekler içindir tesisat suyu tazyik açısından tüm peteğe yetmez,bu yüzden su peteğin üstünden girer diğer alt köşeden alttan çıkar

kısacasi petekleri paralel bağlatın,120cm den büyük petekleri ise çapraz bağlatın

termostatik vanalar radyatör termostatıdır,oda termostatı ise kombi termostatı ikisinin görevi farklı termostatik vanaları bir başka görevi ısınan odada peteği kısar,tesisat suyu ısınmayan odalara kanalize olur
    böylece şu peteğim ısınmıyor diye bir derdiniz olmaz doğal reglaj ayarı olur
    özellikle kombiye uzak peteklerin ısınmasında faydası olur
    ayrıca termostatik vanalar mekanik çalışır,1metre petekte ortalama 6litre su vardır,sadece bir termostatik vana ile bu kadar suyun kombi tarafından ısıtılmasının önüne geçiyorsunuz
    bir evde termostatik vana ve oda termostatı bana göre şart tek koşul oda termostatı olan odada termostatik vana olmayacak ve kombinin devir daim etmesi için oda termostatı olan odadaki petek veya petekler ile havlupan açık kalacak ki pompa suyu bassın.çünkü tüm peteklere termostatik vana takarsanız kombinin pompası bozulur
    oda termostatı ile kombiyi susturursunuz,özellikle mevsim geçişlerinde kombinin gereksiz çalışmasının önüne geçersiniz
    termo vana ve oda termostatı ile bütün kontrol sizin elinizde olur

kombiden itibaren ustalar tesisatın tamamını yarım parmak yani 20mm çapla tesisat yaparlar
    20mm çok incedir,son petekler ısınmaz,32mm ve 25mm en kalın çaplardır
    kombiden itibaren çapı 32mm ile başlatın son birkaç petek kala çapı 25mm e düşürün,elinize 32mm ve 20mm pprc boru alın ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız

folyolu pprc borular adı üstünde borunun orta katmanında deliksiz folyo olduğu için oksijen bariyerlidir ve az şekil değiştirir
    ustaların kullandığı cam elyaf takviyeli borular ise oksijen bariyersizdir ve esner büzülür yamuk yumuk olur

tesisata oksijen girerse kombinin içinde uzun vadede korozyon olur parçaların bozulma riski olabilir

folyolu pprc + 32mm+25mm ile yapılan sıva üstü veya sıva altı tesisatlar en ideal tesisatlardır

ayrıca folyolu borular paket başına biraz daha pahalıdır,32mm çap 20mm e göre daha pahalıdır,üç kuruş avanta için usta milleti bunları yapmaz
    ayrıca oksijen bariyerden haberleri yoktur bu işle uğraşan mühendislerin yarısından çoğuda bilmez acı ama gerçek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 15 Ağustos 2017; 11:46:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: caferson

quote:

quote:

Peki yoğuşmalı olarak hangi kombiyi sizce almalıyız? En iyisi ya da en uygun fiyatlısı şeklinde belirtirseniz çok güzel olur.

Baymak duo tec,
    eca scout,
    bosh condens 2500w,
    buderus gb62,
    daikin daylux premix,
    warmhaus enervaplus

sıralama diye birşey yok hangisinin servisi balıkesir de iyiyse,işini iyi yapıyorsa o cihaza yönelin

Hocam bu baymak modeline modüladyonlu oda termostatı takılabilir mi nette aradım bulamadım mümkünse link yazabilir misiniz

baymak duo tec'e modülasyonlu değil on-off oda termostatı takılabilir
    örneğin siemens rev 24,honeywell cm707,intherm mrl 300

• quote:

Orijinalden alıntı: osenemoglu

quote:

Orijinalden alıntı: ycangir

Slm 120 m net ısıtma olacak yeni yapılacak binada dubleks daire ye yerden ısıtma yaptiracam bir firmayla anlaştık 1250 m boru döşenecek her türlü otomasyon olacak en iyi randımanı almam için hangi özellikleri olan bir kombi önerirsiniz saygılar

120m2 için 1250m. boru bence çok başarılı ve tüm otomasyonu (Termostatik vana, oda termostatı, mobil sistem vb.) düşünen firma size kombi önermedi mi yani?

Prensipte anlaştık elbette kombi tercihinide soracam ama burdaki üstad lardan ön bilgi almak istedim genel bi yorum aldım şu şu cihaz iyidir diye bir bilgi alamadım

• quote:

quote:

quote:

quote:

Baymak duo tec,
    eca scout,
    bosh condens 2500w,
    buderus gb62,
    daikin daylux premix,
    warmhaus enervaplus

Hocam teşekkür ederim bu ürün nasıldır baymak eco tech e uyar mıhttp://urun.n11.com/termostat/baymak-idee-dijital-programlanabilir-oda-termostati-P145681851 BİR DE SON OLARAK Arıston genus premium nasıldır baymak la kiyas yaparsak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caferson -- 15 Ağustos 2017; 15:33:39 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: osenemoglu

quote:

Slm 120 m net ısıtma olacak yeni yapılacak binada dubleks daire ye yerden ısıtma yaptiracam bir firmayla anlaştık 1250 m boru döşenecek her türlü otomasyon olacak en iyi randımanı almam için hangi özellikleri olan bir kombi önerirsiniz saygılar

120m2 için 1250m. boru bence çok başarılı ve tüm otomasyonu (Termostatik vana, oda termostatı, mobil sistem vb.) düşünen firma size kombi önermedi mi yani?

Prensipte anlaştık elbette kombi tercihinide soracam ama burdaki üstad lardan ön bilgi almak istedim genel bi yorum aldım şu şu cihaz iyidir diye bir bilgi alamadım

Bulunduğunuz lokasyonda en iyi servisi veren, aldığınız cihaza ekstra garanti veren ürünü tercih edin. Genelde insanlar kombiye 2.sınıf eşya muamelesi göstermektedirler. Kombi, uzun dönem kullanılacak olan bir cihaz. Dolayısı ile ekstra garanti veren markaları (Demirdöküm, Vaillant, vb.) tercih edin derim. Forumu okuyacak olursanız hemen hemen tüm markaları ve modelleri kötüleyen olumsuz yazılar okuyabilirsiniz. Önemli olan her zaman servis kalitesi ve ürüne düzenli bakım yapılması.

Nedense bir gerçek ki,insanlar arabalarına gösterdikleri titizliği ve özeni maalesef kombilerine göstermemektedirler.

Herzaman kendimden örnek veririm ve vermeye de devam edeceğim.

Forumları okuduğunuzda Demirdöküm Kalisto kombi ile yüzlerce olumsuz yazılar okuyabilirsiniz.
    Aksine ben de 2007 yılından beri 10 yıldır, Demirdöküm Kalisto Kombi kullanmaktayım ama hem servis hem de ürün için 10 üzerinden yıldızlı 10 veririm.

Bir kere, ve en önemlisi, yetkili servis dışında kesinlikle ve kesinlikle kimseyi kombiye yaklaştırmadım.
    Her sene düzenli bakımını, temizliğini yaptırdım.
    Garantisini 2023 yılsonuna kadar uzattım.
    Oda termostatı ve radyatör termostatik vanaları kullanarak kombinin gereksiz çalışmasını, yıpranmasını engelledim ve sonuç...
    10 yılda Demirdöküm servis evime 10 kere giriş yapmıştır. (O da yıllık bakım ve temizlik için)

Genelde insanlar yetkili servisten kombi alsalar dahi, 2 senenin sonunda 3krş. için hem garantilerini uzatmıyorlar,
    hem de 2 sene sonra mahalledeki veya eş dost akraba önerisi ile yetkili servis olmayan kişilere kombilerini tamir, bakım ettiriyorlar,
    asıl işi ........ olana bile kombi tamir ve bakımını yaptıran var.

eehhh işte onlar da başlıyor o marka kötü, bu model berbat diye ahkam kesiyorlar. (Bilinçli tüketiciler istisna, onları tenzih ederim.)

Size gelince 1,250m. çok ciddi bir uzunluk. Bu uzunlıktaki mesafeye su basabilecek kapasitede sirkülasyon pompasına sahip bir kombi tercih etmeniz. Araştırırken kombilerin kapasiteleri ile birlikte sirkilasyon pompa gücünü de öğrenmeye çalışın ki eminin yetkili satıcılar bile bilmiyor ama çok önemli bir faktör. Ben, ilave 100m. yerden ısıtma yaptırdığım için, Kalisto üzerinde bulunan 70w'lık sirkülasyon pompasını sökerek yerine 120w'lık pompa taktırdım. Kombi şimdi hiç zorlanmadan, çok kısa sürede, sıcak suyu
    tüm tesisata yayabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 15 Ağustos 2017; 16:33:47 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Baymak duo tec,
    eca scout,
    bosh condens 2500w,
    buderus gb62,
    daikin daylux premix,
    warmhaus enervaplus

Hocam teşekkür ederim bu ürün nasıldır baymak eco tech e uyar mıhttp://urun.n11.com/termostat/baymak-idee-dijital-programlanabilir-oda-termostati-P145681851 BİR DE SON OLARAK Arıston genus premium nasıldır baymak la kiyas yaparsak

disintegration komutan "INTHERM MRL-300" önerdiği ve bizzat ben kullandığım için yorum yapmak istedim. (Ben RF özellikli kablosuz olanı kullanıyorum.)

Cihaz genel olarak başarılı çalışıyor, diğerlerine göre en büyük (+)sı tüm istediğiniz alt menüleri dilediğiniz gibi konfigüre edebiliyor, ve tüm ince ayarları kalibre edebiliyor olması. Bir diğer (+)sı ise tamamen yerli üretim olması ve üretici firma tarafından koşulsuz son tüketiciye destek veriliyor olması. Firma bana karşı son derece ilgili ve her türlü desteği en ince ayrıntılarına kadar verdi. (Umarım halen aynı kalitede hizmet veriyordur)

Hoşuma gitmeyen tek ve önemli bir eksiği ise, pil değiştirmek durumunda kaldığınızda ki, eğer ekran arka ışık aydınlatma süresini uzun tutarsanız pil bir kış sezonu sonunda bitebiliyor, yeni pil taktığınızda ayarlamış olduğunuz tüm ayarlar "Fabrika Ayarlarına" geri dönüyor çünkü cihaz içerisinde ilave destek enerji kaynağı bulunmuyor. Tüm yapmış olduğunuz ince ayarları tekrar yapmak zorunda kalıyorsunuz.

Bunun dışında cihazın 0,1derece hassasiyetli çalışması ve ısıyı istenen zaman aralığında periyodik olarak kontrol edip kombiye komut göndermesi yaşam alanında büyük konfor sağlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 15 Ağustos 2017; 16:59:49 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Baymak duo tec,
    eca scout,
    bosh condens 2500w,
    buderus gb62,
    daikin daylux premix,
    warmhaus enervaplus

baymak idee oda termostatı baymak duo tec e uymaz aşağıdaki ürünleri öneririm

http://urun.n11.com/termostat/honeywell-programlanabilir-oda-termostati-cmt707a1011-P80681778

http://urun.n11.com/termostat/siemens-rde1001-haftalik-programli-dijital-oda-termostati-P62928843

• Hocam Merhaba

İstanbul'da yeni binada 4. katta bulunan 80m2 net kullanım alanı olan ev için kombi arıyorum ama kararsız kaldım biraz.

Buderus U072 düşündüm fakat bazı yorumlarda kötüleyen de olmuş.

Önerebileceğiniz marka/model var mı acaba?
  • İlk defa kombi alıyorum sayin hocalarım bilgi ve emek icin cok teşekkür ediyorum sağolun kolay gelsin

• aucklander A kullanıcısına yanıt
    buderus u72 iyi cihazdır bosch class 6000w ile aynı kombidir isim farkı vardır 80m2 için idealdir
    bosch class 6000w'de öneririm yanında bosch cr 10 modülasyonlu oda termostatı ile uyumlu çalışır
    diğer marka modeller için bu başlıkta son 3-4 sayfaya bakmanız yeterlidir
  • İyi günler disintegration hocam demirdöküm radyatör alacağım hatve aralığı 25 mm ve 33 mm gibi değerler var hangisi daha iyi ısıtır

• meço dayı M kullanıcısına yanıt
    25mm demirdöküm plus
  • İyi günler hocam nasıl ve nerden başlayacagımı bilmiyorum osmaniye ilinin bir ilçesinde bir daire satın aldık insaat halinde dairenin brüt alanı 175 m2 cepe ( dogu, güney batı) fakat burda dogal gaz çalışmaları yeni başladı kimse kombi ve tesisat işinden pek anlamıyor. anlayanda faiş fiat istiyor bana bu konuda yardımcı olursanız menmun olurum

1.Kombi olarak Baymak IDEE 28 Premix Yoğuşmalı Kombi yeterlimi(kışları soguk bir ilçe)
    2.Resimdeki plana göre kaç metre petek almalıyım hangi yerlere?

hocam vereceğiniz bilgi için şimdiden teşekkür ederim.

• S80 S kullanıcısına yanıt
    salon 140+140cm
    mutfak:100cm
    oturma odası 150cm
    ebeveyn odası:120cm
    yatak odası:80cm
    2 banyo: 2 havlupan
    antre:100cm petek

toplam: 8.3metre pkkp 22/60 + 2 havlupan
    panel radyatör markası:demirdöküm plus
    28kW baymak idee yeterlidir, bu kombinin yanında baymak idee oda termostatı öneririm 3 versiyonu var programsız,programlı,kablosuz, üçü de olur hangisi işinize yarıyorsa onu alın
    kışın hangi odayı yaşam odası olarak kullanıyorsanız baymak idee oda termostatını o odaya monte edin
    yaşam odası+2havlupan hariç kalan peteklere danfoss termostatik vanalar taktırabilirsiniz
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    2500 tl kombiye verir isek montajla birlikte 3bin olur sanırım 2-3 petek de değiştirmek istiyoruz o halde maliyet daha da artacaktır. Kombiler en az 8-10 yıl kullanıldığı için uzun vadede premix yoğuşmalının bir faydasını görür müyüz onu bilmediğim için karar veremedim. Premix yoğuşmalı kombi almak daha mı sağlıklı olur?

Bu 1500-2000 aralığında önermiş olduğunuz kombilerde hepsi birbirinin muadili midir herhangi birini mi alayım yoksa aralarında belirgin özelleriyle ön plana çıkan modeller var mı?
    Duş alırken sıcak su dalgalanması yaşatmayanı varsa onu tercih edelim. Bir de ilerleyen zamanalarda yedek parça tedariği temin etmekte sıkıntı yaşamayacağımız bir ürün olursa güzel olur. Kombi satan mağazaları dolaştığımda her kafadan bir ses çıkıyor başka başka marka öneriyorlar o sebeple karar vermekte zorlanıyoruz
  • merhaba arkadaşlar . Bacanağım evine doğalgaz döşetecek. fazla bir bilgisi de yok.
    nelere dikkat etmeli petek boylarını büyük mü seçmeli hangi kombiyi almalı?
    yardımlarınız bekliyorum
    şehir aydın
    Hocam ilginiz için teşekkür ederim
  • Merhaba arkadaşlar,

ECA proteus promix tam yoğuşmalı kombi hakkında marka model, sağlamlık, verimlilik, servis kalitesi, yedek parça olarak bilgisi olan var mı? Alma aşamasındayım.

tesisat ve kombi konusunda bana da yardımcı olur musun ?
    bacağımın ebine döşenecek de
    sana tam bilgileri yazacağım
  • 
Sayfa: önceki 447448449450451
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.