Şimdi Ara

Kombi göstergesi sıfırdayken neden çalışır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kombi son zamanlarda su eksiltmeye başlatmıştı arada su doldurup basıncı 1,5 a getiriyordum... Son birkaç gün üç dört saatte bir gösterge sıfıra düşüyor ve sıfıra düşmesine rağmen kombi çalışıyor.. Tekrar su dolduruyorum göstergeyi 1,5 a getiriyorum yine üç dört saat sonra ibre sıfırda ve kombi hala çalışıyor... Sıkıntı ne olabilir?

• tesisatta kaçak gözüküyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

tesisatta kaçak gözüküyor
    tesisatta kaçak yok... kombi göstergesi sıfırdayken çalışıyor...
  • fredy124 F kullanıcısına yanıt
    cihazda basınç sondası yoksa aşırı ısınma sensörü kesene kadar çalışır normaldir
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

cihazda basınç sondası yoksa aşırı ısınma sensörü kesene kadar çalışır normaldir
    Bosch condence 2000 marka kombi... Normalde basınç düşünce kombi arızaya geçiyordu... Şimdi ibre sıfıra dayansa bile hala çalışıyor... Basınç sondası arızası olsa bile bu, gün içinde en az üç dört defa su takviyesi nereye gidiyor?
    Tesisat sıva altı vs değil... O nedenle tesisat sızıntısı vs söz konusu değil...
  • fredy124 F kullanıcısına yanıt
    bosch kombilerdeki basınç sensörleri bozulma ihtimali en yüksek olan noktaya konumlandırılmış. çok sık rastlanan bi durumdur. basınç olmadığı halde kesinle çalışmaz ve arıza kodu verir. su kaçağına gelince ilk yapılacak şey yoğuşma gideri ve emniyet ventilini birbirinden ayırıp, emniyet ventilinden veya yoğuşma giderinden su gelip gelmediğine bakmak(kombi kapalı ve soğumuşken)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.