Şimdi Ara

KOLAY DOLUM KARTUŞLARI VE UYUMLU YAZICILAR ANA BAŞLIK (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
356
Cevap
18
Favori
115.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aşağıdaki adreste bulunan yacıyı almayı düşünüyorum; bu yazıcı hakkında ne düşünüyorsunuz, ne önerirsiniz(hayatımda kartuş lafını bu gün duydum, benim için daha kolay anlayabileceğim bir dilde burada yazdıklarınızı kısaca açıklar mısnız?

http://evegelir.com/product.php?id=37960&product=Epson-Stylus-Photo-SX125-All-in-one-Tar-FotYaz

Hayatımdaki ilk kez bir yazıcım olacak, ilk aylar ayda sadece 15 sayfa siyah çıktı ancak alırım sanırım.

eğer bu yazıcılar uygun değilse bana bu siteden başka bir yazıcı önerebilir misiniz.

http://evegelir.com/subcategory.php?id=1622&view=catalog&subcategory=Yazici

niye bu site konusunda ısrar ediyorum derseniz, bir fiyatları ucuz, ikincisi ise benim bu sitede % 10 kadar bir indirim hakkım var, gerçi 100 TL'yi geçmem gerekiyor, indirimi de katarsak 112 lirayı geçicem ki ücretsiz kargodan yararlanabileyim. Beğendiğim bu yazıcı bana ortalama bana 87 liraya geleceğine göre acaba o 13 liralık (yani indirimsiz 15 liralık) ne alsam bu siteden.(belki bir fikir verirsiniz)

Bir de yazıcı alırken nelere dikkat etmeliyim, bilgi verirseniz sevinirim. Bir de kartuş konusunda bilgilendirirseniz sevinirim. kartuş ne demek örneğin.

Not; ben yazıcıyı usb ile lap-toba bağlayıp kullanmayı düşünüyorum. Bilginize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perSNN -- 9 Ekim 2010; 15:43:43 >

• Güzel bilgiler için teşekkürler. Bu konu daha çok mesaj almalıydı diye düşünüyorum. Demek herkes orjinal kartuş kullanıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SosyalNet

kartuş ne demek örneğin.

Not; ben yazıcıyı usb ile lap-toba bağlayıp kullanmayı düşünüyorum. Bilginize

Aldınız mı yazıcıyı?
    Kartuş yazıcının içindeki genelde bir siyah ve 3-4 renkli kutudan mürekkep*, mürekkep kabı demektir.

Lazer yazıcılarda ise mürekkep yerine kuru toz boya kabları vardır ki buna toner denir.

*sıfat Birleşmiş, birleşik.
  • Yok daha almadım, ilginiz için teşekkürler; peki laptop için farkeder mi? Yani ben her yazıcıyı laptoba bağlayabilir miyim? Birde bu bahsedilen olayı her yazıcıya uygulayabilir miyim? ayda sadece 15 sayfa siyah çıktı için yazıcıya çok para vermek ya da o tozlu olan tonerli yazıcılardan almaya gerek var mı? Sanırım kartuşlu renkli bir yazıcı bana yeter artar yanılıyor muyum? Sonra çok kullanmayınca yazıcım kuruyup bozulmasın? Mürekkebin kuruyp yazıcıyı bozma ihtimali varmış. Bu 4 renkli mürekkep olayı bana mantıklı geldi, arada fotoğraf da çıkarabilirim belki.
  • Epson Stylus SX115 kullanıyorum. Siyah kartuşum bittiğinden ben de kartuş seti almak istiyorum. İnternetten biraz araştırdım ve bunları buldum. Yazıcımı çok fazla kullanmıyorum. Mesela haftada ortalama 5 sayfa falan yazdırırım. Ev kullanıcısıyım. Yani bu kartuşlar kuruma falan yapabilir mi ? Ve sadece siyah kartuşum bitti. Yazılanları okudum. Ve yalnız tek renk bittiğinde hepsini değiştirmem gerekiyor sanırım.

Aşağıdaki setleri buldum hangisi benim için daha iyi olur? Hangisi daha kaliteli aralarında fiyat farkları da var.

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/EPSON-T0891-T0894-Dolan-Kartus-Seti-DOLU,PR-58.html 49 TL

http://www.bitmeyen-kartus.com/EPSON-T0891-T0894-DOLAN-KARTUS-MUREKKEP-SETI,PR-94.html 37,76 TL

http://www.cescesor.com/EPSON-T0891-T0894-Kartus-Dolum-Seti-Kolay-Dolan-Kartus-Dolabilen-Kartuslari,PR-54.html 66,08 TL

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: sallapati33

kardeşim epson t0611 serisi falan dolmuyo nereye sallıyon böyle ?

Selamlar..

t0611 serisi kartuşlar için aşağıdaki linklere bakabilirsiniz.

T0611 serisi dolan kartuşlar - 34 TL (Kargo ve KDV Dahil)

T0611 Serisi Bitmeyen Kartuş sistemi - 119 TL (KDV ve Kargo Dahil)

Saygılar..
    sevgiler..

Yaşar ASA
    Bitmeyen Kartuş
    0538-659 2750

• quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

Epson Stylus SX115 kullanıyorum. Siyah kartuşum bittiğinden ben de kartuş seti almak istiyorum. İnternetten biraz araştırdım ve bunları buldum. Yazıcımı çok fazla kullanmıyorum. Mesela haftada ortalama 5 sayfa falan yazdırırım. Ev kullanıcısıyım. Yani bu kartuşlar kuruma falan yapabilir mi ? Ve sadece siyah kartuşum bitti. Yazılanları okudum. Ve yalnız tek renk bittiğinde hepsini değiştirmem gerekiyor sanırım.

Aşağıdaki setleri buldum hangisi benim için daha iyi olur? Hangisi daha kaliteli aralarında fiyat farkları da var.

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/EPSON-T0891-T0894-Dolan-Kartus-Seti-DOLU,PR-58.html 49 TL

http://www.bitmeyen-kartus.com/EPSON-T0891-T0894-DOLAN-KARTUS-MUREKKEP-SETI,PR-94.html 37,76 TL

http://www.cescesor.com/EPSON-T0891-T0894-Kartus-Dolum-Seti-Kolay-Dolan-Kartus-Dolabilen-Kartuslari,PR-54.html 66,08 TL

Teşekkürler.

Selamlar..

Tüm mürekkep püskürtmeli yazıcılarda 2-3 aydan fazla kullanılmadığında tıkanma ve donma riski olabilir. Bunu engellemek için en az 2 haftada bir kez 2-3 sayfa çıktı almalısınız.

Dolan kartuşların üzerinde bulunan hava tıpalarını yazıcıyı kullanmadığınızda kapalı tutarak da donma vs. gibi durumları engelleyebilirsiniz.

891 kartuşlarla ilgili aşağıdaki linke de bakabilirsiniz.

EPSON T0891 KOLAY DOLAN KARTUŞLAR (DOLU) - 34 TL (kargo ve KDV dahil)

Ürünler kendi ithalatımız olup 2 yıl garantilidir. Tüm kargoları da biz ödüyoruz.

Herhangi bir sorunuz olursa bize kolayca ulaşabilirsiniz.

Saygılar..
    Sevgiler..

Yaşar ASA
    BİTMEYEN KARTUŞ
    0538-659 1750
    bitmeyenKartus .com .tr

• epson SX110 yazıcı için atık mürekkep sayacı sıfırlama ve diğer bakım programı. buyrun.

http://rapid share.com/files/428356943/SX110_bakim_programi.zip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbbilici -- 4 Kasım 2010; 22:09:48 >
  • Arkadaşlar Epson sx 215 almayı düşünüyorum. Fotoğraf baskıları ne kalitede acaba? Yani 10x15 fotoğraf baskısını fotoğrafçılardaki gibi
    kaliteli yapabiliyor mu? Ayrıca kolay dolum kartuşlarından aldığımda ortalama kaç fotoğraf basabilirim acaba? Kullanan ya da bilgisi
    olanlar varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihen -- 5 Kasım 2010; 9:18:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihen

Arkadaşlar Epson sx 215 almayı düşünüyorum. Fotoğraf baskıları ne kalitede acaba? Yani 10x15 fotoğraf baskısını fotoğrafçılardaki gibi
    kaliteli yapabiliyor mu? Ayrıca kolay dolum kartuşlarından aldığımda ortalama kaç fotoğraf basabilirim acaba? Kullanan ya da bilgisi

ben de sx215 var. fotoğrafları kalite olarak iyi ama profesyonel kalitede olduğunu söyleyemem. çekilen fotoğrafın kalitesi de baskı kalitesini etkiliyor. ben genelde 1mp.'de çekilmiş fotoları denedim, bazen çok iyi sonuç aldım, bazıları da iyi olmadı. ama 2-3mp. gibi fotoğraflarda daha iyi sonuç alınabilir denemek lazım.
    kolay dolan kartuşlardan aldım, bir tam dolu kartuşla saymadım ama oldukça fazla sayıda fotoğraf baskısı alınabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

quote:

Arkadaşlar Epson sx 215 almayı düşünüyorum. Fotoğraf baskıları ne kalitede acaba? Yani 10x15 fotoğraf baskısını fotoğrafçılardaki gibi

ben de sx215 var. fotoğrafları kalite olarak iyi ama profesyonel kalitede olduğunu söyleyemem. çekilen fotoğrafın kalitesi de baskı kalitesini etkiliyor. ben genelde 1mp.'de çekilmiş fotoları denedim, bazen çok iyi sonuç aldım, bazıları da iyi olmadı. ama 2-3mp. gibi fotoğraflarda daha iyi sonuç alınabilir denemek lazım.
    kolay dolan kartuşlardan aldım, bir tam dolu kartuşla saymadım ama oldukça fazla sayıda fotoğraf baskısı alınabiliyor.

ben de sx 215 için vatan bilgisayarın kampanyasından siparişimi verdim. kolay dolan kartuşlarınızı nerden ve kaça aldınız acaba? bir de kullandığınız fotoğraf kağıdını öğrenebilir miyim?

• quote:

quote:

quote:

ben de sx 215 için vatan bilgisayarın kampanyasından siparişimi verdim. kolay dolan kartuşlarınızı nerden ve kaça aldınız acaba? bir de kullandığınız fotoğraf kağıdını öğrenebilir miyim?

mesajınızı yeni gördüm. ben kolay dolan kartuşları yurtdışından aldım. mürekkepleri de Print marka aldım, 60ml.lik şişesi gayet uygun fiyata.
    http://www.bitmeyen-kartus.com/EPSON-Murekkepleri,CA2-31.html

fotoğraf kağıdın da memnunum. gayet parlak ve kaliteli. Hp Q8692A Avantajlı Parlak Fotoğraf Kağıdı 100 adet 10*15cm. fiyatı 10TL. civarında..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 29 Kasım 2010; 22:53:44 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

mesajınızı yeni gördüm. ben kolay dolan kartuşları dealextreme sitesinden aldım (yurtdışı). mürekkepleri de print marka aldım, 60ml.lik şişesi 2tl.ye..

fotoğraf kağıdın da memnunum. gayet parlak ve kaliteli. Hp Q8692A Avantajlı Parlak Fotoğraf Kağıdı 100 adet 10*15cm. fiyatı 10TL. civarında..

yurtdışı siteden alış veriş nasıl yapılıyor ? siteyi inceledim fiyatlar gayet iyi, benim kafama takılan gümrükten geçişi nasıl oluyor ? her hangi bir gümrük vergisi ödeniyormu ? alınan ürünün ödemesi nasıl yapılıyor ? anladığım kadarıyla sitede kargo ücretsiz gözüküyor, mürekkepleri ve fotoğraf kağıtlarınıda yurtdışı siteden mi aldınız ?
    Ayrıca kolay dlan kartuş kullanan arkadaşlara bir sorum olacak, kolaydolan kartuş aldığımızda ayrıca çip resetleyici almak gerekiyormu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akaslan73 -- 25 Kasım 2010; 20:17:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: akaslan73
    ... kolay dlan kartuş kullanan arkadaşlara bir sorum olacak, kolaydolan kartuş aldığımızda ayrıca çip resetleyici almak gerekiyormu ?

KartuşMatik oto-reset çiplidir ve kendini resetler, böylece çip resetleyici almanız gerekmez.

Epson SX 215 model yazıcınızla uyumlu KartuşMatik:
    Epson T0711 - T0714 Oto-Reset Kolay Dolum Kartuşları (KartuşMatik Marka)
    http://www.kartus.web.tr/EPSON-T0711-T0714-OTORESET-KOLAY-DOLUM-KARTUSLARI-KARTUSMATIK-MARKA-pid-31.html

Sadece kartuş almak yerine KartuşMatik kartuş ve mürekkepten oluşan kampanya paketini de alabilirsiniz (kaliteli mürekkep, kaliteli baskı için yaşamsal öneme sahiptir kuşkusuz):
    http://www.kartus.web.tr/EPSON-T0711-T0714-SERISI-KOLAY-DOLUM-KARTUSLARI-+-4-RENK-PIGMENT-MUREKKEP-KAMPANYA-PAKETI-KARTUSMATIK-MARKA-pid-554.html

"Çok baskı yapıyorum, kartuşlarımı sık sık çıkarıp takmak benim için külfet" diyorsanız, aşağıdaki "sürekli besleme sistemi (Continuous Ink Supply System - CISS)" içeren KartuşMatik çözümü tam size göre:
    http://www.kartus.web.tr/EPSON-T0711-T0714-KARTUS-+-SUREKLI-BESLEME-SISTEMI-4-X-100-ML-+-4-RENK-PIGMENT-MUREKKEP-KAMPANYA-PAKETI-pid-437.html

• Yazıcı markam Epson LQ 2080 Arkadaşlar yazıcı çıktı veriyor yalnız kesik kesik veriyor görünürde bir sorun yok ama bunu nasıl düzeltebilirim.Yazıcıdan aldığım çıktıyı PDF formatında taradğım için sayfaya eklemeyemiyorum yalnız upload sitesine yükledim linkini veriyorum bilen arkadaşlarımız sayfaya eklerse sevinirim.Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Link:

http://www.upload.gen.tr/d.php/s18/ixrb9rm7/tara0001.pdf.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adalet mülkün temeli

Yazıcı markam Epson LQ 2080 Arkadaşlar yazıcı çıktı veriyor yalnız kesik kesik veriyor görünürde bir sorun yok ama bunu nasıl düzeltebilirim.Yazıcıdan aldığım çıktıyı PDF formatında taradğım için sayfaya eklemeyemiyorum yalnız upload sitesine yükledim linkini veriyorum bilen arkadaşlarımız sayfaya eklerse sevinirim.Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Link:

http://www.upload.gen.tr/d.php/s18/ixrb9rm7/tara0001.pdf.html

yazıcının kitapçığı varsa onu bi gözden geçirin. benim yazıcıda kesik kesik yazmaları ve kartuşlarda oluşabilecek tıkanmaları açmak için bir özellik var. sizin yazıcınızda böyle bir özellik var mı bilmiyorum ama sorun onunla alakalı olabilir.

• quote:

yazıcının kitapçığı varsa onu bi gözden geçirin. benim yazıcıda kesik kesik yazmaları ve kartuşlarda oluşabilecek tıkanmaları açmak için bir özellik var. sizin yazıcınızda böyle bir özellik var mı bilmiyorum ama sorun onunla alakalı olabilir.

Kitapçığını bulamadım?Yetkili servise çıktı örneğiyle birlikte durumu izah eden bir e posta yolladım bakalım ne cevap verecekler.
  • Sorunu buldum iğnelerinden bir tanesi kırıkmış yazıcının arkadaşlar bu nokta vuruşlu yazıcı malzemesi satan veya tamiri yapan Bursada bildiğiniz bi yer var mı?
  • Ben de dün sx215 modeli yazıcıyı sipariş ettim. EPSON T0711-T0714 kartuşlar durabrıte mi yoksa clara mı kullanır. 2 gündür bakıyorum bulamadım.
  • Buldum durabrite kullanıyormuş yazıcı.. Bu arada bana teşhir ürünü göndermiş vatan bilgisayar. İcabna bakacağım. Birçok kişiye yapmışlar bu rezil davranışı. Vatanbilgisayarın internet siparişlerine dikkat edin topkapı dışından gelen siparışler kullanılmış ürün oluyor diyorlar benimki mersinden geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH turuncusu -- 15 Aralık 2010; 18:44:01 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.