Şimdi Ara

= KODI KURULUM VE AYARLARI [ANA KONU] = (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.952
Cevap
270
Favori
386.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kodiyi real debrid ile kullanan varmı. ekleyemedim bitürlü yardımcı olabilcek varsa sevinirim

• srknzr S kullanıcısına yanıt

Umbrella eklentisini kurman lazım ve ona benzer bir kaç repo var onları da kurup deneyebilirsin.

• Merhaba arkadaşlar, arkadaşıma nvidia shield pro aldık. Kodi kurduk harici hdd sen bağladığımız disklerde klasörler görünüyor fakat film, müzik, fotoğraf gibi dosyaları göstermiyor. Sorun nedir sizce yardımcı olur musunuz, teşekkürler.
  • Akşahin kullanıcısına yanıt
    İzinler ile ilgili bir problem sanırım. Nvidia shield gurubunda bununla ilgili bir şeyler görmüştüm. Orada da eski mesajlara bir bakın isterseniz. Burada bilen de kesin çıkar
  • Teşekkürler
  • Arkadaşlar merhaba usb den kitaplik oluşturdum ama film bilgilerini İngilizce çekiyor. Ayarlardan en-us uzan yerleri sırayla TR olarak denedik ama bu sefer de video bulunamadı deyip bilgileri çekmiyor ama en-us yapınca video bulup çekiyor Programı sıfırdan kurdum default bilgi sağlayıcılar var.

Kitaplık ayarı nasıl olmalı bi görsel falan var mı
  • Android mediaplayer mecool km2 de yüklü olan kodiye, usb hdd takıp içindeki filmleri ,izliyorum

Film afişlerini ekleme imkanım var mı, nasıl.

Daha önce zidoo nun uygulamasında bu çok kolay oluyordu.video ekle seçeneğinden usb hdd nin olduğu filmler klasörüne ulaşıp ekliyordum.

şimdi video ekle bölümünden usb hhd nin olduğu klasöre ve filmlere ulaşamıyorum.gözat menüsünde yer almıyor. Video ekle seçeneklerinde hiçbiri denilen bir yer var.diğer seçeneklerde ,alt satırda /storage/emulated/0 gibi adresler var.buraya usb hdd film klasörünü adresini yazabilsem belki olacak.adresi bilmiyorum.

filmleri kodiye ekleyip the movie data python eklentisini çalıştırdığımda ,belki kodi klasördeki filmleri tarayacak vefilm afişleri, imdb puanı ve içerik gelecek

Belkide daha kolay bir yöntem vardır.

Bilgisi olan , destek olacak birileri olursa çok sevinirim

Çözdüm
    Ayarlar/dosya yoneticisi/usb hdd /film yada dizi klasörü

Bu durumdayken ,ekranın sol altında hdd adresi var
    Onu video ekle bölümünde hiç birini seçip ekledimizde ve the movie data python ile tmdb eklentisini, depodan/bilgisağlayıcılardan kurduğumuzda işlem tamam.önce tmdb yi kurun,sonra klasörleri ekleyin

Filmin, dizinin açıklamasını görebilmek için ayarlar/medya/videolar kısmından izlenmemil ögeler içğn bilgi göster seçeneğini, fikm özeti,bölüm özeti ve bölüm küçük resminin 3 ünüde seçerek onaylayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cce -- 13 Ekim 2023; 22:53:35 >

• WebOS kullanan TV lerede KODI Kurulabiliyormuş... bilginize...

• ender E kullanıcısına yanıt

Nasıl oluyor biliyor musunuz? G2 oled e kurulur mu?

• Partir kullanıcısına yanıt
    Webos kac?
    Web browser dan rootmy.tv yazin şimdilik
  • Kodi Sony Android tv içinde kurulu bende. Yerli ve yabancı müzik albümleri için kapak vs. çekebileceğimiz bir kaynak veya eklenti var mı filmlerdeki gibi ?

Bir de bende sadece eklenti olarak Seyirtürk mevcut, Android televizyonda kurulabilecek işe yarayan eklenti önerisi var mıdır ?

• Bilgisayarıma Kodi indirdim. Ayarlarını yaptım. Gayet memnunum.

1 İhtiyacım var. Video oynatıcı olarak POT PLAYER ı kullanmak istiyorum..

Bunu KODİ de harici media player olarak tanıtma şansım var mı?
    Varsa nasıl?

Teşekkürler
  • ocean72 kullanıcısına yanıt

• Yıllar sonra apple tv den adroid'e dönünce kodiyi baya değişmiş buldum. Repo falan nereden yüklenecek bir türlü bulamadım. Hep free repolar ve vpn reklamlı siteler çıkıyor. Güzel kaynaklar varsa öm den paylaşacak arkadaşlara minnettar kalırım.

• 18 versıyon KODI den sonra yenı versıyonlarda ev ağındakı diğer bağlı share edilmiş HDD leri göstermiyor.. extra bir ayarımı var tşkkrler

• Google TV ye yüklediğim Kodi 21 (Beta) ile nas ve ona bağlı hdd lerdeki 4K remux filmleri sorunsuz izliyorum.Hdr, dolby vision vb
    Wifi 5.0 ile.
    Apple TV 4K yı (Infuse) aratmıyor şu an...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 9 Ocak 2024; 15:0:6 >
  • ocean72 kullanıcısına yanıt

bir ayar felan yaptınız mı ? KODU 18.9 ka kadar sorun yok ama 19,20 li sürümlere geçince evdek windows pc de share edilmiş hdd lere erişemiyor...

• ender E kullanıcısına yanıt

Ekstra birşey yapmadım

Videolar / video ekle/ windows ağı (smb)/ Açılan sayfaya da smb adresini girip gerekli ayarları seçip tarattım.

• = KODI KURULUM VE AYARLARI  [ANA KONU] =
    = KODI KURULUM VE AYARLARI  [ANA KONU] =

• Mesela...

= KODI KURULUM VE AYARLARI  [ANA KONU] =
  • 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.