Şimdi Ara

Kocaeli Üniversitesi Donanımhaber Öğrenci Topluluğu (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.266
Cevap
73
Favori
339.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok saolun ya daha gelip gelmeyecegimde kararsızken iyice soguttunuz.Biriride iyi güzel bir yer demezmi yaa
  • iktisat(i.ö.) 2. sınıf
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trajedii

Çok saolun ya daha gelip gelmeyecegimde kararsızken iyice soguttunuz.Biriride iyi güzel bir yer demezmi yaa

Bu şekilde eleştirildiğine bakma. Her öğrenci bir derece kendi üniversitesini eleştirir. Ama çok net bir şekilde söylüyorum ki Kocaeli Üniversitesi hem kampüs hem olanaklar bakımından Türkiye'de rahat ilk 10'a girer. Bu üniversitenin en büyük eksisi Kocaeli gibi bir yerde kurulmuş olması.

• herşey teori hiç uygulamalı ders yok. binalar modern ama içinde eğitim yok (1-2 istisna hariç tabiki) bence 1-2 sene daha bekleyin gerekirse ama koü ya gelmeyin. ben ilk seneden bezdim. arkilere dedim 4 yılımız bu kafede mi geçecek diye güldüler yani bu kadar zavallıyız :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan456

herşey teori hiç uygulamalı ders yok. binalar modern ama içinde eğitim yok (1-2 istisna hariç tabiki) bence 1-2 sene daha bekleyin gerekirse ama koü ya gelmeyin. ben ilk seneden bezdim. arkilere dedim 4 yılımız bu kafede mi geçecek diye güldüler yani bu kadar zavallıyız :D

Dostum genel anlamda eleştirilerinde haklısın ama bence fazla yükleniyorsun okula. Sonuçta okul +18'den veya Kampüs Cafe'den ibaret değil. Merkez'de her ne kadar alkol alınabilecek yerler sınırlı olsa da, diğer anlamda çok güzel yerler var. Zaman geçirmek çok da sıkıntı değil. Eksikleri yok mu? Kesinlikle var. Örneğin şu an başında bulunan belediye ve uygulamaları sonuna kadar eleştirilebilir. Ama Kocaeli Üniversitesi'ni genel olarak Türkiye genelinde karşılaştırırsak daha iyi sonuç elde ederiz, bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan456

herşey teori hiç uygulamalı ders yok. binalar modern ama içinde eğitim yok (1-2 istisna hariç tabiki) bence 1-2 sene daha bekleyin gerekirse ama koü ya gelmeyin. ben ilk seneden bezdim. arkilere dedim 4 yılımız bu kafede mi geçecek diye güldüler yani bu kadar zavallıyız :D

Ytü gibi teknik bir üniversite bile öğrenci sayısından dolayı lab imkanlarını kısıtlamış durumda. 1o yıl öncesi ile şimdi çok fark var. Kocaeli için de öyle. Özünde mühendislik üzerine kurulan okulun içine ettiler, yapacak bir şey yok. Türkiye de hangi üniye gitsen öğrenci çokluğundan imkanlar aynı.
  • Bu sene yazmayi düşünüyorum kocaeliyi bilgisayar bölümü biraz anlatirsaniz sevinirim dayimda orda ögretmen gerçi yardimci olur bana birde okuyan olarak sizlerden bilgi almak isterim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hover_Craft -- 29 Nisan 2011; 5:13:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

Hijyenik, kesimi güzel kuaför,berber öneriniz var mı?

herkes saç uzatıyor heralde
  • Black Label Society - KOU Makina Mühendisliği 2006-2010
    saygılar
  • arkadaşlar sizce sakarya 1.öğretim inşaat mı kocaeli 2.öğretim inşaat mı?
    puanlar aynı sayılır.kocaelinde 2.öğretim okumaya değer mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZurnaBey

arkadaşlar sizce sakarya 1.öğretim inşaat mı kocaeli 2.öğretim inşaat mı?

İkinci öğretimin harcı dışında hiçbir eksisi yok bana göre. İkinci öğretim ve birinci öğretimin harçları aynı olsa İÖ puanları tavan yapardı. Sakarya hakkında bilgim ama okuduğum yorumlara ve oraya giden arkadaşların görüşlerine dayanarak konuşursam gözün kapalı Kocaeli'yi tercih etmelisin.
  • Aslında ben de iki şehri de hiç bilmesem bile Kocaeli nde okumak istiyorum.Peki eğitim olarak hangisi inşaat da daha kalitelidir?
    quote:

Orijinalden alıntı: EhrimeN

quote:

Orijinalden alıntı: ZurnaBey

arkadaşlar sizce sakarya 1.öğretim inşaat mı kocaeli 2.öğretim inşaat mı?

İkinci öğretimin harcı dışında hiçbir eksisi yok bana göre. İkinci öğretim ve birinci öğretimin harçları aynı olsa İÖ puanları tavan yapardı. Sakarya hakkında bilgim ama okuduğum yorumlara ve oraya giden arkadaşların görüşlerine dayanarak konuşursam gözün kapalı Kocaeli'yi tercih etmelisin.

• Hani buluşcaktık?
  • O üniversitede Elektrik Müh. okumak istiyorum sizce oraya gitmeme değer mi?
  • @ZurnaBey sakarya'da okuyorum. saü'nün kampüsü koü'ye göre daha güzeldir esentepe'de sapanca gölü manzaralı yeşillikler içerisinde çarşıya 10 dk. uzaklıkta. koü'nün kampüsü umuttepe'de dağ başında eskiden ulaşım zordu şimdi yeni yollar yapmışlar galiba. saü'de hazırlık zorunlu değil koü'de bazı bölümlerde zorunlu.. hazırlık binası anıtpark'ta kocaeli merkezde. kocaeli trenle istanbul'a 1.5 saat uzaklıkta sakarya 3 saat, otobüsle kocaeli 40-50dk. sakarya 1.5 saat. iki şehirde istanbul'a yakın. sıkıldığın zaman istanbul'a gidebilirsin. kocaeli sakarya'ya göre daha kalabalık ve modern bir şehirdir. sakarya'da saat 22.00'dan sonra hayat durur. kocaeli'de durum nedir bilmiyorum. iki üni'de mühendislikte çok iyidir. türkiye'de ilk 15'e girer.

sana tavsiyem kocaeli 1. öğretimi zorla puanın yeterse eğer hiç düşünme yaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: powermoon

Hani buluşcaktık?

Bu konuya ilk mesaj yazdığımdan beri bir buluşma yapılacak güya... Ne zamanlar uygunsunuz arkadaşlar?
  • zorlayacağım inşAllah.
    quote:

Orijinalden alıntı: Galois_

@ZurnaBey sakarya'da okuyorum. saü'nün kampüsü koü'ye göre daha güzeldir esentepe'de sapanca gölü manzaralı yeşillikler içerisinde çarşıya 10 dk. uzaklıkta. koü'nün kampüsü umuttepe'de dağ başında eskiden ulaşım zordu şimdi yeni yollar yapmışlar galiba. saü'de hazırlık zorunlu değil koü'de bazı bölümlerde zorunlu.. hazırlık binası anıtpark'ta kocaeli merkezde. kocaeli trenle istanbul'a 1.5 saat uzaklıkta sakarya 3 saat, otobüsle kocaeli 40-50dk. sakarya 1.5 saat. iki şehirde istanbul'a yakın. sıkıldığın zaman istanbul'a gidebilirsin. kocaeli sakarya'ya göre daha kalabalık ve modern bir şehirdir. sakarya'da saat 22.00'dan sonra hayat durur. kocaeli'de durum nedir bilmiyorum. iki üni'de mühendislikte çok iyidir. türkiye'de ilk 15'e girer.

sana tavsiyem kocaeli 1. öğretimi zorla puanın yeterse eğer hiç düşünme yaz.

• quote:

quote:

Hani buluşcaktık?

Bu konuya ilk mesaj yazdığımdan beri bir buluşma yapılacak güya... Ne zamanlar uygunsunuz arkadaşlar?

Boş bir anıma denk gelirse ben de gelirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K4TL14M

quote:

quote:

Hani buluşcaktık?

Boş bir anıma denk gelirse ben de gelirim.

Finaller yaklaşıyor, yapıcaksak finallerden önce yapalım

• arkadaşlar, Kocaeli Üniversitesinde 6. sınıf makina da okuyorum (evet halen bitmedi )

dünden Proje için XXXX Üniversitesine gittim, gitmeden önce aradım, dekan sekreteri ile görüştüm, kütüphaneden yararlanabilmek için dilkeçe lazım çart-çurt

gittim içeriye girdim, ne soran var, ne bir şey diyen var, güvenliğe gidip "ben buranın yabanısıyım, bölüm nerede?" demesem kimse bir şey demeyecek

neyse biraz uğraştıktan sonra kütüphaneye gittim, kütüphane den başka her şeye benziyor.... otobüsler akşam 6,30 son şehir merkezine uzak (en az 5 km) ve işin garip tarafı 2. öğretim de var... tek hat var, oradaki görevli ve öğrencilerden edindiğim bilgiye göre "kafasına göre" geliyormuş

Aşağılamak gibi bir niyetim yok ama İlk Defa Kocaeli nin kıymetini anladım, imkan olarak daha iyi, bölümüm resmen insan kaynıyor

orada faal 3 bölüm varmış, Kongre sırasında gittim, buna rağmen fakültenin tamamı, bizim makina kadar ancak veya daha azı idi

• 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.