Şimdi Ara

Kobo Kullanıcıları (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.130
Cevap
105
Favori
159.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hakanergul

quote:

Orijinalden alıntı: TBOYH

Elbette tablet pdf için daha iyi olur fakat ben hem tablet alıp hem e-okuyucu almak istemiyorum. Zaten telefonu da yenilemem lazım o kadar masraf olsun istemiyorum hem de yanımda o kadar cihaz taşımak istemiyorum. Kullanımım pdf ağırlıklı olmayacak ama pdf için de kullanacağım.

Benim öğrenmek istediğim Kobo glo HD pdf güzel çalıştırırken daha yeni ve üst cihazların neden daha kötü çalıştırdığı. Eğer yazılımsal bir sorunsa güncellemeyle düzelebilir herhalde. Bu sorunun cevabını bilen yok burada anladığım kadarıyla.

Yine de tablet ve uygulama tavsiyesi için teşekkürler.

arkadaşlar pdf i bu kadar kafanıza takmayın

performans pdf den pdf bile değişebilir.pdf boyutları çok farklı olabilir. bir pdf 1 mb ken başka bir pdf 10mb olabilir.
    bu da performans farklılıklarına sebep olabilir.
    bu performans testi aynı pdf üzerinden mi yapılmış önce onu bilmek lazım.
    bir de bunu anlamanın en güzel yanı iki farklı cihazı yan yana koyup aynı pdf performansına bakılır.böyle bir şey yapılmışmı.
    yapılmadıysa bu şekilde karşılaştırma yapmak doğru olmaz.

fazla pdf kullanmayacaksan sorun yok.kullandığın pdf leride epub yada kebub'a çevirip sorunu halledersin.
    çok süper olmasada kayda değer performans artışı sağlarsın.

Katılıyorum.

Aynı kitabın 15 MB ve 45 MB olmak üzere 2 farklı PDF versiyonu olabilir. Bu durum özellikle e-Okuyucu gibi ekranı ve donanımı düşük performanslı cihazlarda mutlaka fark edecektir.

Bol bol EPUB okuyacak olanlar bu tür cihazları alsın. Kimse muhteşem bir PDF performansı beklemesin. Bir cihazın PDF gösteriyor olması bunu kusursuz yapacağı anlamına gelmez.

750 TL'lik bir telefon 1,5 GB'lık bir oyunu çalıştırabilir ancak 3.000 TL'lik telefon gibi akıcı oynatmayacaktır ve bundan da şikayet edilemez. Aynı durum yıllardır bilgisayarlar için de geçerlidir. Bu tür cihazlar için de geçerlidir.

• Pulstar kullanıcısına yanıt
    aynen öyle. pdf okuyacak olanlar kesinlikle tabletten veya varsa büyük ekranlı telefonları telefondan okumalılar. yanına bir de mavi ışık filtresi programı ile ezpdf, moon reader pro gibi iyi bir pdf programı da eklediniz mi tadından yenmez.

uzun bir süredir kobo glo hd kullanan biri olarak söylüyorum bunu. "kardeşim ben gayet rahat, sıkıntısız, kangren olmadan pdf okuyabiliyorum kobo'da" diyebilen varsa tebrik ederim o arkadaşı sabrından dolayı :)

epub formatını bile direkt attığınızda performansta düşüklük yaşanıyor kepub'a kıyasla. en iyisi calibre ile atarken kepub'a çevirerek atmak epubları da.

pdf için kaç defa balık hafızalı gibi, iyi niyetle, bir kere daha deneyeyim dedim her seferinde 2-3 sayfa okuyamadan kapattım. hem kağnı hızında, hem de yazı boyutunu falan ayarlayamıyorsun, zoom yapıyorsun tam oturmuyor. zaten dik okuman mümkün değil. yan tutmak zorundasın. kısacası pdf performansı, konforu tam bir facia.

bir üstte arkadaş çok güzel söylemiş "Bir cihazın PDF gösteriyor olması bunu kusursuz yapacağı anlamına gelmez."

hakikaten öyle. nasıl web browser'ı demo şeklinde iş olsun, renklilik olsun, bu cihazda internette gezilmiyor denmesin diye koymuşlarsa, bana öyle geliyor pdf için de aynısını düşünmüşler. maslahat icabı bu cihazda pdf okunabilir deniyor işte. ama ne kadar ve nasıl okunuyor kullananlara sorun :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oppia -- 15 Mart 2017; 2:18:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oppia

aynen öyle. pdf okuyacak olanlar kesinlikle tabletten veya varsa büyük ekranlı telefonları telefondan okumalılar. yanına bir de mavi ışık filtresi programı ile ezpdf, moon reader pro gibi iyi bir pdf programı da eklediniz mi tadından yenmez.

uzun bir süredir kobo glo hd kullanan biri olarak söylüyorum bunu. "kardeşim ben gayet rahat, sıkıntısız, kangren olmadan pdf okuyabiliyorum kobo'da" diyebilen varsa tebrik ederim o arkadaşı sabrından dolayı :)

epub formatını bile direkt attığınızda performansta düşüklük yaşanıyor kepub'a kıyasla. en iyisi calibre ile atarken kepub'a çevirerek atmak epubları da.

pdf için kaç defa balık hafızalı gibi, iyi niyetle, bir kere daha deneyeyim dedim her seferinde 2-3 sayfa okuyamadan kapattım. hem kağnı hızında, hem de yazı boyutunu falan ayarlayamıyorsun, zoom yapıyorsun tam oturmuyor. zaten dik okuman mümkün değil. yan tutmak zorundasın. kısacası pdf performansı, konforu tam bir facia.

bir üstte arkadaş çok güzel söylemiş "Bir cihazın PDF gösteriyor olması bunu kusursuz yapacağı anlamına gelmez."

hakikaten öyle. nasıl web browser'ı demo şeklinde iş olsun, renklilik olsun, bu cihazda internette gezilmiyor denmesin diye koymuşlarsa, bana öyle geliyor pdf için de aynısını düşünmüşler. maslahat icabı bu cihazda pdf okunabilir deniyor işte. ama ne kadar ve nasıl okunuyor kullananlara sorun :D

Hocam, Android kullanıyorsan Xodo PDF uygulamasını da tavsiye ederim. iOS'te de var ama tavsiye etmem.

Ben ayarlarından dikey kaydırmaya alıyorum. Çift dokunuşta yazılar ekrana tam oturuyor. Boşlukları kırpmak da mümkün. Ayrıca bedava ve reklamsız bir uygulamadır.

Xodo PDF için de ekran görüntüsü ekliyorum. ezPDF denemedim; ben de onu deneyeceğim. Ancak ücretli ve ücretsiz birkaç ezPDF uygulaması var; önce ücretsiz olanı deneyeceğim.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xodo.pdf.reader

Kobo Kullanıcıları

Bu ekran görüntüsü hangi kitaptan hocam, enteresan geldi :)
  • ozgurs59 O kullanıcısına yanıt
    Hocam, Eduardo Galeano - Gölgede ve Güneşte Futbol kitabından.
  • Hakanergul kullanıcısına yanıt
    Bir önceki mesajımda aynı pdf dosyası üzerine yapılmış karşılaştırmalarını izleyebilirsin. Büyük boyutlu bir pdf dosyasıyla deneme yapılmış.

Evet bu cihazlar bu tür pdf dosyalarını okumak için yapılmamış ben de biliyorum ama eski cihazın yeni olandan daha iyi çalıştırması garibime gitti. Ben de burada sorayım bir cevap alayım dedim ama konu birden ''e-okuyucuda pdf okunmaz'' konusuna dönmüş :D.

Almışken bari pdfi daha iyi çalıştıranı alayım dedim. Nihayetinde glo HD ve Aura2 arasında büyük fiyat farkı yok.
    Tabletten uzun süre okumalarda ve karanlıkta okumada gözü rahatsız ediyor mu? Benim gözde kuruluk ve alerji olduğundan karanlıkta telefon ekranı benim gözü çok kötü etkiliyor da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TBOYH

Tabletten uzun süre okumalarda ve karanlıkta okumada gözü rahatsız ediyor mu? Benim gözde kuruluk ve alerji olduğundan karanlıkta telefon ekranı benim gözü çok kötü etkiliyor da.

Hocam ben rahatsız olmuyorum.

Mavi ışık için filtre kullanmıyor musunuz?

Bir de telefonun ekranı küçük gelip zorlayabilir.
    Hiç kitap okumayı denemedim telefondan. Söylediğiniz uygulamaları kullanarak deneyeyim. Memnun kalırsam e-okuyucu yerine tablet alabilirim.
  • TBOYH T kullanıcısına yanıt
    Mesajınıza denk geldim, bilgi vereyim dedim. Note 8.0'de üç kitap bitirdim, ayrıca kalemi olması ve yazıların üzerine not alınabilmesi, yazıların fosforlu kalemle üstü çizilmiş gibi işaretlenebilmesi de önemli bir avantaj. Ben şu an bir tane temizinden satıyorum, kullanmadığım için. Benden ya da bir başkasından, bu tableti öneririm. Tabiî ki e-book reader'da okumak daha rahat ama enine geniş tabletler yerine bu tableti deneyebilirsiniz.

İnternet hızı falan da iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nicholai Hel

Mesajınıza denk geldim, bilgi vereyim dedim. Note 8.0'de üç kitap bitirdim, ayrıca kalemi olması ve yazıların üzerine not alınabilmesi, yazıların fosforlu kalemle üstü çizilmiş gibi işaretlenebilmesi de önemli bir avantaj. Ben şu an bir tane temizinden satıyorum, kullanmadığım için. Benden ya da bir başkasından, bu tableti öneririm. Tabiî ki e-book reader'da okumak daha rahat ama enine geniş tabletler yerine bu tableti deneyebilirsiniz.

İnternet hızı falan da iyi.

Hocam mümkünse tablette tıpkıçekim PDF okuma deneyimini paylaşır mısınız?

Benim yukarıda paylaştığım fotoğraflar gibi gönderir misiniz?
    Tableti sıfırladım, kurulum yapmadım. Maalesef mümkün değil.
  • quote:

Anladım hocam.

HD ekranlı tabletlerde nasıl görünüyor diye merak etmiştim.
  • Son güncellemeden sonra gece modunu yükleyen varsa link atabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nicholai Hel kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ilgin için. Telefonda mavi ışık filtresiyle deneyeceğim önce. Benim gözler aşırı hassas olduğundan dolayı.
  • Merhaba;
    Ben yaklaşık bir hafta önce kobo aura one aldım.
    Genel olarak memnunum. Birşey sormak istiyorum.
    Malum doğal ışık denen birşey var. Geceleri gözü yormamak için ekranı turuncu yapıyor.
    Ekranın alt kısmında bir renk farkı mevcut. İşaretledim.
    Bu normal mi, benim pimpirikliğim mi bilemedim.
    Normalde daha belirgin. Fotoda az çıkmış.
    Bilgisi olan arkadaşlar?

Kobo Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafagul -- 31 Mart 2017; 13:16:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba. Kobo Aura normal versiyonunu kullanıyorum. Acaba önerileriniz var mıdır, ner yapmalıyım, nereden kitapları indirebilirim. Bir de çizgi roman, manga da okumak istiyorum. Tavsiyelerinizi alabilir miyim acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaLGacI

Arkadaşlar merhaba. Kobo Aura normal versiyonunu kullanıyorum. Acaba önerileriniz var mıdır, ner yapmalıyım, nereden kitapları indirebilirim. Bir de çizgi roman, manga da okumak istiyorum. Tavsiyelerinizi alabilir miyim acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim :)

aşağıdaki sitelerden kitap indirebilirsin.

https://mega.nz/#F!19xEmDIR!QD6Yuyv4FOfay5i1hprYtA
    http://www.kitapindir.in/
    https://yadi.sk/d/H9Iy0MFpe8EdY
    http://free.thebookofbilge.com/
    http://www.ekitapcilar.com/
    https://drive.google.com/drive/u/0/folders/0B41rro1VKU2CRmRURXhwdVFlYzA
    https://yadi.sk/d/oM1aGuh6364aMN
    https://yadi.sk/d/Ib0xhhtPwRLoj
    https://yadi.sk/d/-R3r5HIHtvCun
    http://epubkitaphanecim.blogspot.com.tr/

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafagul

Merhaba;
    Ben yaklaşık bir hafta önce kobo aura one aldım.
    Genel olarak memnunum. Birşey sormak istiyorum.
    Malum doğal ışık denen birşey var. Geceleri gözü yormamak için ekranı turuncu yapıyor.
    Ekranın alt kısmında bir renk farkı mevcut. İşaretledim.
    Bu normal mi, benim pimpirikliğim mi bilemedim.
    Normalde daha belirgin. Fotoda az çıkmış.
    Bilgisi olan arkadaşlar?

Kobo Kullanıcıları

hocam bende de auro one var
    az önce baktım bende aynı yerlerde belirgin bir renk değişikliği yok.
    başka kitaplarda da denediğini farzederek
    yapabileceğin cihazı fabrika ayarlarına getirip tekrar denemen.
    eğer yine aynı şeyi yapıyorsa.servise götür diycem.ama d &r ın da servis olayı malum evlere şenlik.
    eğer çok rahatsız etmiyorsa kafaya takma diycem ama bende bu konularda pimpirikliyimdir.bende kafaya takardım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Anladım hocam.

HD ekranlı tabletlerde nasıl görünüyor diye merak etmiştim.

ben apple air 2 de neosoarbook programı içinden bir pdf kitap çalıştırdım
    performansı ve kalitesi gayet tatmin edici.iki parmakla hızlı bir şekilde büyütme yapabiliyorsun.
    takılma yapmıyorsun.sayfa geçişleride çok hızlı
    aşağıda linke videoyu koydum görebilirsin

https://youtu.be/D_rze1CGfHo

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.