Şimdi Ara

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI [ANA KONU] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.148
Cevap
529
Favori
1.261.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ferroli 35c nin anma ısıssı ne kadar acaba?

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ  SAYFASI [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: ar_tryk

Ferroli 35c nin anma ısıssı ne kadar acaba?

ferroli econcept 35c'nin anma ısı gücü 50c-30c işletmede:

minimum ısıl güç:6,9kw
    maximum ısıl güç:36,7kw

modülasyon aralığı %19 - %100

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 11 Kasım 2012; 0:27:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Teşekkürler. Kendinden daha küçük kombilerden bu konuda daha iyi olabiliyor demek.
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkürler. Kendinden daha küçük kombilerden bu konuda daha iyi olabiliyor demek.

aynen öyle
  • arkadaslar bir konuda yardım isteycem sizden.400x1000 peteklerim var(yüksekliği 40 cm yani)bunun boyunu uzatmak istiyorum 400x2000 ve 400x1800(yani yükseklği 40 cm uzunlugu ise 2 metre )yapmak istiyorum.Tesisatım mobil sistem.peteklerin altının da ısınması için illa çapraz mı bağlamalıyım.çapraz bağlarsam borular duvardan çıkıyor bu sebeple tadilat yapmam gerekiyor .sizce ne yapmalıyım.bunu çapraz bağlamk için kolay bir yol var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: meddah58

arkadaslar bir konuda yardım isteycem sizden.400x1000 peteklerim var(yüksekliği 40 cm yani)bunun boyunu uzatmak istiyorum 400x2000 ve 400x1800(yani yükseklği 40 cm uzunlugu ise 2 metre )yapmak istiyorum.Tesisatım mobil sistem.peteklerin altının da ısınması için illa çapraz mı bağlamalıyım.çapraz bağlarsam borular duvardan çıkıyor bu sebeple tadilat yapmam gerekiyor .sizce ne yapmalıyım.bunu çapraz bağlamk için kolay bir yol var mı

mobil sistemde çapraz bağlantı yapmanıza gerek yok

çapraz bağlantı sıva üstü klasik sistemlerde tercih edilmesi gerekir

tesisatınız müsaitse seri bağlantı yaptırabilirsiniz

• "mobil sistemde çapraz bağlantı yapmanıza gerek yok

tesisatınız müsaitse seri bağlantı yaptırabilirsiniz "

demissiniz.yerim müsait olmadıgı için ayrıca yasadıgım ildeki tesisatcılar bununla ugrasmak istemediği için seri bağlantı yapamıyorum.400x100 peteğimi söküp 400x 200 (yani 2 metre) takıyorum petek eşit ısınır yani öyle mi?sonradan ugrasmak ya da bosa almıs olmak istemiyporum.
    cevabınız için tesekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: meddah58

"mobil sistemde çapraz bağlantı yapmanıza gerek yok

tesisatınız müsaitse seri bağlantı yaptırabilirsiniz "

demissiniz.yerim müsait olmadıgı için ayrıca yasadıgım ildeki tesisatcılar bununla ugrasmak istemediği için seri bağlantı yapamıyorum.400x100 peteğimi söküp 400x 200 (yani 2 metre) takıyorum petek eşit ısınır yani öyle mi?sonradan ugrasmak ya da bosa almıs olmak istemiyporum.
    cevabınız için tesekkürler

mobil sistemde kollektör aracılığıyla her radyatöre ayrı ayrı hat çekilir
    100cm yerine 200cm radyatör monte edildiğinde,sistemde herhangi bir sorun yoksa ısınmaması için bir neden yok

• Merhabalar;
    Yeni aldığım dairede müteahhit hol ve banyoya petek ve havlupan koymamış. Banyoya elektrikli havlupan alarak çözüm buldum, en azından havluları kurutabiliriz. Hol için tesisata ilave yaparak petek koymayı düşünüyorum.(Tam olarak bilemiyorum fakat hol ısınmayacak gibi geliyor bana belki de ısınır, gereksiz uğraşmış olurum! neyse...) Herhangi bir yeri kırmadan dökmeden resimlerle de durumu anlatmaya çalıştığım gibi mutfak peteğinden boru döşeyerek tezgah altından hattı hol duvarına götürmeyi düşünüyorum. Alternatifler oluşturdum. Sizce hangisini seçmeliyim yada farklı düşünceleriniz varsa paylaşır mısınız? Henüz herhangi bir tesisatçı ile görüşmedim… Evin durumu aşağıdaki gibidir. Tesisat mobil sistem DEĞİL...

Ev : 110 M² ( yeni bina, yalıtımlı ve arakat)
    Kombi: DD Nitron HK F 224
    Mevcut toplam petek uzunluğu: 5 mt.
    Mevcut petek markası : Berussa

Resimler aşağıda,

• quote:

Orijinalden alıntı: ikula

Merhabalar;
    Yeni aldığım dairede müteahhit hol ve banyoya petek ve havlupan koymamış. Banyoya elektrikli havlupan alarak çözüm buldum, en azından havluları kurutabiliriz. Hol için tesisata ilave yaparak petek koymayı düşünüyorum.(Tam olarak bilemiyorum fakat hol ısınmayacak gibi geliyor bana belki de ısınır, gereksiz uğraşmış olurum! neyse...) Herhangi bir yeri kırmadan dökmeden resimlerle de durumu anlatmaya çalıştığım gibi mutfak peteğinden boru döşeyerek tezgah altından hattı hol duvarına götürmeyi düşünüyorum. Alternatifler oluşturdum. Sizce hangisini seçmeliyim yada farklı düşünceleriniz varsa paylaşır mısınız? Henüz herhangi bir tesisatçı ile görüşmedim… Evin durumu aşağıdaki gibidir. Tesisat mobil sistem DEĞİL...

Resimler aşağıda,

mutfaktan hat alabilirsiniz
    ama koridorda radyatörü çapraz bağlatın ve alt kısmına normal vana değil dönüş vanası alın (çıkış vanasına "mavi")
    su sirkülasyonu en üst düzeye çıkartmaya çalışın
    gidiş vanasını eca rv2 alın (eca rve almayın) (kırmızı)

tabii mutfaktaki radyatör kombiye uzak bir yerde değilse

http://www.ecasanalmarket.com/eca-tesisat-malzemeleri/1855-eca-g-1-2-radyator-geri-donus-vanasi-kose.html

http://www.gkvana.com/product.aspx?id=8&t=1/2%22__Kose_Radyator_Donus_Vana&ln=tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 10 Kasım 2012; 14:03:11 >

• quote:

quote:

Merhabalar;

Resimler aşağıda,

mutfaktan hat alabilirsiniz
    ama koridorda radyatörü çapraz bağlatın ve alt kısmına normal vana değil dönüş vanası alın (çıkış vanasına "mavi")
    su sirkülasyonu en üst düzeye çıkartmaya çalışın
    gidiş vanasını eca rv2 alın (eca rve almayın) (kırmızı)

tabii mutfaktaki radyatör kombiye uzak bir yerde değilse

http://www.ecasanalmarket.com/eca-tesisat-malzemeleri/1855-eca-g-1-2-radyator-geri-donus-vanasi-kose.html

http://www.gkvana.com/product.aspx?id=8&t=1/2%22__Kose_Radyator_Donus_Vana&ln=tr

Alıntıları Göster
    Mutfaktan hattı nasıl almalıyım? Mutfak peteği hattından "T" ile mi yoksa mutfak peteği çıkışını diğer peteğe giriş mi yapmalıyım? yada siz nasıl önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikula -- 10 Kasım 2012; 14:09:52 >

• quote:

Mutfaktan hattı nasıl almalıyım? Mutfak peteği hattından "T" ile mi yoksa mutfak peteği çıkışını diğer peteğe giriş mi yapmalıyım? yada siz nasıl önerirsiniz?

tesisatı görmeden net konuşmak zor
    eğer ana hattın nerde olduğunu biliyorsanız ordan duvarı kazdırıp alın diyeceğim

mutfaktaki radyatör kombiye uzak mı yakın mı? iyi ısınan bir radyatör mü?
  • quote:

quote:

eğer ana hattın nerde olduğunu biliyorsanız ordan duvarı kazdırıp alın diyeceğim

Kırma / dökme işlemi yapmak istemiyorum. Mutfaktaki petek kombiye en yakın petek.Kombi mutfak balkonunda ve peteğe uzaklığı ~ 2 - 3 mt. civarındadır...
  • quote:

quote:

quote:

Kırma / dökme işlemi yapmak istemiyorum. Mutfaktaki petek kombiye en yakın petek.Kombi mutfak balkonunda ve peteğe uzaklığı ~ 2 - 3 mt. civarındadır...

o zaman dediğim gibi koridordaki radyatörü çapraz bağlatın,resimdeki gibi

gidiş vanasını: eca rv1 veya eca rv2 alın (eca rve almayın)
    dönüş vanasını da linkteki markaları alın

bu şekilde sirkülasyon en üst düzeye çıkar

mutfaktaki radyatörden (T) bağlantısıyla hat alın

• 185m2 brüt dubleks daire
    11metre tül petek var

Kombi alt kata koyulacak alttan üstü ısıtacak Sakarya'da ev güneş almakta ve ısı izolasyonu vardır üst katımda daire mevcut 26'binlik birşey düşünüyorum (30kw) bir kaç marka arasında kaldım
    Vaillant 346-5 Yoğuşmalı Kombi (26.000 Kcal/h) baktım güzel fakat muadili olan baymak la arasında 1.500tl fark var yani bu 1.500TL fark vermeye değermi bir yıllık doğalgaz faturası 1.500tl büyük para benim için ne yapmalıyım bir türlü karar veremiyorum pazartesiye kadar halletmiş olmam gerek bir de sizlere danışayım istedim acaba öneride bulunan olabilirmi şunu al bu iş görür fazlasına gerek yok mu yada fazlasını ver başın ağrır mı baymak ta 7 yıl garanti veriyor yani pekte sorun olcağını düşünmüyorum ama neyse soralım gitsin hadi hayırlısı bekliyorum cevaplarınızı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhan67

185m2 brüt dubleks daire
    11metre tül petek var

Kombi alt kata koyulacak alttan üstü ısıtacak Sakarya'da ev güneş almakta ve ısı izolasyonu vardır üst katımda daire mevcut 26'binlik birşey düşünüyorum (30kw) bir kaç marka arasında kaldım
    Vaillant 346-5 Yoğuşmalı Kombi (26.000 Kcal/h) baktım güzel fakat muadili olan baymak la arasında 1.500tl fark var yani bu 1.500TL fark vermeye değermi bir yıllık doğalgaz faturası 1.500tl büyük para benim için ne yapmalıyım bir türlü karar veremiyorum pazartesiye kadar halletmiş olmam gerek bir de sizlere danışayım istedim acaba öneride bulunan olabilirmi şunu al bu iş görür fazlasına gerek yok mu yada fazlasını ver başın ağrır mı baymak ta 7 yıl garanti veriyor yani pekte sorun olcağını düşünmüyorum ama neyse soralım gitsin hadi hayırlısı bekliyorum cevaplarınızı...

fiyat/performans premix yoğuşmalı kombiler pahalı(buderus,vaillant,viessmann) premix yoğuşmalı kombilerle eşit derecede performans verir
    ailem için 2 adet premix yoğuşmalı baymak duo tec aldım,sizin eve 28kw olan versiyonu yeter.
    minimum ısıl güç tüketimi düşüktür ve tam 7 yıl garantilidir
    öneririm

• 28'lik yerine 33'lük alsam ne olur ne farkeder aynı anda tüm petekleri açtığım zaman olabilir çünkü aile kalabalık misafirler falan geldiğinde muhakkak ki açmak zorundayım 28'lik te herhangi bir zorlanma ısıtamama vs.. gibi bir problem olurmu yada 33'lük alsam alırken vermiş olduğum fazla para dışında normal gündelik kullanırken 28'likle arasında bir tüketim farkı oluştururmu birde bahsetmiş olduğunuz ürün için güvenilir satınalabileceğim bir site linki eklerseniz çok memnun olurum çünkü yaşadığım yerde bayiiler çok yüksek fiyatlar istiyor kombi için eğer sadece gelip montoj ücretini alıp yaparlarsa internet üzerinden almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhan67 -- 11 Kasım 2012; 4:43:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhan67

28'lik yerine 33'lük alsam ne olur ne farkeder aynı anda tüm petekleri açtığım zaman olabilir çünkü aile kalabalık misafirler falan geldiğinde muhakkak ki açmak zorundayım 28'lik te herhangi bir zorlanma ısıtamama vs.. gibi bir problem olurmu yada 33'lük alsam alırken vermiş olduğum fazla para dışında normal gündelik kullanırken 28'likle arasında bir tüketim farkı oluştururmu birde bahsetmiş olduğunuz ürün için güvenilir satınalabileceğim bir site linki eklerseniz çok memnun olurum çünkü yaşadığım yerde bayiiler çok yüksek fiyatlar istiyor kombi için eğer sadece gelip montoj ücretini alıp yaparlarsa internet üzerinden almayı düşünüyorum.

11-12 metre radyatör metrajı için 24kw kombi yeterlidir.bir üst kapasite olan 28kw size yeter de artar bile
    baymak duo tec ve baymak falke condens birebir aynı kombidir.tek fark birinde kombinin üstünde falke yazar,diğerinde baymak yazar.onun haricinde fark yok.baymak falke condens'te öneririm,

http://www.kombi.com/urun.php?prod=BAYMAK-Falke-Condense-28-Hermetik-Yogusmali-Kombi-%2824080kcal/h%29-28kw-24080--215

http://www.kombi.com/urun.php?prod=BAYMAK-Duo-Tec-Premix-280-Hermetik-Yogusmali-Kombi-%2824080kcal/h%29-28kw-24080--10509

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 16 Aralık 2012; 18:06:15 >

• hızlı bi şekilde kombi almalıyız sizleri yaklaşık bir seneden beri takip ediyorum.karar verdiğim baymak falke condens 24 kw.
    geçen sene aristondan geldiklerinde bu daire iyi ısınır demişlerdi .büyük odada yakmıyoduk bişey halbuki...
    bu kombiyi gebze merkezi yerde bi baymak bayi bana 1900 liracık satabileceğini söyledi geçen gün; ama indirim yapacağını söylemiş
    olsada, üst mesajdaki siteden yaklaşık teslimatta 1500 nakit anlaşabileceğimi sanıyorum.petekler baymakmış herif metresi 125 lira saydı.
    projeden bahsetti 250 lira ki makul rakkammış kendine göre...palgaz diye bi şirkete yaklaşık 400 liracık ödeme yapmamız gerektiğini ayrıca
    montajı 150 ye petek bağlantı aparatları kendilerine ait olmakla sayabileceğini söyledi.vanalar 10 lira bu arada...henüz aldığımız bişey de yok...!?
    daire yaklaşık 110 met.kare ;sıva altı plastik tesisat ve fıratpen yazıyo, maalesef çokça zikrettiğiniz oksijen bariyerli değil zannediyorum.
    petekler için vana montaj boru çıkıntılarının arasını ölçüp topladım 832 cm ,banyoda 3 dikey çıkıntı montaj yeri var (görmemişlik , gülmeyelim lütfen...)
    alttakiyle ortadakinin mesafesi 127,ortadakiyle üsttekinin mesafesi ise 53 cm... biri sıcak ,diğeri soğuk 3.'sü ılık bağlantı mı ne...!?
    petekleri siz şimdi dd plus diyeceksiniz galiba ama sitelerinde aile planlaması ne alaka acaba ,gıcıklık mevzu...aynı vasıflara haiz ve olursa yurtiçi üretimli farklı
    markaları önerirmisiniz? montajcı bulup yaptırdık servis geliptemi garantiyle alakalı işlemleri yapacak?mevzuat ve işleyişi nasıl oluyor deneyimsizliğimi bağışlayarak bilgilerinizi rica ediyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: yener ala

hızlı bi şekilde kombi almalıyız sizleri yaklaşık bir seneden beri takip ediyorum.karar verdiğim baymak falke condens 24 kw.
    geçen sene aristondan geldiklerinde bu daire iyi ısınır demişlerdi .büyük odada yakmıyoduk bişey halbuki...
    bu kombiyi gebze merkezi yerde bi baymak bayi bana 1900 liracık satabileceğini söyledi geçen gün; ama indirim yapacağını söylemiş
    olsada, üst mesajdaki siteden yaklaşık teslimatta 1500 nakit anlaşabileceğimi sanıyorum.petekler baymakmış herif metresi 125 lira saydı.
    projeden bahsetti 250 lira ki makul rakkammış kendine göre...palgaz diye bi şirkete yaklaşık 400 liracık ödeme yapmamız gerektiğini ayrıca
    montajı 150 ye petek bağlantı aparatları kendilerine ait olmakla sayabileceğini söyledi.vanalar 10 lira bu arada...henüz aldığımız bişey de yok...!?
    daire yaklaşık 110 met.kare ;sıva altı plastik tesisat ve fıratpen yazıyo, maalesef çokça zikrettiğiniz oksijen bariyerli değil zannediyorum.
    petekler için vana montaj boru çıkıntılarının arasını ölçüp topladım 832 cm ,banyoda 3 dikey çıkıntı montaj yeri var (görmemişlik , gülmeyelim lütfen...)
    alttakiyle ortadakinin mesafesi 127,ortadakiyle üsttekinin mesafesi ise 53 cm... biri sıcak ,diğeri soğuk 3.'sü ılık bağlantı mı ne...!?
    petekleri siz şimdi dd plus diyeceksiniz galiba ama sitelerinde aile planlaması ne alaka acaba ,gıcıklık mevzu...aynı vasıflara haiz ve olursa yurtiçi üretimli farklı
    markaları önerirmisiniz? montajcı bulup yaptırdık servis geliptemi garantiyle alakalı işlemleri yapacak?mevzuat ve işleyişi nasıl oluyor deneyimsizliğimi bağışlayarak bilgilerinizi rica ediyorum...

montajdan sonra,
    proje çizilip gaz şirketine gönderilecek,bunu montaj yapan firmanın yapması gerekiyor,firmada bulunduğunuz bölgenin gaz dağıtım şirketinin yetkili firması olması gerekir
    daha sonra bölgenizin gaz şirketi evinizde doğalgazı açacak,
    en son kombinin yetkili servisi eve gelip kombinin açılışını yapacak

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.