Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (570. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 568569570571572
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

boşuna uğraşma. devir daimde sorun olsa sıcak suyuda alamazsın ve kombi çalışınca derece ilk seferde yükselmez tak tuk sesler gelir ve 10 sn falan sonra derece birden 80-90 lara çıkar. sensör su sıcaklığını doğru ölçüyorsa 3 yollu gitmiş

Peki üstad 3 yollu vananin gorevi, kombi petekleri istirken kullanma suyunu actiginda sicakligi kullanma suyuna vermesi degil mi?
    Benim kullanma suyunda sorunum yok, benim sorunum şu, kombi atesleme yapiyor, alltan cikan peteklere giden borulardan suyun isindigini elle tutunca anliyorum, fakat 30- 40 saniye calisip duruyor. 3 yollu vanadan bu sorun olur mu? Eger oyle ise conta alip degistiriyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuwanda20001 -- 3 Şubat 2018; 10:31:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lymph

Viessmann vitopend marka kombi bozuldu, anakartı yanmış yetkili servis 1660tl istedi. Tabiki kombiyi değiştiriyorum.

@kombiustası nın tavsiyesiyle gelen özel servis 250tlye halletti işi, 1 yılda garanti verdi. Teşekkür ederim.@kombiustası

• quote:

quote:

Viessmann vitopend marka kombi bozuldu, anakartı yanmış yetkili servis 1660tl istedi. Tabiki kombiyi değiştiriyorum.

@kombiustası nın tavsiyesiyle gelen özel servis 250tlye halletti işi, 1 yılda garanti verdi. Teşekkür ederim.@kombiustası

problem neydi, yaptığı işlem nedir paylaşırmısınız

• WILDBOYS kullanıcısına yanıt
    Kombi viessmann vitopend 100. Yetkili servis geldi anakart bozuk dedi 1660tl fatura çıkardı. Daha sonra kombiustasının tavsiye ettiği özel servis geldi(konum kartal) önce geldi anakartı götürdü anakart tamir oldu tekrar gelip montaj yaptı 1 yılda garanti verdi.

• geçmiş olsun kaça yaptılar hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1660 tl nire 250 tl nire

yetkili servis iş yapmak istemiyor zaaar

senin açından hayırlı oldu güle güle kullan

• meeb kullanıcısına yanıt
    250 hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

1660 tl nire 250 tl nire

yetkili servis iş yapmak istemiyor zaaar

senin açından hayırlı oldu güle güle kullan

Sorma hocam özel servislere önyargım vardı şimdi yetkili servislere var. Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escanor_ -- 3 Şubat 2018; 20:9:57 >
  • eve servis hizmeti gel git anakart onarımı üstüne 1 yıl garantiyide koyunca ucuza mal olmuş.Aslında ederi bu kadarda keşke yetkili servisler böyle hizmet sunabilse.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba. Baymak idee 24 kombim var. Dün kombinin içinden dikkate değer damlama şeklinde su akması var. Musluğun açık olması vb bir durum yok çünkü su akıyor ama basınç azalmıyor. Yetkili servisi çağırdım. Apartmana yeni mantolara yapılmıştı. Bacanın mantolama sırasında yamulmuş olduğunu tesisatçı tarafından bacanın tamamen değiştirilmesi gerektiği söylendi. Birde baca ucunda kuşluğun olmadığı kuşluk takılmasını söyledi. Birde benim dikkatimi çeken bacadan dışarı doğru su damlıyor. Telefonla eğimi ölçmeye çalıştım.%3 gibi ölçtüm. Bunun yanında su gideri direk balkon giderine bağlı borunun hava alması gerektiği bu sebeple plastik boruyla bağlantı yapılmasını söyledi.bu işlemler için de baca değişme kuşluk ve giderin düzeltilmesine 200₺ istedi

Arıza ve tesisatçının istediği fiyatla görüşlerinizi alabilirmiym. Bu bacanın yenisi yerine düzeltilemez mi tesisatçı görmeden yoğuşmalı baca olduğu için sıkıntı olur değişecek dedi direk.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler

• Tuttimiqi T kullanıcısına yanıt
    uzaman biri tarafından baca eğimi ve bağlantı contaları kontrol edilecek büyük masraf çıkmaz kuşluk bulunur
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için hocam. Peki baca değişmesi halinde ve diğer işlemlerle birlikte 200₺ normal mi?

• Tuttimiqi T kullanıcısına yanıt
    afaki değil
  • evde 13 yıllık ECA EUROSTAR kombi var, sıcak suyu açınca bar göstergesi titriyor ve içinden ses geliyor, sesin genleşme tankından geldiğini düşünmeye başladım, bu bir arıza göstergesi midir ve neden olur ?..

https://www.youtube.com/watch?v=sF2UmDnSpG8

• ALARKO SEREDANS YOĞUŞMALI KOMBİ
    kullanmaktayım, 5-6 yaşında
    Geçtiğimiz yıl genleşme tankı bir köşesinden paslanıp delinmiş, değişti.

Şimdi de sıcak su ısı seviyesi 5-6 yıldır olduğu yerde olmasına rağmen su ısınmıyor
    Servis geldi baktı, ısı düşükteymiş dedi, arttırdı seviyeyi, e sıcak su da geldi... 5-6 yıldır böyleydi desem de sıcak su düzelince Ne diyeceğimi bilemedim,

Çocuklar yine ara sıra suyun ısınmadığını söylüyorlar. Sizce buna ne sebep olabilir ?
    Görüşlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim ..
    Selamlar
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    cihaz hararet yapıyor bakılması lazım
  • auzdil A kullanıcısına yanıt
    akış şalteri seti aşınmış deyiştim düzelir maks 150 tl
  • Merhaba.demirdokum aden kombim var.kombi bir kaç gün kapalı durdu.tekrar açtığım da evdeki kaçak akım sigortasını attirmaya başladı. Hangi prize takarsam bakayım sigortayı attırıyor sebebi ne olabilir.

• kombiustası kullanıcısına yanıt
    Üstad sen ne dersin?

Baymak Energy 320 fi kombim var, kazan sicakligini 50 dereceye ayarliyorum, kombi calisiyor 50 dereceye geliyor fakat peteklere bu isiyi yollayamiyor. Petekler ilik ile soguk arasinda. Bu gun tesisatin filitresini temizledim ama bir degisiklik olmadi, sorun pompada mi?

Kullanim suyunda hicbir problem yok

• bersis576 kullanıcısına yanıt
    devirdaim pompası sorunu olabilir

• 
Sayfa: önceki 568569570571572
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.