Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (322. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Barış demir , Eoudoxias
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
30.095
Cevap
531
Favori
1.257.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
83 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
80. Sırada  bugün en iyi #23
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    40cm/90cm petek olur havlupanlara görw ısıl değeri yüksektir termostatik vanalar ve oda termostatı hayırlı olsun güzel tercih

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: conjure

Termostatik vanalar geldi.
    Oda termostatı'da geldi.
    Banyo için istediğim ölçüde ince radyatör hemen bulmak biraz sıkıntı oldu.Bugün onun peşindeydim.Baktım iş uzayacak bir arkadaşta kullanmadığı petek vardı onu vereyim sana.Tam benim oraya uygun en 40 cm uzunluk 90 cm.Ancak ince değil normal olan.
    Ama ölçtüm baktım uyuyor.Onuda taktıracağım olmadı.Hazır vanaları takmaya gelince onuda hallettirmek istiyorum.

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

hayırlı olsun,termostatik vanaları kaça aldınız?
  • conjure kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun öncelikle... Sizin Erelax'ı görünce sormak istedim. Araştırdınız mı hocam? Piyasada Honeywell...vs birkaç belli başlı marka var. Ben de birkaç gün içinde muhtemelen Vaillant kombi alacağım için ilk olarak erelax'a yöneldim. Ne kadara aldınız? Bir de bu ürünü kurarken ve kullanırken ortamdaki Wifi'a bağlanarak mı çalışıyor? Şundan soruyorum: Bazı modellerde kablolu olarak modeme bağlanılmasından bahsediliyor.

• Buradan yardım alabilir miyim bilmiyorum ama geçen yıl aldığımız Buderus kombi'yi yaz modundan çıkaramıyorum. Mode tuşu çalışmıyor. Sıcak su konusunda sıkıntı yok ama kaloriferlere su veremiyorum bu yüzden. Servisi aradığımda 85 TL tuş takımı için masraf olacağını söyledi. Dediğim gibi daha 1 yıl oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

40cm/90cm petek olur havlupanlara görw ısıl değeri yüksektir termostatik vanalar ve oda termostatı hayırlı olsun güzel tercih

Çok teşekkür ederim sizin yönlendirmeleriniz sayesinde:)
    Monte edildikten sonra diğer işlemleride yaptırınca yine resimleyeceğim:)
    Yanlız iyi gaza geldim heyecan yaptım hemen halletmeye çalışıyorum:)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: sensei111

quote:

Orijinalden alıntı: conjure

Termostatik vanalar geldi.
    Oda termostatı'da geldi.
    Banyo için istediğim ölçüde ince radyatör hemen bulmak biraz sıkıntı oldu.Bugün onun peşindeydim.Baktım iş uzayacak bir arkadaşta kullanmadığı petek vardı onu vereyim sana.Tam benim oraya uygun en 40 cm uzunluk 90 cm.Ancak ince değil normal olan.
    Ama ölçtüm baktım uyuyor.Onuda taktıracağım olmadı.Hazır vanaları takmaya gelince onuda hallettirmek istiyorum.

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

hayırlı olsun,termostatik vanaları kaça aldınız?

Çok teşekkür ediyorum sağolun.44 liraya aldım.
  • Bu arada arkadaştan aldığım petek dışarda kaldığı için baya tozlanmış ve kirlenmiş.Bunu banyoda suyla heryerini yıkasam olurmu?
    Yani deliklerini kaparım oraya su gitmemesini sağlarım.Peki petek arasına yani üstten baktığımızda ızgaranın içine su giderse sıkıntı olurmu?
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Voltaj regülatörü hocam siz link vermişsiniz o.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bosch condes 2000 2500 tl
    Buderus gb062 2650 tl
    ECA confeo premix24 kw 2450 tl
    Baymak novadens 24 kw. 2450 tl
    Airfell digifell premix 24 kw. 2400 tl
    Viessmann vitodens w 24kw 2950 tl

Fiyatlar genel olarak piyasaya gore yüksek olmakla birlikte en doğru seçimin hangisi olabileceği hususunda önerilerinizi rica ediyorum.tesekkurler

• Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. Eğer oxy plus kullanmassa 6400 tl nin yüksek olduğunu düşünüyorum.Fakat işçiliğine güveniyorum.

Bir firma daha var. O da kompozit kullacak sanırım aynı marka, bedarus062 kombi, eca vana(5 i termostatik), eca radyatör, rc10 termostat için o da 6500 tl fiyat veriyor. Diğerinden artısı rc10 başka markada petek va kullanmam diyor. Buda kaliteli bir firma.

Sanırım komisyonu yüksek. İlkini oxy plus a kabul ettirip yaptırmayı düşünüyorum:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crzystyle -- 4 Kasım 2016; 20:16:12 >
  • Doğalgazla ısınmadan artık herkes kaçınıyor. Onun yerine yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelim var. Doğal gaz kullanmayarak ülkenin Rusya bağımlılığını da azaltırsınız.

Mesela ısı pompası, güneş enerjisi diğer seçenekler.

Odun sobası ise belki de EN UCUZ seçenek. 1-2 metreküp odunla bütün kışı geçirmek varken bunca para ödemek niye?

Saygılar

Para Hanım

www.parahanim.com

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • seeder kullanıcısına yanıt
    Linteki ürün Delta veya baysallar kombi regülatör öneririm birkaç mesaj üstte resimler var

• conjure kullanıcısına yanıt
    Deliklerini kapatmayın içi dahil komple yıkayabilirsiniz içinde tesisat partikül kalmış olabilir

• seyyah69 S kullanıcısına yanıt
    Bosch condens 2500w yazdıysanız yazım hatası olup yanlışlıkla 2000 yazdıysanız
    Hepsini öneririm
    Bölgenizde servisleri araştırmanızı öneririm

• crzystyle C kullanıcısına yanıt
    Eca radyatör yerine demirdöküm plus
    Eca termostatik vana yerine danfoss ra2000 çok daha iyi tercih olur

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler bosch condense 2000 olarak teklif verilmiş bosch condense 2500 mu tercih etmeliyiz?

• seyyah69 S kullanıcısına yanıt
    Tabii ki condens 2500w tercih edin

Bosch condens 2000, hermetik kombiden bozma sonradan küçük alüminyum yoğ eşanjörü takılmış ara nesil bir kombi halk tabiriyle yarım yoğ kombi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler

• Teşekkürler

• evim 240m2 fakat her yeri sürekli yakmayı düşünmüyorum (salon kapalı kalır)

26kw civarı bir şeyler düşünüyorum
    viessmann Vitodens 100-W 26kw için 3200tl fiyat aldım montaj dahil

sizin önerdiğiniz marka model var mı bu fiyat civarında?
  • 
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.