Şimdi Ara

kombi basıncı sürekli yükseliyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
4.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • baymak falke kombi 30 dakikada bir basınç aşırı yükselip su dışarı boşaltıp bu seferde su seviyesi düşüp kombi çalışmıyor.ayrıca aşırı ısınma yapıyor.Ne dür müdahale yaparız teknik bilgi şartmı ? Bursa yıldırım bölgesi ikamet etmekteyim.Fiyat ne kadar tutar ?

• Genleşme tankı havası bitmiş veya sibop arızalanmış, bisiklet pompası ile 1 bar civarı hava basmanız gerekiyor, sorun devam ederse değişecek.
  • pompayla havayı nereden basabiliriz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Genleşme tankı havası bitmiş veya sibop arızalanmış, bisiklet pompası ile 1 bar civarı hava basmanız gerekiyor, sorun devam ederse değişecek.

ayrıca dikkat ettim min.çalıştımı basınç yükselmiyor biraz açayım ısıyı yükseliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: satlas

quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Genleşme tankı havası bitmiş veya sibop arızalanmış, bisiklet pompası ile 1 bar civarı hava basmanız gerekiyor, sorun devam ederse değişecek.

ayrıca dikkat ettim min.çalıştımı basınç yükselmiyor biraz açayım ısıyı yükseliyor

Isı artıkça doğal olarak genleşme de artar. Her kombide genleşme tankı farklı yerdedir, bazılarında siboba ulaşmak için ön kapak sökmek yeterli iken bazılarında ise yan kapak dahi sökülmesi gerekiyor. Eğer mekanik işler elinizden gelmiyorsa en iyisi servise haber vermektir.
  • Arkadaslar baymak maxi kombim var basın sona dayanmaya başladı genleşme tankı sibobunu aradım içini söktüm en son arka tarafda buldum kombinin içindeki suyu boşattım 10tl pompa aldım bir bar hava bastım kombiyi topladım normal çalışmaya başladı yanlız arkadaşlar 4-5 saat sonra bar sıfıra düşmeye başladi neden olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suyu boşaltıp tekrar doldurduğun için içinde kalan hava zamanla atılır ve basınç düşer bunu bir iki kere yapması normal sürekli yapar ise bir yerden kaçak var demektir.
  • Benimde kombi çalışırken basınç düşüyor kombi durunca basınç normal değere geliyor filitreleri temizledim yine aynı sorun ne olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.