Şimdi Ara

Kmsi düşürülmüş araç hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar 2022 yılında araç aldım ekspertiz vs yaptım fakat nasıl olduysa km sorgulama aklıma gelmedi yada gözümden kaçtı hatırlamıyorum. Bu aralar da aracı satmak isterken tesadüf eseri kmsinin düşürüldüğünü farkettim. Bu halde satmaya çalışsam pertten beter fiyat çekerler. Bu durumdan kendimi sıkıntıya sokmadan nasıl çıkabilirim? Araç gerçekten sıkıntısız sorunsuz ama kimseye açıklayamazsın

Kmsi düşürülmüş araç hakkında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aracı satarken KM düşürülmüş olduğunu belirtip Noter kağıdına KM düşürülmüş olduğunu bilerek aldığını belirterek satabilirsiniz. Elbette fiyatta bir miktar düşüş olacaktır. KM düşürülmüş araçlara talep az oluyor.

• Skayn kullanıcısına yanıt

Burda yanan ben oldum yani gideri 400se 350ye satamazsın böyle rezil duruma düşürdü durduk yere. İkinci seçenek kullandığım kadar kullanıp o zamanda ne veriyolarsa satmak

• Osvajac kullanıcısına yanıt

Aldığınız kişiye dava açabilirsiniz, tabi öncesinde avukata aratıp uzlaşmaya çalışmanız daha iyi olabilir. 2016-18 arası düşürülmüş, arada başka kullanıcı da varsa silsile halinde gidecek davalar.

• mrct M kullanıcısına yanıt

Benim aldığım kişinin yaptığını sanmıyorum o da yeni almıştı aracı ama bu kadar eziyete değeceğini sanmıyorum. Durduk yere zarara girmiş oldum olan bu dava açsan 3 4 yıl sürer gider

• Ya dava açın ya da noterde satarken belirtin. Alıcı bilerek aldığını beyan etsin.

Yoksa sizden alan kişi de size açar dava silsile uzar gider.

valla bu aracı satarken noter satışına km düşürülmüş araçtır yazdırmazsan birileri sana dava açar . hem değer kaybın hem dava kaybın olur . siciline bir de dolandırıcılıktan dava işlenir . fena godiklenmişsin aslında dava etmek en mantıklı yol . para senin sen bilcen gerisini bizden söylemesi.

• crow in cornfield C kullanıcısına yanıt

Öyle bi şerh düşmez noter

Tanıdığım taksi çıkması aracını satarken taksi çıkması ve km orijinal olmadığını ve alıcının bilgisinde olduğuna dair şerh düşmüştü noter.

• Normalde muayne oncesi oynanir ama bunlar direk aciga vurmuslar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

gayette düşer.

• Why Shy kullanıcısına yanıt

Kesinlikle, eksper zaten aracın başında km orijinal mi değil mi diye sorgusunu yapıp sana söylemesi gerekiyor.

• Aldığın kişiyle irtibata geç, ya iade alsın, ya da değer kaybı farkını versin, yoksa dava açacağını söyle. Kendisi düşürmemiş olabilir ama düşürüldüğünü bilerek sana satmış olabilir. Veya bilmiyorsa bile sonuçta km düşürülmüş bir araç satmış sana. Bu olayda onun da sorumluluğu var...

• Adama niye patlasın olay yahu. Satarken belirt. Dava açılır bütün sahipler taranır. Hangi sahip düşürdüyse ihale ona kalır. Sana niye kalsın düşüren eden sen değilsinki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 23 Şubat 2024; 5:48:9 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sinirli ve Süratli kullanıcısına yanıt

En mantıklısı eski sahibine ulaşmak olacak sanırım bakalım ne çıkacak

• İlan açarken önceki sahibinde gösterge paneli değiştiğinden 20K km farkı vardır, gerçek kmsi *yazan 160K ise aslında 180K dır diye belirtirsen alan ona göre alır.

Fiyatı her zaman satıcı belirler, düşük fiyata da satmak istersen yine senin kararın olur.

• necoinside kullanıcısına yanıt

piyasa zaten kötü öldürmekten beter ediyorlar fiyatı vazgeçtim satmaktan. Çocuğum olacak onun için istemiştim ama bi kaç yıl daha binerim satarken belirtirim artık uğraşmaya değmez görüyorum

• Ne ise onu söyleyeceksin

Dürüstlükten ödün vermeyeceksin

TÜV TÜRK muayene geçmişini söyleyeceksin.

Kaç km geri çekildiğini söyleyeceksin.

Şu anda kaç km olabileceğini söyleyeceksin.

Paşalar gibi vicdanın rahat uyuyacaksın.

Bir dahaki sefer de araba alırken mutlaka buraya yazacaksın veya bana özelden soracaksın.

Forumdaki dürüst üye ve temiz araba elçisi olarak her zaman yardımcı olacağım.

• CaptainSkyWalker kullanıcısına yanıt

Daha alırsam 0 alırım onu da eksper yapıp alırım bu bana ders olacak bi kaç yıl kullanır satarım saklasam vicdan yaparım o haram para bize yaramıyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.