Şimdi Ara

Koç İflas eden şirketi ne yapalım demiş.(( saab ı koç almıyor! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • koç moç her zaman yancı oldular ya birşeyide ön al risk al kendin yap, satın al marka senin olsun üret, hep biriyle ortaklar zaten devlet paso arka çıkıp bunları zengin etmedimi, sıkıldım ben bu tip zenginlerden, alsın islami sermayesinden biri bunlarda ağlasınlar....
  • quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: D-Assault

Doğru Boynuz logosu Saab'a gitmez

Ancak banka almak gibi karlı işlere girerler

Sende aç bir banka o zaman. Ulan adamlar ne yapsa suç.

Araba fabrikası var, bankaları var, üniversiteleri var, liseleri var. DAha ne yapsınlar?

Babasinin hayrinami kuruyor isyerlerini

Sonucta para kazaniyor

Kazanacak tabi, kim kursa aynısını yapacak.

Koc grubu bir ortak bulup gene yerli bu ise kesinlikle girmeliydi

Elinde herturlu imkan var

Alfa romeodan daha cok arac satardi bence biraz uygun olsaydi

Sonucta bir yilda en fazla 750 arac satisi oluyor diye biliyorum alfanin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şu koç un arabalarını almayın hakikaten uzak durun varsa başka bir seçeneğiniz onlara yönelin sonuçta biri altın iken diğeri odun değil
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Araba fabrikası var, bankaları var, üniversiteleri var, liseleri var. DAha ne yapsınlar?

Sonucta para kazaniyor

Merhaba,

Alfa Romeo'dan daha fazla araç satardı, orası kesin.
    Ama Alfa Romeo için yaptığı yatırımlar ve işletme giderleri ne kadar, Saab için harcanacak para ve işletme giderleri ne kadar?
    Arada çoook büyük bir uçurum var.

Selamlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: bal974

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sonucta para kazaniyor

Merhaba,

Alfa Romeo'dan daha fazla araç satardı, orası kesin.
    Ama Alfa Romeo için yaptığı yatırımlar ve işletme giderleri ne kadar, Saab için harcanacak para ve işletme giderleri ne kadar?
    Arada çoook büyük bir uçurum var.

Selamlar...

Marka kendisinin olucakti ama istedigi gibi araba yapip satardi

B sinifi dizel arac
    C sinifi dizel arac

Uygun fiyat her turlu giderdi

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sonucta para kazaniyor

saabı almak demek arkasındaki fiat gücünü kaybetmesi demek. Koç grubu SAAB için Fiat a yüz çeviremez , buna cesaret edemez bence.

• Hiç sıkıntıya girmeden,sadece başkalarının ürettiği araçları satarak yani sırf komisyonculukla zaten para kazanan bir şirket, elini taşın altına koyarak neden ayağına sıksın. Ama saabın ülkemizde üretilmesi harika olurdu.
  • eeeeee ülke alacak onu 3 5 zengine güvenip mi iş yapıcaz yanı
  • Şaşırmadım açıkçası Koç herzaman para akışı kesin olan yerlere yatırım yapar her zaman
  • 2-3 sene önce LandRover ve Jaguar'da satıldı. Bizimkiler seyretti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Source

Şaşırmadım açıkçası Koç herzaman para akışı kesin olan yerlere yatırım yapar her zaman

KOÇ da, SABANCI da GSM ve onun geleceğine inanmamışlardı.

Onun yerine Tarsus'ta pamuk yağı yapan Çukurovalı bir tüccar ile Türkiye'yi 10 milyar dolar soyan bir aile tez davranıp devlete meydan okuyacak kadar güçlü hale gelmişerdi. Ellerindeki imkan ile adrese teslim telekulak hizmeti vermeye kadar götürmüşlerdi olayı.

Bu piyasaya daha sonra korka korka giren 2 operatör de zayıf kalmış ve birleşmek zorunda kalmışlardı.

Türkiye'de GSM hizmeti 1 Nisan 1994'te başladı. 2012'de piyasa 18. yılını tamamlamış olacak...

• Saab bir İsveç firması. Üretimini İsveç'te yapıyor, İsveç'e katma değer katıyor, ihracatı İsveç'e yarıyor, İsveç'e vergi veriyor, İsveç'li işçiler çalıştırıyor ve kazandırıyor. İsveç hükümeti kurtarmak için kılını kıpırdatmazken, oradaki kamuoyunda buradaki kadar tartışılmazken, burada bu kadar gündemde olması, yazık oldu diye üzülenler olması, kurtarılarak(milyarlarca dolar maliyetle) Türk markası haline getirilmesinin bu kadar çok istenmesi garip.

Marka imajı ve kalitesi iyiydi şeklinde yorumlar var. Marka son yıllarda sürekli başarılarıyla değil, iflas ve batık haberleriyle gündemde ve bence marka imajı önemli derecede düşmüştü. Kalite konusundaysa modellerini yenileyememişti, geride kalmıştı. Üstelik alması talep edilen Koç grubunun geçmişte ürettiği Kuş serisi modeller yerden yere vurulup, kalitesizliğiyle, imajıyla dalga geçilen modellerdi. Koç grubunun bu markayı alsa bile üstün kaliteyle üreteceğinin hiçbir garantisi yoktu.

Şahsi fikrim Türkiye'de yerli otomobil üretimin yeni sıfır kilometre, adı Türkçe olan, geçmişinde olumsuz haberler bulunmayan bir marka oluşturularak yapılması. Geçmişte bazı Güney Koreli firmalar kendi markalarıyla, ama başka firmalara ait olan modelleri, klonlarını üreterek başlamışlardı. Platform, altyapı ve motor başka firmalarındı, ama kendi ülkelerinde üretiyor ve kendi markalarını veriyorlardı. Zamanla geliştirdiler ve bugünkü seviyeye geldiler. Şimdi aynısını İran ve Malezya yapıyor. Bu yol izlenebilinir. Bunu üstlenecek grup Koç grubu, Doğuş ve Oyak olmazsa tabii daha iyi olur...

• KARAMEHMET-UZAN İYİDİR HİÇ OLAMZSA REKABETÇİ VE YERLİ VE CESUR
  • Kar eden bir işletmeyi ancak bizim Ülkemiz satar zaten.
  • Ne gerek var yeni markaya albeanın ön farları değiştir ismini Türk yap sür piyasaya gerek yok böyle harcamalara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: radyoturkalemi

daha demin haberlerde gördüm mustafa koç yazmış buyrun haber

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, iflas başvurusunda bulunan İsveçli otomotiv devi Saab'ın, "Bizi alın" teklifiyle kapılarını çaldığını belirterek, iflas etmiş ve yüksek borçtaki bir şirketi alma niyeti olmadıklarını söyledi.

KİBARCA REDDETTİK
    Koç, "Saab şahsen benimle temasa geçti. 'Alır mısınız' dediler. Böyle bir projede bizim en ufak bir ilgimiz olmadığını kibarca söyledik. Zaten hem ortaklara karşı olmazdı. Onu yapacak olsak, ortaklardan biriyle yapmak gerekirdi, böyle de bir planımız yok zaten" diye konuştu.

Hürriyet'in haberine göre, Kayseri'de Koç Grubu'nun üst yönetim kadrosuyla birlikte gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mustafa Koç, yerli otomobille ilgili de şunları söyledi: "Bir süredir siyasiler ve işadamlarının gündeminde olan yerli otomobil konusunda ortaklarımızın elindeki mevcut platformlardan birini de çok rahat kullanabiliriz. Türk otomobili de 'convert' (dönüştürebilir) edilebilir. Böyle bir şey varken, bunu sıfırdan yapmak ekonomik olarak zaten fizibl değil. Satış sonrası servisi, dağıtım ağı, ihracatı, dış pazarlardaki örgütleme de bunların cabası."

YERLİ OTOMOBİL KONUSU ŞEHİR EFSANESİ
    Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç arasında gerçekleşen görüşmede kendisinin de bulunduğunu belirten Mustafa Koç, görüşmenin tamamen nezaket ziyareti olduğunu vurguladı. Koç, "En ufak bir iş konuşulmadı, şehir efsanesi gibi yerli otomobil konusu ortaya çıktı. Bunu hiç konuşmadık. Kendisine acil şifalar diledik ve ayrıldık" dedi.

ORTALAMANIN ÜSTÜNDE BÜYÜYECEĞİZ
    Türkiye'de tüm Avrupa ve dünyaya rağmen güzel şeyler olmaya devam ettiğini dile getiren Koç, 2012 beklentisini ise şöyle açıkladı: "2012 zor bir yıl olacak her şeye rağmen. Herkes için birtakım belirsizlikler hâlâ dünyada, Avrupa'da mevcut. İnşallah bu ülkemize sirayet etmez. 2012'de büyümenin bu kadar olması biraz iyimser bir yaklaşım olur ama Avrupa ortalamasının üstünde büyüyeceğimizi tahmin ediyorum."

zaten koçun yapmasını kimse istemiyordu umarım saabı başka şirket almak ister

ortaklarımıza ayıp olur demiş.

fasonculuğa devam.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.