Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
30.147
Cevap
529
Favori
1.261.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: disintegration

biri fiyat-performans diğeri pahalı kombi
    buderus gb72 alınca malzeme kalitesi iyi bir kombiye sahip olacaksınız o kadar
    her iki kombinin minimum ısıl güç tüketimi arasında büyük fark yok,ama fiyat farkı çok arada 1000lira oynuyor
    maddi durumunuz iyiyse buderus gb72 alın.ama bence değmez.siz bilirsiniz

eca confeo premix:

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]

http://www.ikramuhendislik.com/katalog/confeo.pdf

50c – 30c işletmede minimum ısıl güç: 7.3 kw

buderus gb72:

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç: 6.6kw

http://213.155.100.140/bayi/uploaded_files/file//Buderus/Buderus_GB072_NeoPlus_Yogusmali_Kombi_08_2011.pdf

Hmm Teşekkürler. Kararımız Eca olucak sanırsam bu bilgileri aileme ileteceğim. Tekrar teşekkürler..

Hayırlı Günler...

• quote:

Orijinalden alıntı: faati-puskevit

Hmm Teşekkürler. Kararımız Eca olucak sanırsam bu bilgileri aileme ileteceğim. Tekrar teşekkürler..

Hayırlı Günler...

bişey değil hayırlı olsun
  • bizim komşu sadece ocak için bağlatacaklardı ama "kombi ve tesisat zorunlu" demişler öyle zorunlu bir düzenleme mi var bilginiz var mı?

20000liklerden uygun fiyatlı ne önerirsiniz?
    Baymak Lambert 24 FNyi nasıl bilirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavizaman

bizim komşu sadece ocak için bağlatacaklardı ama "kombi ve tesisat zorunlu" demişler öyle zorunlu bir düzenleme mi var bilginiz var mı?

20000liklerden uygun fiyatlı ne önerirsiniz?
    Baymak Lambert 24 FNyi nasıl bilirsiniz?

ben izmirdeyim.izmirde sadece ocak için abonelik var

baymak lambert ile baymak falke fx ile birebir aynı kombi.falke fx 7 yıl garanti, baymak lambert 24 2 yıl garanti

uygun fiyat derken 1000-1150lira civarında

baymak falke fx
    immergas eolo star
    ferroli domiproject D
    öneririm
  • sağol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavizaman

sağol.

baymak falke fx (7 yıl garanti) 1000lira

http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_3879_tr_TR/1.Bro%C5%9F%C3%BCr.pdf

ferroli domiproject D (5yıl garanti) 1150lira

http://www.ferroli.com.tr/uploaded_files/file/urun_brosur/domiproject%20D%20TEKSYF.pdf

immergas eolo star (10 yıl garanti) 1000lira
    not: kombiye yıllık bakım yaptırma zorunluluğu var.immergas yetkili serviste yıllık bakım 70lira

http://www.immergas.com.tr/media/static/products/star-24-kw.pdf

ferroli domiroject D:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 16 Aralık 2012; 18:05:48 >

• ek bilgiler için teşekkürler inceleyeceğim.
  • oda ve petek boylarını yaklaşık yazdığım net 85 m2 civarındaki bitmek üzere olan dairem için yoğuşmalı baymak duo tec mi yoksa yoğuşmasız baymak falke fx 24 mü ya da ferroli domitech mi almlıyım....Dairem en üst kat çatı shingle altı köpük yalıtımlı..Bina mantolu ve kuzey doğu-güneybatı çift cephe
    banyo 7 m2 45x145 havlupan
    yatak odası 14 m2- 90 cm boyunda (60 yükseklik)
    salon 22 m2- 120 cm boyunda (60 yükseklik)
    Mutfak 11 m2 -60 cm boyunda (60 yükseklik)
    Çocuk odası 10 m2 - 50 cm boyunda(60 yükseklik)
    Hol 5,25 m2 50 cm boyunda(60 yükseklik)
    Teşekkürler şimdiden...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mna4454

oda ve petek boylarını yaklaşık yazdığım net 85 m2 civarındaki bitmek üzere olan dairem için yoğuşmalı baymak duo tec mi yoksa yoğuşmasız baymak falke fx 24 mü ya da ferroli domitech mi almlıyım....Dairem en üst kat çatı shingle altı köpük yalıtımlı..Bina mantolu ve kuzey doğu-güneybatı çift cephe
    banyo 7 m2 45x145 havlupan
    yatak odası 14 m2- 90 cm boyunda (60 yükseklik)
    salon 22 m2- 120 cm boyunda (60 yükseklik)
    Mutfak 11 m2 -60 cm boyunda (60 yükseklik)
    Çocuk odası 10 m2 - 50 cm boyunda(60 yükseklik)
    Hol 5,25 m2 50 cm boyunda(60 yükseklik)
    Teşekkürler şimdiden...

devir yoğuşmalı kombi devri
    premix yoğuşmalı baymak duo tec daha iyi tercih olur
  • Kombimiz bozuldu, uygun fiyatlı kombi arıyoruz. Ama kombiler hakkında hiç bilgimiz yok maalesef. Evimizin planı resimdeki gibi. Yardımcı olabilir misiniz acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: kanşekeri

Kombimiz bozuldu, uygun fiyatlı kombi arıyoruz. Ama kombiler hakkında hiç bilgimiz yok maalesef. Evimizin planı resimdeki gibi. Yardımcı olabilir misiniz acaba?

evde 55c kazan sıcaklığında ısınamıyorsanız premix yoğuşmalı kombi alıp verim alamazsınız
    düşük fatura için ya peteklerin sayısını arttırıp premix yoğuşmalı kombi alacaksınız veya tesisata hiç el sürmeden normal konvansiyonel kombi alacaksınız

1000-1150 lira civarında mütevazi özelliklerde ama garantisi uzun kombi:

baymak falke fx (7 yıl garanti) 1000lira

http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_3879_tr_TR/1.Bro%C5%9F%C3%BCr.pdf

ferroli domiproject D (5yıl garanti) 1150lira

http://www.ferroli.com.tr/uploaded_files/file/urun_brosur/domiproject%20D%20TEKSYF.pdf

immergas eolo star (10 yıl garanti) 1000lira
    not: kombiye yıllık bakım yaptırma zorunluluğu var.immergas yetkili serviste yıllık bakım 70lira

http://www.immergas.com.tr/media/static/products/star-24-kw.pdf

• Arkadaşlar lütfen yardım...
    Mersindeyim yeni bir eve geçtim , müteahhit merkezi ısınma sistemini kurmuş fakat radyatörler takılı değil , radyatörleri daire sahiplerinin takacağını söylüyor.
    Bina 15 kat 30 daire , duvarlar yutong ile örülmüş , sistemde 300 lük merkezi kazan bulunuyor ve kalorimetreleri takılmış durumda
    Şimdi ben ve diğer daire sahipleri kaç metre petek taktıracağımızı bilemiyoruz. Projedeki ölçümüz 4.5mt görünüyor (banyolar hariç) , birkaç firma ile görüştük hepsi değişik ölçüler çıkardı ( 4mt ile 6mt ) arasında firmaların bazıları 4.5 mt ile ısınamıyacağımızı söylerken bazıları yeterli geleceğini söylüyor lütfen bir yardımcı olurmusunuz...

Salon : 31m2
    Mutfak: 15m2
    O odası: 15m2
    Ç odası: 11.5m2
    Y odası: 16.5m2
    Banyo: 5.6m2
    E banyo: 4m2
    Antre :8.6m2
    Hol :5.7m2
    vestiyer oda: 2.6m2
    giysi oda: 5.5m2
    Kiler: 3m2

Salonda 2 petek yeri , o.odası 1 , mutfak 1 , ç.odası 1 , y.odası 1 Banyolarda 1er havlupan , toplam 6 petek ve 2 havlupan yeri var ( 4.5mt proje ölçüsünde banyolar dahil değil)
    Mersinin iklimi malum bina güney kuzey cepheli yardımlarınızı bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eleman33

Arkadaşlar lütfen yardım...
    Mersindeyim yeni bir eve geçtim , müteahhit merkezi ısınma sistemini kurmuş fakat radyatörler takılı değil , radyatörleri daire sahiplerinin takacağını söylüyor.
    Bina 15 kat 30 daire , duvarlar yutong ile örülmüş , sistemde 300 lük merkezi kazan bulunuyor ve kalorimetreleri takılmış durumda
    Şimdi ben ve diğer daire sahipleri kaç metre petek taktıracağımızı bilemiyoruz. Projedeki ölçümüz 4.5mt görünüyor (banyolar hariç) , birkaç firma ile görüştük hepsi değişik ölçüler çıkardı ( 4mt ile 6mt ) arasında firmaların bazıları 4.5 mt ile ısınamıyacağımızı söylerken bazıları yeterli geleceğini söylüyor lütfen bir yardımcı olurmusunuz...

Salonda 2 petek yeri , o.odası 1 , mutfak 1 , ç.odası 1 , y.odası 1 Banyolarda 1er havlupan , toplam 6 petek ve 2 havlupan yeri var ( 4.5mt proje ölçüsünde banyolar dahil değil)

ne 4 metre ne de 6 metre radyatör boyunu toplamda 8 metreden aşağı tutmayın derim
    banyo,mutfak ve koridordaki radyatörler haricinde kalan diğer radyatörlere termostatik vana taktırmanızı öneririm

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: Eleman33

Arkadaşlar lütfen yardım...

ne 4 metre ne de 6 metre radyatör boyunu toplamda 8 metreden aşağı tutmayın derim
    banyo,mutfak ve koridordaki radyatörler haricinde kalan diğer radyatörlere termostatik vana taktırmanızı öneririm

peki her daire 8 mt taktırırsa 300 lük kazan yeterli olacakmı...

• Merhabalar, benim ferroli f24 model kombiyle ilgili bir kronik sorunum var. Kombi sıcak su dengesini tutturamıyor. Duş alırken sürekli sıcaklık değişmekte. Bir kaç ustaya sordum hepsi farklı şeyler söyledi. Kendi servisi kombiye su az geliyor dolayısıyla kombi suyu kaynatıyor sonra kendini korumaya alıp kapatıyor dolayısıyla su soğuyor sonra tekrar ısıtıyor dedi. Başka bir usta bina girişine tazyik kesici takılmış onu çıkarıp sadece sizin daireye takın diyor. Dün bakım yapmaya gelen ustada bu kombiler böyle gibi birşey söyledi. Su sıcaklığını ayarlayan düğme minimumda olsa bile suyu kaynatıyor kombi. Ferroli f24 kombileri gerçekten böyle midir, yeni kombi almam gerekli fikirlerinizi alabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yibrahim

Merhabalar, benim ferroli f24 model kombiyle ilgili bir kronik sorunum var. Kombi sıcak su dengesini tutturamıyor. Duş alırken sürekli sıcaklık değişmekte. Bir kaç ustaya sordum hepsi farklı şeyler söyledi. Kendi servisi kombiye su az geliyor dolayısıyla kombi suyu kaynatıyor sonra kendini korumaya alıp kapatıyor dolayısıyla su soğuyor sonra tekrar ısıtıyor dedi. Başka bir usta bina girişine tazyik kesici takılmış onu çıkarıp sadece sizin daireye takın diyor. Dün bakım yapmaya gelen ustada bu kombiler böyle gibi birşey söyledi. Su sıcaklığını ayarlayan düğme minimumda olsa bile suyu kaynatıyor kombi. Ferroli f24 kombileri gerçekten böyle midir, yeni kombi almam gerekli fikirlerinizi alabilir miyim?

kombiye gelen su debisi önemli

ferroli f24'te bu ve buna benzer kronik bir sorun yok,kendi evimde kullandığım kombi ferroli f24'ün yoğuşmalı versiyonu
    aynı şekilde bu kombiyi çevremde 10larca aile kullanıyor.buna benzer bişey duymadım
    kombinin garantisi devam ediyor mu? kombi kaç yıllık? kombinin eşanjörüne baktırdınız mı?

• Merhaba.

Evim 100 m2 ve bosch cerastar heatronic B1 RDW 24 31 model kombi kullanıyorum. 5,5 m petek boyu. borularda; toplam 3,5 metrelik 3 petek için 1 boru, toplam 2 metrelik 2 petek için 1 boru olarak dağılıyor. Bina eski ve iç-dış yalıtım yok. Kuzey cephe, İstanbul. Bu şartlarda ısınma ve faturada önemli bir sıkıntı yaşamadım.

Aynı binanın bir üst katı için Kombi ihtiyacımız var. Ancak tesisat çok eski ve evin 4 etrafını dolaşıyor. Isınma özellikle tesisatın sonundaki 2 oda için hep problemli oldu.

Bütçe 1000 civarı. Ancak 2 senede fatura farkı ile sonradan 500 daha vereceğime ilk alırken 1400-1500 de verebilirim. Az fatura psikolojik olarak rahatlatır diye düşünüyorum :) .

Eski kombi bacalı. Yenisi içinde bulursak bacalı düşünüyoruz. Bu düşüncede sebebimiz şu; kombi hermetiğe çevrilince servis proje vb şu bu şartlardan dolayı takmayı reddeder mi acaba diyoruz.

tesisatın evin 4 etrafını dolaştığını da göz önüne alarak. ne marka model kombi tavsiye edersiniz?

FALKE FX 24 Fİ Konvansiyonel kombi nasıl sizce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyelk -- 7 Kasım 2012; 22:04:50 >

• arçelik DGK 20 Bl kombi kullanan varmı?
    taknik özelliklerinde yakıt tüketimi
    Lpg Tüketimi Min/max
    0,82 - 2,00

verilmiş, diğer markalara göre çok düşük geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyelk

Merhaba.

Evim 100 m2 ve bosch cerastar heatronic B1 RDW 24 31 model kombi kullanıyorum. 5,5 m petek boyu. borularda; toplam 3,5 metrelik 3 petek için 1 boru, toplam 2 metrelik 2 petek için 1 boru olarak dağılıyor. Bina eski ve iç-dış yalıtım yok. Kuzey cephe, İstanbul. Bu şartlarda ısınma ve faturada önemli bir sıkıntı yaşamadım.

Aynı binanın bir üst katı için Kombi ihtiyacımız var. Ancak tesisat çok eski ve evin 4 etrafını dolaşıyor. Isınma özellikle tesisatın sonundaki 2 oda için hep problemli oldu.

Bütçe 1000 civarı. Ancak 2 senede fatura farkı ile sonradan 500 daha vereceğime ilk alırken 1400-1500 de verebilirim. Az fatura psikolojik olarak rahatlatır diye düşünüyorum :) .

Eski kombi bacalı. Yenisi içinde bulursak bacalı düşünüyoruz. Bu düşüncede sebebimiz şu; kombi hermetiğe çevrilince servis proje vb şu bu şartlardan dolayı takmayı reddeder mi acaba diyoruz.

tesisatın evin 4 etrafını dolaştığını da göz önüne alarak. ne marka model kombi tavsiye edersiniz?

FALKE FX 24 Fİ Konvansiyonel kombi nasıl sizce.

baymak falke fx özellikleri mütevazi
    ama fiyatı 1000lira,çift eşanjörlü ve en önemlisi 7 yıl garanti
    ucuz kombiler içinde 7 yıl garanti için tercih edilebilecek bir kombi

• quote:

Orijinalden alıntı: mozel1

arçelik DGK 20 Bl kombi kullanan varmı?
    taknik özelliklerinde yakıt tüketimi
    Lpg Tüketimi Min/max
    0,82 - 2,00

verilmiş, diğer markalara göre çok düşük geldi

bu kombiyi muhtemelen baymak,fason olarak arçelik için üretiyordur
    minimum ısıl güç tüketimi 9,3kw
    maximum 24kw
    modülasyon aralığı %39 - %100

yani hem minimum ısıl güç tüketimi pek düşük sayılmaz,ayrıca modülasyon aralığı çok ta geniş değil

http://download.arcelik.com/Download.UsageManuals/26176_3_Ar%C3%A7elik_DGK-20-BI_DGK-20-HR.pdf

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.