Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (324. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 322323324325326
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    şebeke suyundan kireç,kum..vs gelmiş olabilir musluğun ağzındaki filtresine açıp bakın
    ayrıca boruda tıkanıklık olabilir
  • seeder kullanıcısına yanıt
    Teknoline2002 T kullanıcısına yanıt
    @Teknoline2002 hocam bu alıntıladığım mesaja bakabilirmisiniz? Sizde de Cr 10 termostat varmış galiba.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: fbı1907

disintegration bir sorum olacak.Bati cephe zemin kat,ara oda,yalitimli 15m2 oda icin dikey panel radyatör alicam hangi ebat uygundur.Pkkp petekde.

çok soğuk bir bölgede değisen
    dikey panel radyatör 40cm x 140cm yeterlidir, kuzey cephe olsaydı 40cmx160cm

İstanbul anadolu yakasındayım.gezindim internettede arastirdim dikey panel pkkp radyator bulamiyorum. En olarak 70 cm alanim var .900*0.70 radyator isitirmi beni.veya dikey panel radyator bulabilecegim bir yer onerebilirmisiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fbı1907 F kullanıcısına yanıt
    70cmx90cm peteği hangi cephe ve kaç m2 odaya monte edeceksiniz binada yalıtım var mı?
  • quote:

70cmx90cm peteği hangi cephe ve kaç m2 odaya monte edeceksiniz binada yalıtım var mı?

Batı cephe ,ara oda ,15 m2 yalitimli bina.zemin kat.

• fbı1907 F kullanıcısına yanıt
    yeterlidir ama istediğiniz ölçüyü bende internetten sizin için baktım bulamadım dikey panel radyatör bulmak zor araştırmak lazım
  • quote:

yeterlidir ama istediğiniz ölçüyü bende internetten sizin için baktım bulamadım dikey panel radyatör bulmak zor araştırmak lazım

Teşekkürler.demirdokum boy en fazla 90 cm buldum.eca var dikey panel her boy bi kac sitede onlaraa stok sordum cvp gelmedi.goruntu olarakda sizin onerdiginiz 40*140 iyi olurdu.arastiracam artik demirdokum 90*70 bulursam alicam.tekrar teşekkürler.

• quote:

F/p premix yoğ kombiler aynı performansta çalışıyor yıllardır bu forumdayım çevremde ve forumda 100lerce örnek gördüm reel de hiçbir fark yok
    Mesela eca confeo premix 10 yıldır piyasada baymak duo tec değişmiş kasasıyla 7-8yıldır piyasada alman kombisi olunca hiç bozulmaz daha çok yasarruf yapar diye birşeu yok
    Vitodens 50w 33kw veya vitodens 100w 35kw tercih edilebilir sadece fiyat yönünden önermiyorum

hocam bir seçenek daha eklendi . artık seçemiyorum ))

Vaillant ecotec vuw 296 5-5 galiba 24 mı 25kw tam emin değilim
    ve
    viessmann vitodens 100 26 kw

sizce hangisi
  • Mr.Mezarci kullanıcısına yanıt
    iki kombiyi de öneririm
  • quote:

iki kombiyi de öneririm

hocam zaten anlamıyorum bir bilir kişi olarak seçmek zorunda kalsanız? hangisini seçerdiniz
  • Mr.Mezarci kullanıcısına yanıt
    arkadaşım ben ikisini de almazdım önceki mesajlarda yazdım bu kombiler yaklaşık 3000lira

aralarında muazzam fark yok

kağıt üstünde vitodens'in minimum ısıl gücü daha düşük ve modülasyon aralığı daha geniş

296'nın sıcak su gücü birkaç kw daha yüksek, vitodens'e viessmann marka modülasyonlu oda termostatı ve dış hava sensörü takılamıyor ,vaillant ta bu ürünler var
  • selam arkadaşlar. düzcede golyaka ilçesinde oturmaktayım. 3 katlı bir bina var. 1. kat 3+1 oda 99 metrekare - 7 metre petek boyu, 2. kat 2+1 oda 99 metre kare -toplam 7,5 metre petek boyu, çatı katı 60 metrekare -toplam 5,3 metre petek boyu var. 3 tane klima alacagim ama karar veremedim . vaillant,viessman, bosh düşünürüyorum hangisini seçeyim. Birde 99 metrekareden ve toplam petek boyu az olan yerlerde yoğuşmalı kombi kullanmanın hiç anlamı yok diyorlar.Lütfen acil yardımcı olurmusunuz
  • SATKOM S kullanıcısına yanıt
    merhaba
    kış boyunca maximum 55c kazan sıcaklığında ısınabildiğiniz sürece yoğ kombi olur
    m2 önemli değil masallara inanmayın
    bunun için evdeki ısı kayıplarına göre petek metrajını buna uygun şekilde boyutlandırmanız gerekir yazdığınız petek metrajına göre yoğ kombi olabilir binada yalıtım var mı? evin cepheleri nasıl
  • Merhabalar. İyi forumlar arkadaşlar.
    Sorunum şu.
    Kullanmakta olduğum kombi DD neva hermetik kombi geçtiğimiz kış iki kez arıza verdi. Bu nedenle kombi değişimine karar verdim. Şu anda aklımdaki kombi yoğuşmalı alarko seradans super. Evim 120 m2. Bina yalıtımlı 6.70 m petek uzunluğu var. Ancak odadaki peteklerden bir tanesini değiştirmeyi (1 m peteği 1.5 m petek ile) düşünüyorum çünkü petek sıcak olmasına rağmen oda soğuk oluyor. Bu kombiye dış hava sensörü ve alarkonun programlanabilir oda termostatını düşünüyorum. Sizin de fikirlerinizi alabilirmiyim acaba?

• mehmetcan_k M kullanıcısına yanıt
    merhaba yeni bir kombi ben dahil kullanıcı deneyimi olan bilen yok görmedim
    cihaz kağıt üstünde teknik verileri iyi
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    yalıtım var . 4 cepheside açık
    yalıtım da varsa bence premix yoğ kombi alın bu başlıkta son 2-3 sayfaya bakmanız yeterli benzer modelleri öneriyorum
    net 55m2 dairelere premix yoğ kombi taktırdım cihazlar her durumda yoğuşma yaptı
    çok teşekkür ederim .catı katına yoğuşmasız takmamın sakıncası var mı . sonuçta yoğuşmalı ile arasında fiyat farkı çok.bide 3 adet alacagım için ekonomik olarak zorlayacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: seeder

Hocam işte ben tercih edebiliyorum ister kapasite kontrolü ister gidiş suyu sıcaklık kontrolü. Ama ben bu ikisi arasındaki farkı anlayamadım. Siz anlayabildiniz mi?

Neden değişmek istiyorsunuz ?

Kapasite kontrollü demek termostat sıcaklığına göre çalışacak kombi. Termostat ısı ihtiyacım var derse kombi devreye girip çıkacak

Yok dönüş suyu sıcaklığı seçilirse. Bu sefer dönüş borusu sıcaklığına bakılacak. O borudaki sıcaklığa göre dur kalk yapcak çalışcak. Bu ayarı değişmeyin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam merhaba şimdi scot kombi montajı yapılıyor ben kombi sigortası yerine regülatör taksam aynı görevi görürmü yoksa her ikisinini takmak gerekir sadece regülrtötü taksam gaz şirketi onay verirmi? Teşekkür

• 
Sayfa: önceki 322323324325326
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.