Şimdi Ara

Kobo Kullanıcıları (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.122
Cevap
104
Favori
159.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hdtv

quote:

Orijinalden alıntı: Hakanergul

quote:

Orijinalden alıntı: hdtv

Market niye aylardır güncellenmiyor ?

Parasıyla da güncel kitap alamayacak mıyız ?

her kitabın e-kitap versiyonu yok.olanlarda zaten basılı kitap ücretlerine yakın...
    ondan sonra neden kimse kitap okumuyor,yada neden korsan kitap okuyor derler.

kitap okumayı sevdirecek herhangi bir atılım yapmak gibi bir niyetleri yokki.
    d&R demekki satış hedeflerini tutturuyorki başka bir atılıma gerek duymuyor.
    duysa şimdiye kadar e-kitap kütüphanesini büyütüp fiyatları biraz daha aşağıya çekerdi.

bunun sebebi D&R ın yeterli e-reader satışı tutturamamasından da kaynaklanıyor olabilir. insanların kobo ya yüzlerce lira yatırım yapıp almasını bekleyemezsiniz.insanımızın büyük kısmı fazla kitap okumadığı için.15-20 kitap parasına denk gelen en ucuz kobo e-readeri alma gibi bir niyeti da olmuyor.cihazlara talep az olursa e-kitap arzı da az olur haliyle.

zaten e-reader satışları yüksek olsa internet yerli e-reader forumlarından geçilmezdi.
    internette arattığınızda sadece şuanda bulunduğumuz forum çıkıyor.burada da öyle yeterince bir ilgi yok.

yabancı forumlarda adamlar e-readerlarla ilgili bir sürü bölüm bile açmışlar.
    hepsinin içide bir sürü mesajlarla dolu.
    malesef okumayan bir toplumda;kendi kararlarını öz iradesiyle verecek durumda olmaz.

İlla korsan kullanın diyorlar

aynen öyle.
    aslında az da kitap satmamışlar.yanılmıyorsam geçen yıl 25milyon kitap sattılar.
    bu da basılı hizmetlerde bir çok kişinin korsana tenezzül etmediğini gösteriyor.demekki bunun için gerekli atılımları
    yapmışlar.
    umarım aynı şeyi e-kitap satışlarını artırmak içinde yaparlar ve
    yakın bir zamanda e-kitap çeşitleri artar,fiyatlarıda basılı hizmetin çok altına iner.
    bu yapılamzmı tabiki yapılabilir.

örnek olarak media markt2te yada başka bir teknoloji firmasından gidip pes17 almak istiyorsunuz
    ordaki satış fiyatı 260-270 lira.
    ama bu oyunu ps store da dijital olarak almak istediğinizde 160-170 liraya veriyorlar.aradaki indirim oranı çok yüksek
    aynı şeyi e-kitapta pekala yapabilirler...

• glo hd için yazılım güncellemesi geldi. parlaklık artık birer birer artıp azalıyor. yazı boyutları ile ilgili de bazı düzenlemeler var. bunların haricinde önemli bir değişiklik göremedim. bitirilen kitapların altı çizili cümlelerinin kitap ana sayfadan kaybolduğunda kitabı tekrar açmadan görüntülenebilmesini beklerdim. türkçe sözlük de gelmedi maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bombadillo -- 4 Mart 2017; 1:59:49 >
  • E-kitap almayı düşünüyorum araştırma yaptım ve ekran kalitesi vs. en iyisinin Kobo olduğuna kara verdim. Tam Kobo Touch 2 almaya kara vermiştim ki internetteki videolarda pdf çalıştırmakta çok kötü olduğunu gördüm. Benim için pdf performansı çok önemli. Makale okumak için kullanacağım.

İnternette izlediğim videolarda Kobo Glo Hd'nin pdf performansı oldukça iyi gözüküyor fakat Kobo Touch 2 ve Kobo Aura One'ın pdf performansı çok kötü. Bunlar daha yeni ve üst modeller olmasına rağmen performansı nasıl daha kötü olur anlamadım. Konu hakkında bilgisi olan birisi konuyu açıklığa kavuşturursa sevinirim.
  • PDF dosyalarını vurgulanma yapmanın bir yolu yok mu?
  • TBOYH T kullanıcısına yanıt
    Okumayı düşündüğünüz belgelerde tablo ya da resim yoksa, yani sadece yazıdan oluşuyorsa zaten Calibre programı sorunsuz şekilde e pub formatına çeviriyor.
    PDF sayfasını oynattıkça e ink sürekli baskı yaptığı için zaten hiç bir ebook'un tatmin edeceğini sanmam. PDF için tablet daha iyi sanki.
  • Merhaba arkadaşlar. Siz siz olun sakın arkasında büyük bir grup var, güvenilir ne olsa sorunum çözülür diye düşünmeyin D&R denilen firma şu kıytırık dediğiniz ithalatçılardan daha az güvenilir ve müşterileri zerre umrunda değil. D&R denen firma dünyaca ünlü Kobo kitap okuyucuyu ülkemize getirmiş. Bizde buna güvenip almışız. Kobo dünyaca ünlü, D&R büyük bir firma diğer sitelerden ne olduğu belli olmayan ithalatçılardan almayalım güvenilir olsun diye buradan mağazadan aldık. Ürün 6. gün durup dururken bozuldu. Kitabı uykudan çıkarıyoruz ve yazılımsal olduğunu ufak çocukların bile anlayacağı bir sorun yaşıyoruz ekran donuyor. Bir daha da açılmıyor. Aldığımız mağazaya gidiyoruz hemen yenisiyle değiştirirler diye yok servise yollamamız lazım diyorlar. Ama daha yeni aldık zaten mağdur oluyoruz diyoruz yok diyorlar 21 gün beklemeniz lazım diyorlar. Peki diyoruz veriyoruz. 21 gün sonra bugün dönüp KULLANICI HATASI diyorlar. Kullanıcı olarak ne gibi bir hata yapmış olabiliriz 6 günlük alette? Alet yere bile düşmeyi bırak evden çıkmadı. 500 lira verip aldığınız, arkasında D&R var abuk subuk ithalatçılarla uğraşmayalım dediğiniz alette durum bu. Hayır işin daha da komiği forumda "Kobo Türkiye'de D&R sayesinde" başlığını açan arkadaş şu an D&R ile mahkemelik. Çünkü aynı durumu o da yaşamış. Siz siz olun buradan silgi bile almayın çünkü onların zerre umurunda değilsiniz.

• Makaleler bilimsel olduğu için resim, foto vb. oluyor. Ama benim anlamadığım glo HD'nin aura One'dan daha iyi pdf performansı vermesi.

Kobo Aura ONE pdf kullanımı;https://www.youtube.com/watch?v=qbANnNKYLGI&
    Kobo glo HD pdf kullanımı:https://youtu.be/aPYunDFNsCA?t=437

glo HD'de çok büyük PDF dosyası kullanmasına rağmen çok daha iyi çalışıyor. Bence glo HD pdf okumak için oldukça yeterli. Fakat Aura ONE ve Touch 2 gerçekten pdf konusunda çok kötü. Sorun yazılımsal gibi duruyor, umarım güncellemeyle düzeltirler.

• bombadillo kullanıcısına yanıt
    şu an version sürüm numarası kaç? Ben güncelleme yapamadı sürüm no: 3.19.5761
  • hgaziyilmaz H kullanıcısına yanıt
    Dün eşzamanla yap diyince 4.lı bir sürüme güncellendi bende.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hgaziyilmaz H kullanıcısına yanıt
    şu anda kobo glo hd için güncel sürüm 4.3.8842 eş zamanla yapınca otomatik yükleniyor.
  • bombadillo kullanıcısına yanıt
    Bu versiyonla gelen iyileştirmeler var
    ancak sayfa çevirmedeki hız sorunu giderilmemiş
    kitap açılışındaki boş sayfa sorunu giderilmiş örneğin.
  • kobo auro one alacaklara yada almayı düşünenlere kötü bir haber:
    d&R da kobo auro one'nin fiyatı 859 liradan 889 liraya yükselmiş

sanırım dolar kurundaki artışları yansıttılar.
    yoksa bu ürünün fiyatını artıracak kadar çok sattığını sanmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakanergul -- 12 Mart 2017; 13:34:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bombadillo

şu anda kobo glo hd için güncel sürüm 4.3.8842 eş zamanla yapınca otomatik yükleniyor.

Bende 4.2.8432 gözüküyor, az önce eş zamanla da yaptım ama değişmedi. Youtube'da yabancıların bir videosunda gördüm, Home'a basınca seçenekler çıkıyordu. Bu sizin sürüm o mu acaba?
  • tarrega T kullanıcısına yanıt
    evet hocam anasayfa'ya basınca seçenekler çıkıyor. sürümün çıktığı tarih de 21.02.2017
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

Okumayı düşündüğünüz belgelerde tablo ya da resim yoksa, yani sadece yazıdan oluşuyorsa zaten Calibre programı sorunsuz şekilde e pub formatına çeviriyor.
    PDF sayfasını oynattıkça e ink sürekli baskı yaptığı için zaten hiç bir ebook'un tatmin edeceğini sanmam. PDF için tablet daha iyi sanki.

PDF formatlı kitaplarda vurgulama ve not almanın bir yolu yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TBOYH

E-kitap almayı düşünüyorum araştırma yaptım ve ekran kalitesi vs. en iyisinin Kobo olduğuna kara verdim. Tam Kobo Touch 2 almaya kara vermiştim ki internetteki videolarda pdf çalıştırmakta çok kötü olduğunu gördüm. Benim için pdf performansı çok önemli. Makale okumak için kullanacağım.

İnternette izlediğim videolarda Kobo Glo Hd'nin pdf performansı oldukça iyi gözüküyor fakat Kobo Touch 2 ve Kobo Aura One'ın pdf performansı çok kötü. Bunlar daha yeni ve üst modeller olmasına rağmen performansı nasıl daha kötü olur anlamadım. Konu hakkında bilgisi olan birisi konuyu açıklığa kavuşturursa sevinirim.

Hocam ben Kobo Aura H2O kullanıyorum.

PDF ağırlıklı okuyacaksanız e-Okuyucu cihazları seçenekleriniz arasından çıkarın derim.
    Hem ekran teknoloji hem de donanımı yetersiz kalıyor.

Ben PDF okumaları için şu 3'ünü kullanıyorum ve çok memnunum.

Cihaz:
    - Samsung Galaxy Tab S T700 8.4 inç

Uygulamalar:
    - XODO PDF
    - Mavi Işık Filtresi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 13 Mart 2017; 19:33:55 >

• Pulstar kullanıcısına yanıt
    Elbette tablet pdf için daha iyi olur fakat ben hem tablet alıp hem e-okuyucu almak istemiyorum. Zaten telefonu da yenilemem lazım o kadar masraf olsun istemiyorum hem de yanımda o kadar cihaz taşımak istemiyorum. Kullanımım pdf ağırlıklı olmayacak ama pdf için de kullanacağım.

Benim öğrenmek istediğim Kobo glo HD pdf güzel çalıştırırken daha yeni ve üst cihazların neden daha kötü çalıştırdığı. Eğer yazılımsal bir sorunsa güncellemeyle düzelebilir herhalde. Bu sorunun cevabını bilen yok burada anladığım kadarıyla.

Yine de tablet ve uygulama tavsiyesi için teşekkürler.
  • quote:

Elbette tablet pdf için daha iyi olur fakat ben hem tablet alıp hem e-okuyucu almak istemiyorum. Zaten telefonu da yenilemem lazım o kadar masraf olsun istemiyorum hem de yanımda o kadar cihaz taşımak istemiyorum. Kullanımım pdf ağırlıklı olmayacak ama pdf için de kullanacağım.

Benim öğrenmek istediğim Kobo glo HD pdf güzel çalıştırırken daha yeni ve üst cihazların neden daha kötü çalıştırdığı. Eğer yazılımsal bir sorunsa güncellemeyle düzelebilir herhalde. Bu sorunun cevabını bilen yok burada anladığım kadarıyla.

arkadaşlar pdf i bu kadar kafanıza takmayın

performans pdf den pdf bile değişebilir.pdf boyutları çok farklı olabilir. bir pdf 1 mb ken başka bir pdf 10mb olabilir.
    bu da performans farklılıklarına sebep olabilir.
    bu performans testi aynı pdf üzerinden mi yapılmış önce onu bilmek lazım.
    bir de bunu anlamanın en güzel yanı iki farklı cihazı yan yana koyup aynı pdf performansına bakılır.böyle bir şey yapılmışmı.
    yapılmadıysa bu şekilde karşılaştırma yapmak doğru olmaz.

fazla pdf kullanmayacaksan sorun yok.kullandığın pdf leride epub yada kebub'a çevirip sorunu halledersin.
    çok süper olmasada kayda değer performans artışı sağlarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakanergul -- 14 Mart 2017; 11:34:20 >

• quote:

Hocam bırakın PDF dosyasını, e-pub dosyasında bile işaretleme yaparken parmağınızı sağdan sola çekerseniz takıla takıla ya da yavaş yavaş gidiyor. Ancak satır satır aşağıya doğru çekmeniz gerek. Açıkçası bu tarz maharetler bu okuyuculara göre değil. Bu okuyucular neredeyse sınırsız pil ömrü ve okuma kalitesi ile öne çıkıyor. Amaç kitap okumaksa alın geçin.

• quote:

Hocam tablette de gayet güzel EPUB okunuyor.

Doğrusu ben tabletteki okuma performansını ve deneyimini e-Okuyucudan alamadım. Sanırım bunda doğru cihaz ve uygulamaları kullanmamın payı var. Zira bunları e-Okuyucuyu aldıktan sonra keşfettim. Daha önce olmuş olsaydı belki almazdım.

Mesela bir önceki mesajda yazdıklarım aynen geçerli. Sadecei XODO PDF yerine Moon+ Reader PRO uygulamasını kullanınca EPUB okuma ekran görüntüsünü ekliyorum.

Yani,
    Cihaz:
    - Samsung Galaxy Tab S T700 8.4 inç

Uygulamalar:
    - Moon+ Reader PRO
    - Mavi Işık Filtresi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 14 Mart 2017; 16:57:37 >

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.