Şimdi Ara

Koku alamama sorunsalı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
4.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şebeke suyu içmeyi ilk fırsatta bırakmanızı öneririm. Şebeke suyunda klorin, florid, dioksin gibi tehlikeli maddelere ek olarak (iddialara göre) kimyasal ilaç artıkları da bulunuyor cunku belediyelerin su arıtma tesisleri kaba arıtma yapmak ve klorin florid gibi maddeleri eklemenin ötesinde suyu arıtmıyor ki zaten her gün yüzbinlerce ton suyu o düzeyde arıtamaz.

Ancak şebeke suyunu ters ozmos / RO aygıt ile arıtıp saf / 100% arıtılmış su olarak da içmeyin cunku  100% saf su, vücuda alındığında doku ve hücreleri çözücü etki yapar ve mineralleri azaltır, uzun vadede demineralizasyon yapar. Dahası 100% saf olduğu için bir sürahi saf suyu odada bıraktığınızda atmosferdeki CO2 dolayısıyla kısa sürede asidik (pH 7'den küçük ) olur. Asidik su ise alkali (pH 7.35) olan vücudumuzu bozar, kanserin tetikleyicisidir.

RO aygıt sadece alkali ve mineral işlemi yapıyorsa kullanılabilir fakat o aygıtlar ve onların sarf malzemeleri de pahalı. Ayrıca onun verdiği su da sadece bir yere kadar iyi ve cok önerilmez.

Bu durumda en isabetli şey, 19lt damacana olarak satılan sulardan almak. Bizim işyerinde damacana su pınarı var, herkes oradan içiyor ve dahası, markası doğal kaynak suyu. Bazı markalar şebeke suyunu RO ile arıtıp bikarbonat (alkali yapma) ve magnezgum vs işlem ile mineral açısından zenginleştirerek satıyor ve kaynağından doğal sudaki alkali ve mineral dengesine sahip olamıyor. 19lt damacana su adresinize getirtirseniz şehir ve markaya göre 10TL-15TL arasında değişiyor. Bazı kişiler buna pahalı diyor. Bence kesinlikle cok uygun fiyat.

Bunlara ek olarak arada sırada maden suyu sodası içilmesi de önerilir. bu sıcak günlerde soğuk soda içine ince dilim limon koyarsanız acayip ferahlatıcı ve içtikten sonra uzun süre bir tokluk hissi verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 5 Ağustos 2020; 12:37:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mrsavas02

Ben covid19 pozitifim benim büyük ihtimalle geçti bi şikayetim kalmadı çünkü ilk belirtimden itibaren 14 günü geçti bende

Yüksek ateş olmadı genelde 36 derece
    Öksürük olmadı
    Baş ağrısı vardı uzun bi süre geçmedi
    4.5 günlere doğru derin nefes alırken zorlanıyordum
    Baya bi zamandır ishalim halada öyle
    Pozitif vaka ile aynı arabada bulununca zorla test yaptırdım yoksa yapmıyorlar akşam pozitif diye aradılar

Evde karantinadayım

İşin saçmalığı şu ben iyileştim diyorum yeniden test yapmak istiyorum ama 184 2 gündür telefona cevap vermiyor bugün verdi diyor ki aile hekimi test istemese karantina süreci bitiminde iyi iseniz test yapmıyorlar böyle saçma bişey olur mu ya test yapmadan nerden bilecez belki hala covid19 pozitif

Ben ilaçları kullandım
    Hocam siz çalışıyormusunuz ? Bende pozitifim 2 ağustosta tanı kondu şimdi 14 gün sonra direk işe başlayabilirmiyim ? Yoksa işyeri tekrar test yaptır dermi ? Yapmazlarsa ne yapacağım ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Şebeke suyu içmeyi ilk fırsatta bırakmanızı öneririm. Şebeke suyunda klorin, florid, dioksin gibi tehlikeli maddelere ek olarak (iddialara göre) kimyasal ilaç artıkları da bulunuyor cunku belediyelerin su arıtma tesisleri kaba arıtma yapmak ve klorin florid gibi maddeleri eklemenin ötesinde suyu arıtmıyor ki zaten her gün yüzbinlerce ton suyu o düzeyde arıtamaz.

Ancak şebeke suyunu ters ozmos / RO aygıt ile arıtıp saf / 100% arıtılmış su olarak da içmeyin cunku  100% saf su, vücuda alındığında doku ve hücreleri çözücü etki yapar ve mineralleri azaltır, uzun vadede demineralizasyon yapar. Dahası 100% saf olduğu için bir sürahi saf suyu odada bıraktığınızda atmosferdeki CO2 dolayısıyla kısa sürede asidik (pH 7'den küçük ) olur. Asidik su ise alkali (pH 7.35) olan vücudumuzu bozar, kanserin tetikleyicisidir.

RO aygıt sadece alkali ve mineral işlemi yapıyorsa kullanılabilir fakat o aygıtlar ve onların sarf malzemeleri de pahalı. Ayrıca onun verdiği su da sadece bir yere kadar iyi ve cok önerilmez.

Bu durumda en isabetli şey, 19lt damacana olarak satılan sulardan almak. Bizim işyerinde damacana su pınarı var, herkes oradan içiyor ve dahası, markası doğal kaynak suyu. Bazı markalar şebeke suyunu RO ile arıtıp bikarbonat (alkali yapma) ve magnezgum vs işlem ile mineral açısından zenginleştirerek satıyor ve kaynağından doğal sudaki alkali ve mineral dengesine sahip olamıyor. 19lt damacana su adresinize getirtirseniz şehir ve markaya göre 10TL-15TL arasında değişiyor. Bazı kişiler buna pahalı diyor. Bence kesinlikle cok uygun fiyat.

Bunlara ek olarak arada sırada maden suyu sodası içilmesi de önerilir. bu sıcak günlerde soğuk soda içine ince dilim limon koyarsanız acayip ferahlatıcı ve içtikten sonra uzun süre bir tokluk hissi verir.
    Hocam çok teşekkürler. Zaten yaklaşık 3 gündür damacana içiyorum. Çok şükür herhangi bir semptom yok ama üşüttüğüm zaman burnum tıkanmıştı koku alamıyordum hala gelmedi koku. O süreçte aynı çatı altında yaşadığım insanlarda da çok şükür bir belirti olmadı ama nedense hala koku almıyorum.

• .mpower kullanıcısına yanıt
    Ara sıra sıcak çay buharı teneffüs edin fakat 10-20sn kadar. Koku alma dokularına giden yolları gevşetir. Onun dışında burun mukozası yenilenmesine yardımcı olmak üzere B12 vitamini ve Omega 3 yağlar açısından zengin olan Somon balığından 1 dilim, Teflon tavada az zeytinyağı ile çok az pişirilmiş olarak, yanında ekmek olmadan yerseniz o tüm vücudunuza iyi gelecektir. ekmeği cok az örneğin yarım dilim o da tabakta kalan yağlı kısımları sıyırmak için yiyebilirsiniz. ben somon'u hafif ateş Teflon'da sadece birkaç dk pişiriyorum ki o da yağı dışarı cıksın diye. Görenler hiç pişmemiş diyor ve o sekilde yerken şaşırıyorlar. Ancak tadı cok güzel. Et ve balık, cok pişirilmeyi sevmez. cok pişerse içndeeki organik maddeler yok olur daha da pişerse protein ve yağlar kimyasal olarak bozulur yararı kalmaz, daha da ötesinde etin kimyasal yapısı bozularak heterocyclic amines (HCA), advanced glycation end products (AGE), polycyclic aromatic hydrocarbons (PAH) gibi zehirli maddelere dönüşür, yani cok fazla pişirilmiş eti hiç yememek, yemekten daha iyidir.

Et veya benzeri hayvansal ürünler yiyemediğiniz durumlarda, burundaki hücresel yenilenmeyi hızlandırmak için Benexol'un B12 haplarından alabilirsiniz günde 1 fakat bir dönemde en fazla 2 adet yani 2 günde 2 adetten sonra almamalısınız. Taze sıkılmış limon suyu da içebilirsiniz, onu yapamıyorsanız Novartis'in suda çözünen kalsiyum-sandoz C vitamininden alabilirsiniz ancak bunların her ikisini de aldıktan hemen sonra ağzınızı bol su ile çalkalayınız cunku her ikisi de asidiktir ve asit diş etleri ve diş minelerine zarar verir. Bu önemli ayrıntıyı doktorlar hiç söylemez. Aslında doktorlar hiçbir önemli şeyi söylemez.Ve son olarak az pişmiş, organik et yemeden önce ve sonra en az 1 saat başka birşey yemeyin. Doktorlar bunu yazdıkları ilaçlar için söyler değil mi. Fakat gerçek ilaç doğal besinlerdir :)

• quote:

Ara sıra sıcak çay buharı teneffüs edin fakat 10-20sn kadar. Koku alma dokularına giden yolları gevşetir. Onun dışında burun mukozası yenilenmesine yardımcı olmak üzere B12 vitamini ve Omega 3 yağlar açısından zengin olan Somon balığından 1 dilim, Teflon tavada az zeytinyağı ile çok az pişirilmiş olarak, yanında ekmek olmadan yerseniz o tüm vücudunuza iyi gelecektir. ekmeği cok az örneğin yarım dilim o da tabakta kalan yağlı kısımları sıyırmak için yiyebilirsiniz. ben somon'u hafif ateş Teflon'da sadece birkaç dk pişiriyorum ki o da yağı dışarı cıksın diye. Görenler hiç pişmemiş diyor ve o sekilde yerken şaşırıyorlar. Ancak tadı cok güzel. Et ve balık, cok pişirilmeyi sevmez. cok pişerse içndeeki organik maddeler yok olur daha da pişerse protein ve yağlar kimyasal olarak bozulur yararı kalmaz, daha da ötesinde etin kimyasal yapısı bozularak heterocyclic amines (HCA), advanced glycation end products (AGE), polycyclic aromatic hydrocarbons (PAH) gibi zehirli maddelere dönüşür, yani cok fazla pişirilmiş eti hiç yememek, yemekten daha iyidir.

Et veya benzeri hayvansal ürünler yiyemediğiniz durumlarda, burundaki hücresel yenilenmeyi hızlandırmak için Benexol'un B12 haplarından alabilirsiniz günde 1 fakat bir dönemde en fazla 2 adet yani 2 günde 2 adetten sonra almamalısınız. Taze sıkılmış limon suyu da içebilirsiniz, onu yapamıyorsanız Novartis'in suda çözünen kalsiyum-sandoz C vitamininden alabilirsiniz ancak bunların her ikisini de aldıktan hemen sonra ağzınızı bol su ile çalkalayınız cunku her ikisi de asidiktir ve asit diş etleri ve diş minelerine zarar verir. Bu önemli ayrıntıyı doktorlar hiç söylemez. Aslında doktorlar hiçbir önemli şeyi söylemez.Ve son olarak az pişmiş, organik et yemeden önce ve sonra en az 1 saat başka birşey yemeyin. Doktorlar bunu yazdıkları ilaçlar için söyler değil mi. Fakat gerçek ilaç doğal besinlerdir :)
    Hocam çok sağolun ya :)

• erenfb1907 kullanıcısına yanıt
    Dostum hastalığın 2 hafta sürdüğünü nereden duydunuz acaba? 5 günde atlatan da var 1 ayda atlatan da var hatta birisi 3 ay entübe kalmış sonra iyileşmiş. 2 hafta sonra temiz olacaksın diye bir şey yok
    Sağlık Bakanlığının prossedürlerine göre 1-2 haftada iyileşmeniz zor iyileşseniz bile en az 14 gün karantina altında kalmanız gerekiyor.
    İş yeri 14 gün sonra çağırırsa hasta olduğuzu belirtin kabul edilmezse sağlık bakanlığını arayıp bilgi verin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tamacti Jun

Dostum hastalığın 2 hafta sürdüğünü nereden duydunuz acaba? 5 günde atlatan da var 1 ayda atlatan da var hatta birisi 3 ay entübe kalmış sonra iyileşmiş. 2 hafta sonra temiz olacaksın diye bir şey yok
    Hocam tamam orasını anladımda diyelim belirtiler tamamen giderse ve kendimi iyi hissedersem tekrar test yapıyolarmı onu merak ediyorum? Yoksa sisteme otomatik olarak negatif diyemi düşüyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Sağlık Bakanlığının prossedürlerine göre 1-2 haftada iyileşmeniz zor iyileşseniz bile en az 14 gün karantina altında kalmanız gerekiyor.
    İş yeri 14 gün sonra çağırırsa hasta olduğuzu belirtin kabul edilmezse sağlık bakanlığını arayıp bilgi verin.
    Hocam peki iyileşemezsem 14 gün sonunda tekrar rapor verirlermi ? Ben işyerinin öyle bişey diyeceğini zannetmiyorum aksine iyileştiğim zaman işe başlamam için negatif olduğunu ispatla derlerse ve hastaneye gittiğimdede test yapmazlarsa ne yapacağım aklıma takılan bu.

Hocam 40 gün evde kalıp iyileşende var 40 gün entübe edilip iyileşen de var.
    Prosedüre göre her hangi bir süre yok negatif çıktıktan en az 1 hafta sonra başlayabilirsiniz ama 2 hafta tavsiye edilir.
    Hastane test yapmıyorsa Sağlık Bakanlığını arıyorsun hastaneyi şikayet ediyorsun hemen problem çözülüyor
  • ozgutozkan kullanıcısına yanıt
    Bugün benimde agzim sulanir gibi oldu. Öğlen yemekte birşey anlamadım eve geldim cikolata ve seker yedum fakat hic tad almadım. İsyerinde 20 kiside virus cikti. Bana da mi bulaştı bilmiyorum. Hangi hastaneye gitmeliyim arastiriyom.

• ivirzivir35 kullanıcısına yanıt
    durum kötü kolonya kokla birde :S
  • Ehlika kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun tat ve koku alamama çok kötü ne zaman geri gelecek bende endişeliyim. İnsan ağzında ki soğanın tadını alamaz mı alamıyor.
  • Yukardaki Tulpar beni bloklamış. Gerçek sağlıktan cok sistem yanlısı yorumlarını fos çıkaran yorumlar göndermemden rahatsız oldugu belli.
    Ve yine sistem yanlısı bir mesaj göndermiş ona kısa bir cevap:

quote:

TulparHAN

Bir insan Sağlık Bakanlığının prosedürlerine göre hastalanmaz ve iyileşirken de Sağlık Bakanlığının prosedürlerine göre iyileşmez. İnsan kendi vucud dinamiklerine göre iyileşir ve bunun için ilaç, serum, aşı, prosedür vs'ye gerek yoktur. İnsan vücudu bakanlık prosedürünü dinlemez, kendi dinamiklerini dinler. Her mesajınızda prosedürden bahsederek insanları prosedürlerinizle yönetmeye kalkışıyorsunuz o yüzden biraz aydınlatayım dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 3 Nisan 2021; 15:53:5 >

• Koku çok farklı bir olaydır.

Naturel - Doğal ve istediğiniz herhangi bir esans koku istekleriniz için bana ulaşabilirsiniz. iletisim@ibrahimfirat.net ibo.firat@gmail.com Tlf: Whatsapp: 0531 289 87 39 (İbrahim Fırat "ANA İLETİŞİM" )

Abone Olmak İçin

Esans7
    Esans7 - Natürel Esans Gizli Notalar
    https://www.esans7.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NarKo_ -- 16 Ekim 2021; 12:19:32 >

• 1 hafta önce pozitif olduğumu öğrendim. Yaklaşık 2-3 saat süren sırt ağrısı sonucu test olmaya gittim. Bunun öncesinde veya sonrasında başka bir belirtim olmadı. Oda dışına çıkacağım zaman maske takıyorum. Oda içerisindeyken maskeyi çıkarıyorum. Yukarıda detaylı yazan arkadaşın bu konularda profesyonel olarak bilgisi var izlenimi edindim ve savı doğru olabilir. İşe dönmeden önce tekrar test yaptırmayı düşünüyorum tekrar pozitif çıkmazsa sorun yok.

• Huseyinn31 H kullanıcısına yanıt
    Detaylı yazan arkadaş derken kim ?

Bu arada odadan dışarı çıkarken maske takmanın herhangi bir faydası olmaz.

• quote:

Detaylı yazan arkadaş derken kim ?

Bu arada odadan dışarı çıkarken maske takmanın herhangi bir faydası olmaz.

Detaylı yazan arkadaş derken sizi kastetmiştim hocam. Bende koku gitme durumu olmadı. Bu durumu da sizin yorumunuzda geçen "Koku alamamanın sebebi günboyu maske takmaktan kaynaklıdır, virüsten değil. Atmosfere verilmesi gereken CO2 ve diger atık maddeler maske engeliyle tekrar vücudunuza alındığından, burun mukozası reaksiyon verir, şişler ve koku alma dokuları kapanır, o yüzden koku alamazsınız." kısma bağladım. Odanın dışına çıkarken maske takmamın nedeni diğer aile fertlerine bulaşma ihtimalini düşürmek. Bulunduğum odayı da bir saatlik aralarla havalandırıyorum. Yine bulaşma durumu olacaksa bir şey diyemem.

• Huseyinn31 H kullanıcısına yanıt
    Okey. O zaman mesaja şimdi tekrar bakalım:
    quote:

1 hafta önce pozitif olduğumu öğrendim. Yaklaşık 2-3 saat süren sırt ağrısı sonucu test olmaya gittim. Bunun öncesinde veya sonrasında başka bir belirtim olmadı. Oda dışına çıkacağım zaman maske takıyorum. Oda içerisindeyken maskeyi çıkarıyorum. Yukarıda detaylı yazan arkadaşın bu konularda profesyonel olarak bilgisi var izlenimi edindim ve savı doğru olabilir. İşe dönmeden önce tekrar test yaptırmayı düşünüyorum tekrar pozitif çıkmazsa sorun yok.

sırt ağrısı ile ilgili olarak: diyet konusunda oldukça bilgili biri olarak Markus Rothkranz* sırt şu videoda omurilik yapısını cok pratik şekilde anlatıyor. İng bilmeseniz bile sadece ilk bir iki dk bakmanız bile fikir verebilir.
    https://www.youtube.com/watch?v=ZlXM0PSAnN4

Bende 2-3 yıl öncesine kadar şiddetli kronik bel ağrısı vardı. Şu anda hiç yok. Masabaşında çalışmak zorunda olan bir programcıyım bazen günde 10 saat aylarca çalıştığım dönemlerde dahi belim veya sırtım, işimi aksatacak, kafama takılacak hiçbir ağrı yapmıyor. Neden? Cunku olayı hem diyet hem de fizik olarak çözdüm. Mesajı uzatmamak adına cözümü burada iletmeyeceğim fakat sırt ağrısı bence bir virüs ile tetiklenecek birşey değil.

Odalar zaten her fırsatta havalandırılmalı. Orta vadede içtiğimiz su , kısa vadede aldığımız hava sağlığımızı cok etkiler.

Covid testleri, hastalık yaygınlığı azaldıkça daha cok yanlış pozitif (=güvenilmez sonuçlar) veriyor Bunu ben değil, 20.Ocak.2021 'de yayınladığı bir bildirisi ile DSÖ söylüyor.

Fakat asıl temel bir problem var: Hastalık havadan virüsler ile bulaşarak olur. Bu bir teori. Hastalık yapıcı mikrop teorisi / Germ theory of disease, 1870'lerde Louis Pasteur tarafından geliştirilmiş. Pasteur adını herkes bilir de aynı dönemde bu konuda asıl deney ve çalışmaları yapan Antoine Bechamp'ın adını kimse bilmez. Ne büyük bir kayıp.

• Hocam selamlar. Geçen hafta biraz üşüttüm. Ertesi gün halsizleştim. Pzt salı ve çarşamba test oldum negatif çıktı. O günden sonra da hicbirseyim kalmamıştı fakat dün birden bire koku almamaya basladıgımı fark ettim. Şuan hiçbir şikayetim yok fakat koku alamıyorum. Sizce dert edilecek bir durum mu?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.