Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kart değişti 150 TL'ye patladı. Kart neden tamir olmuyor olduğunu duymuştum?
  • akış şalteri ile flow switch aynı anlama gelir ikisi farklı değildir.
  • 9köy abi senin kombiye bakmadan birşey söylemek mümkün değil. ne söylesek yanlış olur. sen ne güzel videolar koymuşsun senden ricam şu kombinin iç kapağınıda aç yanma odası ve alev gözükür biçimde banyodanda duş başlığı konumunda suyu aç şu kombiyi bir videoya çek bakalım cihaz modulasyon yapıyor mu görelim.
  • arkaşın dediği gibi bu kombi piyasadaki en çok olan ve beyaz eşya tamircilerinin bile yaptığı cihazdır bu cihazda çözülemeyecek sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: klimavekombi

9köy abi senin kombiye bakmadan birşey söylemek mümkün değil. ne söylesek yanlış olur. sen ne güzel videolar koymuşsun senden ricam şu kombinin iç kapağınıda aç yanma odası ve alev gözükür biçimde banyodanda duş başlığı konumunda suyu aç şu kombiyi bir videoya çek bakalım cihaz modulasyon yapıyor mu görelim.

estağfriullah kardeşim. ben dediğiniz videoyuda çekerim bri kazç gün içinde umarım yakalarız aksilik ya 2 kez son servis geldiğinde düzgün çalışmıştı ancak 3.sünde tespit ettik gene damarı tutarsa videoayu çekmem daha uzun olabilir:)) her halukarda yakalarım yanlız. zaten 2-3 hafta hastanelerdeyim gene. şimdide sinirden uyuyamadım dışarıdan özellikle temizliğini bilmediğiniz büfe ve çiğ köftecilerden yemek yemeyiniz. yeğen çok kötü mikrop kapmış üstünüze afiye onunla uğraşıyoruz sabah gene göütürücem hastaneye.

• quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

arkaşın dediği gibi bu kombi piyasadaki en çok olan ve beyaz eşya tamircilerinin bile yaptığı cihazdır bu cihazda çözülemeyecek sorun yok

quote:

sorun nedir unuuttum cepten ararsanıoz yardımcı olurum

ararım kardeşim sen yeterki gel. hemen sıkıştırmamda kalk gel diyerek. yaklaşık 2-3 haftayı bulabilir çocuğun tedavisi peşi sıra annem endoskopi olacak lenfoma hastası. bu arada sorun çıkarmazsa kombi serbset bir gün ayarlarız

dediğin gibi piyasada en bol bulunan kombi yani bundaki sorun çözemiyorlarsa düşünmek gerek yani:))

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

9köy abi senin kombiye bakmadan birşey söylemek mümkün değil. ne söylesek yanlış olur. sen ne güzel videolar koymuşsun senden ricam şu kombinin iç kapağınıda aç yanma odası ve alev gözükür biçimde banyodanda duş başlığı konumunda suyu aç şu kombiyi bir videoya çek bakalım cihaz modulasyon yapıyor mu görelim.

estağfriullah kardeşim. ben dediğiniz videoyuda çekerim bri kazç gün içinde umarım yakalarız aksilik ya 2 kez son servis geldiğinde düzgün çalışmıştı ancak 3.sünde tespit ettik gene damarı tutarsa videoayu çekmem daha uzun olabilir:)) her halukarda yakalarım yanlız. zaten 2-3 hafta hastanelerdeyim gene. şimdide sinirden uyuyamadım dışarıdan özellikle temizliğini bilmediğiniz büfe ve çiğ köftecilerden yemek yemeyiniz. yeğen çok kötü mikrop kapmış üstünüze afiye onunla uğraşıyoruz sabah gene göütürücem hastaneye.

yazmayı unuttum ekliyim suyu ılıştırma yaparkende detaylı çekerim videoyu hem. çünkü bundan önce gelen servis arkadaş tüm musluklar akarken bile elindeki cihazlarla modülasyon ayrını yapıyordu sanırım adam 2-3 kez aynı şekilde teslim etti gitti ertesi gün gene aynı oluyordu. sonrasında ayar iyice bozuldu sanırım. kombiyi açınca çok geç devreye giriyordu.

peşi sıra yeni servis 3 yolluyu değiştirdi. gene geç devreye giriyordu adam geldi tekrar bir ayr yaptı düzeldi ertesi gün gene aynı sonra tekrar geldi inat gibi yapmadı birdaha o hatayı üstelik duştaki sorunda göstermedi kendisini sonra tekrar edince yien geldi servis suçu tesasata buldu. ama tesisatta anormallik olsa o basınçat su gelirmi videolardan belli işte. beyse kombiustası arkadaş bir el atsın bakalım hayırlısıyla.

• quote:

quote:

geçmiş olsun

• merhaba arkadaşlar yukarıda bi yerlerde okudum sakın olaki WD40 tarzı yağlayıcılar ile rulman yatak yağlamayın !

bunlar sentetik bazlı yağlardır hem yüksek ısılara dayanmaz hemde kimyevi özelliklerinden ötürü gres ve normal yağın çözünmesini sağlar wd 40 ve türevleri paslı vidaları ve bağlantı elemanlarınıı açmak içindir bakkaldan alacağınız 1 tl lik makine yağı mineraldir fan rulmanlarını lütfen onunla yağlayınız

aksi taktirde yağlayıcı diye geçen sıvılar ile yaptiğiniz rulman ve yatak yağlaması 2-3 AY BİLEMEDİNİZ 6 ay içersinde rulmanı yada yatağı tamamen bozmuş olacaktır

SAYIGLARIMLA
    Uğur DÖNMEZER
  • Sayın ustalar benim de bir sorum var sizlere. 4 yıldır Ferroli new elit f24 kullaniyorum evimde. Cesitli sorunlar yasadim geldi gecti. Fakat bir turlu banyo suyu sicakligi sorunu bitmiyor. Dogrusunu soylemek gerekirse simdiye kadar basarili bir sicak su performansina sahip kombiyle hic karsilasmadim. Belki benim beklentilerim yuksektir.

Kombimizin sicak su ayari 40 derecede. Banyo yaparken su sicakligi 3-4 dakikalik peryotta tekrar eden bir sinus egrisi ciziyor. Tepe degeri 45-46 dereceleri bulurken taban degeri 34 dereceye kadar inebiliyor. Anlayacaginiz yikandigimiz su surekli olarak 10 derecelik bir salinim yapiyor. Bu durum rahatsiz edici ama en azindan banyo yapmamizi engellemiyor.

Cihazin garantisi devam ediyor. Gecen yil ayni sorun icin servisi cagirdigimda karti degistirip gittiler. Bu cihazin kartlari bir turlu stabil hale gelmemis diye okudum biryerlerde sanki. Simdi tekrar arasam yine bir kart degisimi ile gecip gidebiliriz. Fakat sanki sorun farkli gibi geliyor bana. Yapilacak bir ayar ile kombinin verdigi sicak su araligi daha net ayarlanabilir mi ?

• quote:

quote:

quote:

geçmiş olsun

Allah razı olsun kardeşim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ısıtma sorunları

ya arkadaşlar bir daha elime demirdöküm vinto arızası gelirse kabul etmeyeceğim ya bu ne arkadaş ya kesekağıdı kadar bir yere bütün parçaları yerleştirmişler eşanjör sökecem sanki doğum yaptım cihazın su basınç sivici arızalanmış su yok diye fazla su basmışlar doğal olarak emniyet ventilinden damlatmaya başlamış bir tane sivir zeka gelmiş emniyet ventilinin yay gerilimini yükselterek damlamayı kesmiş tabi su basıncı yine düşük göründüğü için kullanıcıda vermiş suyu vermiş suyu sonuç plaka eşanjörün bağlantı yerlerinden sızdırmaya başlamış aynı sivri zeka gelmiş plaka eşanjör bağlantı vidalarını sıkmış tabi sonuç olarak plaka eşanjörün bağlantı yeri bombe yapmış ve ikinci su basımında ise kombinin bütün parçaları su içinde (allahtan kart kısmına girememiş ) uzun uğraşlar sonucu plaka eşanjörü değiştirdim baktım basınç şalteri bozuk onu değiştirdim sonrada su türbünü bozuk onuda değiştirdim yahu değiştir değiştir bitmiyor en sonunda yaptım ama valla illallah dedirtti canımı burnuma getirdi ilk defa bir kombiden bu kadar nefret ettim sadece paylaşmak istedim bu gün sonunda kurtuldum o kombiden şu anda sorunsuz çalışıyor kombinin sahibi istediğim paradan fazlasını verdi helali hoş olsun dedi o bile acıdı benim halime vallahi içler acısı bir durumdur bu gülmemek için zor tutuyorum kendimi :))))))

demirdöküm vinto milenium plus protherm btv modelleri aynı cihazlardır ilk başta zor gelir ama aslında çok söküp takması kolaydır
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

eyvallah üstad bu gün ikincisine gittim bu sefer gözüm kapalı söktüm valla proterme gittim. buda ne anlama geliyor :) ilk kombi bayağı iyi bir eğitim vermiş bana :)))))

• quote:

Orijinalden alıntı: xargs

Sayın ustalar benim de bir sorum var sizlere. 4 yıldır Ferroli new elit f24 kullaniyorum evimde. Cesitli sorunlar yasadim geldi gecti. Fakat bir turlu banyo suyu sicakligi sorunu bitmiyor. Dogrusunu soylemek gerekirse simdiye kadar basarili bir sicak su performansina sahip kombiyle hic karsilasmadim. Belki benim beklentilerim yuksektir.

Kombimizin sicak su ayari 40 derecede. Banyo yaparken su sicakligi 3-4 dakikalik peryotta tekrar eden bir sinus egrisi ciziyor. Tepe degeri 45-46 dereceleri bulurken taban degeri 34 dereceye kadar inebiliyor. Anlayacaginiz yikandigimiz su surekli olarak 10 derecelik bir salinim yapiyor. Bu durum rahatsiz edici ama en azindan banyo yapmamizi engellemiyor.

Cihazin garantisi devam ediyor. Gecen yil ayni sorun icin servisi cagirdigimda karti degistirip gittiler. Bu cihazin kartlari bir turlu stabil hale gelmemis diye okudum biryerlerde sanki. Simdi tekrar arasam yine bir kart degisimi ile gecip gidebiliriz. Fakat sanki sorun farkli gibi geliyor bana. Yapilacak bir ayar ile kombinin verdigi sicak su araligi daha net ayarlanabilir mi ?

ara servisi cihazına modulasyon ayarı yapsınlar

• Size bir sorum olacak bosch kablosuz oda termostatım var. Verici ekranında alarm işareti yanıp sönüyor. Bilgi ekranına girdiğim zaman tanımlı alıcı yok hata mesajı beliriyor. Kombi çalışmıyor. Alıcıyı nasıl tanıtabilirim?
  • Kombi ustası şimdi ben de senden yardım istiyorum. Demirdöküm Neva marka Kombimiz var. 2009 da alındı. Sorun şöyle: Sıcak suyu açtığımda kombi ateşlemeyi bazan yapıyor bazan yapamıyor yani damla işareti bazan çıkıyor bazanda çıkmıyor buda demek oluyorki suyu bazan ısıtıyor bazanda ısıtmıyor. suyu ısıttığında ise bazan belli bir derecede takılıp kalıyor. sorun ne olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: meral ölçücü

Kombi ustası şimdi ben de senden yardım istiyorum. Demirdöküm Neva marka Kombimiz var. 2009 da alındı. Sorun şöyle: Sıcak suyu açtığımda kombi ateşlemeyi bazan yapıyor bazan yapamıyor yani damla işareti bazan çıkıyor bazanda çıkmıyor buda demek oluyorki suyu bazan ısıtıyor bazanda ısıtmıyor. suyu ısıttığında ise bazan belli bir derecede takılıp kalıyor. sorun ne olabilir?

%90 kart %10 ntc sensör arızası
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• Merhabalar, demirdöküm kalisto kombim var. Ne olduysa birden digital ekranı felan gitti. Elektrik var, kontrol ettik, fakat sanki kombiye hiç elektrik gitmiyor gibi hareket yok. Acaba bu kombilerde hep bahsedilen kart sorunu mu? Yardımcı olursanız sevinirim. (İstanbul-Avcılar)
  • quote:

Orijinalden alıntı: myaman

Merhabalar, demirdöküm kalisto kombim var. Ne olduysa birden digital ekranı felan gitti. Elektrik var, kontrol ettik, fakat sanki kombiye hiç elektrik gitmiyor gibi hareket yok. Acaba bu kombilerde hep bahsedilen kart sorunu mu? Yardımcı olursanız sevinirim. (İstanbul-Avcılar)

kart arızası kart tamir edilecek
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: myaman

Merhabalar, demirdöküm kalisto kombim var. Ne olduysa birden digital ekranı felan gitti. Elektrik var, kontrol ettik, fakat sanki kombiye hiç elektrik gitmiyor gibi hareket yok. Acaba bu kombilerde hep bahsedilen kart sorunu mu? Yardımcı olursanız sevinirim. (İstanbul-Avcılar)

kart arızası kart tamir edilecek
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Peki hocam bize maliyeti ne olur?

• PM ATILDI
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.