Şimdi Ara

Kobo Kullanıcıları (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.129
Cevap
105
Favori
159.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam aliexpressten alin burada cok pahali 20 liraya aldim 3 haftada geldi aynisini burada 80 liraya satiyorlardi. Urunden cok memnunum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • awolf34 A kullanıcısına yanıt
    Yok görmedi o programlada. Sanırım cihazda bir sıkıntı var. Yakın zamanda restleyecem olmazsa artik arkasini acip sd kartını çıkartıp takmayı düşünüyorum. Teşekkürler tavsiye için.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mağazaya bakılabilir evet, geçen haftalarda uğramıştım 2-3 farklı model vardı. Fiyatlar yine dolar sebebiyle yüksek tabii.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 sene önce Kobo Aura Edition 2 almıştım. İlk aldığımda etkinlik kısmı sürekli sıfır olarak kalıyordu. Kaç kitap okundu, kaç saat harcandı gibi bilgiler hep sıfırdı. Daha sonra eski bir yazılım yükleyerek sorunu çözdüm.
    1 senedir okuma istatistikleri gidecek diye güncelleme yapmadım. Sorun çözüldü mü artık? Güncelleme yaparsam istatistikler olduğu gibi kalır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi statica -- 11 Ocak 2019; 10:21:1 >
  • statica S kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun kobo aura one cihazımda da vardı. Dediğiniz gibi istatistik tutmaz oldu bir güncellemeden sonra ama ben önemsemediğim için eski yazılım vs yüklememiştim. Şu anda kontrol ettiğimde bu kısmın aktif olduğunu gördüm, sanırım düzeldi son güncellemeden sonra.
  • arkadaslar kindle-kobo satan varsa ilgileniyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurs59

Aynı sorun kobo aura one cihazımda da vardı. Dediğiniz gibi istatistik tutmaz oldu bir güncellemeden sonra ama ben önemsemediğim için eski yazılım vs yüklememiştim. Şu anda kontrol ettiğimde bu kısmın aktif olduğunu gördüm, sanırım düzeldi son güncellemeden sonra.
    Merhaba
    Bende Kobo Aura One almayı düşünüyorum.

1 - Cihazın pdf performansı nasıl? Hiç ara bir uygulama kullanmadan cihaza direk pdf attığımızda görsel olarak nasıl oluyor? Çok mükemmeli aramıyorum. Çok rahatsız etmesin yeter.

2 - Cihaza internetten indirdiğimiz bir PDF veya EPUB kitabı , bilgisayara bağlanmadan direk cihaza gönderebiliyormuyuz? Nasıl?
    Örneğin Kındle 'da, kındle uzantılı maile kitabı atıp kindle ı senkronize edince cihaza gidiyor. Koboda bu varmı?

3 - Bir arkadaşta Kobo auro one'da okunabilecek şekilde bir sürü kitap olsa ve onları bir harici karta yükleyip bana gönderse , cihaza bu kartı takabiliyormuyuz? Sanırım auro one'da harici kart girişi yok.

4 - D&R , İdefix ve Kobo Kitap sitelerinden hiç işlem yapmadan ücretini ödeyip direk cihaza kitap aktarabiliyormuyuz?

Çok teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GÖKHANK -- 17 Ocak 2019; 17:41:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GÖKHANK

Merhaba
    Bende Kobo Aura One almayı düşünüyorum.

1 - Cihazın pdf performansı nasıl? Hiç ara bir uygulama kullanmadan cihaza direk pdf attığımızda görsel olarak nasıl oluyor? Çok mükemmeli aramıyorum. Çok rahatsız etmesin yeter.

2 - Cihaza internetten indirdiğimiz bir PDF veya EPUB kitabı , bilgisayara bağlanmadan direk cihaza gönderebiliyormuyuz? Nasıl?
    Örneğin Kındle 'da, kındle uzantılı maile kitabı atıp kindle ı senkronize edince cihaza gidiyor. Koboda bu varmı?

3 - Bir arkadaşta Kobo auro one'da okunabilecek şekilde bir sürü kitap olsa ve onları bir harici karta yükleyip bana gönderse , cihaza bu kartı takabiliyormuyuz? Sanırım auro one'da harici kart girişi yok.

4 - D&R , İdefix ve Kobo Kitap sitelerinden hiç işlem yapmadan ücretini ödeyip direk cihaza kitap aktarabiliyormuyuz?

Çok teşekkürler

Alıntıları Göster
    Hocam 1 yılı aşkın süredir kobo kullanıcısıyım iki tane cihazım var aura kullanmıyorum clara kullanıyorum şuanda aura da kullandım ama uzun süreli değil sorularınıza cevap vermeye çalışayım.

1- pdf performansı çok iyi değil eğer pdf sık sık kullanacaksanız ekranı büyük bir cihaz almalısınız çünkü küçük ekranda yazılar okunmuyor yakınlaştırarak okumanız gerekiyor ve çok işlevsel olmuyor telefondaki gibi hemen rahatça büyütemiyorsunuz.

2-İnternetten indirdiğiniz dosyaları direk olarak yollayamıyorsunuz kabloyla atmanız gerekiyor kindle gibi bir sistemi yok maalesef ancak idefix ya da dr gibi sitelerden aldığınız kitapları direk olarak cihaza otomatik aktarıyor cihazdan aynı hesaba giriş yapmanız yeterli.

3- Okuyucuda harici kart girişi yoksa o kitapları bilgisayara atıp orada koboya atmanız gerekiyor modeli seçerken kart girişi var mı yok mu diye bakarsanız iyi olur orta seviye modellerde genelde yok.

4-Üstte de belirttiğim gibi hiçbir işlem yapmadan direk kendiliğinden cihazınıza ekleniyor satın almanız yeterli.

Bana kalırsa Kindle yerine Kobo tercih etmek daha mantıklı çünkü çevrimiçi mağazasında çok daha fazla türkçe içerik var ve çok daha özgür bir yazılımı var kindle ios kobo android gibi düşünebilirsiniz.

• CemmsaH C kullanıcısına yanıt
    Bilgiler için teşekkür ederim.
  • GÖKHANK kullanıcısına yanıt
    Hocam kitapları kablosuz aktarmak için calibre kullanılabiliyormuş ben de bugün keşfettim internette nasıl yapılacağı yazıyor.

• PDF okuma öncelikli, hangi Kobo'yu tavsiye edersiniz?
  • ysuleymany kullanıcısına yanıt
    Hiçbirini. PDF için tablet daha iyi seçim.

• Telefonuma ve Tablete Google play'dan Kobo uygulamasını indirdim. Her ikisini de aynı kullanıcı ve şifre ile açıyorum. Aynı Wifi ağında olmalarına rağmen, internetten telefondakı uygulamaya indirdiğim kitapı, tabletteki kobo uygulaması görmüyor. Eş zamanlıya bassam bile. Sizce sebebi ne olabilir?

• GÖKHANK kullanıcısına yanıt
    Kardeş ben de geçen sene çok denedim olmadı. Kobo aura edition 2 kullanıyorum. Sadece satın alınan kitapları gösteriyor. Bu gece tekrar olur mu acaba diye uğraşırken araştırma yaparken mesajını gördüm. Yapabilen püf noktasını bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Her seferinde pcye telefona tablete kablo bağlamaktan gına geldi

Calibre ile oluyormuş ama tablet ve telefon için bi çözüm yok mu acaba? Çoğunlukla telefon ve tabletten indiriyorum. Pc çok nadir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _syd_ -- 27 Ocak 2019; 3:39:19 >
  • sahil35 S kullanıcısına yanıt
    Evet. Denedim oldu.
  • Selam, clara'yı indirime girmişken aldım. Şuan çok memnunum ama bazen ekranda ışık ayarı yeri tam basmıyor. Şarja taktığım zaman ise o ayar yeri çok rahat basıyor ama memnunum.
  • Kobo aura'ya kablosuz nasıl atılıyor kitap. İnternette bulamadım.

• Şu an 2. el garantisi bitmiş Aura H2O ' nun ederi nedir sizce ?
  • Sizin kobonuzda da bir önceki sayfanın izleri kalıyor mu?
    Usb ile pc ye telefona bağladığınız zaman arada sırada bağlantı kesiliyor mu?
    Ve son olarak attığınız bazı epub dosyaları inatla aktarım yapmayıp göstermediği oluyor mu??
    Biri yardımcı olursa gerçekten çok sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: _syd_

Sizin kobonuzda da bir önceki sayfanın izleri kalıyor mu?
    Usb ile pc ye telefona bağladığınız zaman arada sırada bağlantı kesiliyor mu?
    Ve son olarak attığınız bazı epub dosyaları inatla aktarım yapmayıp göstermediği oluyor mu??
    Biri yardımcı olursa gerçekten çok sevinirim
    Hayır
    Hayır
    Hayır.

• 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.