Şimdi Ara

Km. Düşürülmüş Napacam. (Dava Açıldı) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
4
Favori
5.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şasi no ile sorguladım zaten 5664 ten gelen mesaj bu:
    T.C. ULASTIRMA VE DENIZCILIK BAKANLIGI muayene verilerine gore ***3829 aracin Muayene Tarihi-Km: 14/01/2012 172134KM, 14/01/2014 277352KM, MH:02162663036

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla moturu %96 ciktiysa ve arabada sikinti yoksa adam sana 2500 tl geri versin olay kapansin arabani satma eger araban iyiyse. Sahsen temiz ve sorunsuz bi araba bulsam km bakmadan alirim isterse 500 binde olsun nolcak ? Motor %96

• Sizin aldığınız kişinin bu aracı aldığı tarih ne? Eğer son muayene tarihinden önceki bir tarihse bilmiyordum deme şansı yok direk dolandırıcılıktan dava açın.

• Motorun içine bir avuç toprak dökün, 2.500 lira zararina arabayi verin.

• Suanki aracimi (clio 1.5 DCI expression) bakmaya gittigimde kilometresi 170.000 di. Tramerdeki en son muayenesine 200.000 de girmişti. Satici da km düşürüldüğünü kabul ediyordu.Aracin motor ve donanim durumu iyi ve fiyati da piyasaya gore 2.000 TL uygun olunca almadan once kilometreyi 220.000 e yükselttirip muayeneye sokturdum ve o şekilde satin aldim.

Demekki kilometresi düşürülmüş araç her zaman basa bela olmayabiliyormus.

Garip olan tek durum kilometre yukselticez deyince elektrikcilerin değişen yüz hareketleri oldu.

• Maşaallah 5 senede 280.000 km yapmış araba.

Ama bu durumda motor nasıl %96 çıkıyor hocam ?

Plakanın ait olduğu eski aracın km'si olmasın o belirtilen km ?

_________________________________________________________________________________________________________________________
    Bana imza kullandırtmayan foruma karşılık her mesajımın sonuna imzamı ekliyorum ;

Tofaş Kartal 5 Vites 1991-1.6 75 Hp Beyaz Orjinal klimalı
  • 2500 düşüğe almak istiyorsa bu adam bal gibi biliyordu km düşürme olayını. 1000 TL düşüğe pazarlık edin verin g,tsin. kullandığınıza sayarsınız artık, çok büyük zarar değil.
    Kolaylıklar diliyorum, etrafımız düzenbaz dolmuş arkadaş.
  • Geçmiş olsun dostum.

"Elimde 32 kaldı istersen o paraya geri alayım".

Şimdi çok ağır küfredecem bu lafı eden pisliğe ama neyse...
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Sizin aldığınız kişinin bu aracı aldığı tarih ne? Eğer son muayene tarihinden önceki bir tarihse bilmiyordum deme şansı yok direk dolandırıcılıktan dava açın.

Adam aracı alalı yaklaşık 3 ay olmuş. Yani son muayeneden 4-5 ay sonra almış. Motorun %96 çıkmış olması expertizin verdiği rapor ama aracın ne çekişinde ne çalışmasında hiçbir sorun yok. Sanayi de kim baktıysa kaportasına motoruna hep dedikleri temiz arabaymış oldu. Tuvturkte km böyle olmasın 50 bin de dese inanırsınız yani. Hiç mi direksiyonunda, vitesi topuzunda döşemelerinde soyuk çizik olmaz. Ama işte 2 sene sonra satacak olsam 300bin de dizel arabayı kime satacam

• quote:

Orijinalden alıntı: gkhncnk

Arkadaşlar km. düşürülmüş araç alanlar kervanına bende katıldım lanet olsun.
    30 Eylül de 2009 cdti Astra 97000 de için ankarada satıcıya 34.500 lira ödeme yaptım. Expertize felan soktum arabanın kaporta ve motorunda hiçbir sıkıntı yok. Motor %96 çıktı. Ama km. sorgulama yapmadan aldım.
    Başka bir siteden opcom cihazı almıştım ve dün akşam opcomda baktım araç 280.000 km gösteriyor. Beynimden vurulmuşa döndüm. Dedim herhalde clone cihaz hatalı gösteriyor. Gece 5664 e mesaj gönderdim ve sabah sms le km. 280.000 olduğu doğrulandı.
    Adamla görüştüm adam benim haberim yok diyor. Kısaca ben senden geri alırsam bende zarar ederim diyor. Adamla ipleri koparmadım. Sövmedim saymadım, durumu iyi niyetle çözme yoluna gidiyorum şimdilik.
    En son adamla görüştüğümüzde elinde 32.000 olduğunu istersem 32 ye geri alabileceğini söyledi. Zararım kafadan 2.500 lira.
    Şimdi bana ne önerirsiniz. Arabayı bu şekilde satsam ama km. oynandığını söyleyerek kaça satabilirim. Satmazsam ne yapacam mahkemede ne çıkar. Evde huzurumuz kalmadı akşamdan beri.

hemen ver 32 tl ye...hiç bakma inan vermessen hep kafanı agrıtacak sinirlenecen...ver kurtul kardeşim...

• Olay açık net. Bu araba ilandayken kimse arayıp dememiş mi kardeşim 5664 ten sorguladım kilometre düşür müssün diye ? Bu adamın nasıl haberi olmaz. İlk sorup alan siz misiniz direk hocam. Mümkün değil. Elindede 32 keş varmış yavrucağın.

Moralinizi bozmak istemedim hocam ama maalesef durum bu. Bir avukata danışmanızı öneririm.

Herif günde 200 kilometere nasıl yapmış oda ayrı mesele. Küçük bir ihtimalde olsa satıcı saf bir insan olabilir, size 34.500 e satıp 2.500 ünü yemiş ve elinde 32 kalmıştır belki. Onuda tüm iyi niyetiyle aracı geri almak için kullanıyordur belki. Belki kilometere muayenede yanlış yazılmıştır.

Geçmiş olsun, moralinizi düzeltebilecek bir şey söyleyebilsek keşke.

• Gercektedne araba yorgunluğundan kaç km. de olduğunu ıyı veya kotu bır bınıci anlamaası lazımdı yıne cok buyuk konuşmayalım herkezın basına gelebılen durumlar bunlar herneyse ama 280 bın km. az buz bır rakam degıl ve enjektör turbo v.s. bakımı degısımı elı kulağındadır böyle bır satıcıda zannetgmıyorumkı o bakımları yapsın gecmıs olsun arabada 2500 t.l. normal bır rakam gerı verın kesınlıklen ama senet versın sıze dıger arkadaşlarında söyledıgı gıbı Gecmıs olsun tekrardan ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

Olay açık net. Bu araba ilandayken kimse arayıp dememiş mi kardeşim 5664 ten sorguladım kilometre düşür müssün diye ? Bu adamın nasıl haberi olmaz. İlk sorup alan siz misiniz direk hocam. Mümkün değil. Elindede 32 keş varmış yavrucağın.

Moralinizi bozmak istemedim hocam ama maalesef durum bu. Bir avukata danışmanızı öneririm.

Herif günde 200 kilometere nasıl yapmış oda ayrı mesele. Küçük bir ihtimalde olsa satıcı saf bir insan olabilir, size 34.500 e satıp 2.500 ünü yemiş ve elinde 32 kalmıştır belki. Onuda tüm iyi niyetiyle aracı geri almak için kullanıyordur belki. Belki kilometere muayenede yanlış yazılmıştır.

Geçmiş olsun, moralinizi düzeltebilecek bir şey söyleyebilsek keşke.

Şimdi benden önce kimse aramamış desem inanmazsınız. :)) ben almadan önce bir ay boyunca her saat başı yeni ilanlara baktığımdan ilanı açar açmaz aramışım. Hatta şaşırmıştı abi daha yeni ilan verdim ne çabuk gördün diye.
    Yorgunluğundan bilinir diyen arkadaşlar var. Diyorum ya araca binin sürün, gözle kontrol edin aracı 50bin dese inanırsınız o derece temiz görünüyor.

• 2011 ağustos ayında almıştım araba 2004 model 130000 km deydi
    tramerden sorgulandığında o dönemde km bilgisi gözükmüyordu.
    yaklaşık bir yılsonra ilana koydum birisi aradı ''bir buçuk yıl önce 160000 de muayeneye girmiş şimdi 143000 le arabamı satıyorsun''
    başımdan aşağı kaynar su döküldü.Tekrar mesaj atınca bende gördüm hemen ilanı kaldırıp km yükseltip bindiğimi filan ekletip satın aldığım esnafa gittim
    doğru yalan bilemem çocuğu üstüne yemin etti bende memnundum araçtan üzerine 2 yıl daha binip sattım.
    Memnunsanız binin diyeceğim ama sizinki dizel ve psikolojik sınırı bayağı aştığı için resmi yollara başvurmanızı öneririm.
    Allah başka sıkıntı vermesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakomat -- 12 Ekim 2014; 20:47:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bakomat

2011 ağustos ayında almıştım araba 2004 model 130000 km deydi
    tramerden sorgulandığında o dönemde km bilgisi gözükmüyordu.
    yaklaşık bir yılsonra ilana koydum birisi aradı ''bir buçuk yıl önce 160000 de muayeneye girmiş şimdi 143000 le arabamı satıyorsun''
    başımdan aşağı kaynar su döküldü.Tekrar mesaj atınca bende gördüm hemen ilanı kaldırıp km yükseltip bindiğimi filan ekletip satın aldığım esnafa gittim
    doğru yalan bilemem çocuğu üstüne yemin etti bende memnundum araçtan üzerine 2 yıl daha binip sattım.
    Memnunsanız binin diyeceğim ama sizinki dizel ve psikolojik sınırı bayağı aştığı için resmi yollara başvurmanızı öneririm.
    Allah başka sıkıntı vermesin.

Teşekkürler size de geçmiş olsun. Siz yine satmışsınız, ben bunu satmaya kalksam da satamayacam. 300binde dizel araba

• Hocam opcom cihazi nasil anliyor km olayini?

50-60.000 km dusurulse neyse ama 290.000 km. Cok fazla. Yarin satmaya kalksaniz araci 25.000 tl.ye zor satarsiniz. Ayrica dolandirici muamelesi gorursunuz.

Onun icin geri verin gitsin ama biraz daha para alin derim.

Son olarak artik bu km olayinda kafalarin degismesi lazim. Sizin icin demiyorum yanlis anlamayin. 2005 model arabam 185.000 km.de. herkes km. Fazla diyor. Araba yilda 20.000 km yapmis gayet makul ama insanlar hep dusuk km ariyor. El insaf yani 10 yasinda kac araba 100.000 altinda?

Insanlara zorla 100.000 km psikolojik sinirini empoze ettiler. Sonra boyle üç kagitcilar km. Dusurup milletin helal. Parasini aliyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: hyildiz2

Hocam opcom cihazi nasil anliyor km olayini?

50-60.000 km dusurulse neyse ama 290.000 km. Cok fazla. Yarin satmaya kalksaniz araci 25.000 tl.ye zor satarsiniz. Ayrica dolandirici muamelesi gorursunuz.

Onun icin geri verin gitsin ama biraz daha para alin derim.

Son olarak artik bu km olayinda kafalarin degismesi lazim. Sizin icin demiyorum yanlis anlamayin. 2005 model arabam 185.000 km.de. herkes km. Fazla diyor. Araba yilda 20.000 km yapmis gayet makul ama insanlar hep dusuk km ariyor. El insaf yani 10 yasinda kac araba 100.000 altinda?

Insanlara zorla 100.000 km psikolojik sinirini empoze ettiler. Sonra boyle üç kagitcilar km. Dusurup milletin helal. Parasini aliyorlar.

Opcom da cihazın modeline seçip engine kısmından devam ettikten sonra measurin .... diye bir bölüm var. Orada odometer value denen sekmede kabak gibi yazıyor aracın beynindeki km. bu kadar basit yani :))

Benim yerimde olsanız 2009 model bir araca 97000 de inanmaz mısınız? demek ki inanmamak gerekiyormuş

• Sizinki cok inandirici hocam. Sizin arac hic durmamis yerinde. Gecen bir mahkeme karari vardi, artik telefon masajlari da delil sayiliyor. Mesajlasmalarinizi saklayin. Son çare dava acin bence

• Hep bu uygun fiyata iyi arac bulma sevdasi yuzunden yasaniyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.