Şimdi Ara

Kol Kesilmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
1.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2010 yılında cama yumruk atmak suretiyle kolumu kesmiştim. 5.5 yıl oldu fakat beni çok zorlamayan ağırlık kaldırmadığım zaman problem olmamasına rağmen bileğimi veya dirseğimi bir yere dayayınca kesilen bölge rahatsızlık verecek kadar ağrıyor. avuç içime herhangi bir ağırlık binince kesilen bölgeye basınç uygulandığını ve içe doğru göçtüğünü farkediyorum. 8 tane dikiş atılmıştı kesildiğinde ve tam emin olmamanka birlikte 5-6 cm kadar bir derinliğin olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ve o bölgede bariz bir şişlik var, çok fazla olmamakla birlikte son derece belirgin. Bir de 5 kilogramlık dambılları kollarımı yana doğru açarak kaldırdığım zaman, öbür kolumda böyle bir durum olmamasına rağmen kesilen kolumdaki kesilen bölge dışarıya doğru taşıyor. Arada o bölgede kasılmalar hissediyorum. Mesela önceden mouse'a çok tıklayınca o bölgedeki uzuvlarda sanki uzuvlar kopacakmış gibi bir gerginlik hissediyordum ve çok acı veriyordu. 2-3 sene kadar önce kolumun geçip geçmediğini denemek için bir cahillikle tek kolumla şınav çekmeye kalkmıştım -artık nereden estiyse- ve sonra 1 ay boyunca kolumu kullanamadım ve bilgisayar kullanamayacak duruma geldim. Düşünün ki klavyedeki tuşlara basmak için harcadığınız güç ne kadar düşük değil mi veya bir yastığı kaldırmak, kapı kolunu aşağı doğru bastırarak ittirmek? İşte ben bunları yaparken felaket derecede ağrıyordu kolum fakat geçti neyse ki. Kesi(tıpta kesiklere "kesi" diyorlar. Bilmeyenler için not geçeyim. ) düz değil, yan olarak oluştuğu için iyileşme süresi daha uzun sürüyormuş ve tam iyileşmiyormuş sanırım. Ben spor hekimliğine gittim, bileğimi masaya dayayarak 1 litrelik pet şişenin önce 1/4'ünü suyla doldurup, her haftada bir bir oran daha (2/4, 3/4, 4/4) artırmak suretiyle 5 saniye boyunca tutarak 10 kere indirip, kaldırmak suretiyle egzersiz yapmamı, koluma 10 dakika boyunca buz kompresi yapmamı ve banyo sıcaklığında su dolu leğende kolumu yine 5 saniye boyunca tutarak indirip kaldırma egzersizi verdi. Bir sürü kas gevşetici, ağrı kesici krem de sürdüm ve 5 kilogramlık dambıllarla + barfiks çalışıyorum fakat rahatsızlık tam anlamıyla geçmedi, bazen artıyor bazen azalıyor, belli olmuyor. Bir de kesilen bölgede bariz bir boşluk var. Yani öbür kolumun içi dopdolu, fakat kesilen kolumun olduğu bölgede hafif bir boşluk var, yani bariz bir kas kaybı yaşanmış durumda. Bu da mesela kas eksikliğinden dolayı bir ağırlık kaldırırken kolumdaki diğer bölgedeki kaslara ağırlık binme ve kas hasarı sorunlarına yol açabilir. Bir de profesör bu kesinin ağrı oluşturmaması gerektiğini çünkü kesiğin cilt kesiği olduğunu savundu fakat cilt kesiği olamaz çünkü bariz bir boşluk var, yani demem o ki kolumda bariz bir kas kaybı mevcut şu anda. Avuç içimde de bir kesi oluşmuştu yukarıdan aşağıya doğru çapraz şekilde ve orası da ağrıyor bazen ve o avcumun olduğu bileğimin sağ tarafındaki kemiğin olduğu yer de aynı şekilde. Öbür kolumda, avcumda ve bileğimde hiçbir sıkıntı yok Allah'a şükür. Peki kesilen kolumun eskiye dönme ihtimali nedir? Ameliyatla falan düzelir mi veya doku nakli? Bilen birisi varsa cidden çok makbule geçer. Doktora da sorabilirim bu soruları ama genelde doktorlar pek hastaya açıklama yapmaya yanaşmıyor gözlemlediğim kadarıyla. Bilmiyorum belki de bu benim önyargımdır. Kolumdaki kesi şu şekilde.

Kol Kesilmesi

Bu da avucumun içindeki kesi.
     Kol Kesilmesi
     Kol Kesilmesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raptak -- 7 Nisan 2016; 11:46:34 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.