Şimdi Ara

Kobo Kullanıcıları (100. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.118
Cevap
104
Favori
158.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Açılır ama 6 inç cihazlarda pdf okumak diğer formatlardan daha zor, heleki akademik pdflerde tablo şekil grafik varsa 8 inç ve üzeri cihazlara yönelmeniz iyi olabilir, diğer türlü roman türü pdf için 7 inç yeterli olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kobo Clara için kılıf bakıyorum ama tavsiyeniz neler.

• MrtAltg M kullanıcısına yanıt

Kılıf için direkt bir tavsiyem yok fakat kullanımıza göre kılıf türleri için yorum yapayım.

Kapaklı kılıflar iyi koruma sağlamasına rağmen elinizde tutarak okuma yaptığınızda biraz kullanışsız oluyor, direk normal telefon kılıfı gibi kılıflar daha iyi oluyor.

Ama yine kapaklı kılıflar masaya koyup kendi katlanıp destek olabildiği için kullanışlı oluyor, mıknatıslı olup otomatik kapağı aç kapa yaptığınızda cihazı uyku konumuna getiriyor tuşla aç kapa yapmanız gerekmiyor, ve çanta içinde taşınırken anahtar kalem gibi ekrana zarar verebilecek durumlara karşı ön yüzü güzel koruyor.

• Goodereader.com a göre bazı ülkelerdeki kobolarda reklamlı kindle benzeri uyku ekranında reklam gözükmeye başlamış.

Hocam beni aliexpressten aldım TR'nin yarısına denk geliyor vergi dahil.

klasik kapaklı mıknatıslı olanlardan alın aliden veya burdan. ama eğer içinde anahtar bozuk para vb nin de olduğu çanta gözlerinde sıklıkla taşıyacaksanız bu kılıfla beraber kullanacağınız yumuşak (neopren gibi) bir kılıf daha almanızı öneririm

• https://aydinlarticaret.com/kobo-clara-hd-e-kitap-okuyucu-k%C4%B1l%C4%B1f%C4%B1 bu var mesela

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ysahin2000 Y kullanıcısına yanıt

Fabrika ayarlarına çevirip tekrardan yükledim kitapları, bu sefer ADE'yi de silip yükledim çözüldü gibi ancak bugün aynı uyarıyı aldım. Napacağımı şaşırdım, beceremiyorum sanırım :/ ADE'nin alt versiyonunu nasıl indirebilirim? Sitesinde windows için hangisiyse onu indiriyorum bu arada bilgisayarım eski windows 7 kullanıyorum acaba o yüzden mi oluyodur?

• kobosage-g K kullanıcısına yanıt

hiç denemediğim için birşey diyemiyorum, tek yok farklı pc ve windows ile denemek

• firat3547 F kullanıcısına yanıt

aslında form faktör dışında benzer bir yanı yok tabletle.

ekran teknolojisi çok farklı.

grayscale e-ink teknolojisi sayesinde pili sadece sayfayı yenilerken harcıyor(arka ışık kullanmadığınızda) dolayısıyla sürekli kullanımda inanılmaz bir şarj süresi var.

kapattığınızda ekranda görüntü kalabiliyor, oled led ekranlardaki gibi burn-in olayı yok.

gözü yormuyor.. benim aklıma gelen farklar bu kadar.

• Kindle'ın Koboya göre önemli artılarından olan kablo-pc gerekmeden bulut üzerinden cihaza kitap gönderebilme konusunda Kobo'nun Sage, Forma ve Elipsa modellerinin Dropbox desteğine sahip olduğu belirtiliyor. Diğer Kobo modelleri için de linkteki şekilde Dropbox veya Google Drive üzerinden bulut desteği eklemek mümkün olabiliyor. Kobo Libra2 cihaz için Dropbox'ı linkte anlatıldığı şekilde dün denedim gayet güzel çalışıyor, dropboxa eklediğiniz epub veya pdf, cihazı internete bağladığınızda kısa sürede otomatik iniyor.

github
    GitHub - fsantini/KoboCloud: A set of scripts to synchronize a kobo reader with popular cloud services
    https://github.com/fsantini/KoboCloud
  • şu an için arada aitesini kullanıyorum ama bakarım bende

send.djazz.se
    Send to Kobo/Kindle
    https://send.djazz.se
    Kobonun 4.32xx güncellemesinden sonra bu yöntemle kitap yüklediğimde epub ve pdf dosyalarının kapakları görünmüyor, sizde de durum aynı mı?

Güncelleme;
    Bu sorunun çözümünü ararken redditte şöyle bir konuya denk geldim.
    https://www.reddit.com/r/kobo/comments/txhkfa/how_to_access_native_dropbox_integration_on_all/

Yönergeleri uyguladım ve sorunsuz çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dikistutmazsabri -- 9 Eylül 2022; 16:29:15 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dikistutmazsabri

Kobonun 4.32xx güncellemesinden sonra bu yöntemle kitap yüklediğimde epub ve pdf dosyalarının kapakları görünmüyor, sizde de durum aynı mı?

Güncelleme;
    Bu sorunun çözümünü ararken redditte şöyle bir konuya denk geldim.
    https://www.reddit.com/r/kobo/comments/txhkfa/how_to_access_native_dropbox_integration_on_all/

Yönergeleri uyguladım ve sorunsuz çalışıyor.
    Bu şekilde highlights ve notlar da kaydediliyor mu? Yani PC den açtığımızda e booktaki notlarımız görülecek mi?

• dikistutmazsabri kullanıcısına yanıt

bu yöntemi görmemiştim çok iyi oldu açıkçası sağolun hocam, diğerine göre avantajı istediğiniz kitabı seçip tekil olarak indirebilirsiniz. yalnız dropboxa atarken dosya adı içinde : / \ gibi birkaç karakterin olmamasına dikkat edin dropboxtan cihaza indirtmiyor. bir de kapak avantajı var tabi..

• TH3ROCK kullanıcısına yanıt

Sorunuzu tam anlayamadım, okuyucudaki notlarınızı dropbox'a doğrudan mı kaydetmek istiyorsunuz? Öyle bir şey yapılıyor mu bilemiyorum ama verdiğim linkteki (https://gist.github.com/samuelsmal/0f0b7a87fbbfe4798cb572bbf1394de4) yönergeleri uygulayarak okuyucuda aldığınız highlight ve notları dışa aktarabiliyorsunuz, daha sonra cihazı pcye bağladığınızda "Notlar Dışa Aktarıldı" gibi bir klasör oluşuyor ve içerisinde kitap_ismi.txt dosyalarında alıntı ve notlarınıza ulaşabiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dikistutmazsabri -- 10 Eylül 2022; 12:53:0 >

Haklısınız hocam, ben de kitap isimlerinde Türkçe karakter ve boşluk olmamasına dikkat ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: dikistutmazsabri

Sorunuzu tam anlayamadım, okuyucudaki notlarınızı dropbox'a doğrudan mı kaydetmek istiyorsunuz? Öyle bir şey yapılıyor mu bilemiyorum ama verdiğim linkteki (https://gist.github.com/samuelsmal/0f0b7a87fbbfe4798cb572bbf1394de4) yönergeleri uygulayarak okuyucuda aldığınız highlight ve notları dışa aktarabiliyorsunuz, daha sonra cihazı pcye bağladığınızda "Notlar Dışa Aktarıldı" gibi bir klasör oluşuyor ve içerisinde kitap_ismi.txt dosyalarında alıntı ve notlarınıza ulaşabiliyorsunuz.

Dışa aktarma gibisinden sormuştum hocam. Teşekkür ederim zaman ayırdığınız için.

• Kobo sage almayı düşünüyorum da yukarıda bir arkadaşın yazdığı gibi korsan epub ve pdf'leri okuyamama sorunu devam ediyor mu?Bir çözümü var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rsel -- 12 Eylül 2022; 4:35:51 >
  • sage için özel olarak böyle bir kısıt mı var bilmiyorum, uzun süredi forma kullanıyorum hiç böyle bir problem yaşamadım.

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.