Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.251
Cevap
313
Favori
1.446.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LynXMaSTeR

quote:

Orijinalden alıntı: ısıtma sorunları

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

quote:

quote:

hocam ben kombiyi kış konumuna getirdim. sıcak su akıyo musluklardan, ancak petekler açık olmasına rağmen ısınmıyor, içinde su dönmüyor sanırım. peteklerin havasını da aldım. ucundaki vidadan su gelinceye kadar. sıkıntısı ne olabilir ?

kombinizin markası ve modelini yazarsanız burdaki yardımlarımız daha net olur bahsettiğiniz arıza kobi çeşitlerine göre farklılıklar gösterebilmektedir saygılar kolay gelsin

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

hocam şu tipte bi kombi ancak markası FALKE, böle kuş resmi felan var logo olarak

üç yollu vana sıkışmıştır yaz süresince hareket etmediği için üç yollu motorunu sökün bloğun içindeki iğneği ileri geri itin
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

ustam çok özür dileyerek cevabına bir ekleme de ben yapacağım o kombileri iyibiliyorum ve o kombilerde kronik arıza ntc arızasıdır ne hikmettir bilmem ama yaz dönemi bittikten sonra kombi 80 derece hatası veriyor bunun sebebide ntc arızalı ve içinden geçen suyun sıcaklığını 80 olarak görüyor baksi ve falkelerin ortak kronik arızası bu yinede her zaman dediğim gibi ukalalık olarak algılamazsın umarım saygılar kolay gelsin

hocam ikinize de teşekkür ederim, ancak herhangi bir uyarı ışığı felan yanmıyor. şu anda nasılsa kış konumunda da aynı şekilde hareketsiz duruo kombi. bu fotoğrafta gösterdiğiniz yer nerdedir, kombinin dış kısmını sökmem mi gerekli ?

bahsettiğim arızada zaten uyarı ışığı yanmaz neyse kombiyi sökmek istiyorsan kombinin altında ön tarafa yakın sağlı sollu iki tane vida var onu sök ve ön kapağı kendine doğru çek ve yukarı kaldır ön kapak sökülmüş olur sonra karşına çıkan kontrol panelinin sağ üst köşesinde bir tane vida var onu sök ve sola doğru aç bütün iç aksama ulaşacaksın ama tekrar tekrar yazmam gerekcek belki ama bir kombiyi tamir etmek bu kadar kolay değildir eğerki bir deneyiminiz yoksa tamir etmekten ziyade başka arızalara sebep olabilirsiniz ilk tavsiyem işin ehli bir servis elamınınıza müracat etmenizdir bizim burda yaptığımız sizi bilgilendirmekten başka bir şey değildir saygılar kolay gelsin

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hocam ben kombiyi kış konumuna getirdim. sıcak su akıyo musluklardan, ancak petekler açık olmasına rağmen ısınmıyor, içinde su dönmüyor sanırım. peteklerin havasını da aldım. ucundaki vidadan su gelinceye kadar. sıkıntısı ne olabilir ?

kombinizin markası ve modelini yazarsanız burdaki yardımlarımız daha net olur bahsettiğiniz arıza kobi çeşitlerine göre farklılıklar gösterebilmektedir saygılar kolay gelsin

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

hocam şu tipte bi kombi ancak markası FALKE, böle kuş resmi felan var logo olarak

üç yollu vana sıkışmıştır yaz süresince hareket etmediği için üç yollu motorunu sökün bloğun içindeki iğneği ileri geri itin
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

ustam çok özür dileyerek cevabına bir ekleme de ben yapacağım o kombileri iyibiliyorum ve o kombilerde kronik arıza ntc arızasıdır ne hikmettir bilmem ama yaz dönemi bittikten sonra kombi 80 derece hatası veriyor bunun sebebide ntc arızalı ve içinden geçen suyun sıcaklığını 80 olarak görüyor baksi ve falkelerin ortak kronik arızası bu yinede her zaman dediğim gibi ukalalık olarak algılamazsın umarım saygılar kolay gelsin

hocam ikinize de teşekkür ederim, ancak herhangi bir uyarı ışığı felan yanmıyor. şu anda nasılsa kış konumunda da aynı şekilde hareketsiz duruo kombi. bu fotoğrafta gösterdiğiniz yer nerdedir, kombinin dış kısmını sökmem mi gerekli ?

bahsettiğim arızada zaten uyarı ışığı yanmaz neyse kombiyi sökmek istiyorsan kombinin altında ön tarafa yakın sağlı sollu iki tane vida var onu sök ve ön kapağı kendine doğru çek ve yukarı kaldır ön kapak sökülmüş olur sonra karşına çıkan kontrol panelinin sağ üst köşesinde bir tane vida var onu sök ve sola doğru aç bütün iç aksama ulaşacaksın ama tekrar tekrar yazmam gerekcek belki ama bir kombiyi tamir etmek bu kadar kolay değildir eğerki bir deneyiminiz yoksa tamir etmekten ziyade başka arızalara sebep olabilirsiniz ilk tavsiyem işin ehli bir servis elamınınıza müracat etmenizdir bizim burda yaptığımız sizi bilgilendirmekten başka bir şey değildir saygılar kolay gelsin

ilk defa kombili bi eve çıktım da pek anlamıyorum. saolasın hocam, bi servis çağırayım ben en iyisi. teşekkür ederim tekrardan yardımcı olan arkadaşlara

• http://forum.donanimhaber.com/m_67132470/tm.htm

burada bir konu işlenmiş benim için çok önemli. özellikle arıza bölümünde sormak istedim.

http://i.imgur.com/6La7f.png

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

ustalara ve konuya cevap veren kombiustasına sormak istiyorum.

daha evvelde bahsi oldu. aynı durum bizdede mevcut sadece banyo duşunda problem var bataryayı değiştirdim. kombi tamircisi tesisatta problem var dedi ve durum öyle kaldı. kombinin üç yollu vanası yeni değişti. kapıdaki basınç düşürücüye bataryaya kadar inanın yaklaşık 1,5 yılda 560 tl masrafım çıktı üstteki uzun mesajımda yazdım. ecaya kadarda daha önce bozuk attım maille.

hidrofor 6/8 ayarında çalışıyor 14kat 40 dairelik bir hidrofor olduğu söyleniyor. küresi yeni değişti sanırım 500lük bir küre var. kapımızdaki su basıncı yaklaşık 3,5 bara ayarlı. birkez 2.75 bara düştüğünü gördüm sanırım kürede su azaldığından olmuştur.

elektronik sistem kurulmazsa su basıncının her daireye aynı gelmesi mümkün olmadığı konusunda baya evvelden bir bilgi almıştım kombi parça satıcı bir firmadan sizler tanırsınız as teknik. nekadar doğru ise. mesela kombi servislerinden biri bana her daireye basınç düşürücü takılıp 3 bara ayarlansa kombi 8/10 çalışsa (binadaki ana tesisat borusu buna yeterli dedi birkaç yıl evvel değişmişti eski boru daha kalın bir plastik boru ile.) bu sorun aşılabilir demişti onuda bilmiyorum artık nekadar doğrudur. yanlız inat ettim değiştirmeyceğim bu kombiyi.

ısıtması sıcak suyu felan mükemmel birtek banyo duşunda problem var. bana göre tesisatta problem varsa bile şayet oraya su yetmiyorsa bile kombiustasının diğer konuda demiş olduğu

akış şalteri veya flow sivici konrtol etsin düşük basınçta açıyormu baksın çözülebilir açıklam mantıklı.

kombi ustası dostum bakın aşağıya.

http://i.imgur.com/1iy3H.png

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

aynı pompa var üstünde. birgün resmedip işlycem buraya zaten. eskiden salmson vardı 1 senede bozuldu. halbuki kullanım kılavuzundada grundfos gözüküyor demek baymak özel üretim yaptırmış utanmaz herifler. hatta şimdiki falke ve lambertlerde dahi düşük debili pompa kullanıyormuş baymak. pompa değişse eski lunalar gibi iş görür diyordu son gelen servis.

son gelen servis bana dedi sen bunu 4-5 barda kullanmazsan sıcak suyu duştan almazsın. dakikada 11 litre su akmazsa bu kombi durup tekrar devreye girer ve banyo esnasında üşütür dedi. bana göre kolaycılıktan başka bir şey değildi bu durum. başka bir durum var tahminimce çözülemeyen. halbuki 11 litre dakikada verebileceği su olarak belirtilmiş bir durum olabilir.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

bu resimde işaretlemiş olduğum 0,2 bar ne manaya gelir arkadaşlar?
    bir kombiciye telefon açıp sordum durumu anlattım bu kombinin 2 barda dahi çalışacağını söyledi bana. zaten daha evvelde aynen 2 barda çalışıyordu yıllarca kullandık. bana birde dedi yeni kombi felan alma ben iddia ederim tesisatta sorun var ister byamak merkez servis gelsin isterse 50 tane özel servis gelsin çözemez dedi bu sorunu. (yahu basınçta hiç bir problem yok aynı debi duştada var) şeytan diyor gir iddaya diğer evde nasıl olsa tadilat olacak sök ordaki aristonu getir tak buraya çalışırsa vur kafasına çalışmaması için imkan yok. çünkü diğer evde daha düşük basınçta ve koç vuruşu denen durum var hidroforda banamısın demiyor adi ariston uno)

sizlerin diğer konudaki demiş olduğunuz testleri ve dediğiniz ayarı yaptığını sanmıyorum zira eski servis gibi elinde cihazı yoktu. eski servisin elinde binbir türlü cihaz vardı ama sanırım oda 3 yollu vanadaki sorunu tespit edememişti. bana anında hem su basınç düşürücü ve ona bağlı bir batarya bir t. musluğu artı servis masrafı ettirdi. iyi bir insandı ama hepsi boştu bu masrafın. gerçi servislerin efendiliğnden sorun yokta. birde çözüme ulaşabilseler.

http://youtu.be/IZuXumQEhzY

bu videoda sizlerin söylemiş olduğu çekvalf önerdiğiniz tesisattaki koç vuruşu bumudur? sizlerin yazılarını okuduktan sonra defalrca denedim. sadece birkez denk geldim üstüne tekrar defalarca deneme yaptım bu durumu görmedim. zaten sizler suyu kapatınca yükseliyor koç vuruşu meselesini diyorsunuz. oysaki burda su açılınca yükseldi. zaten bir tutukluk sonucu olduğunu düşünüyorum basınç kapayınca 1,5 bardan aşağı düşmedikten sonra olan bir durum. tekrar video yüklemek istemiyorum buraya. dolu video var elimde kesinlikle rastlamadım bu duruma. yanlız birgün diğer evdeki suyun nekadar dengesiz aktığını kapıdaki basınç düşürücüden görüntüleyip buraya işleyeceğim.

kimse kusura bakmasın ama bir kombi ile bukadar uğraşılmaz. klimakombi biraderin dediği gibi para almanın sanırım kolay yolu bulunmuş. diycem ama saygısızlık yok işiniçinde bence biraz boşvermişlik var. işi bitirmediysen almıycaksın o parayı arkadaş diycem onuda diyemiyorum emeklerini gözümle gördüm. ama nediyim isim koyamıyorum. kötü bir niyetim yokki benimde sadece sorunumu gidermek istiyorum. 3 yollu vana değişti gene aynı sorun sürüyor. plakalı eşanjöre ntc lere kadar değişip denendi yok aynı. bence çok basit bir eksiklik var hemde çok basit birşey çıkacak ama nasıl çözülecek bakalım.

ustalar ben şimdi bu yazıyı kendi servisime kadar atıcam umarım sonuç alırım çünkü artık bir kuruş bile masraf etmek istemiyorum. istemesemde gidip en ucuz kombiyi alacağım. sizce servisle iddaya girsem kendi evimdeki aristonu söktürsem getirip bağlatsam bu eve nedersiniz. gelde delirme gene koca sayfayı doldurdum el yardım ustalar. alptuğ56 görürse gene benle kafa bulacak. birolu düşünemiyorum bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasarda

Arkadaşlar,

ECA Calora Bacalı kombi var. Durup duruken arızalandı sevis geldi bugün ve kart arızalı dedi, 350 TL masraf!!!

Kartı değiştirecekti ben kabul etmedim. Daha önce de kart arızalanmıştı o zaman garanti devam ediyordu garanti kapsamında değiştirilmişti, daha sonra baca termiği mi ne o da değişti, şimdi ikinci kart arızası.

350 TL yi duyunca kabul etmedim çünkü tekrar arızalanabilir, korktum açıkçası. En kötü sıfır kombi alırım 1000 liraya 10-12 taksitle ve 2 sene de garantisi olur diye düşündüm.

Daha sonra netten bakınca kartların tamir edildiğini gördüm. Ne dersiniz? Güvenilir bir yöntem midir?

Bu arada kart Honeywell Bitermik. Açıkçası koca kombi 1000 lira iken el kadar karta 350 lira vermek işime gelmedi... Acil bana en az maliyetli çözüm önerisi lazım...

Teşekkürler...

o kart tamir ediliyor kargola yaparız
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• quote:

o kart tamir ediliyor kargola yaparız
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Kombiustası helal olsun sana her soruya bir cevabın var.

Bu işin okulunu aç bari iyi iş yaparsın.
  • eyw dostum
  • İyi akşamlar:

Buderus Gb012 kombi kullanıyorum.
    Eve yeni taşındım. bugün kombiyi açtığımda kalorifer 50 dereceye ayarlı
    kombi 55 dereceye kadar çalışıyor sonra 32 - 32,5 dereceye kadar düşüp tekrar devreye giriyor.
    60 a çıkardığımda 37 - 37,5 derecede devreye giriyor..
    Kombi +5 , -5 çalışması gerekmiyormu? (50 ye aayrladığımda 55 te sönüp 45 te tekrar devreye girmesi gerekmiyormu?)

Birde reset atayım derken kombi de derece ve ll yazısı dönüşümlü yanıp sönüyor kombi çalışmıyor..

Ne yapmam gerekir?
  • cihazı kapatmışsın + basarak aç
  • Saolasın..

diğer yazdığım derece olayı neden olabilir?
  • VAİLLANT turboTEC Pro Kombi bulunan bir eve yeni geçmiş bulunmaktayım musluk suyu sıcaklığı 55 c ayarlı peteklerin su sıcaklığı 0 konumundadır
    Musluk suyunu sıcak kullanıma başladığımda peteklerin de su sıcaklığı ılık seviyeye tahmini 30C yukselmektedir bu normalmi bir arıza mıdır?
  • baymak falke ht kombi var evde. şimdi eve geldim çıkarken çalışan kombinin şimdi hiç bir ışığı yanmıyor.

elektrik aldığı prizi, şalteri, sigortayı kontrol ettim. sıkıntı yok. kombiyi açtım kablo yanığı devre yanığı var mı diye o da yok.

sıkıntı ne olabilir?
  • quote:

eyw dostum

baymak falke ht kombi var evde. şimdi eve geldim çıkarken çalışan kombinin şimdi hiç bir ışığı yanmıyor.

elektrik aldığı prizi, şalteri, sigortayı kontrol ettim. sıkıntı yok. kombiyi açtım kablo yanığı devre yanığı var mı diye o da yok.

sıkıntı ne olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: One Mjoy

VAİLLANT turboTEC Pro Kombi bulunan bir eve yeni geçmiş bulunmaktayım musluk suyu sıcaklığı 55 c ayarlı peteklerin su sıcaklığı 0 konumundadır
    Musluk suyunu sıcak kullanıma başladığımda peteklerin de su sıcaklığı ılık seviyeye tahmini 30C yukselmektedir bu normalmi bir arıza mıdır?

eğer en yakın petek ısınmıyorsa herşey normal ısınıyorsa üç yollu vana kaçırıyor
  • Merhabalar;
    Evde Demirdöküm Hk623e model bi hermetik kombi var. (Öğrenci evi) 2-3 yıldır bakım yapılmıyor, öncesini de bilmiyoruz. Yazdan beri, yaz modunda da sıcak su kullanırken arada atıp-kapanıyordu, şimdi kış moduna aldık sürekli atıyor. Bazen nasıl oluyorsa devam ediyor petekleri ısıtıyor, bir süre sonra tekrar atıyor. Bayramda ben yokken bi servis çağırıp baktırmışlar bir parçası arızalıymış(arkadaşım hatırlamıyor!) adam yaptım demiş ama "yine atar değiştirilmesi lazım" demiş ki şu an aynı hata devam.. 200 lira istemiş, ne olabilir fikri olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreakin21

quote:

eyw dostum

baymak falke ht kombi var evde. şimdi eve geldim çıkarken çalışan kombinin şimdi hiç bir ışığı yanmıyor.

sıkıntı ne olabilir?

elktronik kartın sigortası atmış olabilir birde prize başka bir cihaz tak bakalım nötr de geliyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: rodriguez2

Merhabalar;
    Evde Demirdöküm Hk623e model bi hermetik kombi var. (Öğrenci evi) 2-3 yıldır bakım yapılmıyor, öncesini de bilmiyoruz. Yazdan beri, yaz modunda da sıcak su kullanırken arada atıp-kapanıyordu, şimdi kış moduna aldık sürekli atıyor. Bazen nasıl oluyorsa devam ediyor petekleri ısıtıyor, bir süre sonra tekrar atıyor. Bayramda ben yokken bi servis çağırıp baktırmışlar bir parçası arızalıymış(arkadaşım hatırlamıyor!) adam yaptım demiş ama "yine atar değiştirilmesi lazım" demiş ki şu an aynı hata devam.. 200 lira istemiş, ne olabilir fikri olan var mı?

o cihaz sanuier duval fransız malı ön panelden hava çekerse arızaya düşer kapağın fitillerini konrtol edin
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emreakin21

quote:

eyw dostum

sıkıntı ne olabilir?

elktronik kartın sigortası atmış olabilir birde prize başka bir cihaz tak bakalım nötr de geliyormu

kettle taktım çalışıyor hocam.

fotoğraftaki siyah kablo kombinin prizi açtım kablolarda sıkıntı yok hocam.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

• altta iki yıldız vida var onları sök ön sacı al solda bir plastik kutu göreceksin onun içinde kart var kartın üstündeki sigorta atmışmı kontrol et
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avsarbeyi03

İyi akşamlar:

Buderus Gb012 kombi kullanıyorum.
    Eve yeni taşındım. bugün kombiyi açtığımda kalorifer 50 dereceye ayarlı
    kombi 55 dereceye kadar çalışıyor sonra 32 - 32,5 dereceye kadar düşüp tekrar devreye giriyor.
    60 a çıkardığımda 37 - 37,5 derecede devreye giriyor..
    Kombi +5 , -5 çalışması gerekmiyormu? (50 ye aayrladığımda 55 te sönüp 45 te tekrar devreye girmesi gerekmiyormu?)

Ne yapmam gerekir?
  • quote:

altta iki yıldız vida var onları sök ön sacı al solda bir plastik kutu göreceksin onun içinde kart var kartın üstündeki sigorta atmışmı kontrol et

yaptım hocam dediğini. kutunun arkasında ki kartın resmi aşağıda.

hocam bunlardan hangisi sigorta nereye bakmam lazım?

KOMBİ ARIZALARI BURAYA
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.