Şimdi Ara

...KLIPSCH club... (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.387
Cevap
23
Favori
89.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun sağlam dizmişsiniz gerçekten.Memnun kalacağınızı düşünüyorum.

Almadan önce yurtdışında bu setupı dinleme imkanınız oldumu bir hifi mağazasında.

Kablo olayındada bir bilgim yok hocam.Bana ne dedilerse onu aldıö çıktım ve memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoğukanBlack -- 10 Ocak 2018; 1:55:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CcC_83 C kullanıcısına yanıt
    Merhaba Selamlar , cok guzel bir secim olmus Hayirli ugurlu olsun simdiden , uzun yillar kullanmak nasip olsun

1) Mesafaye baglidir.burda en cok tavsiye edilen Monoprice'in "Gelistirilmis Yüksek Oksijensiz Bakır Hoparlor Kablosu" (Enhanced Loud Oxygen-Free Copper Speaker Wire Cable) 30metre'ye kadar mukemmel calisacaktirhttps://www.monoprice.com/Product?c_id=102&cp_id=10239&cs_id=1023902&p_id=2791&seq=1&format=2

Yuksek guc ve dusuk empedanslı hoparlorler (4 veya 6 ohm) icin kalin tel (12 veya 14 gauge) onerilir.Size bununla ilgili olmasi gereken ilgili bir cizelge vereyim , diger arkadaslarda kablo hakkinda yardimci olabilirler ben teorik olarak bilgisini vereyim

...KLIPSCH club...

Nispeten kisa mesafelerde (15 metreden daha az) 8 ohm hoparlorlerde, 16 telli tel genellikle daha iyi sonuc verir. Dusuk maliyetli ve calismasi kolaydır.

2) Once Oppo UDP 203'un Cambridge'den ustun ozelliklerini soyleyeyim

* DLNA Certified ( DLNA onayli bir Blu-ray oynaticiyi ev aginiza bagladiginizda, aginizdaki diger DLNA uyumlu cihazlardan veri alis verisi)

* DAC'lar veya analog cikislar yok (CXUHD'de bulamayacaginiz seyler analog cikislar ve bunun nedeni Cambridge Audio'un herhangi bir Dijital Analog Dönüştürücü (DAC) ile birlikte onları cikarmadigi . Oyleyse eger anolog cikislar yoksa Dac kullanmanin bir anlami yok ki...

** Ve en onemlisi Anolog 7.1 cikisi (Analog çıkışlar, önceden dijitalten alici veya on amplifikator gibi herhangi bir distan takma analog cihaza donusturulen bir sinyal gonderir. Dahili Dolby Digital islemcili bazı DVD oynatıcılar, 5.1'e hazır bir aliciya baglanmak icin 6 analog cikis kanalına sahiptir.)

Resimde goruldugu gibi Cambrige Oppo'yu arka dizayn olarak resmen kopyalamistir.

CXUHD uzerindeki herhangi bir DAC veya analog cikisin olmamasina ragmen, ses performansi bakimindan UDP-203 ile karsilastirildiginda gurultu ile iliskin herhangi bir farki goremedigimiz halde oppo'da ses kalitesi azda olsa fark etmistir. Oppo Resimlerde daha keskin ve daha iyi bir sonuc vermistir. kaldiki oppo bu konuda daha uzman

Birde AVS inceleme kurumu video ve resimler uzerinde bazi carpikliklar bulunca Cambrige'e bildirdiler ve sonra bir guncelleme ile bunu duzelttiler, be bu hatayi bulduklari icin tesekkur ettiler. Oppo daha guncel bir cihaz ve guncellemelere daha cok acik tavsiyem cogu uzmanlarin tavsiyesi gibi Oppo olur. hatali olan cihazlar olmadi mi , olmustur ama bu konuda kalitesi belirgin

Oppo'nun bir odulu var oda evrensel butun formatlari oynatabilme ozelligidir.

Tekrar Hayirli olsun dilerim , ne guzel! Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burakay2015 -- 10 Ocak 2018; 7:24:20 >

• *** Bu Arada Yeni Referans Serisi Geliyor ve Gözleri Kamaş Kamaş Ediyor Arkadaşlar 2018 yaz aylarının sonuna doğru göreceğiz

Yeni Premium materyalleri, yeni bir tweeter de dahil olmak üzere geliştirilmiş performans ve daha düzgün yüksek frekanslar için seslendirme ile daha iyi sığdırma ve bitişin ceviz ve piyano siyahı olmak üzere iki yeni kaplamayla genişletilmiş bir harika

Yeni nesil Referans serisi. Daha büyük Tractrix Horn , yeni tweeter ve faz fişleri, bakır bağlantı elemanları ve şık, modern bir görünüm ile geliyor

...KLIPSCH club... ...KLIPSCH club... ...KLIPSCH club... ...KLIPSCH club... ...KLIPSCH club...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burakay2015 -- 10 Ocak 2018; 7:37:17 >

• Saolasın dostum.

Bu dizilimi bir mağazada dinlemedim. Sadece 280FA, 450C ve 112SW li dizilimi bir arkadaşımın evinde dinledim ve ses, detaylar gerçekten çok iyiydi. Ben de ilk almış olduklarımı bu modellerle değiştirip bu yazdığım şekilde bir dizilime karar verip bitirdim. Dediğin gibi ben de memnun olacağımı düşünüyorum, inşallah sonunda herhangi bir pişmanlık olmaz ))))
  • Burakay2015 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle iyi dileklerin ve bilgilendirmelerin için teşekkür ederim.

O zaman düşünmeden OPPO 203 ü almam en mantıklısı olacaktır.

Aklıma takılan farklı sorular olursa sizi tekrardan rahatsız edicem. )
  • Bende sonunda R24-F alarak aranıza katıldım. Az önce kurulumu yaptım ve hem TV de hem de nas cihazı üzerindeki müziklerde deneme fırsatım oldu. Gayet başarılı buldum ve su anda radyo dinliyorum, kısık seste bile gayet güzel ses veriyor. İleride muhtemelen 5.1 e tamamlayacağım fakat şimdilik 2 kule hoparlör yeterli olacak gibi duruyor. İyi ki klipsch almışım diyorum.

...KLIPSCH club...

• Hayırlı olsun :)

5.1 e tamamlayınca mutluluğunuz dahada artacaktır.başka hop bakmayı bırakın elinizdekilerle mutku olmaya bakın şu dakikadan sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: ophion84

Bende sonunda R24-F alarak aranıza katıldım. Az önce kurulumu yaptım ve hem TV de hem de nas cihazı üzerindeki müziklerde deneme fırsatım oldu. Gayet başarılı buldum ve su anda radyo dinliyorum, kısık seste bile gayet güzel ses veriyor. İleride muhtemelen 5.1 e tamamlayacağım fakat şimdilik 2 kule hoparlör yeterli olacak gibi duruyor. İyi ki klipsch almışım diyorum.

...KLIPSCH club...

Ne guzel bir secim, hosgeldiniz. hayirli olsun ,uzun yillar kullanmak nasip olsun

• Teşekkürler iyi dilekleriniz için. Başka hoplara bakmıştım ama bunların tam bana göre olduğuna karar verip aldım. Çeşit sonsuz fakat insanın hoşuna gideni alması ve kendi zevkine uyana sahip olması bence daha iyi. Umarım uzun yıllar kullanırım, daha büyük bir eve geçtiğimde muhtemelen üst serileri ile değiştiririm.

@dandanakan44

@Burakay2015
  • ophion84 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güzel görünüyor.Kaç m2 alanda kullanıyorsunuz hoparlörleri?Bu arada bu bass portunun önde olması sanki küçük alanlar için olumlu gibime geliyr.Arkada olunca duvardan uzaklaştırmak zorunda kalıyorsunuz.Ama bunu 10 cm bile çekseniz herhangi bir sorun olmaz diye düşünüyorum.
  • Teşekkürler. Yaklaşık 18-20 m2 bir alanda kullanacağım. Dediğiniz gibi portların önde olması ve arka taraftan fazla mesafe bırakmaya gerek olmaması da tercih sebeplerimden birisiydi. Kesinlikle kulaklarım bayram etti diyebilirim uzun süredir yer sıkıntısından dolayı soundbar kullanan birisi olarak. Zamanla sesi daha da güzelleşecektir diye düşünüyorum.

@aBaBaDaN
  • CcC_83 C kullanıcısına yanıt
    tr fiyatlarına bakınca tam bir cep düşmanı sistem olmuş :) yurtdışından nerden aldınız, yurtdışında daha uygun fiyatlar ama gümrükte sorun yaşanabilir, keyifli dinlemeler
  • https://www.sesvegoruntusistemleri.com/Reference-Premier-RP-260F-Kule-Tipi-Hoparlor-Cift-Magaza-Teshir-Urunu,PR-2800.html

Arkadaşlar teşhir ürünü ama..

• Yenisi bu fiattan 380 x2 = 760 euro
    https://www.amazon.de/dp/B00S2N49Z4/_encoding=UTF8?coliid=I149C59S2L0CTF&colid=3HTOHFPXYSF86&psc=0
    TR teslimide var gibi şu an

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunhun34 -- 13 Ocak 2018; 14:21:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba bence çok küçük salonlara çok büyük sistemler kuruyorsunuz ,kusura bakmayın ama oyle.bir kere cam var hangi akustikten bahsediyorsunuz.

Paranıza yazık.

Bu sistemleri kurup sesi acamayacak olmak kötü birşey adamlar bunu bodrum katlarda yada çatı katına kuruyorlar bunları abartmak israf.yaris arabasıyla 100 ile gitmek gibi

45 m2 salonum var 440ca alsam büyükmu olur emin degilim, şu an monitör audio silver serisini kullanıyorum 5.0 yanlar kule değil fakat sub svs X2 ad amfide x2200 sesi yarısına kadar bile açamıyorum burada yazılanları merakla okuyorum, Atmos için tavana bir çift daha kolon koymak için asma tavan lazım oda bizim klasik evlerde mümkün değil.

10 yıldır bu işle uğraşan biri olarak illa Atmos istiyorsanız tavanla uğraşmadan frontlara Atmos hop ekleyinbence gerek yok boşa maliyet aynı model iki tane sub kullanin.3 yone ses atabilen surround kullanin anfiniz eski bile olsa thx destekli olsun mümkünse 2 sub desteklesin desteklemiyorsa 1 ad iyi sub alin zaten film izlerken yüzde 90 sub ve center çalışacak yüzde 10 gerisi.

Demedi demeyin:)

Sistemim süper diyen tüm arkadaşlar tarismaya davetlidir.

• Son olarak dayanamayacagim klipsch Türkiye'de tam tamına iki kat pahalı satılıyor eBay Amazon dan alın tr den almanın bir manası yok.Amozon Türkiye'ye girmeden yapın yoksa ilerde de alamazsınız.

• Arkadaşlar ben de yamaha rx-v683 var ve klipsch set kuruyorum şuan için elimde

Klipsch rp-150m

Klipsch r-14m

Center olarak rp-440c ve rp-250c arasındayım salon 9x6 hangisi daha performansli olur.

İleride r-14m satıp kuleye terfi etmeyi düşünüyorum ama center eksikliğini çok belli ettiriyor ilk onu halletmek istiyorum.

...KLIPSCH club...

• Center olarak RP 250 c kullanıyorum ve çok memnunum ancak rp 440 c yi çok met ediyorlar .Sizin kullanım alanınız uygun bence 440 c yi bir dinleme imkanınız olursa iyi olur.ancak alım için amozon de takip ederseniz ekonomik olur.

• hunhun34 kullanıcısına yanıt
    Set komple amazondan toplama zaten hocam :D türkiyeden toplamaya kalksak 2 3 katı daha maliyet.

• kaandeniz13 K kullanıcısına yanıt
    Merhabalar

Dinleme koltugunuz TV'den tam olarak kac metre? oda buyuklugune gore Rp-440c kullanilmasi uygun ama koltuk mesafesini bilirsem daha cok yardimim olur.

Selamlar
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.