Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (572. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 570571572573574
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

kum terazi pompanın çalıştığını gösterir

termostatın fotoğrafını çekermisin

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selcuksagbas S kullanıcısına yanıt
    sağ kapağı açın reset tuşuna basın

• Merhaba, Viessmann Vitodens 050w'yi In-therm MRL 300 RF TM Dijital Kablosuz Oda Termostatı ile kullanıyorum termostat off konuma geliyor ve kombi durunca basınç zamanla düüyor gece de düşüyor ama çalıştığı zaman yükseliyor bu normal mi?
    Bir de termostat bazen sinyal alıp çalışma komutu verdiğği halde kombiyi çalıştırmıyor,termostatı açıp kapatsam da çalışmıyor ancak sigortayı kapatıp açınca çalışmaya başlıyor neden acaba?
  • hababamgümgümgüm kullanıcısına yanıt
    genleşme tankının ön basıncı ve oda termostatın kontrol edilecek
  • Benim kombim eca confeo plus. 40 arızası veriyor sürekli. Su basıncı düşüyor yani. Servis problemin genleşme tankında olduğunu söyledi. Ben tesisatta kaçak vardır diye düşünüyorum. Sizce hangisindedir sorun?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ethan

Benim kombim eca confeo plus. 40 arızası veriyor sürekli. Su basıncı düşüyor yani. Servis problemin genleşme tankında olduğunu söyledi. Ben tesisatta kaçak vardır diye düşünüyorum. Sizce hangisindedir sorun?

tesisatta kaçak var tank bozuk olsa çalışırken aksine yükselir
  • Ustam selamlar. Demirdöküm aden kombimiz var. 2 sorunumuz var.

1. Sorunumuz kombi ayarsız yanıyor. Yani petek ayarı 30 da da yansa kaloriferlere el değmiyor 70te de yansa el değmiyor.

2. Sorunumuz kombi sıcak su açtığımızda bar ışığı yanıyor. Az su basınca düzelir gibi oluyor ama düzelme yok. Günde 3-5 sefer su basıyoruz. (Basınç hep 2 barda. Önceden 1.5 barda dururdu. )Ama doğru dürüst sıcak su vermiyor.

Daha önceden sizin yardımınızla ntc sensörünü değiştirmiştim. Şu aralar maddi durumum pek uygun olmadığından usta çağıramıyorum. Nedeni nedir? Nasıl bi çözüm bulmalıyım? Neresini değiştirmeliyim? Elim anahtar tutar beni yaza kadar idare etse yeter. Şimdiden teşekkür ederim.

• ethan E kullanıcısına yanıt
    İkiside sorunlu olabilir. Kombinin genleşme tankı delinmişse veya havası bitmişse 150-200 cc su azaldığı zaman kombin arızaya geçer. 61 saniyede bir damla 24 saatte 200cc yapar. Ama genleşme tankı sağlam ise enaz 3-5 litre su azaldığı zaman arızaya geçer, yani Tank sağlam olsa 15-20 günde bir su eklersin ama yinede kaçak var. Genelde dışarda olur kaçak gözle görülmez, ışık ve elle kontrol edeceksin bütün bağlantıları. Kombi alt bağlantı, petek bağlantı ve ençok boşaltma vanasından çıkar kalorifer kaçağı ama damlama olmaz ıslaklığa ve kireçlenme ile belli olur, damlasa 1-2 saatte biter zaten. 61 saniyede bir damla, damlamadan çıktığı yerde kurur o yüzden iyi incelenmeli

• quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: ethan

Benim kombim eca confeo plus. 40 arızası veriyor sürekli. Su basıncı düşüyor yani. Servis problemin genleşme tankında olduğunu söyledi. Ben tesisatta kaçak vardır diye düşünüyorum. Sizce hangisindedir sorun?

tesisatta kaçak var tank bozuk olsa çalışırken aksine yükselir

çalışırken yükseliyor. durduğunda mı düştüğünü kontrol etmedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevap verirken alıntı yaparsanız sevinirim mesajlar karışıyor malesef

• Demirdöküm atron kombim var 5 yıllık, f05 hatası veriyor.çoğunlukla duştayken oluyor. sıcak su kesiliyor bir süre bekledikten sonra sıcak geliyor ama tekrar gidiyor. neden kaynaklanıyordur? aşağı yukarı ne kadara patlar. demirdöküm servisimi çağırmak daha uygun olur yoksa kombi ustasımı ?
  • anilzi A kullanıcısına yanıt
    baca fan ve prosestata bakılacak teşhiş şart
  • Hocam benim mesaja cevabınız mı bu?

• Arkadaşlar Honeywell CMT727 oda termostatı kullanıyorum. Kombi evin dışında duruyor ve resimde göreceğiniz gibi şu kablo bi şekilde çıkmıştı ve ben kabloyu takmıştım bi şekilde bi porta. O gördüğünüz yeşil ışık bu kablo takılı değilken de yanıyordu ama şu anda baktım kablo takılı ve yanmıyor. Ama kalorifere ısı geliyor.

Ve düğmesine bastığımda da tekrar yeşil ışık yanıyor.

Bi sıkıntı var mı? Bu ışık yanıp yanmaması, düğmeye basınca ışığın gelmesi vs normal mi? Yoksa bu ışık belirli aralıklarla mı yanıyor?

Dediğim gibi ışık yanmıyor (ben düğmeye basarsam yanıyor) ama kaloriferlere sıcak su geliyor şu an.

Bilgili arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• Sinan5734 S kullanıcısına yanıt
    panel kartına vs bakmak lazım
  • Tuykil T kullanıcısına yanıt
    kardeş termostat köprüsünü sökmüşsün klemensi bul ve yerine tak yada birbine değdir soğukta kalma destek alana kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

kardeş termostat köprüsünü sökmüşsün klemensi bul ve yerine tak yada birbine değdir soğukta kalma destek alana kadar

Onu taktım, taktım da sormak istediğim bu ışık muhabbetiydi. Yanıp, yanmaması sorun yaratır mı? O kabloyu taktım ve kalorifere de sıcak su geliyor ama ışık yanmıyor düğmeye basmadıkça. Ve ayrıca doğru yere mi taktım, bi sorun yaratır mı?

Bunu öğrenmek istemiştim.
  • kombiustası anadolu yakası şiddetle bakım arıza vs aklınıza ne gelırıse tavsıye edılır.işinin ehli durust insan hayırlı pazarlar Forum üyeleri...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaca38 -- 11 Şubat 2018; 11:41:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaca38

kombiustası anadolu yakası şiddetle bakım arıza vs aklınıza ne gelırıse tavsıye edılır.işinin ehli durust insan hayırlı pazarlar Forum üyeleri...

tşk kardeş
  • Merhaba, arkadaşlar kombi baca kısma pulu nasıl takılıyor yönü var mı fark eder mi?

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• 
Sayfa: önceki 570571572573574
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.