Şimdi Ara

...KLIPSCH club... (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.387
Cevap
23
Favori
89.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar hayırlı ramazanlar sony 1080 avryi sattım arkadaşa denon x1600h aldım şöyle 3500 tl civarına klipsh r8sw nasıldır yada başka önereceğiniz subwoofer warmıdır https://www.akakce.com/subwoofer.html/137451,139086,139201

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donjuan008 -- 21 Nisan 2021; 23:2:18 >
  • Spirit_Rises kullanıcısına yanıt
    Onun yerine 2 subı satıp bir tane çok daha iyisini almanız mantıklıdır.
    Fakat sorunuza gelince

Bakın bizlerdeki premiere seri sublar aslında fiyat performans olarak çok iyi.

Ben yıllardır kullanıyorum.
    Eksiği tek düze çalmaları.
    R112 bile çok güzel derine iniyor fakat r115 daha derine iniyor buna şahidim.
    Ses daha derine inip oda içi daha güzel basınç üretecektir fakat her ne olursa olsun bir svs ultra serileri veya paradigm sublar gibi nitelikli detaylı hızlı ve tüyler ürpertici bir hissiyat alamazsınız.

Evet yine derine iner yine keyif verir yine hoş dinleti sağlar fakat yarın bir gün svs veya paradigm dinlediğinizde kalite farkını anlarsınız.
  • Hocam sizde 112 mi vardi? 115 i denemissiniz o 18hz i ancak hissedersiniz ya onu guclu bir sekilde verebiliyor mu?

Svs icin ise fiyatlar gercekten akil disi o yuzden birakin satin almayi denemeyi bile dusunmuyorum. Evet haklisiniz gucludur guzeldir vs vs fakat o fiyatlar gercekten yazik gunah. Elin adami 1000 - 1500 birim verirken ulkede bunu 32000 birime satmalari icler acisi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spirit_Rises

Hocam sizde 112 mi vardi? 115 i denemissiniz o 18hz i ancak hissedersiniz ya onu guclu bir sekilde verebiliyor mu?

Svs icin ise fiyatlar gercekten akil disi o yuzden birakin satin almayi denemeyi bile dusunmuyorum. Evet haklisiniz gucludur guzeldir vs vs fakat o fiyatlar gercekten yazik gunah. Elin adami 1000 - 1500 birim verirken ulkede bunu 32000 birime satmalari icler acisi.

Bende Türk parası ile iki adet R-115sw'i Suudı Arabistanda toplam 10000 liraya aldıktan sonra Türkiye'de birinin fiyatının 15-20 bin lira civarında olduğunu görünce aklım durmuştu. Vergiler dolayısı ile aldığımız her ürün için dünya fiyatının yaklaşık 3 katı fiyat ödeyeceğimize kendimizi alıştırmak gerekiyor. Arabalar dahil.

Bu arada sizde iki tane 112 varsa, oturduğunuz yer tam mustakil ise 115'lere bakın, eğer apartman dairesi ise bakmayın.

Ben ikisi arasında ne kadar fark var bilmiyorum teknik olarak 3 sub veya 4 sub set up iyi yapıldığı sürece her zaman daha iyidir.

Sizin yerinizde olsam öncelikler evde iki sub ideal çalışıyor mu diye bilgisayar ile grafik analizini yapardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asukrumercan -- 22 Nisan 2021; 11:6:24 >

• uygun fiyatlı bulursam önceliğim klipsh r-100sw veya polk audio oda olmazsa sizin dediğiniz svs marka subwooferdan birtanesini alacağım

• selam arkadaşlar ,

ev sinema sistemi dts dolby atmos vs seviyorum ,

https://hifilife.com/collections/dolby-atmos-ev-sinema-sistemleri/products/klipsch-cinema-800-dolby-atmos-3-1-soundbar-system-subwoofer

bu ses sistemi icin fikriniz nedir ?

sound bar vs. hosuma gitti.

netflix 5+1 filmlerde vs nasıl peformans alırım sizce ,

sanırım pek kullanan yok bunları.

ayrıca bluetooth olması hosuma gitti.

• Spirit_Rises kullanıcısına yanıt
    Ben ikisini arka arkaya test ettim.
    R115 r112 den yüzde 25 daha güçlü hissettiriyor.
    Daha rahat alt frekansa iniyor ve zorlanmıyor.
    Fakat aynı tas aynı hamam.
    Birebir aynı ses kalitesini alacaksınız.
    18 e ne kdar iniyor emin değilim.
    Fakat r112 nin port gürültüsü yaptığı yerde r115 yapmıyordu diye hatırlıyorum.

Bakın istanbulda iseniz başka subları dinleti yapın.

Ben r115 ile paradigm yine 38 cmlik bir versiyonunu ard arda dinledim pro av de..

İnanın paradigm o kadar hassas ve farklı bir ses veriyor ki anlatılmaz yaşanır.

Disneyin introsundaki havai fişek patlamarında o ince tını bass teninizde hissediyorsunuz.

Ör paradigm tabanca patlaması, el bombası , tüfek sesi veya cam patlaması veya dinozorun ayak sesleri vsvss hep farklı tınıda, ama klipschler genelde hep aynı tını.
    Anlatması çok zor.
    Ve paradigm harbiden derine iniyordu.
    O gün param yetseydi kesinlikle onu ikinci el alacaktım.

• Kaçan Aşık kullanıcısına yanıt
    809895872
    Bunu malum siteye yazın bakın.

Söylediğiniz ürün stokta yok.
    Ve o ürünler atmos veremez.
    Sanal atmos olur ancak oda pek bir sahte.

Şimdi uzun uzadıya yüne yazarım size sorun değil.
    Eğer avr vs uğraşmak istemiyorsanız ayrıca konuşuruz.
    Ama ilandaki ürün o klipschten çok daha iyi olduğuna eminim.
    Ayrıca atmos asla ama asla netflix değildir.
    Hatta netlix değil atmos dts hd ve true hd bile değildir.
    Netflixin sesi surround bile sayılamaz.
  • o kadar çok subwoofer markası var ki ister istemez polk klipsch svs tarzı kaliteli marka olsun istiyor insan biraz tuzlu en az 4000 tl cepten çıkacak bunu anladım indirime girerse ne ala

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donjuan008 -- 25 Nisan 2021; 0:36:32 >
  • Arkadaşlar herkese selamlar. Klipsch rf 82 için fikrinizi alabilirmiyim.30 m2 odada kullanılacak. Şuan kullandığım bir ses sistemim yok. Gelecekteki planlarım arasında ama. Yani aklımda Sony 1080 ile rf 82 var şuan için.2.0 olarak bir süre kullansam daha sonra klipsch 112 sub eklesem diye düşünüyorum. Fikrinizi merak ettim. Sonuç nasıl olur sizce..?
    Selamlar...
  • Klipsch sistemimi kurdum sonunda voltranı oluşurdum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi profecco -- 9 Ekim 2021; 19:54:23 >
  • Selamlar, Klipsch The Sixes aktif hoparlör hakkında bilgi veya tavsiyesi olan var mı acaba? Rp-600m + entegre amfi + streamer alırsam daha pahalıya mal olacak gibi duruyor. Direkt olarak the sixes'i alirsam da ses kalitesinden feragat etmis olur muyum bilmiyorum. İncelemeler nispeten olumlu gibi duruyor ama emin olamıyorum. Öncelikli amaç yüzde 75 önemde kaliteli müzik dinlemek. Yüzde 25 de tvye bağlayıp dizi, film.

• Merhaba arkadaşlar Klipsch rp504c nin üstüne 55" televizyon (20kg) koysam sorunu olur mu ?

• profecco kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Maclarens90 kullanıcısına yanıt
    Rp600m arka portu farklı ve bası güzel yükseltiyor.

The sixes ise aynı port mantığını kullanmıyor.
    Silindirik bir yapı var.

Ayrıca rp600 cerametalic woofer kullanıyor epey canlı ve güçlüdür.
    Diğerinin malzemesini bilmiyorum.

Tını yada ton kalitesi olacaktır.
    Zorlu veya akasya gibi avmlerde bulursanız dinleyin derim.

Sixes paket olarak bazı dertlerden sizi kurtarabilir.
    Fakat aynı hoparlörlerde başka amfi kablo kaynak vs kullanmak sesi değiştiriyor.

Ben olsam sixes dinler alırdım odyofil değilseniz tabii.

• kaandeniz13 K kullanıcısına yanıt
    Bende böyle bir şey yapmayı düşünüp vazgeçmiştim.

Ahşaptan bir raf daha yaparsanız onun üstüne koyun.
    Center sanki bir yuvanın içindeymiş gibi düşünün , onun üstüne tv…

• Ses herhangi bir etkisi yok dimi ben de öyle düşündüm yarın yaptıracağım hatta.

Oda içindeki her şeyin ve hoparlörlerin her konumunun ayrı ayrı ses etkisi vardır.

Centerin bir raf üstünde durması ile bir rafın içinden konuşması arasında elbette fark olur.
    Ama üstünde tv olmasından iyidir.
    Sese kötü bir etkisi pek olmayacaktır.
    Yaptırın gitsin
    Ama arkası açık kalsın.
    Yani centerin içinde duracağı yerin arkası açık olmalı çünkü port arka tarafta..

Hocam merhaba ya benim aldığım gibi bir tv ünitesi almanız gerekiyor ya da herhangi bir tv ünitesi alıp Klipsch rp 504'ü üzerine koyup tvyi de duvara sabitlemelisiniz. Bence en mantıklısı bu yoksa o hoparlörün üzerine tv konmaz yazık hoparlöre:)

...KLIPSCH club...
  • selam, düşünen olursa sıfır the sixes var elimde.

• 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.