Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (326. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aklıma gelen o vede termal boya diye bir boya satıyorlar o makul geldi testler vs koymuşlar sayfaya ama ne kadar işe yarıyor bilmiyorum. Balkon sürgü kapı; alt camlarını geçici olarak strafor ile kapatabilirim. Şu aşamada neler yapılabilir neler makul hiç bilmiyorum. Her türlü çözüm önerisine açığım.
    İyi günler dilerim ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekrem54 E kullanıcısına yanıt
    Balkonun olduğu bölüme dansitesi yüksek xps karbon straforlarla taban yalıtımı yaptırmalısınız hatta balkonun alt katta kalan komşunun olduğu bölümde bile yapılabilir tabi komşunun izni gerekir balkona hem tabandan hemde alt kattan tavan yalıtımı tek çözüm görünüyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha önce bahsetmiştim, kombi montajından sonra yeni yapılmış tesisatta bazı petekler çalışmıyordu. Çalışmayan peteklerin tümünde bu alttaki kombine rad dönüş valfi vardı. Sorun bunda olabilir diye kurcalarken içinde alyan ile açılan bir ayar yeri gördüm. Gevşetince peteğe sıcak su girişi oldu. Şuan tüm petekler faal.
    Yalnız aklıma takılan bir şey var. Bu valfte ok işareti ile giriş ve çıkış yönleri gösterilmiş. Bendekiler şuan ters çalışıyor fakat petek önce üstten ısınıyor ve sonuna kadar da sıcak su ulaşıyor. O nedenle bu yön farkının bir sorun olup olmayacağını bilemedim
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

edit: ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metulen -- 7 Kasım 2016; 19:27:3 >

• metulen kullanıcısına yanıt
    Petek önce üstten ısınıyorsa peteğe üstten tesisat suyu giriyor sorun yok

• Gecirgenligi akiskanligi en yüksek petek giriş ve dönüş vanası hangi marka ve model.
    Ayrıca en kaliteli dönüş filtresi ve tam geçişli kelebek vana modeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

salon: 140cm + 140cm pkkp 22/60
    mutfak:100cm pkkp 22/60
    oturma odası:140cm pkkp 22/60
    çocuk odası:110cm pkkp 22/60
    yatak odası:120cm pkkp 22/60

hol ve antreniz büyük bir alan yaklaşık 10m2 en yakın odanın petek bağlantılarından (T) ile ek hat alarak buraya yeni petek eklettirebilirsiniz:120cm pkkp 22/60

radyatör markası: demirdöküm plus
    24kW kapasitede premix yoğ kombi yeter
    önceki mesajlarda güneş enerjisi hakkında bilgi aktarmıştım
    vanaların çoğunu termostatik vana alırsanız iyi olur danfoss ra 2000 öneririm
    koridor veya antreye petek eklettirirseniz buraya kaliteli oda termostatı öneririm
    kombi olarak ta premix yoğ kombi öneririm marka modeller için bu başlığın son 2-3 sayfasına bakmanız yeterlidir

salonda tek boru var 2 adet mi radyatör takayım 140 lık

• MAG M kullanıcısına yanıt
    İçi en geniş giriş vanası gk vana köşe radyatör vanası tam açılıyor
    Dönüş vanasında ise ürünler arasında büyük fark yok gk vana ve eca gv2 dönüş vanası aynı
    Tam geçişli kelebek vana ve filtreler arasında fark yok hatta şu sıralar birleşik olarak satılan tam geçişli filtreri küresel vanalar daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 7 Kasım 2016; 23:29:39 >
  • asker1695 kullanıcısına yanıt
    Evet 2adet 140cm ve tek boru varsa (T) bağlantısıyla ek hat al salonda istediğin bir köşeye ikinci peteği çapraz bağlat

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Parkeyi kaldırıp altındaki 5mm strafor yerine xps ile değiştirip alt katın balkonu da eps ile kapatmak daha makul gözüküyor. Xps de 5mm göremedim hangi kalınlıkta var acaba ? Bir de bu levhaların yapıştırma, işçilik vs dikkat etmem gereken noktaları nelerdir?

Bir de isminiz nedir acaba nasıl hitap edeceğimi de bilemedim. İyi akşamlar.

• sayın disintegration hocam ev net 140 m2 360 m3 4 tarafı açık yalıtımsız 5 katlı binanın 4 katında oturmaktayım, merkezi sistemden bireysel doğal gaza geçmiş bulunmaktayız, daha önceden 9.5 m petek kullanılmış, 24 derece sıcağa alışık olduğumuzdan ve de konya da havalar - 10 dereceleri görüyor,
    toplam evin petek boyunu 17 m yapmayı düşünüyorum, kombi olayında yeni çıkan viesman vintodens 100 w 26 kw önerdiler, Bende aklımda ariston genius premium evo 30 kw veya 35 kw düşünüyorum, sizin öeneriniz nedir saygılarımla

petek boyları ;

yatak odası 16,1 m2, 43,50 m3 Petek 50 * 160 * 2

koridor : 16,5 m2 45,5 m3 petek 60 * 140 60* 120

çocuk odası: 15,51 m2 42,200 m3 petek 50 * 160 * 2

banyo 8,1 m2 20 m3 petek 60 *110

wc 3,84 m2 20 m3 petek yok koridordan ısınacak

mutfak petek yok koridordan ısınacak

salon 39m2 97,20 m3 petek 40* 140 * 2 60 * 140

oturma odası 22 m2 57,35 m3 petek 50 * 160 * 2

10 adet peteğe dijital termostatik vana , ariston olur ise snys , dış hava sensörü internet erişimi

tesisat bakır boru döşenecek, kombi merkezde olan evin banyosuna konulacak ev 'U' şeklind eolduğundan toplam tek yön bakır boru 50 m2 gidiş dönüş 100 m tesisat içinde önerinizi arzederim
    saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dewaju -- 7 Kasım 2016; 22:17:49 >

• quote:

Evet 2adet 140cm ve tek boru varsa (T) bağlantısıyla ek hat al salonda istediğin bir köşeye ikinci peteği çapraz bağlat

tek ve uzun bir petek iş görmez mi peki?
    Bir de her petek için tw alayım mı?
  • dewaju D kullanıcısına yanıt
    Bu petek metrajına 26kW olmaz 30-35kW kapasite olur ariston genıs premium evo güzel ama servisi de araştırın bazı bölgelerde ariston servisi az

Bir de petek metrajı fazla mesela 16m2 yatak odasına 2 tane 160cm petek mi taktırmak istiyorsunuz anlamadım

• asker1695 kullanıcısına yanıt
    İki petek daha iyi peteklerin çoğuna kaliteli termostatik vanalar öneririm

• quote:

Bu petek metrajına 26kW olmaz 30-35kW kapasite olur ariston genıs premium evo güzel ama servisi de araştırın bazı bölgelerde ariston servisi az

Bir de petek metrajı fazla mesela 16m2 yatak odasına 2 tane 160cm petek mi taktırmak istiyorsunuz anlamadım

evet hocam * 2 olanlar her odaya 2 petek 50 * 140 * 2 yani yatak odasına 2 adet petek , 23 derecede üşüyen biriyiz, toplamda 17 m civarı petek olsun diye düşünüyorum , hiç bir kombinin servisi su an için yok ileride olur belki, buderus viesman da olabilirmi, kombideki bütçem 5 bin tl olabilir saygılarımla
    Sıcağı seviyorsan neden yalıtım yaptırmıyorsun duvar,pencere,çatı yalıtımı

• quote:

Sıcağı seviyorsan neden yalıtım yaptırmıyorsun duvar,pencere,çatı yalıtımı

hocam ev içinden canlı sıva dediklerinden yaptırdım ( ridas )2 derece kadar farkını gördüm, tavanlar ve iç duvarların hepsine ve tüm odalara, bina dışı ytong ama 5 kişi oturduğumuzdan maliyet açısından diğer komşular pek yanaşmıyorlar şu an için , ayrıca bi üst katım 4yıldır boş, oturan yok. danfrosun kırmızı başlıklı olan RA-N SERİSİ debi reglaj ayarlı vanasından kullanmam gerekir mi, bu vananın başlığına danfros dijital termostatik vana kullanabilirmiyim , pencereler , sinerji cam 1.6 mm içlerinde argon gazı var saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dewaju -- 7 Kasım 2016; 23:29:1 >
    Yalıtımın o kadar da kötü değilmiş petek metrajın gereksiz fazla

• quote:

Yalıtımın o kadar da kötü değilmiş petek metrajın gereksiz fazla

hocam kombi ve petek önerin ne olur, ortalama 40 derece kombi sıcaklığında, 24 derece oda sıcaklığını bulmam için, sonradan takılacak 8.5 m petek demirdöküm plus, diğer 9.5 petek ise markası belli değil, doğalgazcı mühendise aliminyum petek önerdim 16 m , önce tamam dedi sonra sizlerin sayesinde öğrendiğim aliminyum , bakır da oluşan pil etkisini söyleyince hemen vazgeçti , saygılarımla
    Kalorifer tesisatını sıfırdan mı yaptıracaksın bakır borudan söz ettin anlamadım

• quote:

Kalorifer tesisatını sıfırdan mı yaptıracaksın bakır borudan söz ettin anlamadım

evet hocam, doğal gaz daha yeni geldi, sıva üstü sıfırdan yapılacak,
  • 
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.