Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (447. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.163
Cevap
529
Favori
1.263.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 445446447448449
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nerminator

Mobil sisteme de gerek yok mersin için falan filan dediler. Yani beni bir şekilde kandırıp ikna ettiler :) ben de uğraşmak istemedim iyi dedim hadi böyle olsun.

Cam elyaf boru iyi midir peki hocam bu normal sistem için?

cam elyaf takviyeli pprc boru ustaların en sevdiği borudur ucuzdur ve oksijen bariyersizdir
    pprc boruda deliksiz alüminyum folyolu pprc boru öneririm bu borunun en iyiside dizayn oksi plus tır, alternatif olarak hakan plastik,fırat,kalde gibi markaların folyolu pprc borusu nu da öneririm oksijen bariyerlidir

ayrıca kombiden itibaren borunun çapı 32mm olmalı hattın ortasında çap 25mm'e düşmelidir

bazı ustalar iki kuruş avantaj için tesisatın tamamını 20mm yani 1/2 veya halk tabiriyle yarım parmak boruyla tesisat yapar bunlara dikkat edin

folyolu pprc boru + 32mm ve 25mm

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlış görmediysem holden geçen vs yani uzun giden borulara kalın boru kullandılar. Peteklere çekilen borulara ince kullandılar.

Ekte fotoğrafı ekliyorum, siz daha iyi anlarsınız. (kombinin takılacağı yere çıkan borular bunlar)KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]
  • Sayın Osenemoglu, henüz sistemi yaptıramadım Eylül'de işe girişilecek..buderus gb 172i kazan ve boylerli sistemi kullanan komşular memnun..Ev büyük olduğundan disintegrationun da belirttiği üzere sirkülasyon pompası ve genleşme tankı bende şart gibi..benim ikilemim boyler konusundaydı. Sıcak su arada bir soğuyor ve geç geliyordu..ancak bazı arkadaşlar boylerin bu sorunları çözemeyeceğini sadece ısınmanın kesintiye uğramayacağını söylüyorlar. Bununda kombiye eklenecek 3 yollu motorlu bir vanayla halledilebileceği söylendi (Vaillant tarafından). Bu arada disintegrationa tekrar teşekkür ederim..son durumum buderus kazanır boyler, Vaillant 37kw kombi ve baymak 42kw kombi arasında karar aşamasındayım. Hangisi olursa olsun sirkülasyon pompası olacak..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,
    Geçen sene kombi bakmıştım fakat evin başka sorunları önceliği kaptı ve ertelemek zorunda kaldık.
    Kombi artık miadını doldurmuş durumda.

Daire hakkında bilgi verecek olursam,
    -75-80 metrekare istanbulda.23 yaşında yalıtımı bulunmamakta.
    -Çift cephe.
    Arka odalar kuzey cephesi ve son bağlantı. Özellikle son bağlantı olan oda 230 cm'lik duvardan duvara cam var.Petek boyu 1 metre. Sanırım çapraz bağlanmış durumda petekler.Oda 12 metrekare.
    Diğer kuzeye bakan oda ise 13.5 metrekare onunda peteği 1 metre boyunda.
    Bakır boru tesisat var.
    1500-2000 lira civarlarında f/p iyi olan minimum problemi olan kombi düşünüyoruz.
    Özellikle duş alırken ev büyük olmamasına rağmen sıcak su dalgalanması yaşıyorduk. Bu problemler yeni nesil kombilerde de devam ediyor mu?
    İleriki yıllarda yedek parça tedariğini kolay ulaşabilmemiz de gayet iyi olur.

Bunlara ilaveten 3 tane petek yenileyeceğiz.
    Salon yaklaşık 21 metrekare ve güney cephesi 160 cm petek var.
    petekleri demirdöküm plus düşünüyoruz fakat odaya göre boylarını da yorumlarsanız alırken ona göre hareket ederiz.

Teşekkürler.İyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Worm Holes -- 12 Ağustos 2017; 10:16:21 >

• Merhabalar,

Benim de karar vermeme yardımcı olur musunuz disintegration hocam?

Annemlerin evi kuzey doğu cephe. Geçenlerde kazanlı kombimiz arızalandığında alarko servisinden geldiler. 24000kcal lik kombi almamızı tavsiye ettiler. Sizin görüşünüz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cell_ma -- 12 Ağustos 2017; 23:15:3 >

• erennavas kullanıcısına yanıt
    Evimiz 100 m2 sadece kombi değişti ve yeri mutfak balkonuna taşındı. Banyoyu mutfağa kattık diyelim.

• myctapha kullanıcısına yanıt
    Baymak luna 24 fi taktırdık hocam sağolun.

• Worm Holes kullanıcısına yanıt
    1500-2000 konvansiyonel kombi
    eca confeo plus
    eca proteus plus blue
    baymak eco 24fi
    daylux plus
    bosch class 6000w
    bosch class 2000w
    warmhaus lawa plus
    airfel digifel duo
  • cell_ma C kullanıcısına yanıt
    sizin eve 24000kcal fazla 20000kcal yani 24kW kombi yeter,binada yalıtım var mı belirtmediniz
    hangi şehirdesiniz belirtmediniz,ev kaçıncı kat? montaj dahil kombide bütçeniz ne kadar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 13 Ağustos 2017; 11:44:11 >
  • Nerminator N kullanıcısına yanıt
    resimden belli olmuyor muhtemelen cam elyaf pprc
    Hocam teşekkür ederim bu arada bina 5 katlı biz 3. katındayız.

Bu markalardan bana sıcak gelen bosch sırf ilerleyen yıllarda yedek parça tedariği kolay olur diye düşünüyorum .Siz kendinize alacak olsanız ilk 3te hangileri olurdu?

Konforlu banyo yapamadık bir türlü nedendir bilmiyorum.

Not:Bütçeyi 200-250 lira attırmamız halinde bunlardan daha üst sınıf bir kombi alabileceğimizi düşünüyorsanız o segmenttede tavsiye isteyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Worm Holes -- 13 Ağustos 2017; 13:40:17 >
    Evimiz ankara'da. 3 katlı binada orta katta. Fakat üst kat boş ve alt kattaki komşumuz da sadece oturduğu odayı ısıtıyor. Yalıtım yok. Bütçe olarak 2500e kadar olabilir. Dediğim gibi kuzey doğu cephe.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cell_ma -- 13 Ağustos 2017; 16:39:35 >
  • Slm 120 m net ısıtma olacak yeni yapılacak binada dubleks daire ye yerden ısıtma yaptiracam bir firmayla anlaştık 1250 m boru döşenecek her türlü otomasyon olacak en iyi randımanı almam için hangi özellikleri olan bir kombi önerirsiniz saygılar
  • Worm Holes kullanıcısına yanıt
    premix yoğ kombi içine bütçeyi montaj hariç 2300-2500liraya çıkartmanız gerekir aksi taktirde yoğuşmasız kombi almak mantıklı
  • cell_ma C kullanıcısına yanıt
    premix yoğ kombi öneririm marka model için bu başlıkta son 2-3 sayfaya bakmanız yeterlidir
  • ycangir Y kullanıcısına yanıt
    yerden ısıtmada kullanılacak pex boruları mutlaka oksijen bariyerli tercih edin
    yerden ısıtma sistemlerinde premix yoğ kombi almanız lazım çünkü düşük kazan sıcaklığında kullanılacak
  • Hocam merhabalar yeni bir eve taşınıyoruz dükkan üstü(market olacakmış) 117 m2 3+1 projesi aşağıda bina güney batıya bakıyor. Kombi bakıyoruz bize sıkıntı çıkarmayacak bir şey önerebilir misin

Ekte 5 numaralı daire

• Merhaba

İstanbul'da 80m2 net kullanım alanı olan yeni bir binada, 4. Kat ev için kombi önerisi verebilir misiniz?

Alakanız için çok teşekkür ederiz.

Son kez sormak istediğim bişey var. Hala 20kw yeterli mi diyorsunuz? 28 kw almak daha etkili ısınma sağlar mı? Yoksa zararı mı olur?

Bir de
    Lambert LPY 24 FI Yoğuşmalı Kombi
    Baymak duo tec 24 premix

Bunların arasındaki fark nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cell_ma -- 14 Ağustos 2017; 14:23:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cell_ma

Alakanız için çok teşekkür ederiz.

Son kez sormak istediğim bişey var. Hala 20kw yeterli mi diyorsunuz? 28 kw almak daha etkili ısınma sağlar mı? Yoksa zararı mı olur?

Bir de
    Lambert LPY 24 FI Yoğuşmalı Kombi
    Baymak duo tec 24 premix

Bunların arasındaki fark nedir?

20kw önermedim 20000kcal önerdim bu da 24kw'a denk gelir 20000kcal=24kW

28kW kombinin modülasyon aralığı önemli 28kW yoğuşmasız kombi alırsanız gaz canavarı olur ama 28kW baymak duo tec alırsanız cihaz çok geniş aralıkta modülasyon yaptığı için az metraj petekli evlerde 24kW ayarında çalışır

baymak duo tec ve baymak lambert lpy %100 aynı kombidir
  • 
Sayfa: önceki 445446447448449
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.