Şimdi Ara

= KODI KURULUM VE AYARLARI [ANA KONU] = (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.953
Cevap
270
Favori
385.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    16 ile de denemekte fayda var.
  • Arkadaşlar televizyonumda netflix uygulaması var fakat ben kodi üzerinden netflix izleyebilirmiyim? Amacım netflix amerika içeriğini kodi sayesinde izleyebilmek.. Bir yöntemi varmıdır yoksa hayalmi kuruyorum,teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bildiğim kadarı ile böyle eklentiler var ama Netflix üyelik bilgilerini isteyecekler.
  • arkadaslar kodi benim macbook da yuklu. iptv (ultimate) izlerken surekli program kendiliginden kapaniyor. Nedenini bir turlu bulamadim. diger add-onlari sildim vs ama ise yaramadi. Bilgisi olan var midir?
  • Kodi için ücretsiz VPN önerebilecek biri var mı?
  • kodi exabye add-on da kanlallar açılmıyor Abd kanllarına baktım onlarda sıkıntı yokta,Tr kanlları açılmıyor
  • Iptv kanalları felan izlerken çok takılıyor internet hızım fena değil bunun çözümü nedir ayrı bir ayarı mı var?
  • Selam arkadaşlar ben Sony 4K TV me kodi kurdum ve programı acınca sağ kenarda boyle bır sımge belırıor bunu yok etmenın yolu yok mudur bılen varsa anlatabılır mı teşekkürler. bir de sony tv de en iyi 4k vıdeo mkv fılm ızleme programı kodı midir daha iyisi var mıdır?= KODI KURULUM VE AYARLARI  [ANA KONU] =

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerliyusuf -- 10 Mart 2017; 15:15:54 >
  • fenerliyusuf F kullanıcısına yanıt
    O simge Es dosya yöneticisinin simgesi, Kodi ile ilgili değil. Es dosya yöneticisinin bildirimler bölümünden o simgeyi kapatabilirsiniz.
  • anladım çok teşekkürler bilgi için :)
  • yanlız kodiyi ne zaman açsam bu simge cıkıyor ama eve gidince deneyeceğim bildirimleri kapatmak zor mu ayarlardan hemen hallediliyor mu? karısık degıldır umarım
    Çok karışık değildi, ezberimde yok ama bildirimler kısmında simge göster seçeneğini kapatıca gidiyordu diye hatırlıyorum.
    es file da "floating ..." diye bi seçenek var. onu kapatman gerekiyor.
    lüzumsuz bişey yapmışlar .film izlerken bile çıkan bi simgeyi kim ister merak ediyorum doğrusu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanboz53

elinde güncel kanal lisetesi olan varmı. yerli malüm spor kanalı olan :)
    Merhabalar kodide malum mac kanalini izlemek mumkun mu yada sampiyonlar ligi mumkunse faydalanbilecegim bi kaynak var mi? Ayrica turkce dil film izleyebilecegim bi kaynak var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noname0056 -- 13 Mart 2017; 8:49:25 >
  • exabyte tv - her türlü içerik var . <local por paises> içerisinden TR seçip serverlerdeki istediğiniz kanalı izleyebilirsiniz . malum kanallar mevcut

mad streams - <top 3 servers> girilir , genelde <top server 2> çalışıyor . içlerinden çalışan tr kanalları seçilip izlenir . malum kanallar mevcut

exodus - film dizi izleme eklentisi .

f4mtester - bir tür player , bazı eklentiler için gereklidir . indirin .

live iptv - <iptv satlinks> içerisinde her gün güncel serverler yenilenir . tek tek girerek çalışan tr kanalları bulunur . malum kanallar mevcut

sports devil - her türlü futbol içeriği mevcuttur . tr maçları genelde maç saatine yakın bulunuyor

teevie - <source 1> içerisinden Turkey seçilerek çıkan listelerdeki kanalları izleyebilirsiniz . yine <source 2> içerisinde m3u listeleri var , orada Türk kanalları tek tük mevcut , her iki kısımda da malum kanallar mevcut

uk turk playlist - <sports> içerisinde malum kanalın üzerine tıkladığınız link 1-2-3-4 seçenekleri çıkar , şanslıysanız içlerinden çalışan linkler çıkar .

ultimate iptv - direk m3u listeleri açılır . en üstteki linkler günlük linklerdir . tek tek kontrol edilip çalışan TÜRK kanalları bulunur . malum kanallar mevcut

vendetta - <list> içerisinden TR listesi seçilip içerisindeki kanalları denersiniz . bazen birkaç gün önceki linkler çalışabilir , denemekte fayda var . bütün linkler günlük yenilenir , malum kanallar mevcut

zem - <sports> malum kanallar bu bölüm içerisinde . çıkan sekmeleri tek tek kontrol edebilirsiniz , içlerinde mevcut .

yukarıda benim kullandığım eklentileri ve size kolaylık olması için neyin nerede olduğunu anlatan kısa bilgiler yazdım . malum kanallar için maalesef sabit en iyi çalışan gibi bir ifade söz konusu değil , ama şu ana kadar kaçırdığım maç yayını hiç olmadı . biraz zahmetli ama içlerinden çalışanları illa ki çıkıyor . eklentileri nasıl yükleyeceğiz derseniz , hepsinin anlatımı mevcut youtubede . bunları indirdikten sonra biraz kurcalayıp öğrenmek tamamen sizin elinizde . temel pc bilgisi ile kolayca halledbilirsiniz , çok kişiye öğrettim , üstelik çoğu bilgisayardan anlamayan insanlar , o yüzden biz yapamayız çok zor vs... kelimeleri kodide yasaklı kelimeler .

temel bilgiler nelerdir ;

eklenti yüklemek için ;

SİSTEM > KAYNAK EKLE > KAYNAK ADRESİ GİR > KISAYOL ADI VER > SİSTEM > AYARLAR > EKLENTİLER > ZİP DOSYASINDAN YÜKLE ....... kısayol verdiğiniz zip içerisinden lazım olan dosyaları yükledikten sonra > DEPODAN YÜKLE > EKLENTİYE GİR > YÜKLE

yukarıda anlattıklarımı youtube eklenti yükleme videolarından uygulamalı olarak görebilirsiniz . işin pratiğini kaptıktan sonra sadece türkçe videolara ihtiyacınız kalmaz çünkü artık sistemi çözmüş olursunuz . farzedelim arkadaşınız size ' bilmem ne eklentisi çıkmış her türlü zımbırtı var ' dediğinde yabancı videolardan eklentileri yüklerken yabancı diliniz olmasa da yabancılık çekmezsiniz .
  • kodi 17 yükleyipte görüntüsünü beğenmeyenler kodiyi silmesin !!! önceki kodi sürümlerinin görünümü 17 de mevcut . yapmanız gereken tek şey ;

SİSTEM > AYARLAR > ARABİRİM > DIŞ GÖRÜNÜM > DAHA FAZLA ... > CONFLUENCE

artık tuhaf görünümlü yeni kodi sürümünüz eski görüntüsünde ,

--------------------------------------------------------------------------

KODİNİZİ TÜRKÇE YAPMAK İÇİNDE ;

SYSTEM > İNTERFACE > REGİONAL > LANGUAGE > TURKİSH

artık kodiniz TÜRKÇE dilinde
  • böyle seri şekilde mesajlar atmayı hiç sevmem ama yukarıda yazdığım eklentiler içerisinde spor belgesel sinema yetişkin vs... her türlü YERLİ/yabancı kanal mevcut . senelerdir kodi kullanıyorum hala yeni çıkan eklentileri deneyip içeriklerini kurcalarım. içinizde heves , istek yoksa , hemen maç izleyeyim , hemen loca kanalları açılsın diyorsanız kodi size göre değil .hem ayranım dökülmesin hem gözüm öpülmesin diyorsanız gidip para verip üyelik alın uğraşmayın boş yere . bu merak ve sabır işi . zaten netteki çamur gibi yayınlardan sonra 1 kere 720p maç izleyince istesenizde bırakamazsınız kodiyi .

uzunca bir süre simple tvde kullandım . ace stream playerde kullanıyorum . simple tv kaynak sıkıntısı yüzünden artık pek kullananı kalmadı , sürekli elle m3u eklemek insanı yoruyor . ace stream ise tr içeriği neredeyse hiç yok . ama yabancı maçları en yüksek çözünürlükte izlersiniz her türlü , misal her türlü uefa/cl maçının full hd yayını bulunuyor.

ace stream player için yabancı maç içerikleri ile alakalı kaynak isteyene kaynak veririm , yabancı lig maçları ve uefa CL maç yayınları maç saatine yakın açılır . özelden istemeniz yeterli ( bilgisayarınızda ace stream player kurulu olmak zorunda).

kodi ile alakalı sorularınızı özel mesajla değilde buradan sorarsanız herkes cevaptan faydalanmış olur .

atletico madrid - leverkusen maçı (ace stream player) ;

= KODI KURULUM VE AYARLARI  [ANA KONU] =

= KODI KURULUM VE AYARLARI  [ANA KONU] =
  • newrophat kullanıcısına yanıt
    Yukarıda adı geçen eklentileri sıkıştırıp link atar mısınız? Ben zip tan kurmayı seviyorum.

Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: pphammer

Yukarıda adı geçen eklentileri sıkıştırıp link atar mısınız? Ben zip tan kurmayı seviyorum.

Saygılarımla.

öyle bir imkanım yok maalesef .

sistem/dosyalar/kaynak ekle/ dosya yolunu gir , kısa isim ver / sistem/ayarlar/eklentiler / zip dosyasından çıkar !!!

yapacağın işlem bu kardeş , dosya yolunu yazdığın zaman zaten zip oluyor , sen uğraşmayı sevmiyorsun bizi niye yoruyorsun ?
  • newrophat kullanıcısına yanıt
    Kurcalamayi çok seviyorum. Cihaza sık format atıyorum. Repo ismi yazmaya üşeniyorum. Seyirturku zipten kuruyorum.

Cihazım Android. Gerekli tüm programları USB den apk olarak kuruyorum.

Eve gidince dediğiniz tüm eklentileri ve seyirturku paket yapıp buraya link atayım bari.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pphammer -- 19 Mart 2017; 17:12:44 >
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.