Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (328. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.147
Cevap
529
Favori
1.261.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yüzde olarak net sayı vermek doğru olmaz ankarada ısıtma sezonu uzun sürer o yüzden amortisman yönünden avanyajlı
    Baymak duo tec, eca scot,termoteknik logic, airfel digifel premix, bosch condens 2500w, buderus gb62 öneririm
    31 aralıka kadar baymak duo tec 7yıl garanti haberin olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Yanlız şimdi ben bu termostatı değiştirdikten sonra kombi hiç modülasyon yapmayacakmı? Ya da dönüş suyuna göre filan modülasyon yaparmı? Eğer cevaplayabilirseniz ayrıntılı bilgi edinmek istiyorum açıkçası. Şöyle ki;

Modülasyon dediğimiz şey (oda termostatı için konuşuyorum) oda sıcaklığının ayarladığımız dereceye yaklaştıkça oda termostatının kombinin alev boyutunu kısaltması (doğal olarak dereceyi düşürmesi) değilmi?

Ancak bunu böyle yapmasa da sonuçta odayı ayarladığımız dereceye getirmesi için harcanacak enerji sonuçta aynı değilmi? Sonuçta termostat kombinin sıcaklığını düşürmezse daha çabuk set değerine ulaşacak, düşürürse daha geç set değerine ulaşacak ancak harcanacak enerji aynı olmayacakmı?

Açıkçası bunları niye merak ediyorum? Kablolu modülasyon yapabilen Cr 10'mu yoksa modülasyon yapmayan kablosuz bir oda termostatı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seeder -- 9 Kasım 2016; 21:18:14 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• seeder kullanıcısına yanıt
    Kablosuz oda termostatı alırsan kombi dönüş suyu modülasyonuna göre çalışacak şu saatten sonra bence bu tip teknik detaylar yerine evinde en uygun nokta neresi bunu düşün küçük çocuk var kablosuz oda termostatı ile çözüme kavuşursun

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Yüzde olarak net sayı vermek doğru olmaz ankarada ısıtma sezonu uzun sürer o yüzden amortisman yönünden avanyajlı
    Baymak duo tec, eca scot,termoteknik logic, airfel digifel premix, bosch condens 2500w, buderus gb62 öneririm
    31 aralıka kadar baymak duo tec 7yıl garanti haberin olsun

baymak duo tec--1905tl 7yıl garanti

baymak falke condense-- 1915tl(bunu eski konularında okudum duo tec ile aynı imiş) 3yıl garanti

Eca scot sc 24--2020tl 3 yıl garanti(bu cihaz yeni imiş ama değerleri baymak kadar iyi değil)

Altus ALR 25 --1540tl 3 yıl garanti(valla bu fiyata sanki F/p cihaz bu sanırım ama garanti için +4 300tl isteyebilirler kalite olarak nasıldır bilmem ama servis sıkıntısı olmaz diye tahmin ediyorum)

Termoteknik logic--1720tl 5 yıl garanti(ingiliz malı diye yazılmış ne kadar doğrudur bilmiyorum kalite olarak daha iyi olabilir mi Türkiye üretimlilere göre bilemicem birde servis olarak nasıldır onu da araştırmam lazım)

Airfel digitel premix--2000tl 3 yıl garanti (bu cihaza pek kanım ısınmadı)

Bosch condens 2500 w --1960tl 3 yıl garanti (buderus gb62 daha şık duruyor :) )

Buderus gb062--2100tl 3 yıl garanti (dışı çok şık kalite kokusu var gibi resim olarak ama içindeki malzeme nasıldır bilmiyorum ama garanti konusunda uzatma yaparsak iyice pahalı olacak)

son olarak Baymak lambert LPY 24 FI--1760tl 3 yıl garanti(bu cihazda duo tec ile aynıymış)
    Altus ALR 25 fiyat olarak en avantajlısı . Baymak bu konuda kendini kanıtlamış siz olsanız hangisini seçerdiniz???

BU arada Ankarada 200tl ye montaj 300tl ye proje cizimi istiyorlarmış sıfırdan takmasak da bu 300tl veriliyormuş sanırım resmen soygunculuk 2000-2500 arası bize maliyeti olacak baya maliyetli oldu ama yapıcak bir şey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oski32 -- 9 Kasım 2016; 22:37:3 >

:) Anlıyorum ama olaya şöyle bakın evinizde kombiniz var mesleğiniz bu değil ama gelip burada cevap veriyorsunuz. Bende bu minvalde bakıyorum olaya eğer bu teknik ayrıntıları öğrenirsem (-ki termostat modlüsayonsuzda olsa kombi modülasyon yapıyormuş) bunlara göre yorum yapıp insanlara faydalı olabilirim. Mesela ben bu bilgiden sonra sırf modülasyon yapıyor diye kendi orjinal kablolu oda termostatını önermem, kablosuz ile mutlaka daha konforlu ve ekonomik bir ısınma sağlanacaktır. Tabi ki termostatik vana kullanılması ve oda termotatının konulduğu odada vananın en yüksek ayara getirilmesi şartı ile. (Aksi halde çakışacaktır)

Not: Bir kısmını size yazmadım @disintegration hocam, bunları mutlak okuyanlar olacaktır.

• oski32 O kullanıcısına yanıt
    Baymak duo tec kasım ve aralık ayı boyunca 7yıl garanti 2011-2013 yıllarında da yedi yıl garantiliydi o zamanlar ailemin evine 2tane almıştım ve çevremde birçok eve taktırmıştım kronik sorunu yok sağlam cihazdır modülasyon aralığı çok geniş %19,5 - %%100,cold burner door teknolojisi var yani kombide ses ve ısı izolasyonu mevcut,pompası da güçlü grundfos 90pW
    Baymak falke condense piyasadan kaldırıldı ama baymak duo tec,baymak lambert lpy ile aynı kombidir
    Eca scot un teknik değerleri baymak duo tec kadar iyidir yeni kombi bu yaz taktırdım, ilave 3 yıl garantiye 460lira istiyorlar iki hafta önce ailemin evinde ekstra garanti yaptırdım kombi 6yıl garanti oldu
    Altus alr 25 premix arçelikin kombisi komponentleri kaliteli modülasyon aralığı geniş kombinin arkasında arçelik gibi bir dev var
    Logic ingilterede üretiliyor kaliteli cihaz piyasanın sıcak su gücü en iyi kombisi 35kw ve sessiz bir kombi 5yıl garanti tabi servis yapılanması bir baymak,eca,airfel kadar yaygın değil kombi almadan önce araştırmak lazım
    Bosch condens 2500w ve buderus gb62 aynı kombidir manisada bosch fabrikasında üretiliyor tek fark buderusun sıcak su gücü 30kw bosch ise 24kw kombinin bütün parçaları aynı genleşme tankı,pompası,ana eşanjörü,plakalı eşanjörü,modülasyonlu fanı...vs
    Baymak lambert lpy ve baymak duo tec %100 aynı kombi, baymak şirketi lamberti 2yıl duo teci ise 7yıl garanti avantajıyla satıyor tabii 31 aralıka kadar

Ankarada kombi değişiminde kombinin yeri değişmiyorsa bile maalesef proje çiZiliyor istanbul ve kocaelinde bu yok

• seeder kullanıcısına yanıt
    Tesisat suyuna göre modülasyon ve oda sıcaklığına göre modülasyon farklı kavramlar,aylar önce bu başlıkta öneri alırken evinizin durumuna göre odalara göre özel durumunuzu belirtmediniz doğal olarak aldığınız kombi bosch class 6000w ve benim öncelikle önerdiğim bosch fr 10 ile bosch cr10
    Kombiyi 60 65c civarında kazan sıcaklığına ayarlıyorsunuz kombi ve oda termostatı devamlı iletişimde kalarak kombinin kazan sıcaklığını kademe kademe düşürüyor ev ısındıkça bir bakmışsınız kombide kazan sıcaklığı 40c olmuş ve kombi kapanmadıkça bu şekilde gezinerek çalışıyor
    Ayrıca kombinin dur kalk sayısı azalmış ve kombide yanma odası soğumuyor soğumadığı için de yanma kalitesi düşmüyor
    Bu yazdıklarımı herhangi bir kablosuz veya kablolu on off oda termostatı ile yapamazsınız

Oda termostatında referans noktası ve karmaşık bir durum ve konfor durumu memnuniyet kişiden kişiye değişir,bir de kablosuz oda termostatının fiyatı var herkes 400 500lira veremiyor

Hocam ben zaten siz dedinizde ben aldım demiyorum zaten benim hedefim özellikle modülasyonlu bir termostat almaktı. Yanlız işin içinden çıkamadığım durumlar var :) konfor konusuna diyecek yok, ancak bu termostatı 23 derecede tutarsam şimdi yatarken oturma odası gereksiz ısınacak (-ki burada 1 pencere 1 de kuzeye bakan sürgülü kocaman bir kapı var) gece burayı bu ısıda tutmak modülasyondan ettiğim tasarrufun daha fazlasını götürecektir. Bu odayı 21 derecelere çektiğimde de yatak odasında üşüyorum. Yatak odasına oda termostatını koyduğum zamanda gündüz yatak odası güneş alıp ısınacak oturma odası soğuk kalacak. Açıkçası modülasyondanda vazgeçemiyorum bir çıkış arıyorum. Verdiğiniz bilgiler için teşekkü ederim. Son olarak kablosuz sizce Danfoss 5001 mi alayım Honeywell CMT727 mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seeder -- 9 Kasım 2016; 23:18:31 >
  • Altus alr 25 ile baymak duo tech arasinda 400-500 tl fark var altus da garanti uzatsak ayni fiyat olcak garanti uzatmanin pek anlami var mi 7 sene kolay kolay bozulmuyor zaten bozulacak olsa 3 sene içinde bozuluyor sonra cihaz eskiyor 8-10 sene gidiyor. altus alr 25i egerki garantinin haricinde kalite olarak pek fark yok dersen tercih edecegim hocam ?

• oski32 O kullanıcısına yanıt
    Muazzam fark yok
    Altus alr 25 premix korozyona dayanıklı alüminyum eşanjörü var,sadece 6kw minimum ısıl güç , %25 modülasyon,kullanım suyunda eco comfort özelliği yani ön ısıtma kullanım suyu ayarı minimum ayar 37c indirilebiliyor,yazın üç ay banyoda suyu ılıştırmadan duş imkanı
    Öneririm

• Üstat bu danfoss 2000'lerden aldık da bunu kendim kolayca monte edebilir miyim? Tesisatçı tanesini 15 liradan takarım dedi
    Yolu yöntemi nasıldır? Hangi alet edevatlara ihtiyacım var? Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oft01819 -- 10 Kasım 2016; 8:22:12 >
  • oft01819 kullanıcısına yanıt
    Elin anahtar tutuyorsa daha önce musluk..vs değiştirdiysen yapabilirsin videoda anlatılıyor

Hocam belirttiğimiz termostatlardan danfossumu alayım honeywell mi?

• Teşekkürler... Bir de vanalardan birini boruya takıp çıkarınca girişindeki 2 tırnak açık kaldı. Haliyle tekrar takamıyorum ve klik sesini duyamıyorum. Bunun için vanayı eski haline nasıl resetleriz?
    KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

• oft01819 kullanıcısına yanıt
    Hallettim

• viessman vitopend 100 emniyet ventili nereden bulabilirim,
    servisi aradım 200 tl fiyat verdiler. işçilik hariç. bir yanlışlık yok mu?
    internette diğer markaların ki hep 20tl civarı.

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

bunun ucundaki emniyet ventili lazım sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAG -- 10 Kasım 2016; 11:46:49 >
  • MAG M kullanıcısına yanıt
    @Kombiustasi rumuzlu arkadaşa sordun mu kendisi sana daha çok yardımcı olabilir

• Son bir sorum var
    Arçelik kombiler nasıldır 1200 liraya var dgk 20 hp

• baysafran kullanıcısına yanıt
    Sana önerdiğim altus kombi ile aynıdır
    Altus ismi olduğu için 100 200 daha ucuza satılır

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Sana önerdiğim altus kombi ile aynıdır
    Altus ismi olduğu için 100 200 daha ucuza satılır

tekrar teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.