Şimdi Ara

Koç, Sabancı, Bilkent Sıralamaları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
6
Favori
5.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eudoksia

Sence hocam bu sene koç makine kaçtan kapatır?

1600 civarı.
  • Mf4 2800 önerebileceğiniz özel üniversite var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BerkayCvv

Mf4 2800 önerebileceğiniz özel üniversite var mı

Hocam öncelikle hangi bölümü istediğinizi karar verin ben sadece fikir sunma açısından azayım Koç, Sabancı, Boun tutmaz büyük ihtimal.

Bilkentten opsiyonlarınız Endüstri ve Makine.
    ODTÜ'den EE hariç tüm bölümler.

Ben şahsen kendim bu arada kalsam bilgisayar düşünüyorsam ODTÜ Bilgisayar yazardım, Endüstri düşünüyorsam Bilkent yazardım.

Makine düşünüyorsam da biraz daha düşünürdüm ODTÜ ve Bilkent arasında

Size tavsiyem üniversiteleri gezin görün mezunlarıyla konuşun ilginizi çeken bölümü ve içinize yatan üniversiteyi seçin.

• upower U kullanıcısına yanıt
    Hangi bölümü düşünüyorsunuz, seçeceksiniz

• Koç'ta tam burslu bilgisayar kaçla kapar?

• quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

Hangi bölümü düşünüyorsunuz, seçeceksiniz

Bilgisayar muhendisligi ve ekonomi ogrencisiyim

• Sabancı'nın yurt dışı olanakları nasıl?
  • hocam tm ts bölümlerinde kontenjan aynı benim gördüğüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßreaking ßad

Sabancı'nın yurt dışı olanakları nasıl?

Öğrencinin kendisini de bağlı olarak son derece iyi yurtdışı imkanlarımız var, öğrencilerin çok ciddi bir bölümü dünyanın top üniversitelerinden yüksek lisans kabulu alıyorlar, bunun dışında stajını yurtdışında yapan çok fazla öğrenci var gerek erasmus+ bünyesinde gerek kendi çabalarıyla buluşlarıyla, ayrıca okul her sene belli sayıda cern'e, çin'e falan göderiyor transkript seçimiyle bunun ilanları da üniversite portalında çıkıyor. Careerlink diye bir oluşumu var üniversitenin kendi bünyesinde staj imkanları da orda listeleniyor kullanışlı bir site.

Genel olarak Türkiye'deki top class üniversitelerin yurtdışı imkanları güzel tabi bunda senin de çaba harcaman gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Magdur12

hocam tm ts bölümlerinde kontenjan aynı benim gördüğüm

Koç üniversitesinden bahsediyorsak ciddi farklılıklar var hocam aynı değil.
    Sayısal bölümlerde öyle hocam bazıları değişmemiş yök atlastan baktım

• quote:

Orijinalden alıntı: Magdur12

Sayısal bölümlerde öyle hocam bazıları değişmemiş yök atlastan baktım

Koç, Sabancı, Bilkent Sıralamaları

Buyrun değişmeyen yok gibi.

Bir sonraki sayfayı atmadım ücretlilerin bulunduğu onda daha da ciddi değişimler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi upower -- 15 Temmuz 2017; 17:3:12 >

Bende felsefe ile tarihi kastetmiştim onun haricinde hepsi değişmiş cidden

4.0a yakın ortalama yapmak ne kadar zor ?lys temposuyla olur mu?

MİT,UCLA, UCB,stanford,ethz,epfl,oxbridge gibi yerlere her yıl öğrenci gidiyor mu? Gidiyorsa kaç tane?

• quote:

Orijinalden alıntı: schmeiblak

4.0a yakın ortalama yapmak ne kadar zor ?lys temposuyla olur mu?

MİT,UCLA, UCB,stanford,ethz,epfl,oxbridge gibi yerlere her yıl öğrenci gidiyor mu? Gidiyorsa kaç tane?

Benim ortalamam 4'e yakin ilk sene icin konusursam cok zor degil ama sonrasinda cok zorlasiyor tabi ki. Bahsettigin en top classta yer alan okullara gidenler oluyor ama takdir edersiniz ki cok ekstra caba lazim suan sabanciuniv instagram ve facebook sayfasinda sabancili olmak videosunda o okullara giden mezunlarimizin videolari var inceleyebilirsiniz sayi olarak net bir fikrim yok ama sahsen kendi arkadaslarimdan dahi bircok top 50ye kabul alan tanidiklarim var.

Ortalamaya tekrar donersem universite tamamen farkli bir yer sevdiginiz bolumde okursaniz iyi ortalama yaparsiniz, dersler liseye kiyasla cok daha zor oldugu gibi ayni zamanda cok daha eglenceli mesela kendi fikrimce sadece cs201 yani introduction to computer science ilk seneki tum derslerden daha zor ve a ile gecme orani %6 ydi benim aldigim termde ben sahsen sinirdan da olsa a almistim Bir de tabi gorece daha kolay bolumler var, sizin ilgi alaniniz var bir suru parametre var ortalamada mesela isletme gorece kolay bir bolum ilgi alanina ornek olarak da mesepa ben mekatronik nanomuhendislik elektronik gibi hardcore muhendislikler okusam basarili olacagiki hic sanmiyorum cunku fen yetenegim dusuk.

Bir de başarılı öğrencilerini yazın MİT gibi yerlere masrafları karşılayarak gönderiyorlarmış. Denk düştünüz mü?

• quote:

Orijinalden alıntı: schmeiblak

Bir de başarılı öğrencilerini yazın MİT gibi yerlere masrafları karşılayarak gönderiyorlarmış. Denk düştünüz mü?

Hocam 1.sinifta herhangi bir amfi dersininn amfi 1.lerini nihat berker bursu adiyla mite gonderiyorlardi ancak nihat berker gonderildigi icin o olanak yok aslinda hist192 amfisinde de 1.olmustum ama kacirdik nabalim

Bunun disinda basarilara ogrencilere bildigim yurtdisi staj olanaklari var. Ben daha 2 oldugum basvurmadim ona bu sene birkac yere basvuracagim yurtdisinda bakalim, bir de cap yaptigim icin yaz okuluna kaliyorum o da zamanimi aliyor ama bakalim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi upower -- 16 Temmuz 2017; 13:52:18 >
    Tüh yav adam şimdi neden basan kalyoncuda hiç bilmiyorum MİT çap 1.si haccatepe rektörü ,sabancı rektörü şimdi basan kalyoncu prof,garip

• Tobb %75 burslu isletme ve iktisat 29000

Bilkent %50 isletme 36500 iktisat 56000

Tm1 siralamam 29700 sizce bunlardan hangileri gelir? Bilkent iktisat yuksek ihtimal gibi duruyo ama digerleri epey riskli.

Bir de siz hangisini onerirsiniz? Fiyat farkini dusunmezsek bilkent daha mantikli geliyor ama fiyat farkna deger mi?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.